Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

h0blinka
2. nov 2007

dakujem ti deina 🙂

sorpresa
2. nov 2007

Hoblinka, moje 2 kamošky rodili cisárskym (jedna pred mesiacom, druhá pred 1/2 rokom) a obidve sú v pohode. Niekto chce len cisársky, lebo to je bezbolestné, uspia ťa a preberieš sa až po všetkom, iné len prirodzenou cestou. Riziká sú vždy, ale tam sú profesionály, takže by som sa nebála.

catrin23
2. nov 2007

deina myslim ze tu to tak nefunguje... ☹ alebo teda aspon podla mna... my sme sa pytali predtym mojho dr. ci pride a rodila som unho a aj sa o mna dobre staral pokym som tam lezala...a az po porode prisla obalka 🙂 ale nelutujem,.

catrin23
2. nov 2007

ahoj hoblinka... a uz vies na 100percent ze ides cisarskym??

renika
2. nov 2007

sorpresa tak cisarsky teda bezbolestny nie je. Aj ja idem cisarskym a podla toho ako mi to dnes primar opisal,je to obrovska operacia,ktora poriadne oslabi organizmus. Hoblinka,preco budes mat cisarsky?

sorpresa
2. nov 2007

Nič v zlom renika... Ja som mala oba "pôrody" v jeden deň,takže viem o čom rozprávam. Cháp to tak, že po spontánnom pôrode u mňa nastali komlikácie a museli ma ihneď operovať. Bolesti som teda mala dvojnásobné ale dalo sa to vydržať. Zašitá dole+23 štichová jazva na bruchu... 😢 Ale určite by som z cisárskeho horor nerobila. Všetko sa dá vydržať. Robíme to predsa pre naše deti,nie?

catrin23
2. nov 2007

reni neboj zvladnes to!!!!kedy by ti ho mali spravit uz?
sorpresa, to ti teda nezavidim, ale hlavne ze ste v poriadku

sorpresa
2. nov 2007

Som bojovníčka a bojovala som za syna, takže akékoľvek bolesti išli bokom pri pohľade na to maličké stvorenie. A tiež som rada, že je to za mnou a aspoň dúfam, že som OK! 🙂

h0blinka
3. nov 2007

Ahojte babule,
je to na isto, uz v 20tt ma o tom informovala lekarka, ze to bude skor a cisarskym. Mam vyvojovu vadu na maternici a koli tomu. Uz som sa s tym zmierila, aj s jazvou aj so zotavovanim, ale chcem byt pritom, ked sa nam dcera narodi 🙂

renika
3. nov 2007

Hoblinka,ku komu chodis do poradne?

h0blinka
5. nov 2007

ahoj renika 🙂
chodim k Dr. Bezakovej

deina
9. nov 2007

Baby, ktore ste rodili v NZ - kedy vam po porode prilozili dietatko k prsiam? Robi sa to hned, aby sa prisalo?

klaudi68
9. nov 2007

Deina, po porode ťa nechajú 2 hodiny ležať na sále a dieťatko je tam pri tebe v postielke. Potom vás prevezmú na novorodenecké (3.posch.) a sestrička ti tam oblečie bábo do tvojich šiat, lebo dovtedy je len zabalené do plienky a tak je v perinke. No a potom ti pomože malého priložiť, no a ako prvorodičke by ti mala všetko vysvetliť.

catrin23
11. nov 2007

deina.. ja som ho mala pri sebe hned po porode asi pol hoinu a potom ho zobrali na pozorovanie lebo bol skor narodeny. v noci 00.40 som rodila a doniesli mi ho asi o 11tej dobeda. ja som ho prezliekala az na druhy den myslim do svojich siat a sama... takze myslim ze je to individualne, asi zalezi aj od babatka a tak. a prisat sa mi nevedel dost dlho, uz som bola taka zufala, pouzivala som aj klobucik a ani tak mu to velmi neslo. a potom sa mi naucil na flasku a kojila som ho dokopy asi mesiac. 😒

serafinka1
12. nov 2007

Ahoj baby ste tu niektorá,mám jednu otázku čo sa týka pôrodu prirodzenou cestou.

deina
13. nov 2007

Kludne ju sem napis, ked pridu baby, ktore uz rodili, odpisu. 😉

katika1
13. nov 2007

serafinka pýtaj sa

catrin23
14. nov 2007

serafinka aku otazku, kludne sa spytaj

altea
18. dec 2007

dievčatá chcem sa opýtať,podľa toho čo píšete v NZ nemocnici sa miminká obliekajú hneď do svojho oblečenia ? nie do nemocničného ? 😕
čo teda vlastne máme priniesť so sebou ?
ďakujeme

ewinah111
18. dec 2007

ahojček.Altea gratulujem k dvojcatkam 🙂 v nemocnici obliekaju babetka do vlastneho oblecenia,takze si nezabudni zobrat hlavne nejake dupacky,body resp.kosielky,ciapocku taku tensiu,ponozsticky samozrejme vsetko v duo baleni .j😀 😀 jaj a este dolezita vec zober si aj vela vela plienok jednorazovych cize pampers,huggies alebo co uz len chces a este aj zopar klasickych latkovych plienok budes ich potrebovat do periniek .drzim palceky a nech sa vam narodia zdrave a krasne babetka.

deina
19. dec 2007

Je potrebne zobrat aj perinku alebo zavinovacku? Ci len perinku a zavinovacku nie?

ewinah111
19. dec 2007

ahoj deina.perinku ani zavinovačku brat so sebou nemusiš,stači ked ti ju prinesie manzel alebo niekto az ked ta budu prepustat z porodnice s babetkom domov 🙂 .ale ked velmi chces tak mozes pouzivat aj vlastne perinky tak je to najlepsiea tie latkove plienocky sa davaju potom do periniek na to ked nahodou babetko bude grckat aby si nemusela zakazdym davat druhu perinku,staci ak potom vymenis plienocku za cistu a hotovo.

deina
21. dec 2007

Takze tam maju vlastne perinky? Mala by som si pomaly aj pisat, co vsetko budem do porodnice potrebovat. 🙂

h0blinka
3. jan 2008

ewinah a potrebovala si aj lieh na pupcek alebo to si nemusim zobrat?

deina
5. jan 2008

Keby som chcela nadstandardnu izbu, ako si ju mam rezervovat? Kedy?

zgurkaa
5. jan 2008

hoblinka, lieh maju na kazdej izbe. 😉

ewinah111
5. jan 2008

hoblinka lieh na pupcek som samozrejme potrebovala 😵 ale take veci so sebou brat nemusis,pretoze to tam je ako uz napisala aj zgurkaa.mimochodom velmi krasne meno ste vybrali Lilly 🙂 fakt super.

h0blinka
17. jan 2008

😀 dakujeme

altea ty sa riadne zasiivas? este si neporodila? uz urcite hej, aj Lalupa 😵 daj nam vediet vo februarovkach 😉
v utorok som bola na prietokoch v nemocnici a niekto tam porodil dvojicky ale chlapcov tak to si asi nebola ty 😝

andika10
5. jún 2008

ahoj vedel by mi niekto poradiť? Som sice zo Sale ale keďže čakam dvojičky a rodiť budem cisarskym r. ale chcela by som epidural a či to treba dohodnuť dopredu alebo si môžem vybrať aj pred samotnym cisarskym r. Ďakujem dopredu

sue33
10. jún 2008

Andika, ešte pred pôrodom musíš zájsť na pohovor k anesteziológovi a podpísať "poučenie". Ja som rodila v BA a neviem či už dávajú epidural aj v NZ nemocnici. Skús sa spýtať kočiek v téme novozámčanky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre