Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

sonelka
26. jan 2011

@evickapooh určite to vedel 😔 ked zistil čo porobil, len povedal : "budeme vás musieť uspať. " a potom zavelil : " zavolajte doktorku bezákovú" Tá ma odoperovala. on by to asi nezvládol 😖

adrioska
26. jan 2011

@evickapooh no oni patria k tym mojim statistickym 10%-am... 😀
ani mne maleho neprilozili, len na brusko tesne po porode, potom ho zobrali, umyli, obliekli a dali do toho vozika a tam lezkal...mozno, ked si niekto zaziada, tak mu dietatko prilozia...

adrioska
26. jan 2011

pardon "ony" 😀 😉

evickapooh
26. jan 2011

@sonelka a ktory lekar to bol?vies meno?mozes aj do IP posty aby som do buducna vedela ...dik

daniela1974
26. jan 2011

@sonelka no prave preto si treba vypracovat porodny plan 😎

mamuli
26. jan 2011

Baby, nedala by sa spísať nejaká petícia na riaditeľstvo nemocnice, že chceme aby sa v NZ podávala EPI? Ale nie samozrejme zadarmo, lebo to by nám to hned zamietli, lebo sa boja že by to využívali vo veľkom naše počernejšie spoluobčianky. V Blave stojí EPI 150€, tu by podla mna mohlo byť 100€, nie? Toľko stojí aj dianatal gel, a jeden pôrodník mi povedal, že ten je uplne nanič, nech si ho nekupujem, ale EPI je iné - to jstojí zato. Ved už dávajú aj tie dotazníky spokojnosti pri odchode z pôrodnice, tak im asi záleží na zlepšovaní situejšn, nie?

delilah1
26. jan 2011

@mamuli ja by som ti ju podpísala hneď...
cisárske sa fakt dajú v NZ vyžiadať, ale aj ja si myslím, že je ich robia väčšinou preto, aby predišli komplikáciám (malá panva, prirastená placenta, zlé ozvy atď.....) radšej sa báť ako sa zľaknúť!!!!!!!!!!!!!!
viem, že v NZ s cisárskym nerobia problémy a preto si túto pôrodnicu aj vyberiem. ak to prirodzene nejde tak treba zakročiť!
a už vôbec si nemyslím, že cisárskym ženy netrpia a nemajú bolesti - skôr naopak!!!! ale ak je to lepšie pre bábo tak nie je o čom......
@daniela1974 neviem či v NZ o dačom takom ako pôrodný plán budú s tebou vôbec hovoriť ... PS ani som nevedela, že aj ty ideš rodiť sem - možno sa aj stretneme 😉

moon1979
26. jan 2011

@daniela1974
no skus im predlozit porodny plan a uvidis ... 🙂

moon1979
26. jan 2011

@delilah1
ak nastanu komplikacie, cisarsky rez urobia automaticky v kazdej porodnici ...

ak si niekto mysli, ze cisarsky je vyhra, tak sa myli ... ja som si odtrpela aj dlhe hodiny cakania v bolestiach a rozdychavala som kontrakcie ako hociktora ina, ale porod sa ukoncil cisarskym kvoli komplikaciam, ale vyhra to nebola ziadna ... bolest tak ci tak si musi odtrpiet kazda zena, to uz proste ide s tym, akurat, ze pri prirodzenom porode je rekonvalescencia podstatne rychlejsia ako pri cisarskom ... Kamosky po prirodzenom porode o dve hodiny ani nevedeli ze rodili, jedine ked sedeli tak sa tvarili akoby sedeli na trnoch ... 🙂 zato baby po cisarskom ste spoznali z kilometra aj po niekolkych dnoch ...

cisarsky rez je operacia, okrem toho, ze sa prereze koza, prerezu sa svaly, nervy, maternica, rezna rana na minimalne 12 stehov, nehovoriac o dost dlhej dobe zotavovania sa ... takze obdivujem kazdu zenu, ktora sa dobrovolne zenie do cisarskeho ...

daniela1974
26. jan 2011

@delilah1
@moon1979
nie nejdem, ja idem do PN, teda nikdy nehovor nikdy 😉 ale zatial premyslam nad viacerymi variantmi. Ani neviem preco som tu reagovala, asi ma nieco zaujalo 🙂

ale isto poznaju porodny plan, minimalne z internetu 🙂
urcite su aj lekari co porodny plan a zodpovedne pripravene rodicky vitaju, teda nechcem nikoho urazit ale tiez by som nebola nadsena byt lekarom - a stale sa stretavat len zo zenami co povedia "Niekto ma odrodit musi". Akokeby nerodila zena ale porodnik.

delilah1
26. jan 2011

@daniela1974 no škoda myslela som, že sa stretneme 🙂 no nejaký PP si pripravím ,ale ja budem mať svojho gynekológa s ktorým sa o týchto veciach pobavím ešte pred pôrodom 🙂

@moon1979 súhlasím

moon1979
26. jan 2011

@daniela1974
rodila som tu ... je velmi malo porodnic na slovensku, kde s tebou budu diskutovat o porodnom plane - bohuzial ...
ked si precitas na nete, co musi splnat porodnica, ktora je drzitelom certifikatu BABY FRIENDLY HOSPITAL a ake zasady by sa mali dodrziavat a podobne a nasledne si to porovnas s realitou, tak zistis, ze je to na zaplakanie ...

daniela1974
26. jan 2011

@moon1979 smutne, keby si sla v Belgicku rodit bez porodneho planu tak si o Tebe budu mysliet, ze si nezodpovedna, ako keby si nechodila do poradne.
A taky priemerny slovensky porodnik je schopny arogantne reagovat na niekolko rocne studie svetovych medicinskych kapacit, ze su to zvasty.
Ja budem velmi rada ak prispejem svojou troskou do mlyna a zacnem kalit vody.
Ale v PN sa podla porodneho planu uz rodilo. Nastastie.

nika251
27. jan 2011

Ahojte. Citam tu o NZ porodnici, kde som rodila aj ja. Az ma smiech chyta ked si predstavim, ako by sa zatvarili keby som im predlozila porodny plan 😀 😀 😀 😀 . Nehnevajte sa, ale len by na vas pozerali a spytali by sa co ste pili
Ja som mala vybaveneho Dr., plan bol rodit prirodzene, s tym, ze ak cosi nepojde podla planu, nech v ziadnom pripade neriskuku zdravie deti a nech bez vahania spravia cisarsky. Sestricky boli mile, bez akychkolvek problemov. Na porodnici, aj hore na 600 nedeli. Ale zas, mozno svoje spravilo ze som platila porod, ze ked sa mi daco nepacilo, ci som nedostala uspokojujuce vysvetlenie tak som sa pytala kedy pride p. primar. To hned skrotli aj sestricky. Ale takto som musela usadit len raz. Ja som nemala problem hovorit so sestrami ako so seberovnymi, co bola asi podstata ich normalneho spravania. Pri mladsom mi nechceli dovolit kupat ho, ze to musia oni. Toto sa mi nepacilo. Ked som bola prvorodicka, tak som sestru poziadala aby ma naucila ako maleho kupat. Ved pre Boha, co by som robila doma? Ak ho neviem ani drzat, nic? Toto by mali ucit automaticky.
Prisavanie- viem, ze moj druhorodeny sa prisal az ked mi mlieko nabehlo uplne a doslova mu striekalo do pusy. Moc sa o to nestarali,. ze decko sa tri dni neprisalo, ale kedze som mala doma starsieho, uz som tusila ako to cele chodi a zariadila sa podla svojho uvazenia.

sonelka
27. jan 2011

@nika251 no ja som rodila pred 5 mesiacmi, a ked som poprosila sestričku, ukázala mi ako mám dieťa držať a mohla som si ho aj pekne sama okupkať 😵

moon1979
27. jan 2011

@nika251
no len s tym smiechom by mali byt opatrni kedze su drzitelmi certifikatu BFH este z roku páne ... a pravidla hovoria jasne ...

nika251
27. jan 2011

@sonelka ano, pri prvom som tiez natrafila na jednu sestricku, ktora mi to ukazala a potom som s nou uz stale kupala sama. Pri druhom tam bola taka starsia, ktora asi nemala cas na to, aby sa tam nejaka mamin opatrne ,,hrala,, s dietatom, tak ho rychle chytila, sup do vane, umyla a sup mi ho na podlozku. Bola hotova za 5 minut 😝

@moon1979 ja viem, ale viem aka je realita. Nikto sa ta neopyta aka je tvoja predstava. Dostanes instrukcie a mala by si ist podla nich ako stroj. Ja som pri prvom mala stastie na Kalmarovu a pri druhom to bolo tak brutalne rychle, ze si pri mne sestra ani nepipla. LEn na pasoch mi hubovali- nezachytili nic a ja som len slabo predychavala- skor tvrdnutie, ze vobec nerodim a ze co ja tam. Ale po vysetreni a instruciach Dr. ze asi do rana porodim - bolo okolo 23 sa tvarili, ze no tak teda dobre. Poslali ma na wc, sprchu a kaslali tam na mna. Sok mali, ked som prisla z wc este uplne v pohode, akoze sa mi ulavilo a do 6 minut som im tam porodila - skoro na stolicke, tak ma tahali hore a Dr. - ten prisiel len zachytit dieta. Tak preto si nemam na co stazovat. Hore bolo potom vsetko ok.

slavetka
27. jan 2011

@sonelka Ahoj, mozem sa spytat ktory doktor ta rodil?? Ja planujem rodit v NZ, tak sa mu chcem vyhnut. Dakujem

orchidea1980
27. jan 2011

ahojte maminky. Mohla by som sa spytat ohladne NZ nemocnice? Este nie sme rozhodnuti, ci ide aj manzel k porodu, ale ak by chcel, nepotrebujeme k tomu nic? Doktorka mi hovorila, ze by mal absolvovat nejaku psychicku pripravu u nejakej doktorky, asi u Vorosovej, ale ze vraj pustia do nutra aj bez toho. Je to pravda?
Este by som sa chcela spytat, ci ste brali do nemocnice perinku? Brali ste tie jednorazove prebalovacie podlozky pod babo? A v zime ako ste mali oblecene babatka na cestu domov, nakolko do autosedacky sa neda dat perinka, tak budem potrebovat len fusak, ktory mi donesie manzel az pri odchode? Asi ma mi doniest ten fusak na izbu, a z nemocnice mame vyjst zababuseni do fusaka, ze? Take hlupe otazky, ale som prvorodicka, tak preto......
Pre dievcatka ste brali uz do nemocnice nausnicky? dakujem pekne

emilia86
27. jan 2011

@moon1979
Sestry maju 12 hodinove smeny, tak si potom pospia aj ony za tych dalsich 12 hodin po sluzbe, co lekar nemoze. Na gynde napriklad, ked sluzi 1 lekar cez vikend, ma 24-ku, tak je sam alebo su max. dvaja. Pritom za 24 hodin sa tam vystrieda 12 sestier (myslim, ze su zadelene po 2, 2 na gynde, 2 na porodnici a 2 na sestonedeli, cize dokopy ich je tam 6, ale vecer sa vzdy vystriedaju, pricom lekar je tam stale ten isty co aj cez den. Ale ja som nic nehovorila o tom, ze sestry nic nerobia. Unaveni su tam asi vsetci rovnako, ten personal v nemocnici je podla mna dost vycerpany.

emilia86
27. jan 2011

@slavetka @evickapooh
sonelka tu uz o svojom porode pisala, prelistujte si par stran dozadu.

evickapooh
27. jan 2011

@orchidea1980 aj ja som mala manzele pri porode ,nebolo treba ziadny papier,zavinovacku, perinku netreba zobrat so sebou tam maju svoju,ano 1 razove podlozky som mala so sebou ,fusak staci ked donesie manzel v den odchodu resp. 1 den pred odchodom .ak das bo do vajicka a nie do prenosnej tasky tak odporucam ti zakryt cele vajicko dekou alebo plastenkou ma vajicko-tu kratku trasu- k autu na parkovisku. aby babetku nefukalo do tvare -aj ked je bezvetrie ,kvoli zmene teploty.predsa vonku je o dost chladnejsie ak na odd. 600 nedelia.oporucam obliect-body,panchuchy,tensi overail na to zimny overal a potom fusak rasej riadne zababusit -v zime nehrozi prehriatie ,a potom v aute ked bude teplejsie trosku vyzliect.nausnice som nezobrala ja som mojim cerkam dala prestrelit uska a nie prepichnut.a to robia ked uz babetko ma par mesiacov.

opacnypohlad
27. jan 2011

@maricom jasne,ze casopisy su ine ako slovenksa realita..zial ☹ Mam kamosky, co rodili v zahranici...kazda mala vlastnu izbu..ziadne delenie sa s dalsimi troma babami a babatkami...to je normalny standard, a nie daka VIP izba.. Ale hadam raz to tak bude aj na Sk...

zuzin78
27. jan 2011

@mamuli tak tu peticiu by som podpisala hned, prvy porod som mala tazky a zly, a caka ma za chvilku druhy a uz sa ho teraz desim, skoda ze tu nedavaju epiduralku. ☹

sonelka
27. jan 2011

@orchidea1980 ja som naušničky brala, aj malej prepichovali ušká. v deň prepustenia alebo den predtým, už neviem. a vôbec neplakala, asi to ešte necítila a platili sme do 4 €.

orchidea1980
27. jan 2011

@evickapooh, @sonelka, Dakujem 🙂

tinusi
27. jan 2011

Vidim, ze iluzia perfektneho zdravotnictva v zahranici sa stale drzi 🙂 ...
Tak napr. v Irsku /zije tam jedna znama/, v tehotenstve nerobia ziadne testy na nejake vyvojove vady, nejake krvne testy a tak. Utzv jej robili raz - ked uz mala rodit. Po porode maleho ani neodmerali, ked sa na dlzku pytala, povedali jej raz take, potom zasa ine cislo. Poradna pre babatka? To je co? Dali jej ockovaci kalendar - dovi-dopo....
A amerika? Zabudnite na Kliniku Grace alebo Dr. Housa... pozrite si radsej film Sicko od Michaela Moorea. Su tam pribehy ludi, ktori bud nemaju narok na poistku alebo ju maju, pekne za nu cvakaju a ked sa im nieco stalo, poistovna ich poslala do kelu.
Apropo, stazujete sa, ze tu panuje stale socik, ale kapitalizmus vam zadarmo nic neda, vazene damy. Takze ak porovnavate slovenske nemocnice s napr. Hainburgom, tak vedzte, ze tam si zacvakate - citujem Pr manažérku Všeobecnej verejnej nemocnice Hainburg Melittu Hrizovu: „Za spontánny pôrod počas bežného dňa vaše ženy zaplatia viac ako päťdesiattisíc korún. K tomu treba pripočítať ďalšie výdavky za izbu, laboratórne testy či lekára.“

maricom
27. jan 2011

ahojte maminy,

tak u mňa je to isté, že ma čaká aj druhý pôrod sekciou... no sklamanie 🙄 zatiaľ sa tak ku mne vyjadril skoro každý dr. čo mi robil vyšetrenie... že sa neteším, to je dúfam jasné, (chcela by som byť tou ženou na poli 😉 ) utešujem sa jedine tým, že bábenko bude ušetrené pôrodných ciest a nejkaých komplikácií s tým spojených.

Ak vás zaujímajú moje pocity po prvej sekcii, tak som sa z narkózy budila na to ako zavíjam na celú pôrodnicu teda šetonedelie, som si to uvedomila až keď som bola pri vedomí - setstričky, ktoré sa o nás po sekcii starali boli fantastické, starali sa o nás úžasne, pichali mi injekcie proti bolesti koľko len mohli, bola to moja prvá operácia a tú bolesť som nezvládala a možno to bolo aj tým že moja rana má vyše 20cm. Druhý problém pre mňa bol posadiť sa na posteli... ten strach aby sa mi tá rana neroztrhla bol desný, vrátane tej bolesti pri tom. Som malej postavy a problémom bola aj výška postele...bola mi privysoko a tým mi to k tej bolesti nejako nepomáhalo. Chcelo to cvik, ako sa pootáčať aby som sa čo bezbolestnejšie vedela posadiť ako zliezť a potom aj späť vyliezť na posteľ. Ale skutočne, sestry boli brutálne perfektné!!!

Nemala som šťastie na to kojenie, niektoré detské sestričky sa snažili pomôcť, niektoré deti nakŕmili z fľašky bol pokoj, tam vidím isto rezervy - podľa mňa by bolo super ak by tam každú smenu bola sestrička - laktačná pomocníčka - mala by riadnu fušku toľko mamičiek ale bodlo by to...

celkový dojem? fajn, naozaj mi pomohla tá prehliadka - vedela som kam idem, takže mi odpadol strach z neznámeho, ale veľmi som chcela ísť domov, lebo som mala stres z toho, že sa nevieme rozkojiť a nemocničný pobyt mi k tomu pokoju nejak nepomáhal. Ak by to bolo aspoň takto ako to bolo pred 4mi rokmi, tak je dobre 🙂

A sekcie sa dajú robiť aj na vybavenie (verejné tajomstvo, jaj zas si navarím 😀 ) a to nielen v nz, tak no... 😉

lucia23611
27. jan 2011

ahoj kočky, ja som rodila v NZ v auguste - cisárskym. Postavila som sa až na tretí deň, keďže som ležala na ÁRE. No mala som čo robiť, ledva som sa postavila, a skúšala si ľahnúť na postel, ešte som ťahala za sebou aj katéter a doniesli mi malú na kojenie. To mi trošku vadilo. Ďalšia vec čo ma trošku zarazila, bola, že som brala silné tabletky na tlak, a denne ich nebolo málo, a nikto mi nepovedal, že s takými tabletkami sa kojiť nemôže. Takže mi to povedali až vo štvrtok a odvtedy som malú neprikladala. Inak som bola veľmi spokojná až na dve sestričky.
Čo sa týka cisárskeho. Mamičky ktoré rodili prirodzene sa dali po pár hodinách dokopy, okrem sedenia samozrejme. Bola tam mamička, ktorá porodila syna z jedným stehom. A my čo sme boli po cisárskom, sme tíško závideli, pretože sme sa ledva hýbali. To boli strašné bolesti, hlavne keď si trebalo ľahnúť alebo sadnúť a otočiť sa.
Aj moja sestra mi hovorieva, že ak bude mať druhé bábo bude rodiť cisárskym, lebo je to lepšie. Áno je to lepšie, lebo bábo sa šetrí, a keď žena už rodí, nebolí to. No potom tie bolesti, sú oveľa horšie. Ja som 5 mesiacov po pôrode, ale rana ma zvykne bolieť ešte stále a poriadne. Nie je jedno aké si dám nohavičky, nohavice ako ležím, ak sa natiahnem. A to už ani nehovorím, keď chodím cvičiť, čo nasleduje po tom, ale cvičiť musím.
Takže som za prirodzený pôrod. Ja som sa na neho veľmi tešila, žiaľ nevyšlo.

evickapooh
27. jan 2011

@lucia23611 suhlasim s tebou radsej 5 d eti normalne ako 1 cisarakom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre