Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

moon1979
19. jan 2011

@matakamil
ale to ti ju nenechali snad??? len ti ju ukazali, nie?

adrioska
20. jan 2011

@moniqa1979 hroza 😠 ☹ ...na toto uz ani neviem, co povedat...na Tvojom mieste by som zvolila tu rakusku nemocnicu. A na dotycnu doktorku podala staznost, aj ked... 😖

emilia86
20. jan 2011

@moniqa1979
Ahoj Monika, vies lekarom sa v noci moc nechce robit, nie su za to adekvatne zaplateni. Tak (z ich hladiska) zbytocne ta nebudu prijimat a vysetrovat, ked mozu namiesto toho kludne spat. Ale to je asi vsade tak na Slovensku. Aj ja ti odporucam vyskusat to Rakusko. Nech sa ti tam dari.

moon1979
20. jan 2011

@emilia86 a predavacky v hypermarketoch, alebo pracovnici na pumpach, ktori tiez robia nocne su zaplateni???

emilia86
20. jan 2011

@matakamil
A tebe robili cisarsky 2 hodiny? To je strasne dlha doba. Ja som to mala hotove za dobru polhodinku.

emilia86
20. jan 2011

@moon1979
Vies ale tie predavacky neviem ci robia 24-ky, lebo lekari myslim si, ze to tak maju. Musia makat 24 hodin, ked maju sluzbu, no ale nie som si na 100% ista.

moon1979
20. jan 2011

@emilia86
tak dobre - iny priklad - hasici, policajti???
to ci to ma niekto zaplatene alebo nie, nie je argument ... ak si raz vyberiem povolanie ake som si vybrala tak sa musim k tomu patricne postavit ...

emilia86
20. jan 2011

@moon1979
Vies, nenapadne ma, ci ma vobec niekto 24 hodinove smeny okrem lekarov.
Unia to uz zrusila, ale u nas je bohuzial stale vsetko po starom.

matakamil
20. jan 2011

@emilia86 Nie vraj to trvalo 50min, ale neviem preco ma previezli az o stvrtej.
@moon1979 Ano, ukazali a prikladala mi ju az sestra z nocnej, ked sa vystriedali. Rodila som v sobotu a na izbu mi ju dali v pondelok na obed.

jana_jana
21. jan 2011

@emilia86 Akoze, ja som napriklad v praci robila 24-hodinovky - som novinarka, a tiez som nebola zaplatena a ked som si pracu nespravila poriadne, tak ma zdrbali pod ciernu zem a s odmenami som sa mohla rozlucit. a o nahodnych nadcasoch typu ze uz som na ceste domov a niekto ma zavola naspat a napcha a vysle niekam na dalsich 5 hodin, to b¨je tiez normalne a unia moze zakazat co chce, aj pracu v noci pre tehotne a ani to sa nedodrziava vsade. A to urcite nie som jedina na svete, ani na slovensku. ale myslim si, ze ked si niekto zvoli povolanie lekara, tak by to nemal brat ako zmykacku na prachy, ale ako poslanie, lebo o tom to je, schopnost, moznost a vedomost liecit nema kazdy a preto je to take narocne. a ano, ja by som im dorpiala viac penazi, ale ked chceli byt prachaci, tak mali ist studovat manazment alebo sa stat nejakymi zazobanymi bankarmi, ak maju hlavu na medicinu, tak myslim ze aj nejakych par cisel na ekonomickej by snad zvladli. Takze ked sa im nepaci, mozu sa spakovat a ist, ziadny pacient predsa nemoze za to, ze jeho lekar nedostane zaplatene podla predstav, aj ja by som chcela mat poslanecky plat a co narobim? Ked niekde nie som spokojna, mam na vyber - mozem odist a zamestnat sa inde, tak kde je problem?

emilia86
22. jan 2011

Ano, to mas pravdu.Ale na druhej strane my ani nevieme spravne posudit,ci si ta dotycna odbornicka nespravila poriadne svoju pracu.
Mozno naozaj nemohla Monike nic ine v tej chvili spravit, ako jej dat nieco od bolesti. Lebo podla mna taka najlepsia odbornicka zase velmi dobre vie, koho ma a koho nemusi prijat. Potom ten jej pristup bol z lekarskeho hladiska akceptovatelny, ale z tej ludskej stranky, no... tam spravila velku chybu.Ale tymto este svoju pracu predsa my laici nemozeme s istotou povedat, ze zanedbala, kedze Monike zdravotne asi velmi neublizila. O com tu potom debatujeme? To,ze ti lekari maju v noci taku naladu sa necudujem, ked makaju cely den, navyse este bol aj vikend a vtedy je ich tam strasne malo aj cez den, takze je velmi pravdepodobne ,ze uz bola potom v noci dost unavena. Staci, ked mala 3-4 operacie a 10 prijmov cez den a musi tam dohliadat na 50 zien 24 hodin. Vies si to predstavit aka to musi byt zodpovednost na jednu hlavu za tolko zivotov? Oooobrovska. Tak zabudni ty na nejaku predavacku v stanku alebo novinarku, nikto z nas nema taku zodpovednost ako lekari. Ja ich kvoli tomu obdivujem, ze sa dali na take povolanie a snazim sa ich chapat.

moon1979
22. jan 2011

@emilia86 lekar si moze aj pospat, zdravotna sestra nie ... a sestry lietaju hore dole, lekar pride, naordinuje, ale stara sa uz sestra ... takze je to dvojsecne ... a tiez nie je lekar ako lekar alebo sestra ako sestra - porovnaj si ARO s hociktorym inym oddelenim - neporovnatelne ...

maricom
23. jan 2011

Ahojte,

@opacnypohlad: k zariadeniu nemocnice - ako prvorodička som sledovala všetko čo sa len šuchlo okolo pôrodov, kedže na slovensku chýbajú dokumenty akéhokoľvek tipu, našla som zaujímavý seriál o pôrodoch na spomínanej RTL, a nejako som sa s tým stotožnila, že pôrody nielen v Nemecku ale aj na Slovensku vyzerajú takto nejako, odoberala som aj časopis, kde sa všade hovorilo o BFH, MFH tak som sa tešila, že ako super to pokračuje, ako sa to ženám uľahčuje a tak, a teda sa mi nečuduj, že keď som bola na prehliadke na pôrodníckom, tak som zostala jednoducho zhrozená. Som v školstve takže mi je nad slnko jasné ako to vyzerá s peniazmi. Viem, že niekedy sú všetci radi ak majú rodičky vôbec miesto na izbe, lebo je tam niekedy toľko pôrodov. Písala som to pre tie, ktoré majú tiež také ružové predstavy ako ja, aby potom neboli nemilo prekvapené, ale pripravené na realitku slovenskú. 😉 Musíš uznať, že v každom jednom časopise pre budúce maminy sú fotografie samého nadštandardného vybavenia, a preto aj my rodičky máme často iné predstavy 🙂

baby, prosím vás, kto je dnes tu normálne zaplatený? (politici ha ha ha) no toť naša chyba, že nemáme na to aby sme zo seba robili... ach nechám to tak🙂

začala som chodiť na predpôrodné cvičenie, ach jo to bol relax už mi to chýbalo🙂

Jo aj ja som mala cisársky malá sa narodila 3:55, bola som v plnej narkóze a prvýkrát som ju dostala na ruky (bez kojenia) o 13.00, pravdepodobne bola aj najedená, lebo spala, potom ju doniesli nejako o 3 hodinky akože na kojenie ale opäť spala a tak to aj dopadlo s kojením, nechcela sa prisať, ale ako 3 mesačnej bolo zistená intolerancia na laktózu a alergia na BKM, takže sme potom už krmili špeciálnym mliečkom ☹

dúfam, že teraz som nenapísala niečo, prečo by mal byť môj príspevok vymazaný...

sonelka
24. jan 2011

spätne dozadu, ked sa obzrem, rodila som pred 5 mesiacmi:
ja nemôžem povedať, že som bola nespokojná. mne sa tam dokonca aj páčilo. síce strava, ale čo by sme chceli od nemocnice - reštauračné obedy?? 😀 mne nevadili ani tie sprchy na treťom, ani postele.. a sestričky sa mi páčili, či detské alebo ženské. boli dobré 😉
a samotný pôrod, lekár niekedy nemôže ovplyvniť, ako bude prebiehať pôrod. lenže u mňa to bol iný prípad, vytrhol mi placentu, čo spôsobilo krvácanie, to spôsobilo, že sa vytvoril vveľký hematom a museli ma uspávať a operovať. a on mi tvrdil, že malá mi ručičkou pretrhla cievu a to mi sposobilo masívne krvácanie 😠
dokonca ma 5 dní po porode cievkovali, kedže mi to tam dolu celé opuchlo a nemohla som sa vycikať. to ževraj som silno tlačila 😅 a ani toto mi nevadí.
nie sme každý 100%-ní, každí sa snaží ako vie. ale prečo mi nedal injekciu na vypudenie placenty, ked mu nešla vytiahnuť??? to je jediná otázka, ktorá mi vrta hlavou až do teraz 😔 po porode - resp. po tej operácii som mala veľké problémy stáť na nohách, chodiť... nevládala som stáť ani pri malej, ked som ju prebalova, furt som sa opierala o postel.. nevedela som prejsť cez chodbu bez toho, aby som sa opierala o stenu.
a pri prepúšťaný mi dokonca lekárka povedala :" vás tu už asi neuvidíme po tom všetkom" ja som len povedala, že chcem aj druhé dieťa 😉

jana_jana
24. jan 2011

ahojte baby
chcem sa spytat tych co rodili nejak nedavno alebo to maju za par -tak ako ja, ako to vyzeralo posledny mesiac pred porodom? Lebo ja som cakala ze ma doktorka odosle uz do nemocnice, a ona mi dnes povedala ze nie, ze na poradnu budem chodit len k nej a ze ak by sa nieco zomlelo, napr zacnem krvacat alebo mi odtecie voda, tak mam ist priamo do nemocnice. Ale ze inak tam chodit vobec nemusim, ani sa hlasit, registrovat alebo cokolvek. Nechodilo sa predtym na nejake vysetrenia kazdy tyzden? Som z toho zmatena, diky

moon1979
24. jan 2011

@jana_jana
chodilo sa kazdy tyzden na prietoky a CTG zaznam ... zrejme to zrusili ...

katuska2323
24. jan 2011

😠 Som úplne zhrozená keď tu čítam niektoré názory, ja som porodila obidve deti a nerozoberala som či ten bol taký , alebo onaký. Myslím, že záujem každého pôrodníka je , aby sa dieťa narodilo bez komplikácií a nie aby si komplikácie vyrábal napr. tzv . vytrhnutá placenta. Nemyslím, že to bolo urobené úmyselne, aby s tebou mal lekár al. sestra viac práce, proste asi bola prirastená a tak ti ju museli nejako vybrať. A čo sa týka cisárskych rezov je to hamba, že sa toľko robí. Voľakedy to tak vôbec nebolo, teraz sa buď zaplatí, aby sme mi chúdence nemali bolesti ,alebo vybaví . Ja osobne by som to nedovolila. Aj ja som porodila obe deti, mala som bolesti trpela som , ale by ma nenapadlo niekoho uprosíkať aby ma rezali. Sama na vlastné uši som to počula ako sa o tom ženy rozprávali. Len nech je to už rýchlo za nimi. Vstúpme si trocha do svedomia a porozmýšľajme nad sebou...

mamuli
24. jan 2011

@katuska2323 Nechapem z čoho si zhrozena. Klobuk dolu pred každou, ktora napiše svoj pozitivny alebo negativny zažitok a nazor. Aspom sa ostatný poučia - pôrod predsa veľmi závisí od pôrodníka, ten ho vedie, vie kedy pichnúť akú infúziu, čo robiť aby šlo všetko hladko. Nie sme v stredoveku, že žena sama porodí na poli - lekár jej vie veľmi pomôc, ale aj ublížiť. A ak má niekto zlú skúsenosť a trápi ho, prečo by to sem nemohol napísať. Na to slúži toto forum. A neviem prečo ťa rozčulujú tie cisárske rezy - ved volakedy rodili 18-20 ročné ženy, teraz je priemerny vek prvorodičky 27rokov, tak sa netreba čudovať, že je viac cisárskych. A tie ktoré si ich zaplatia, tak nech tak spravia - aj tak budú mať po zobudení hrozné bolesti, tých sa nezbavia. Je to pre matku skôr obeť ako výhra - lebo pri cisarskom sa dieťatko nemusí trápiť a prechádzať pôrodnými cestami - nehrozí mu zadusenie a iné komplikácie, zato mamička musí trpieť neprirodené rozrezanie maternice a jazvy na bruchu, dlhšiu rekonvalescenciu. Ja som rodila tiež prirodzene a aj druhé chcem, ale ak chce niekto cisársky, rozhodne ho neodsudzujem - to je každého osobná vec.

daniela1974
24. jan 2011

@mamuli nikto sa nemoze sam rozhodnut pre cisarsky - to je dobra hlupost. Da sa zaplatit ale je to vzdy "nejako" vybavene. Cisarskym sa preto konci 50% porodov lebo dnes lekari vsetky az na vynimky vsetky porody vyvolaju umelym oxytocinom, mechanicky pustia plodovu vodu - pretrhnu vak, aj kvoli epi sa kopec porodov skonci cisarom, vacsina cisarov je skutocne zapricinena medikamentoznym vedeniem porodu.
Som vsak zato aby vsetky zeny pravdivo a hlavne citovo vykreslili svoj porod. Nepamatame si ako sa chovala zena co nam prvy krat davala obciansky preukaz, nepamatame si presne svoj prvy den v skole ale kazda z nas ma niekolko nezabudnutelnych dni a vzdy tam patri aj den porodu. AK si nejaky porodnik mysli ze si necham pokazit svoj den porodu lebo on prave nema naladu, tak to sorry.

baritus
25. jan 2011

@jana_jana Ahoj! Ja som rodila koncom októbra.Nechodila som do nemocnice vôbec,všetky vyšetrenie, ctg,prietoky mi robila moja doktorka.

me
25. jan 2011

@jana_jana - ja som rodila začiatkom októbra a chodila som každý týždeň od 36 tt do nemocnice na ctg a prietoky, ale už vtedy spomínali, že sa to zruší a bude si to lekár hliadať sám, tak neviem, možno to už zrušili, spýtaj sa svojho lekára

adrioska
26. jan 2011

@mamuli
@daniela1974 suhlasim s vami, dobre ste to napisali...
@katuska2323 to, ze si porodila dve zdrave deticky a bez komplikacii, tak je super a mozes byt Bohuvdacna, ze to tak bolo...nie u kazdej je to vsak vzdy tak a maju aj zle skusenosti, mnohokrat aj preto, ze lekar nieco prehliadol...atd. A dovolim si tvrdit, ze z celkoveho poctu cisarskych je mozno 10% takych, co si vyslovene rodicka ziadala, zaplatila, ostatne su preto, ze to tak lekar rozhodol, ze to bolo potrebne, aby sa predislo zlemu. Je to smutne,ale je to tak. Ja mam vo svojom okoli dost mamiciek a ani o jednej som nepocula, ze by chcela cisarsky. Skor vacsina chce EPI. Ale to u nas este nedavaju. Ja som porodila sice po 35 hodinach a porod mi vyvolavali,ale porodila som prirodzene a som velmi rada, v zivote by som nechcela cisarsky, ved to je chirurg. zakrok, radsej si to pretrpim pred porodom. Cisarsky jedine vtedy,ak by to bolo nevyhnutne.

daniela1974
26. jan 2011

@adrioska moja znama dula mala urgent cisarsky porod v jednej slovenskej porodnici 11.1.2011 a nemohli ten cisarky urobit rodicke, lebo vsetky saly boli obsadene kvoli mamickam co si zaplatili datum 11.1.2011 a ta uboha zena sa dostala pod noz az 12.1.2011.

A moja kamoska rodila v Prahe cisarsky len preto, lebo jej tatko je seda eminencia slovenskeho soubiznisu a teda sa spojil so Zajacom a Zajac vybavil v Prahe cisarsky pricom k tomu nebol jeden dovod. To je tak trapne ze sa mi chce kricat z takychto zien.

sonelka
26. jan 2011

@katuska2323 moja zlatá, pôrodník dobre vedel, že mám prirastenú placentu a ťahal ju o 106 von, aj napriek tomu, že som mu hovorila, že to strašne bolí, že či mi ju chce vytrhnúť 😠 môj gynekológ sa len začudoval a pokrútil hlavou, prečo mi nepichol injekciu na vypudenie placenty, ked som mu opisovala, čo bolo po pôrode. ked ako píšeš "proste bola prirastená, musel ju nejako vybrať" tak sakra mal pichnúť injekciu a bolo by po probléme!!! 😠 vieš aký rok sa píše??? 2011 ak náhodou nevieš, presne ako píše mamuli - nežijeme v stredoveku a nerodíme na poliach. v nitre beže pichajú injekcie na vypudenie placenty.

adrioska
26. jan 2011

@daniela1974 no tak to je fakt velmi velmi ubohe a smutne...taketo zeny by som aj ja nakopala do zadku! 😠 Ja som sa s takymto este nestretla,ale ak by mi nejaka znama povedala, ze chce cisarsky, tak by som jej urcite zo srdca povedala svoje...aj ked je to problem tej zeny, ja sa do toho nemam co starat, ale z takychto veci sa mi otvara nozik vo vrecku... 😒 Ja som pocula, ze si zvyknu objednavat cisarsky rez rozne celebrity, ale to je take, ze jedna pani povedala, takze ci je to pravda, ci nie, ktovie...Inak to, co som pisala, ze vacina cisarskych je indikovanych som myslela skor na nasu porodnicu. Napr. v takej Blave ako to je, to si uz vobec netrufam tvrdit.

adrioska
26. jan 2011

@sonelka vies hovori sa, ze syty hladnemu neveri, tak skoda sa nad takymito nazormi rozculovat... 😒

daniela1974
26. jan 2011

@sonelka ked Ti prilozia dieta po porode k prsniku tak sa Ti tym prisatim vypudi prirodzeny oxytocin a placenta pekne vyjde sama ale myslim, ze oni ani neprilozia ani umely nepichnu.
Obcas mam pocit ze porod v nemocnici je masiaren.
A obcas by som to pole a stredovek brala viac ako toto, tam to bolo aspon prirodzene a podla prirody a ziadna 18 rocna standa Ti tam nevodila opravarov do izby ked kojis a nemusela si ukazovat 5 lekarom na vizite spinavu vlozku.

evickapooh
26. jan 2011

@sonelka ahoj no to je smutne, aj podla mna vedel ,da sa to vidiet aj na UZV si myslim.ale nie som si ista.mozem sa spytat ktory lekar to bol ?Zifcak,Risko alebo pan Primar? no je preto som mala 2 krat zaplateneho gyndodsa k porododu aby sa nieco take ale podobne nestalo.len uz ten lekar tam nerobi ,bohuzial.

evickapooh
26. jan 2011

@adrioska no ja zas ma 2 kamosky ktore vybavili cisaraka u Primara -bezproblemov.

sonelka
26. jan 2011

@daniela1974 ahoj, neviem, či prikladajú dieťa hned po porode, mne malú nepriložili, tak som masívne krvácala po vytrhnutí tej placenty, že ma museli hned uspávať a operovať 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre