Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

maricom
4. feb 2011

@lelacrima no čo ti poviem, už teraz študujem rôzne stránky od mamila až po neviem čo aby sme to aspoň nejako skúsili, rozmýšťam aj nad laktačnou poradkyňou. Skúsim spraviť všetko pre to. Ak to aj tak nepôjde, tak čo už, malú už mám odchovanú na umelom (v 3. mes. zistená intolerancia na laktózu a alergia na BKM - bielkoviny kravského mlieka) a je z nej zdravá fešanda, antibiotiká brala až po 1. roku života dovtedy ani chorá nebola. Takže si až také stresy nerobím, ale je to ďaleko jednoduchšie aj prospešnejšie vyhodiť prsko z podprsenky ako miešať umelé m. ☹

lubinka26
5. feb 2011

ahojte. neviete nahodou, ci su v NZ nemocnici povolene navstevy? v niektorych uz nie su ☹

moon1979
5. feb 2011

@lubinka26 na izbach nie, mozu stat len vonku a dieta sa ukazuje cez sklo (ako v ZOO...) dokonca ani otecko nemoze drzat dieta, az ked Vas pustia z porodnice ...

lucia23611
5. feb 2011

@lubinka26 - ahoj, no na 600 nedelí nie sú povolené návštevy, okrem nadštandardnej izby, tam môže prísť rodina. bábo sa ukazuje cez sklo, a ostatní sú vonku na chodbe. tam môžeš ísť von na chvíľku, ak ti bábo postráži spolubývajúca alebo ho necháš v tej vaničke v čom sa nosia. ale to sestričky nemajú veľmi radi, lebo ich je málo.

lubinka26
5. feb 2011

@moon1979
@lucia23611 dakujem baby, ale ja sa pytam kvoli chripkovej epidemii ☹ citala som v jednej teme, ze su zakazane navstevy v niektorych mestach a tym padom nemoze ist ani otecko k porodu ☹ dufam, ze u nas take nieco nebude 😒

moon1979
5. feb 2011

@lubinka26 inak to je cele chore, pretoze ani zdravotnicky personal nechodi v skafandri, tak nevidim problem, aby bol otecko pusteny na porod

lubinka26
5. feb 2011

@moon1979 no to by bolo chore, dufam, ze u nas to tak nebude 😠 mozno to tu niekto bude vediet...

mamuli
5. feb 2011

@lubinka26 Lubi zatial nie su zakazane, ale to sa môže zmeniť v pribehu niekoľkych dni, ide teple počasie a chripka sa isto rozšíri. Pred rokmi, ked som rodila v NZ bola epidemia ovčich kiahni a presne v den môjho pôrodu zakazali oteckovske pôrody, trvalo to dva týždne, kým mohli oteckovia zasa k pôrodom. Akurát dnes sme hovorili s manželom, že máme takého tušáka, že sa to zopakuje znova - tentoraz to bude epidémia chrípky - chudák už dva krát absolvoval psychologickú prípravu na pôrod a myslím si , že ho znova nepustia ☹

lubinka26
5. feb 2011

@mamuli juuuuuj, tak tomu sa hovori vazne smola 😖 no som zvedavaaa... ako to s tebou vyzera? mozno sa tam aj stretneme 🙂

mamuli
5. feb 2011

@lubinka26 No, možno sa stretneme, to by bolo super - ja som už v takej fáze, že všetko zabalené a pripravené do pôrodnice- podľa zoznamu čo je vyvesený na nástenke v novej nemocnici v čakárni na sono- akurát som dnes dokúpila ešte poporodné vložky v zdravotníckych potrebách pri autobusovej stanici, a čakám kedy príde ten zázrak - zatial sa nalievam maliníkovým čajom, dnes chcem prvý krát cvičiť s epi-no, hopkám pred telkou na fit-lopte aby baby zostupovalo dolu - no a inak nemam žiadne známky blížiaceho sa pôrodu, nikde nebolí ani nepichá, akurát, už pomaly prestávam jesť, lebo mám pocit, že sa mi už nič nezmestí do brucha - takže na obed polievka a na večeru jogurt. Už som si vybavila aj Ceptru - rozhodla som sa pre odber pupočníkovej krvi, akurát ma zaskočilo, že tam mám napísať meno pôrodníka, ktorý odoberie pupočníkovú krv - no,čo som Sibila? To sa predsa nedá dopredu povedať 😒 Pôrodníka som si žiadneho nedohodla, dúfam že tam bude niekto z "mojich naj" - Havlas, Halmešová, Bezáková,alebo Stanko s Renčkovou 🙂. Ale možno si jedno ráno zmyslím a dohodnem sa z niekym, zatial mi intuícia vraví, že netreba 😀

lubinka26
6. feb 2011

@mamuli aj ja uz mam nejaku dobu vsetko prichystane 🙂 no ja som v nemocnici vobec nebola, takze taky zoznam som ani nevidela... dufam ale, ze mam vsetko. ak to mas v PC, vedela by si mi to posunut? malinikovy caj som zacala pit aj ja, ale posledne dva dni som ho vysadila. je mi velmi zle, stale mam kyselinu, v noci vraciam kyble kyseliny.... dnes som spala tri hodiny od pol noci do tretej... uz nevladzem, neviem dychat, mala mi asi tlaci na pluca, kazde prehltnutie sliny ma tiez boli 😢 uz ma to fakt nebaviiii.... ja som chcela darovat pupocnikovu krv, ale zevraj v nasej nemocnici sa neda, tak smola ☹ ten zoznam porodnikov mas super 🙂 len halmesovu nepoznam a havlasa by som sa hanbila 😀 😀 😀 chcela by som stanka s renckovou... teda pocula som zle len na dvoch a na tych dufam nenatrafim, takze mi to je aj nakoniec jedno.

mamuli
6. feb 2011

@lubinka26 Jej Lubi, to mi je luto, že ti je tak zle a že v noci nevieš spať, ja som si kúpila taký anatomický velký vankúš a mám ho okolo seba obkrútený tak, že ma nič nebolí a spím celú noc - predtým ma bolieval chrbát a lonove kosti, ale vankúš pomohol, neskôr ho budem používať na kojenie. Ten zoznam vecí do pôrodnice napíšem sem, možno bude zaujímať aj ostatné kočky, ja som si ho odpísala z nástenky ked som čakala na druhom poschodí novej nemocnice na ultrazvuk, v prípade že tam niečo nie je tak doplnte ma, ja mám len toto:
DOKUMENTY:
- preukaz pre tehotné
- preukaz o zravotnom poistení
- občiansky preukaz
- sobášny list
- zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov (ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo - vybavíte na matrike v mieste bydliska)
- výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite, alebo z minulosti
OSOBNE VECI:
-nočná košela (1-2 so zapínaním vpredu)
- župan, papuče, ponožky (v zimnom období teplé)
- uterák, mydlo, zubná kefka, zubná pasta, hreben, gumičky do vlasov ak sú dlhé, kremy kto ake denne použiva
- volnejšie nohavičky (v lekárnach a zdravotných potrebách dostať pre ženy po pôrode)
- materskú podprsenku (2ks)
- vložky do podprsenky
- masť na ošetrovanie bradaviek ( poradia v lekarni, ja mam bephanten)
- napoje (nesytene mineralne vody, vinea)
- ak máte citlivejšiu pokožku Váš osvedčený toaletný papier, hygienické vložky (poporodné dostať v zdrav.potrebach) a jednorazové absorbčné vložky do postele
PRE DIEŤA:
- jednorazové papierové plienky (1 balenie)
- jednorazové vlhčené utierky na zadoček (1 balenie)
ja mam aj navyše:
- vlastné oblečenie pre bábatko (mám 4 ks body vel.56, čiapočky, ponožky a rukavičky), 2 bavlnené vlastné plienky
- mastičku na zadoček (rybaciu, sudocrem), dudliky take mini najmenšie, pre dievčatko naušničky (mojej dcerke prepichli uška už v pôrodnici, domov sme išli už s naušničkami - neviem či sa to tak robi aj teraz)
PRE DIEŤA PRI ODCHODE Z PORODNICE:
-oblečenie podla ročného obdobia
- body, plienky, poštolky, čiapka, rukavičky, ponožky, dupačky
- v zime: fusak, svetrík, kabátik, teplá čiapka, teplá deka
- autosedačka
NA DOKUMENTACIU PRICHODU DIETATA NA SVET:
- fotoaparát, videokamera, mobil s foťákom

lubinka26
7. feb 2011

@mamuli aj ja mam ten kojenecky vankus, ale uz mi nepomaha, ked som mala mensie brucho, tak sa dalo, teraz ho mam pod hlavou, aby som bola vyssie. dakujem za zoznam, vsetko mam pobalene az na tie postolky. zevraj netreba a vidim, ze to tam dali, tak radsej pribalim.

tinusi
7. feb 2011

@lelacrima mam znamu, ktora robi v porodnici a z tohto zdroja som pocula nazor, ze je naozaj vela sekcii, ale lekari sa vraj casto boja riesit komplikovanejsie porody prirodzene /sekcia je pre nich pohodlnejsia a menej rizikova - pravda, nie je to tak aj pre rodicku/, lebo dnes je taky trend, ze pacienti casto sami veci komplikuju tym, ze neposluchaju zdravotnicky personal a to aj v pripade ak ide o zivot a na druhej strane casto podavaju staznosti na lekarov aj v pripadoch, ked si sami zavinili komplikaciu, alebo ak vsetko neprebiehalo hladko, co nie vzdy ide.

Môj nazor: kazda minca ma dve strany.

emilia86
7. feb 2011

Aj v inych nemocniciach je tak vela sekcii? napr. NR, KN

lelacrima
7. feb 2011

@emilia86 teraz na mama a ja robia cyklus clankov o porodniciach v krajoch, tam najdes statistiku... ale treba povedat pravdu, ze nielen v NZ aj inde je toho vela a Nz nie je rarita ani ojedinela v tomto smere... proste sa to neriesi, navyse dnes je trend mat jedno az dve deti, tak sa etika toho, ci je spravne sa bat prirodzeneho porodu neriesi... ale som za to, aby sa to robilo, ked hrozia komplikacie... a tych je az az

emilia86
7. feb 2011

Zaujimave, ze na zapade to vedia udrzat na urovni 10-20%. Ako je to potom mozne? Ako tam riesia komplikacie?
Inak si viem tazko predstavit, ze by boli komplikacie pri kazdom druhom porode, to je tych 50% co sa spominalo v NZ.

moon1979
7. feb 2011

@tinusi
... lenze nemocnica sa chrani a da ti podpisat papier, ze riesis veci na vlastne riziko ... a nepredpokladam, ze niekto da podnet na presetrenie ak podpisal papiere, ze aj napriek upozorneniam sa rozhodol ako sa rozhodol a dostal sa do rizika sam ...

mamuli
8. feb 2011

Je to pravda, že Korčok ml. už nerobí v NZ prodnici? Vraj je už v Komárne...???? 😖 Čo už všetci dobrý a skúsený utečú? 😲

lucia23611
8. feb 2011

@mamuli - pokiaľ viem, MUDr. Korčok robí aj v NZ aj v Komárne. V Komárne je určite lebo keď som tam ležala, robil mi prietoky, a máva tam bežne služby. ale čítala som na nete, že robí aj v NZ.

lucia23611
8. feb 2011

kočky práve čítam februárové číslo Mama a ja, a tam je štatistika za minulý rok a je tam písané, že z 1438 pôrodov je 598 cisárskych. takže väčšina 890 pôrodov je riadnych.

evickapooh
8. feb 2011

@mamuli ano uz je v KN od decembra,inac ambulanciu ma v Sturove...v NZ ma ambulanciu tiez, tam je v piatok ale k porodom uz nechodi len do KN

moon1979
8. feb 2011

@evickapooh
MUDr. Korčoka je škoda, velmi prijemny lekar a HLAVNE citlivy pri vysetrovani ...

evickapooh
8. feb 2011

@moon1979 suhlasim preto som rodila 2 x u neho ....

emilia86
8. feb 2011

@lucia23611
To je este pekne od nich ze vacsina porodov je prirodzenych. Jedine ten pomer mi trosku vadi.

suzi8
9. feb 2011

Ahojte kocky 🙂 Je tu niektora z vas, co ma termin v marci ? 🙂

ingaaa
9. feb 2011

sice marec niesom ale april

suzi8
10. feb 2011

@ingaaa o mesiacik neskor 🙂 som zvedava co nas caka, ako to tu citam mam zmiesane pocity....

ingaaa
10. feb 2011

veru o mesiacik .. uz sa nam to blizi tebe este viac. no veru tak tie mam aj ja.. ale ostava nam len dufat ze vsetko prebehne v poriadku,,, 😖

ingaaa
10. feb 2011

@suzi8 veru o mesiacik .. uz sa nam to blizi tebe este viac. no veru tak tie mam aj ja.. ale ostava nam len dufat ze vsetko prebehne v poriadku,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre