Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

sonelka
29. jan 2011

@lucia23611 inak s tou váhou nikdy nevedia presne povedať, koľko dieťa bude vážiť. neviem, podľa čoho usúdia váhu dieťatka. lebo ked som išla rodiť, Smolárik mi robil sono a povedal, mi, že malá bude mať 3300g. a ked som porodila, tak malá mala 2750 g.

stvura
29. jan 2011

@lucia23611 inac ten Smolarik je nejaky carodejnik...mne pri malom povedal 3kg a bolo 2995g, pri malej 3kg a bolo presne 3kg, pricom ina lekarka mi tvrdila ze bude skoro 4kilova.... 🙂

lucia23611
29. jan 2011

@sonelka - je to o tom, že lekári vypočítavajú váhu bábätka z hlavy. mne v Komárne, zameral každý inak, preto každý povedal niečo iné. ale MUDr. Smolarík sa nemýlil. Spravil na mňa veľmi dobrý dojem. Bol ku mne veľmi milý. A poviem Vám, keď som uvidela ten ultrazvuk, skoro som odpadla. Tu v Komárne je ešte asi 50 ročný maličký.

lucia23611
29. jan 2011

@stvura - možno v tom niečo bude🙂 aj mne povedal, že bude mať 2300gramov a tak sa aj stalo🙂 presne

tinusi
30. jan 2011

Mne povedal smolarik pred porodom vahu 3300g a mala mala 3250g... 🙂

lucik77
30. jan 2011

lucia23611:mne bolo povedané, že ani v 21 storočí doktori nevedia zistiť, prečo sa mi stalo, čo sa stalo. Pritom som mala bezproblémové tehotenstvo, akurát že pri pôrode mi nevedeli zastaviť krvácanie, tak sa okolo mňa zbehlo asi 7 lekárov, vrátane anestéziloóga. Bola to DICka (disseminovaná intravaskulárna koagulopatia) a doktori mi blahoželali, že som prežila, lebo veľa krát takýto pôrod končí smrťou matky a aj dieťatka. My sme prežili obaja, ale ako som povedala, mne aby zachránili život museli zobrať maternicu. Skončila som na JISke s transfúziou krvi a so 4mi vývodmi na tele. Malý (4050gramový!!) skončil na JISke (s apgar skóre 1) a videla som ho až po týždni lebo dovtedy som sa nevedela postaviť z postele. Iba vďaka Dr.Hlavatému som tu a Novozámockej nemocnici. Majú jedno z najlepších vybavení v SR ohľadom detskej JISky. To je len tak v skrátkosti 😉
Som však vďačná, že mi bolo dopriate byť mamou a že som o ten môj zázrak neprišla. Chcela som mať 2 deti, ale som vďačná aj za jedno.

lucia23611
30. jan 2011

uuuuffff to je mi naozaj ľúto. viem si predstaviť čo si prežívala. mne tiež nebolo všetko jedno. a hlavne keď som uvidela, že malú kŕmia sondou, no mala som čo robiť. a ja som už bola fakt na pokraji síl, pretože malá nie a nie jesť, len spať. nebolo šance ju nakŕmiť. áno máš pravdu, neonatológia v NZ je na veľmi vysokej úrovni, a aj lekári čo tam pracujú. Mňa dojalo, keď prišiel za mnou PÁN primár. Bauer a pohladkal ma po líci. On tak veľmi precíti tú bolesť, čo majú mamičky, ktoré tam ležia, ktoré majú malinké detičky, alebo ktoré tam ležia s dedičkami s ktorými sú nejaké problémy. Je to úžasný lekár, a preto som napísala pán s veľkým lebo si to zaslúži. Človek ako on, je lekár telom aj dušou, a zaslúži si len uznanie. Žije pre túto robotu. teraz vydal jednu úžasnú knihu, takže čakám na reedíciu aby som ju mohla kúpiť.

evickapooh
30. jan 2011

@delilah1 ahoj ja som mala 2 sponky na konci a na zaciatku rezu

emilia86
31. jan 2011

@lucia23611
"A pýtala sa primára, čo v prípade druhého tehotenstva, a povedal jej, že buď vynosí dieťa, alebo môžu zomrieť obaja."
A coze je ten primar, jasnovidec? A to nepovedal, aka je pravdepodobnost, ze obaja zomru? Tak asi 0,0001%, a take riziko hrozi u kazdej rodicky aj pri normalnom porode. Kazda tehotnost je v podstate rizikova z takehoto pohladu.
Precitaj si radsej sama nieco o preeklampsii, mozno sa dozvies viac citanim, ako od lekarov.

moon1979
31. jan 2011

@emilia86

no tiez ma to trosku "pobavilo" ... najprv povedia, ze ani v 21.storoci nevedia, ze preco vznikol problem aky vznikol a potom s istotou vyhlasi, ze druhe tehu nepreziju ... ziadneho lekara nic neopravnuje vynasat verdikty s takouto istotou...

V kazdom tehotenstve je zena da sa povedat v ohrozeni, takisto aj dieta, moze cele tehu prebiehat v poriadku a ku koncu nastane problem, moze to byt aj naopak, to nikdy nikto nevie dopredu ...

mam kamosku, ktoru cele tehotenstvo strasili lekari, ze dieta bude mat rastep chrbtice, s istotou jej povedali dokonca ku koncu tehotenstva, ze podla ultrazvuku bude mat aj rastep pery, bola chuda cela na nervy, snazila som sa ju drzat nad vodou, na odber plodovej vody NASTASTIE nesla, pretoze dieta sa narodilo uplne zdrave ... Takze tolko ...

moon1979
31. jan 2011

@lucik77
apgar 1??? pre boha vies co to znamena???
kolko hodin prebiehal porod?

lucik77
31. jan 2011

moon1979:áno apgar 1...čo to znamená som a ako na tom bol som zistila až neskôr. Ja som totiž nevedela malého vytlačiť a tak mi ho 2 sestričky museli vytláčať nasilu...proste som sa nevedela poriadne nadýchnuť ani vydýchnuť. Pôrod trval cca.2 a pol hodiny aj so zašívaním ale ja som mala pocit že netrval ani pol hodiny.No a keď potom rýchlo poslali zo sály preč aj manžela, tak som vedela že sa niečo deje. A čo mne bolo najčudnejšie, že mi dali 2 krát v takom stave podpisovať, že súhlasím s hysterektómiou (niežeby makali zachraňovať život) a potom som sa prebrala na JISke...ale chválabohu so šťastným koncom. Malý do 2 rokov pochodil po všetkých možných doktoroch a nemá žiadne následky. Ja pre istotu chodím na hematológiu na kontrolu každý rok ale tiež sa cítim výborne. 🙂

moon1979
31. jan 2011

@lucik77
2 a pol hodiny si tlacila? este povedz ze mas uzku panvu a bolo nad slnko jasne, ze 4 kilove dieta nemas sancu vytlacit ...
tak uz mi je vsetko jasne ... des

adrioska
1. feb 2011

@moon1979 pockaj, Ty si pomiesala dve rozne informacie... @lucik77 pisala, ze jej doktori nevedia povedat, co sa stalo a preco sa to stalo, ale ona uz druhe dietatko nemoze mat, lebo jej vybrali maternicu. ☹ (Inak Lucik ahoj, pamatam si Ta z diskusie z regionov, ako sa mate? Ako sa ma Matusko? Uz je velky chlap, ze? 🙂 Je mi velmi luto, co sa Ti stalo. ☹ 😔 )
Informaciu o druhom tehotenstve, ktore nemusi prezit ani matka ani dieta napisala @lucia23611, ktora to pisala o svojej znamej...to len aby sa nepoplietli dve rozne info... 😉

lucia23611
1. feb 2011

@adrioska - presne tak ako píšeš, aj som chcela napísať moon1979, len som sa k tomu nedostala. o preeklampsii som čítala dosť vecí, a prežila som to na vlastnej koži, takže viem čo to viac menej znemená. ja som mala veľmi veľké šťastie, že sa ohlásila tak ,,neskoro" neviem si predstaviť aká by bolo malá maličká, keby to prišlo skôr. Pri tejto chorobe, odumiera placenta, a bábo nedostáva výživu. Do dnes ďakujem bohu, že sa všetko zomlelo, tak ako, lebo ak by sa mi v tú noc rapídne nezvýšil tlak, nemuseli by sme tu byť. Takže nejakým spôsobom aj telo dáva najavo, že tehotenstvo treba ukončiť, že už bábätku nie je dobre. A malá sa čoraz menej aj hýbala, keďže bola slabučká.

emilia86
1. feb 2011

@lucia23611
Tema preeklampsie, precitaj si to. Zhrnula by som ti to jednoducho takto: Preeklampsia sa moze, ale nemusi sa zopakovat vobec pri druhom tehotenstve. Da sa celkom spolahlivo monitorovat. Neviem, preco nas lekari tak velmi radi strasia, ked ta preeklampsia sa vyskytuje pomerne casto.

http://www.najmama.sk/forum/tehotenstvo/101930/...

lucia23611
1. feb 2011

@emilia86 - áno máš pravdu vyskytuje sa často, len nie je jedno kedy. a ja som tlstá. ja som nemala vôbec žiadny problém,celé tehotenstvo. rúbala som drevo, upratovala, dokonca som tlačila aj fúrik naložený z drevom 🙂 , z jedného dňa na druhý mi opuchli nohy, a koniec. ešte sa ma aj sestrička pýtala na poradni, či mi nie je zle, že mám vyšší tlak, a ja som sa cítili úplne skvelo. no ale večer to už prišlo. nedokázala som stáť ani 5 minút, a tlak išiel vyššie a vyššie. a potom ma čakal nemocnica. prijímali ma v pondelok do Komárna to bolo už večer, ešte som sa dušovala mame, že v utorok idem domov, no nepodarilo sa🙂. ale naozaj je to vážna choroba, nie je jedno či má žena tlak 140/90 alebo ako ja 170/110 som mala skoro celý čas a potom 200/130

emilia86
1. feb 2011

No ja som sa ti docitala dokonca, lebo ma uz zacala zaujimat ta tema, ze preeklampsia sa vyskytuje skoro vylucne len pocas prvej tehotnosti, v dalsich uz ovela zriedkavejsie alebo dokonca vobec. Nikde som sa nedocitala, zeby to dopadlo horsie v druhej tehotnosti, ako v prvej, a toto je pre teba dobra sprava.

Napr. tuto citaciu som ti vybrala z tej stranky, co som ti navrhla, aby si si to precitala:
"preeklampsia je tehotenska choroba,ktora je typicka pre jedno tehotenstvo,alebo pri jednom tehotenstve ma silny priebeh,takze pri druhom ju vobec nemusim mat"
A toto tvrdi gynekolog. Nechapem, podla coho potom ten primar strasi ludi, ze obaja zomru pocas dalsej tehotnosti. To je absolutny nezmysel, a znie to az prilis neprofesionalne z ust nejakeho pana primara.
Mala si sa ty poradit aj s tvojim gynekologom, aky ma na to nazor, alebo si sa mohla spytat toho lekara, ktory ta rodil a koho tak velmi chvalis. Isto by ti dobre poradil, ked je naozaj taky skvely.

lucik77
1. feb 2011

moon1979 máš IP

ahoj adrioska, aj ja si Ťa pamätám, ďakujem máme sa výborne. Matúš na to, čím si prešiel je šikulko. Nezaostáva za ostat.deťmi (toho som sa bála po pôrode najviac) práve naopak, takže nám robí radosť.Aj Vy sa držte! 😉

moon1979
1. feb 2011

@adrioska ja viem, ze islo o dva rozne pripady, som v obraze 🙂 len som tym chcela poukazat na to, ze v jednom pripade netusia a v druhom zase su zase proroci ... ale inak som v obraze, len som to zrejme zle definovala 🙂

lelacrima
4. feb 2011

@tinusi prepac, ale radsej by som si zacvakala tolko, ako neplatit nic a tak to ja vyzera... je jedno kolko davas do poistovne a ake mas vzdelanie (ze nie si anca z hornej dolnej, ktora ani nevie, ako sa k decku dostala a ked ho uz ma, tak ani len nerozmysla,ako sa o to male postarat), chovaju sa k Tebe lekari ako k nesvojpravnej....a je to pricasty jav.. ak prejavis zaujem a zacnes sa vypytovat, lebo si nieco precitala a zaujima ta to, tak ta odpinakju, ze tomu nerozmies... ano, nerozumiem, ale preto sa pytam a nie aby na mna niekto bliakal... od sestriciek pocnuc... koniec koncov, treba sa zamysliet, preco tak radi robia pani doktori aj v NZ sekcie... (za operacny zakrok si uctuju viac, ako za normalny porod a ze sa tym zvliekaju istej zodpovednosti za rizika, ktore pri porode vznikaju....) To je starostlivost?

lelacrima
4. feb 2011

@orchidea1980 manzela by mali pustit k porodu aj bez absolvovania nejakej pripravy a poucit ho tesne pred porodom, ale predpokladam, ze kvoli kratkosti casu a vytazenosti personalu je lepsie, ak absolvujete pripravu. treba sa spytat gynekologa svojho. Ja chodim na pripravu Kalmanovej, ta robi aj dve pripravy na porod pre muzov.

lelacrima
4. feb 2011

@mamuli dotazniky davali aj pred 27 rokmi, moja mama sa dost smiala, ked som jej vravela, ze sa robi aj dotaznik... ze vsak pri tebe sme ho tiez vyplnali... inak, potom, ked vypisujete mena sestier, ktore sa Vam pozdavali a tie ktore nie, dobre si obzrite vizitky s menom, je mozne, ze ich ani nebudu mat (ale nie, kvoli zatajeniu, ale z praktickych dovodov castokrat). a co sa tyka peticie, to je sice pekne, ale radsej peticia o starostlivosti o dieta, ako k epi... nebude Vam vyhovene, pretoze chybaju anesteziologovia... a ti nam odchadzaju za lukrativnym jobom do zahranicia, takze nema nemocnica dostatocne mnozstvo vyskolenych ludi na podobne zakroky... s tym zial nepochodite... plati sa len za podanu latku, nie za ukon...

lelacrima
4. feb 2011

@maricom som rada, ze si to takto narovinu napisala, dieta ti proste nastopali (pravdepodobne cez flasu) a bolo... aspon keby toto tolerovali pri CS a deti nechali radsej revat od hladu ako dive a potom ich prilozili.... ja este len idem rodit, ale uz teraz mam z toho strach, ze sa to male nepricucne potom, ak by hrozil CS (co asi pri polohe KP bude realne:(

lelacrima
4. feb 2011

@emilia86 nehnevaj sa, ale nemusia to robit... je sice obdivuhodne, ze su ochotni tolko pracovat... ale robia to preto, lebo potrebuju prezit... tak ako vacsina ludi... Lenze mat nakoniec uz len vlazni a laxni pristup k pacientovi je na prd (ja sa tesim ako nikdy na dietatko a nakoniec sa stretnem len s niecim takym, ze som kus masa, na ktori nema poriadne nik cas). kde je dostojnost? Ak je lekarov malo, tak si za to mozeme aj sami... chceli by sme vsetko zadarmo... ja by som si rada priplatila, ale da sa? ved len obycajny nadstatndard maju len jeden! a uz nehovorim a zaplateni lekara... stacio si zistit, ako sa to da..ci neda vlastne

lelacrima
4. feb 2011

@matakamil a bola si v plnej anesteze, ci spinal? a dojcila si hned? lebo toto su veci co ma zaujimaju najviac asi🙂 uz som sa nejak zmierila s moznostou rodit CS, ale stve ma len to kojenie potom

moon1979
4. feb 2011

@lelacrima
nesuhlasim len s jednou vecou co si napisala - a to, ze by sme chceli vsetko "zadarmo" a tak to potom aj vyzera ...
nekrestanske peniaze nam mesacne zrazaju z platu, za zdravotne poistenie a celkove odvody, ako je rok dlhy ja osobne lekara nevidim (chvalabohu a ani po tom netuzim), tak potom kde sa stracaju tie peniaze??? a nie je ich malo ... Tak ocakavam, ze raz za uhorsky rok, ked vyhladam lekara, ze to nebude posudzovane sposobom - co by som chcela zadarmo ..." ..."ak chces nieco lepsie, priplat si ..." - s tym naozaj nemozem suhlasit
A nie je v nemocniciach "nadstandard ako nadstandard" ... vsade inde je to standard, co je v tej nasej tzv. "VIP" ...

emilia86
4. feb 2011

@lelacrima
Vies, ja som skor toho nazoru, ze ich je tam malo. Pomahaju im k prezitiu skor priv. ambulancie.

emilia86
4. feb 2011

@moon1979
Cudujes sa, kde sa stracaju nase peniaze? Tie nam zraza stat, a ja by som skor hladala inym smerom ako v zdravotnictve, niekde u politikov.

lelacrima
4. feb 2011

@moon1979 ja som v inej reakcii toto aj napisala, ze platime a trt z toho...s tym s tebou suhlasim. celkovo lekari nie su zle plateni, aj ked sa radi na to hraju (hoci mozno by som tiez tak reagovala, kebyze mi hodia na 24 hodin na zodpovednost 50 zien s detmi a boli by sme na to dvaja lekari a 6 sestier - tiez by ma to rozculovalo a chcela by som viac a viac). Lenze tu sa so zdravotnictvom nic nerobi. dokonca ani tie nase slavne poistovne nezaujima u kazdeho pacienta ake mal dojmy a pojmy z osetreni ci uz u svojho obvodaka, alebo v nemocnici... a to nevravim, co vsetko popisu lekari do kariet a ci to bolo skutocne urobene... ktovie, laik sa nevyzna a ti co by to mali kontrolovat nestihaju a maju niekde. proste stat na vybuch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre