Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

1katka1
27. jan 2011

Ahojte , ja som mala prirodzený pôrod. Trval možno 10 minút ..Bolesti som mala samozrejme.. 2 hodiny po pôrode som už ležala v izbe, teda nie ležala , ja som hneď vyskočila z postele a chodila, no len to sedenie... a tiež nemala som veľa stehov. Malého mi dali až o dva dni ,lebo ho pozorovali. Keď sa narodil, mal 2650 a nevedel sa dobre nadýchnuť. Chodila som ho teda kojiť , ale bezvýsledne, tak ho prikrmovali. Keď mi ho priniesli na izbu, trochu papal,ale len s klobúčikom a ešte k tomu bol veelmi lenivý🙂 . Boli sme tam 6 dní, lebo malinký mal žltačku, tak mi to bolo dlho.Teraz ho len kojím a som šťastná🙂 Už nechce ani flašku, ani dudel.A sestričky , tak ja sa nesťažujem, boli milé a malého mi dovolili okúpať 🙂

lucia23611
27. jan 2011

1Katka1 - ahoj, ty so rodila po mne🙂) som ťa spoznala. Si ležala na izbe s Ajkou, čo mala dvojičky🙂). Ako sa máte?

1katka1
27. jan 2011

@lucia23611 Ahoj 🙂 ano ležala som s ňou na izbe. Máme sa super malý rastie, sme zdraví 🙂 a čo vy ako sa máte , čo malinká ?

moon1979
28. jan 2011

@lucia23611
a preco si skoncila na ARE?

orchidea1980
28. jan 2011

ahojte cerstve maminky, Mohla by som sa spytat, brali ste do nemocnice {teda ak ste kupili} baby sense na monitorovanie dychu babatka? Alebo pouzivali ste to len doma?

evickapooh
28. jan 2011

monitor dychu do nemocky?netreba tam maju!

orchidea1980
28. jan 2011

@evickapooh 🙂 Dik.

emilia86
28. jan 2011

@evickapooh
Vies, priroda bola perfektne stvorena, aby nemala chybu a fungovala samostatne. Podla toho je asi najlepsie pre zeny rodit prirodzene. Cisarsky rez je len ludsky zasah proti pravidlam prirody.

evickapooh
28. jan 2011

@emilia86 no viem ,,je to zasah -ale niekedy nevyhnutny.... ☹ mala som aj normalny porod aj akutny CR ...takze mam skusenosti!

evickapooh
28. jan 2011

bola som nahnevana na mojho dr.[ktoreho som mala dohodnuteho pri porode hned po zobudeni ked prisiel za mnou-som mu vynadala ze preco to bolo treba,a vysvetlil ze Leuska vazila 4100gr a ani sa nepochla a on uz vyvolal porod -lebo som bola uz 10 dni po termine-takze bolo t treba ... skoda lebo by som chcela este 1 babo ale uz cisaraka nechcem mat a zas po CR sa bojim normalnemu porodu

emilia86
28. jan 2011

Hej, niekedy to je ozaj nevyhnutne. Ale tazko si viem predstavit, ze az v 50% pripadov, ked na zapade maju pomery okolo 10-20%. Inak vyvolavanie porodu je tiez ludsky zasah proti prirode, a najvacsi pocet zbytocnych cisarskych je prave kvoli tomu.

lucia23611
28. jan 2011

@moon1979 - ležala som na ÁRE preto, lebo som mala vysoké tlaky. Kvôli tomu som najprv, ležala 3 týždne v Komárne - preeklampsia. Keď ma nad ránom prevážali do NZ mala som tlak 200/130. a potom keď som bola na ÁRE okolo 180/110. takže sa mi ho snažili nastaviť. Ale aj tam sú super sestričky a aj lekári. Lekár čo ma uspával, pravidelne chodil za mnou, a oznamoval mi čo je s malou a tak. ale už som sa nevedela dočkať kedy ma odtiaľ prevezú na šestonedelie. No a po dvoch dňoch strávených tam, som skončila na internom🙂 kvôli tlaku.Nevedeli mi ho upraviť. Tam som bola tiež spokojná, bola som tam 3 a pol dňa. Znova len môžem chváliť, super sestričky a lekári. Dokonca ma odpájali aj od infúzie, aby som mohla chodiť za malou, síce len 2 krát za deň na 20 minút som mala povolené, ale aj tomu som sa tešila. A ležala som na nadštandardnej izbe na internom, takže super. Môžem naozaj len chváliť.

moon1979
28. jan 2011

@lucia23611
tak teda si si "uzila" ... ale hlavne, ze vsetko dobre dopadlo

delilah1
28. jan 2011

kočky ktoré ste po CR - ranu vám šili alebo dali iba také spinky? ďakujem vopred za odpovede 😉

moon1979
28. jan 2011

@delilah1
zašívali klasicky ... 20 stehov

lucia23611
28. jan 2011

mňa šili tiež riadne tak ako voľakedy, ja som mala ,,len" 14 stehov

delilah1
28. jan 2011

@moon1979
@lucia23611 ďakujem za odpovede, lebo som tu videla fotoblog jednej kočky a ona mala také spinky a vraj v NR sa to tak robí...

lucia23611
28. jan 2011

nemáš za čo🙂)) veľmi rada

lucia23611
28. jan 2011

@moon1979 - hej užila som si to, plánovala som pôvodne aspoň 2 detičky, ale potom všetkom som povedala nikdy viac. ešte raz si tým nechcem prejsť. veľmi zlé bolo, keď nás na ÁRE chodili každé ráno sestričky a ošetrovatelia umývať. no hrozné niečo, ako je človek bezmocný a musí si napr. rozložiť nohy, aby sestrička vedela umyť všetko čo treba, alebo ošetrovateľ chodí vypúšťať katéter a tak. no nie ďakujem. a ešte raz pod nôž určite nie. ja som mala už pred tým 2 operácie, tak som vedela čo ma cca. čaká, aké bolesti a tak. Ale určite ďalšie dieťa nie.

lucia23611
28. jan 2011

kočky a moja kolegyňa porodila dvojičky v Blave prirodzene, bez jedného jediného stehu.

moon1979
29. jan 2011

@lucia23611
viem si zivo predstavit ... mne uplne stacil ten nedostojny postup pri vstupe na operacnu salu pri cisarovi ... bez plachty, hola, bosa, vnutri 20 ludi cumelo na teba, ako vchadzas s holou ritou a ty sa zakryvas len vlastnymi rukami aj to len jednou, lebo druhou si drzis kateter v ruke - oni tomu hovoria tak posmesne kabelka ... no hnus ... bola by som zvedava, ci takyto nedostojny pristup by sa pacil im ...

lucia23611
29. jan 2011

ako poviem pravdu, ja si z toho veľa nepamätám, lebo som bola v takom šoku, že som nevnímala čo so mnou robia. pamätám si len na to, ako som si pred tým pohladkala brucho, a povedala - ,,Láska moja drž sa". A potom mi povedal lekár aby som sa nadýchla a zaspala som. Ja som si ani z prevozu moc nepamätala, a minule som sa stretla zo záchranárom čo ma prevážal, a ten mi porozprával čo bolo.

lucik77
29. jan 2011

Ja som rodila v NZ a nemôžem povedať jedno zlé slovo. Bola som výnimočný prípad, keď sme skončili na ARE obaja aj so synom a bojovali sme o život. Prešla som si peklom, o bolestiach a 22 štichoch ani nehovoriac. Okrem toho mi museli zobrať maternicu (takže dvojitá bolesť, 2 operácie lebo pôrod bol spontánny). Strávila som tam 3 týždne a čo ja by som dala zato, kebyže môžem mať ďalšie dieťa.....kľudne by som si tým prešla znova....Viem, že každá znášame bolesť ináč, ale zatiaľ všetky čo sa dušovali, že už druhé mať nechcú časom zmenili názor. Verím, že aj ty lucia. Časom pochopíš prečo.

delilah1
29. jan 2011

@moon1979 fuha to nemysliš vážne.... tak toto neeee

moon1979
29. jan 2011

@delilah1
ono ked si tak trosku "mimo" a ledva cakas kedy uz budes mat za tym, tak to tak nevnimas, ako ked si uz pri "triezvom" rozume ... ale je pravda, ze na mnohych oddeleniach nikomu nic nehovori CHARTA PRAV PACIENTA - hlavne pasaz o dostojnosti, intimite a sukromi pri jednotlivych vysetreniach a postupoch ...
Kamoska lezala na internom a take ofuky urobila pocas vizity, ze nikto nemohol nic povedat ... totizto chranila si svoje prava o ktorych som vyssie pisala ... Sediet len v nohavickach na posteli a cakat kedy sa dotrepe cela delegacia, tak s tym nesuhlasila ... a odrazu sa dalo popocuvat srdce aj cez podprsenku ... ved logicky - srdce ti nepocuva na bradavke, no nie? ... ach skoda reci ...

zuzankaaa1
29. jan 2011

ahojte.aj ja som musela rodiť so sekciou.keď som to dozvedela od gyn.už som vedela že nebudem rodiť NZ.práve preto aby ma neuspávali,a preto som rodila v maďarsku radšej.keď som povedala že nechcem aby ma uspavali len sa zasmial a povedal že ani to nechcel,že uspavali len pred 20 rokmy.bolo to super.vobec to nebolelo ani po operácii...škoda že u nás ešte nie je EPI.večer o 19:01 bola operácia a ráno okolo štvrtej som už pomaly chodila...a aj ten prístup...sestričky boli strašne zlaté.rodila som u primára a každý deň prišiel sa spýtať či niečo nepotrebujem...

lucia23611
29. jan 2011

@lucik77 - ja sa na NZ nemocnicu nesťažujem, až na pár vecí. Ja som ležala v Komárne 3 týždne, a nemocnica v NZ je oproti tomu inter hotel, a to myslím vážne. Lekári v NZ, boli ku mne super. Jediný jeden lekár MUDr. Smolarík, mi vedel len povedať, že s malou to nevyzerá dobre a musí ísť okamžite von. Jedine on mi vedel povedať, koľko bude mať hmotnosť.
V Komárne mi v piatok povedali, že malá má 2500 gramov a v pondelok mala už len 1950 gramov. Tak to je už čo??? A Smolarík mi hneď povedal, že bude mať max. 2300gramov a tak aj bolo. Nikto nevidel, že mám zničenú placentu a malá nedostáva potravu..... a mohla by som ešte ďalej menovať.
Takže naozaj NZ nemocnica je veľmi dobrá. Malá tiež bojovala a ja tiež. Tiež som na tom nebola dobre. Malá nejedla, kŕmili ju cez sondu. Nevedela som ju nakŕmiť ani ja ani sestričky. Ona prespala 24 hodín, 2 týždne vkuse. A proste to všetko nechalo vo mne takú bolesť, čo určite nechcem znova prežiť. A preeklampsia je vážna choroba v tehotenstve, ktorá sa u mňa prejavila našťastie ,,až" v 33.týždni. No bola mamička ktorá ju dostala tiež, ale v 26.týždni, a museli jej spraviť cisársky. Aká je záruka, že pri ďalšom tehotenstve by som ju nedostala, a nestalo by sa niečo horšie??? Kočka ktorá so mnou ležala v Komárne, dopadla takto isto, ale ona rodila v 33.týždni. Ju tiež prevážali do NZ. A pýtala sa primára, čo v prípade druhého tehotenstva, a povedal jej, že buď vynosí dieťa, alebo môžu zomrieť obaja. A ona bola ten istý prípad ako ja. Takže určite riskovať nebudem. Samozrejme aj ja som chcela mať viac detí, no za cenu toho aby sa narodili príliš skoro, alebo aby sa stalo niečo ešte horšie, určite nie. ďakujem, stačilo mi.
A ja nie preto nechcem ďalšie bábo, lebo ho proste nechcem. Ale z týchto dôvodov.

lucik77
29. jan 2011

lucia23611: tak to je iné, ospravedlňujem sa, lebo som od Teba nečítala príspevky predtým a neviem aký si mala priebeh pôrodu. Myslela som, že si jedna z tých ufňukaných, ktoré pre bolesť pri pôrode nechcú mať druhé dieťa. Toto nikdy nepochopím, ale určite chápem, že ak by mal byť ohrozený život druhého dieťaťka alebo mamičky, tak je správne že radšej neriskuješ. Takže prerpáč.

lucik77
29. jan 2011

sorry za brbt 😀

lucia23611
29. jan 2011

@lucik77 - nič sa nedeje🙂) to je v poriadku. chcela som mať veľmi viac detí, ale nerisknem to znova. veľmi sa bojím. a môžem sa spýtať s Vami čo bolo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre