Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

roza632
8. dec 2010

ahoj lucia a na ktory tyzden sa ti narodila mala predcasne a kolko si lezala na novorodeneckom dakujem

lucia23611
8. dec 2010

malá sa mi narodila v prvý deň 37. týždňa podľa menštruácie, ale podľa vývinu plodu bola malá v 34. týždni. na neonatológii som bola 4 dni. ale od pôrodu až kým som nešla domov sme boli v nemocnici 2 týždne.

nivalis
13. dec 2010

Ahoj baby 😉 chcem sa len podelit so skusenostami z NZ nemocnice! kedze som mala gestacny diabetes a vyssi tlak moja dr ma poslala do rizikovej poradne Riskovi! ja som si rano zabudla dat tabletku na tlak a co cert nechcel namerali mi 150/100 tak ma Risko poslal lezat na gyne! bola som tam 5dni- tlak perfektny, ctg super- proste vsetky vysletky ukazkove- tak som sa pri velkej vizite pytala domov- zavolali ma na vysetrenie- vobec som sa neotvarala, ale kedze som bola v 38+2tt tak mi povedali ze take pacientky sa uz domov nepustaju a ze mi porod vyvolaju!!! na druhe rano 4:30 hod ma zobudila sestricka nech sa idem osprchovat a cakam na posteli ze pre mna pride zriadenec- prisiel o pol siedmej a zobral mi kufor na 2. stranu kde som cakala 2hodiny, kym si ma niekto vsimol, urobili mi klystir a znova sprcha... potom mi dr zaviedla tabletku na vyvolanie- bolo presne 9:00 a povedala ze o 3hodiny mi mozno zacnu bolesti! Odisla a mne o desat minut nastupili otrasne bolesti v minutovych intervaloch 😠 navyse- bola som napojena na ctg a videla som ze maly ma zle ozvy a ze mu to obcas vynechava, tak som ohlasila sestricku ze sa mi to nezda- ona ma zvozila ze ja niesom doktorka aby som sa im do toho starala! tak som sa spytala ci uz mozem zavolat manzelovi aby prisiel(byvame dost daleko) naco mi ona povedala ze skor jak o 12tej nech mu ani nevolam!!! odisla na hodinu aj pol a ked sa vratila len sa na mna zhrozene pozrela a povedala rychlo zavolajte muzovi nech pride a ze ona ide zohnat nejakeho doktora- vobec mi nepovedala co sa deje!!! Nastastie niekde splasila Dr. Halmesovu (myslim ze tak sa vola) ta so mnou par minut predychavala a vysvetlovala mi ze maly ma strasne zle srdecne ozvy a ze je to kriticke! predychavanie nepomohlo tak utekala urychlene vybavit salu na 1. poschodi, kedze dvojka bola obsadena! stihlo sa to na poslednu chvilu a chvala Panu Bohu a dr. halmesovej sme obaja v poriadku ale moj pohlad na NZ nemocnicu je cim dalej tym horsi 😠

lucia23611
13. dec 2010

ja som mala chvalabohu veľmi dobrú skúsenosť s nemocnicou v NZ, okrem zopár sestričiek. Ja si naozaj chválim lekárov, pretože keby nie Dr. Smolarika, ktorý ma ráno po prevoze prijímal, malá tu už so mnou nie je. Pretože v Komárne som ležala 3 týždne, pchali do mňa lieky, a aj napriek tomu, že sú tam špičkový lekári, nikto si nevšimol, alebo ak aj všimol, nikto mi nepovedal, že mi placenta odumiera, a malá sa nevyvíja. Bola zaostalá o 2 týždne, bola maličká, keďže nedostávala potravu. Vďaka bohu, a to hovorím do dnes, že sa mi zvýšil na toľko tlak, aby ma previezli do NZ, a konečne mi niekto na rovinu povedal, na čo sa mám pripraviť.
A keď si teraz spomeniem,koľko sa malá musela trápiť v mojom brušku je mi do plaču ☹ . Ona bojovala vtedy za nás, ja bojujem teraz.

sonelka
14. dec 2010

mne dr. Smolarik vytrhol placentu, nato som začala strašne krvácať, v maternici mi vznikol hematon o priemere 10 cm, tak ma museli uspávať a operovať. Na to Smolárik vyhrkol: "zavolajte dr. Bezákovu!!!" Vďaka nej sa dá popvedať, že som OK. ale môj lekár mi po 3 mesiacoch po pôrode povedal, že mám vo vnútri ešte "čerstvé rany" 😖. ono to nieje asi o tom, že kto je dobrý a kto nie je, podľa mňa je to o tom, že čo sa "podarí "a čo nie 😅
a ešte aj ja musím povedať, že na dvojke, ked som čakala na pôrod, tak som skoro porodila na posteli, lebo mi neverili, že mám také obrovské bolesti a ten sprosty stroj vôbec neukazoval také kontrakcie, aké som mala 😠 . a ked som na sestričky skrýkla, že ja rodím, tak mi sestrička kukla medzi nohy, a stým, že rodíme, mi musela pomôcť na pôrodný stôl, lebo ja som od bolestí nevládala ani chodiť.
toto je pôrodnica NZ.

lucia23611
14. dec 2010

ja som rodila cisárskym, preto neviem ako sa správajú pri normálnom pôrode. no ja si veľmi vážim ako sa ku mne chovali, lebo som ležala 3 dlhé týždne v Komárne, každý lekár mi povedal niečo iné, nikdy sa nevedeli dohodnúť, a stále len čakali, čakali a čakali. lekári chodili za mnou či už na ARO alebo na interné a veľmi boli ku mne milý. neviem možno keby som neležala v Komárne tak by som to vnímala inak, alebo keby som rodila normálne

radka1188
18. dec 2010

sestricky na porodnych salach su fakt niekedy mimo.najprv mi dali klistir a potom ma sestricka nechala cakat na chodbe skoro 10minut a az potom mi ukazala WC 😠 .potom aj mne vyvolali porod a ked som im hovorila ze mam strasne bolesti tak mi povedali ze som prvorodicka a ze to prilis prezivam... tak som zavolala dr.Zifcaka nech ma vysetri a bola som uz otvorena na 8 prstov.potom ich sprdol ze preco ho nevolali skor a ze nic neprezivam ale uz rodim.ale uz pocas pordu a po porode boli mile.horsie to bolo na tretom.

benkovamartina
18. dec 2010

Aspon si tam mala lekára. Moj bol od 13:30 na sále, aspon to tvrdili sestričky, tak do 16:00 som stála an chodbe s taškami, kontrakcie každých 10 minút a ked som sa už dožadovala umiestnenia vyšetrila ma sestrička ale tak, že som videla hviezdičky, ani prstene si dolu nedala, skonštatovala, že mám čas a písali sme papiere.
O 20:00 ma prvý raz vyšetril lekár, od príchodu som hovorial že maý je velký, nech mi spravai ultrazvuk ale do 21:00 so mnou nikto nič nerobil, lebo vraj je vela sekciíí a lekár je stále na sále. O 22:00 ma prišiel pozrieť, že áno malý je velký podla utrazvuku ale ešte uvidíme ako sa budem otvárať. O 23:00 otvorená na 5-6 cm konečne sa rozhodli pre sekciu čo bolo moje vykúpenie. Kontrakcie každé dve minúty a musela som ležať napojená na monitor, že mi dali niečo na zmakčenie krčka aby som sa rýchlejšie otvárala a zmiernili sa kontrakcie! No určite! ani jedno z toho s nekonalo!
Cisársky bol pre mna vykúpením!!!!

benkovamartina
18. dec 2010

Tie čo ste rodili cisárskym, pýtali ste sa či budete aj druhé mať cisárskym alebo nemusí byť?
Mne v nemocnici povedali, že v Novýh Zámkoch to je tak, ak žena mala cisásrky automaticky má aj dalšie ale gynekolog povedal, že je to blbosť.

kaja73
18. dec 2010

@benkovamartina Neviem, či je to u nas automaticky tak,ale ja som mala prvy cis.pred 12 rokmi a druhy som musela mat tiež ,pretože sa mi rozostupovala jazva-po 11 rokoch od porodu.Takže ja by som po tejto mojej skusenosti asi neriskovala,aj ked nietore to v pohode zvladli.Inak mam skor skusenost ,že lekari motivuju k normalnym porodom ,aj u mna to tak ciastočne bolo,ale len kratko,pretože sa vyskytli tie problemy o ktorych som pisala.Od 20tt som bola na rizikovom,pre tu jazvu.A prišiel mi na to len lekar v Blave,nebyt jeho,tak sa o tom nevie a ja sa nešetrim, tak ako by bolo treba, a bohvieako by to dopadlo. 😒

melanche
19. dec 2010

@benkovamartina asi ta sklamem, ale automaticky robia druhy cisarsky. tiez moj gynekolog hovoril ze to je blbost, ale v nemocnici som sa na to pytala viacerych lekarov a potvrdili mi to ze idem znovu pod noz. pritom prvy cisarsky bol akutny, pre zle ozvy a cele druhe tehot. bolo bez problemov, jazva vobec nezabolela, aj pocas kontrakcii ani raz, ale ked som prisla na salu, nikto nic neriesil, automaticky som sla pod noz 😒 ale co som pocula, tak v nitre podporuju prirodzeny porod.

evickapooh
19. dec 2010

@kaja73 Mozem sa te spytat ktory lekar na to prisiel[ v BA] MUDr. Cunderlik?

kaja73
19. dec 2010

@evickapooh Ano,on.mala som vek nad 35 rokov a tak ma tlačili na amnio.Ja som sa rozhodla,že pojdem najskor k nemu a ked bude všetko OK,tak na amnio nejdem.Ani som nešla.Až na tu jazvu bolo všetko OK.

benkovamartina
19. dec 2010

@melanche prečo ťa nechali mať kontrakcie a až potom dali cisársky? to neplánujú dopredu, ked sa vie, že bude?

melanche
19. dec 2010

@benkovamartina den pred cisarskym som tam uz sla lezat pre istotu, v noci zacali nepravidelne bolesti, rano som sla uz na salu, mali mi ho urobit o osmej, ale "predbehla" ma jedna co mala akutny cisarak. takze este dve hodiny som cakala a monitorovali ma, to uz boli pravidelne bolesti. kedze rano ma vysetrovali, nebali sa ze dovtedy porodim.

maricom
27. dec 2010

zdravím devy a dievky,

nepotešili ste ma, malú som mala cisárskym ale teraz som s malou dušičkou počítala, že snáď aj prirodzene sa podarí nuž ale ...

Neviete či robia cisárske v nz v spinálnej analgézii?

rozarka1
29. dec 2010

maricom, nie je to pravidlo ze ak si prve dieta rodila cisarskym rezom - musis tak porodit i druhe, informuj sa u gynekologa, ak nebudu ine zdravotne komplikacie kludne mozes porodit i spotnanne, co sa tyka spinalu tento je uz aj v NZ samozrejmostou, len treba vopred povedat

stvura
29. dec 2010

@rozarka1 no neviem ci si rodila v NZ, no na 99percent ma maricom pravdepodobnost ze jej budu chciet spravit cisarsky aj s odstupom troch rokov. Ak bude trvrdohlava a pojde si za svojim sa jej hadam podari vymôct si svoje....chce to len dobru davku rozvahy a drzosti.

@maricom naozaj musis byt drza a presvedit lekara ze chces rodit prirodzene...kamoske sa to podarilo!

maricom
29. dec 2010

@rozarka1
@stvura babenky vďaka, u mňa bol ten problém, že malá mala 4200g a ja mám 158cm, teda som menšej postavy (aj keď vykrmenejšej 🙂)) no a malá bola v brušku (ale aj po pôrode) spavá, a moc sa už nehýbala. Tak dr. stanko rozhodol, že sekcia. Druhé vraj bývajú ťažšie, tak s tým rátam a nebudem sa až tak do prirodzeného nútiť, teda už aj kvôly tej rane. Ale ak bude mať menšiu hmotnosť, pôjdem za tým.
Júúú tak s tou spinálkou si ma potešila, 18teho idem na utzv tak sa na to ešte popýtam dokyho. Som u Dr. Havlasa, mal by vedieť 😉

stvura
29. dec 2010

@maricom no drz sa, hlavne nech to dobre dopadne...neviem ci druhe byva vacsie, moje mali az na 50g rovnaku vahu (prvy syncek 2950g a dcerka rovne 3kg). 😉

melanche
29. dec 2010

ja som pred mesiacom rodila v nz, prvy bol cisarsky-akutny, gynekolog mi cele tehotenstvo hovoril, ze nie je dovod na druhy cisarsky, aj dcerka bola mala, neboli ziadne problemy u mna ani s jazvou a predsa som sla pod noz. automaticky. ale ak odmietnes podpisat ten papier, nutit ta nemozu. len to bude asi na vlastnu zodpovednost. no asi by som neriskla. a spinalka tu tiez nie je samozrejmost, davaju len ako zena pred operaciou jedla, inak automaticky uspavaju.

moon1979
29. dec 2010

@maricom ja mam tiez informacie, ze spinal z daleka nie je samozrejmost ...

maricom
29. dec 2010

hmmm opäť plánujem chodiť na cvičenia k pani Kalmanovej, chodila som predtým 6 mesiacom, ono je to dobré, lebo sa človek veľa vecí dozvie aj zo "zákulisia", teda ako to tam chodí a aspoň som nebola z toho taká myška vyoraná - pre mňa bolo absolútne super absolvovať prehliadu pôrodnice. Poviem vám takú studenú facku akú som vtedy dostala, tak som to hooodne dlho predýchavala...
To zariadenie tam muselo byť keď tam pred 25romi rodila moja mama môjho brata. Sledovala som na nemeckej RTL seriál Mein Baby a to bolo pôrodnícke nebo, vymaľované pôr sály fuj škaredý názov - izbietky, so všemožnými pomôckami, bla bla bla škoda reči...
Snáď sa to tam o čosi zmenilo, bol to fakt pre mňa SHOCK!!!
Tú spinálku si zistím, chcem spraviť všetko pre kojenie 😉 😉 😉

me
31. dec 2010

ja som rodila v NZ pred necelými 3 mesiacmi / prirodzene /, ale bola som jedna z mála, neviem čo sa tam dialo, či mladí lekári / je ich tam veľa / nechcú riskovať, alebo to bola náhoda, ale z asi cca 30 pôrodov bolo 25 cisárskych

ericica
31. dec 2010

@me akurat som to dnes hovorila muzovi....ja som rodila pred pol rokom az 12 bab sme rodili normalne asi 3....a ja kebyze nemam zaplateneho svojho dr tak idem pod noz aj ja ale ja som dokonca odmietala....
@maricom ja viem tak ze spinalku nerobia....kamoske ju urobili ale prisla jej za anesteziologicku jedna znama a bola dohodnuta este s jednym dr.....no mozno sa to uz zmenilo.....
viem ze v GA ju robia naisto 🙂

me
31. dec 2010

@ericica - ja neviem čo to bolo, a bola som riadne prekvapená, jednak nás tam bolo strašne veľa, museli postele dokladať na izby, a dokonca nechávali rodičky na sále aj cez noc, dokiaľ sa neuvolnila posteľ, a hovorím samé cisárske

opacnypohlad
11. jan 2011

dievcata, teraz vam napisem nieco z opacneho pohladu..
Kazdy lekar je len clovek.. Nikoho nejdem obhajovat, ja totiz zastavam nazor, ze spravaj sa tak, ako chces aby sa spravali k tebe..a viem,ze niektori lekari sa nespravaju v tomto duchu..ale to uz je na ich svedomi. A verte mi niekedy sa pacienti spravaju k personalu ako k poslednej spine. po druhe,ze su mladi lekari..no a co? musia sa predsa ucit..teoria je ina ako prax..vzdy je tam niekto starsi, s kym konzultuju. a myslim,ze niekedy sa vyjadrujete k veciem, o ktorych neviete..su veci, o ktorych rozhodne lekar. napr. spinal ci celkova anesteza..na to je anesteziolog, aby o tom rozhodol.
Musite uznat,ze dakedy to je tazke..myslite,ze by sme nechceli aby boli nemocnice pekne ciste, so sukromim, so samostatnym wc pre kazdeho pacienta? ale zial k tomu je na slovensku este daleko..je to cely proces s celym financovanim v zdravotnictve..niektori sa iba stazuju a davaju podnety na dohlad nad zdravotnou starostlivostou..kazdy sa pozera iba na svoje prava, ale na povinnosti, na to uz nie.. a uznajte, pracovat za take peniaze a mat taku zodpovednost..niekedy je aj tazke vstat rano z postele..
Este raz, nikoho neobhajujem...len som to chcela povedat..
Ale vsetkym prajem, aby ste mali len same pozitivne skusenosti...verim,ze sa to bude aj v tejto nemocnici zlepsovat.

susannz
11. jan 2011

Aahojte kočky... chcela by som sa spýtať..mala tu niektorá z vás dohodnutého lekára k porodu?? konkretne myslím na Stanka... alebo Rencskovú?

ericica
12. jan 2011

@susannz ja som mala pri oboch porodoch vybaveneho stanka...teraz pri druhom porode bola s nim aj renckova...bola som maximalne spokojna 🙂

ericica
12. jan 2011

@opacnypohlad pekne si to napisala... 😵 😵 😵 ja sa nemozem na nic stazovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre