Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

stvura
13. mar 2011

@teddynko ☹ no mala si jej povedat ze na oplatku ked bude tehotna ty vysetris ju...po nalepeni umelych nechtov samozrejme 😎 ...aj ta rodila, ci iba vysetrovala? Ale ako tretorodicka v poho, nie?

lucia23611
13. mar 2011

@desszi - ahoj. obe sa volajú Lívie Králikové, áno sú veľmi milé, mne tiež veľmi pomáhali🙂

desszi
13. mar 2011

@lucia23611 Lucka vrela, vrela vdaka 🙂 ano to su oni 🙂

teddynko
13. mar 2011

@stvura to som si myslela aj ja, že tretí krát to bude iste v pohode, smola - vraj po 13 rokoch je to u mňa ako u prvorodičky, dostala som dve otváracie inj., bolesti síce boli, ale som sa neotvárala, až neskôr sa to rozbehlo, bolesti hrozné..

stvura
13. mar 2011

@teddynko no super, hlavne ze to dobre dopadlo...moja kamoska rodila minulu nedelu, uz su od stvrtka doma s krpcom. Ona mala zajednaneho Havlasa a bola velmi spokojna...ja by som sa teda po takej dlhej dobe nedala nahovorit na tretie, obdivujem ta 😉

lucia23611
13. mar 2011

@desszi - nemáš za čo. Ja som ich mala veľmi rada, ja som ich tam otravovala skoro dva týždne🙂)) vedeli sa aj porozprávať, aj pomôcť, povzbudiť🙂 sú to super sestričky🙂

tomika
14. mar 2011

@stvura ahoj,možem sa spytat kolko sa plati za to ked je objednany lekár?Iba tak zo zvedavosti,čo keby náhodou pri tretom rozhodnem využit tu službu 😉

lelacrima
15. mar 2011

baby, neviete, kto byva vzdy v stredu v sluzbe? vo stvrok to je havlas, ak sa nemylim. alebo inak, kto bude aj tento pia a vikend. mne sa to uz blizi a neviem, ci to bude spontanne, alebo ma caka ta sekcia a to budem v nemocke isto od pondelka. Rezat ma hned nemozu, a predpokladam, ze to bude tak v stredu? Niektora tam nebudete tiez?🙂

henulienka
15. mar 2011

@lelacrima v stredu je vždy Dr. Stanko aj so svojou priateľkou, teraz ma nenapadne ako sa volá...

henulienka
15. mar 2011

@lelacrima už viem, Dr. Renčková, taká mladá, veľmi príjemná

lelacrima
15. mar 2011

@henulienka dakujem🙂 tak to je potom v pohode, aj keby ma mali rezat. si ma potesila

henulienka
15. mar 2011

@lelacrima to určite, ja na nich nedám dopustiť, chodím k nim aj do ambulancie

xenia2734
15. mar 2011

Ahojte mamicky, chcem sa spytat ci ste teraz niektora nerodila u Mudr. Renckovej 🙂 Aky bol porod???? Ci ste nemala niektora vyvolavany porod????? A aka je teraz situacia v NZ nemocnici:?????? 🙂

henulienka
15. mar 2011

@silvuska267 Ahoj, Dr, Stanko mi povedal, že 6600 Sk, takže predpokladám, že 220-230 €.

matakamil
15. mar 2011

@desszi myslim, ze livia kovacikova










,

matakamil
15. mar 2011

@xenia2734 mne robila renckava sekciu 100= spokojnost

katuskad
17. mar 2011

ahojte. neviete mi niektorá povedať, čo stojí 4D ultrazvuk u MUDr. Havlasa?

anetabreznicka
17. mar 2011

@xenia2734 ja som rodila u nej,teda vlastne u stanka. on to zacal a tesne pred koncom vytlacenia to musela dokoncit renckova,lebo som nevladala tlacit takze mi stanko pomahal( lezal mi na bruchu a tlacil so mnou 😀 ) ale boli dost zohraty. ja sa teda na nich nemam za co stazovat,aj cely tym bol super. akurat co mi velmi nevyhovovalo,ze musis pri porode lezat. to podla mna velmi prirodzene nie je. ja som teda v tej polohe mala velke problemy,uvitala by som aspon polosed-pololah

xenia2734
18. mar 2011

@anetabreznicka Anet, dakujem. Ja k nej chodim do poradne a chcela by som ju aj k porodu. Je mila a ochotna. Dufam, ze bude vsetko O.K. 🙂

silvuska267
18. mar 2011

@katuskad ahoj myslim ,ze 62€ bola kamoska u neho ,ale Stanko ,ze ma lacnejsi

katuskad
18. mar 2011

@silvuska267 dakujem 😉

moon1979
18. mar 2011

@anetabreznicka
ale ved uz maju nove porodne kresla, preco si si neziadala, aby ti zvysili polohu? bohaca, v 21.storoci rodit poleziacky, to snad svet nevidel ... aaaach, ani sa nejdem rozculovat

anetabreznicka
18. mar 2011

@moon1979 odkedy maju nove kresla? ja som rodila v septembri 2009 a tie teda vtedy nove nevyzerali. kamoska rodila 5 mesiacov predo mnou a ze na jej ziadost zvysenia ju zdvihli tak o 15cm,ze viac sa nedalo. vraj mali nove ale sa im rychlo kazili tak museli vytiahnut stare zo 70tych rokov a dat ich naspat na saly

anetabreznicka
18. mar 2011

@xenia2734 urcite bude.neboj.ja som tiez robila paniku,ale mozem ti povedat ze stoji to za to trapenie a bolest. nepoznam krajsi pocit ako ked mi dali maleho po narodeni do ruk. vobec som nevnimala ze ma zasivaju alebo ze tam este nieco riesili,alebo ze ma vobec nieco bolelo. ako som uvidela maleho a mohla ho drzat na vsetko som zabudla.existoval len on...

mamuli
19. mar 2011

Dievčatá, ja som presvedčená o tom, že v NZ porodnici je to predovšetkým o šťastí. Keďže sa nedá zazmluvniť lekár, musíte sa modliť, aby ste vychytili niekoho dobrého. Ja som mala také depky pred pôrodom, že čo mám robiť, či sa nejako angažovať a vybavovať k pôrodu niekoho napriek tomu, že sa oficiálne nedá, alebo nie.... Ale mala som taký ciťák- že snáď netreba, ani som sa nevedela rozhodnúť, za kým vlastne ísť... Havlas robí len vo štvrtok, v utorok Halmešová, v stredu Stanko s Renčk., potom je tam ešte Bezáková, ktorá je vraj naj... Iného som nechcela... Tak som si povedala, že len tieto dni môžem rodiť (viem, lahko sa hovorí)... Nakoniec som rodila v utorok - to bolo prvé, že som sa sestričky na príjme pýtala, kto má službu... Ked mi povedala, že Bezáková a Halmešová, tak mi padol kamen zo srdca a ked prišla Bezáková, tak som ju skoro vybozkávala - asi si aj myslela, že som divná, že mám z nej takú otvorenú radosť... Takže som rodila u nej - pôrod super - absolútna profesionálka, podporovala ma, aj sestričky ako len mohli, boli strašne zlaté - klobúk dole pred nimi.... Zašila ma tak, že na druhý deň som už sedela a žiadna bolesť (na rozdiel od ostatných, ktorých šili iný....) Počas kontrakcií som sa mohla sprchovať, aj skackať na fit lopte, sestrička nás s manželom nechala osamote, vraj sa mám ozvať, ked pocítim tlak na konečník - že potom ideme na to. Ak sa mi niečo nezdalo, tak som sa ozvala aj pýtala, ochotne mi na všetko odpovedali, a to sme tam rodili 4 tak mali čo robiť... Pôsobili na mna milo a kludne a profesionálne, no fakt milé a ústretové sestričky.... Pôrodna sala bola super, ovela krajšia a modernejšia ako pred rokmi, ja som bola milo prekvapená... No ale musím priznať, že potom na izbe, ked sme klebetili, tak som bola jedna z mála spokojných... Maminy sa sťažovali, na Zajacovej dlhé nechty, potom na Zifčáka, že ich nechal 12 hodín rodiť a až potom ked už skoro umreli im dal cisársky rez, ďalšia, že je zašitá ako vreco (tiež Zifčák), ale odborne to neviem posúdiť možno mal žifčák dôvod že ju nechal rodiť a tlačiť najprv prirodzene........ to my asi nevieme posúdiť....... Potom na oddelení šestonedelia, to bola mierna psychiatria - decká tam vrieskali, maminy vzdychali, buchot a chaos už od piatej ráno, malý nespal, lebo náš "spolubývajúci" mal koliku a sestrička mi tvrdila, že on ešte nemá sluch, tak ho nemôže budiť druhé dieťa - tak to ma teda dosť pobavilo, môjho malého teda budili všetky zvuky.... Ked upratovačka tresla mopom do smetiaka - skoro infarkt dostal.... Vôbec som tam nevedla, kto je sestrička, kto lekárka, kto je detská a kto ženská - všetky sa obliekali rovnako a nemali menovky... Tak som ani nevedela niekedy, s kým sa rozprávam... Ale večer prišla vždy detská lekárka - tá sa aj predstavila a aj popýtala sa či nemáme nejaké otázky ohľadne bábetiek, tá bola super, tak tej som sa vždy všetko pýtala a ochotne mi odpovedala. Vizity, no...., to bolo dosť nepríjemné...nohavičky dole a rozkročiť nohy... 😒 , ale sme si už potom na izbe zo zúfalstva robili z toho srandičky, vizity robil len ten mladý turecký či aký lekár-ten mamoun - chudák sme ho normálne lutovali, na čo to musí pozerať... Aj sa tváril dosť nešťastne a zahambene pritom 🙄 . Detičky vám okúpu každý druhý den, ak chcete môžete si sami okúpať za prítomnosti sestričky. Používajú ten žltý Johnson do kúpela alebo len čistú vodu, ako ktorá sestra.... Postup kojenia si radšej preštudujte samé, sestričky nemajú čas sa s vami trápiť (ale nájdu sa aj také čo si najdu čas, treba vystihnúť milú), ja som problémy s tým nemala, učila som kojiť aj spolubývajúcu... A na štvrtý den - hurá domov, (po sekcii na piaty). Prepúšťa sa každý den, aj cez víkendy. Pri odchode vyplníte dotazník - zvlášť pre ženské sestry a lekárky jeden a druhý pre novorodenecké sestry a lekárky, pýtajú sa aj na meno kto bol najmilší a kto nepríjemný... No a potom sa doma čudujete, aké je to vaše dieťa dobručké a milé, ked v nemocnici tolko revalo, lebo bolo stále budené hlukom... Aspom u mna to tak bolo... Malý doma spí aj tri hodiny, lebo ho nikto vkuse nebudí a netrieska a nebúcha a nevrta (zabudla som povedať, že prerábali nad nami oddelenie tak celé dni v kuse vrtali)...

vanilashot
19. mar 2011

@mamuli ahoj, tak to si ma celkom utešila...teda idem aj ja rodiť v utorok 😀 😀 švagriná tá rodila tiež v zámkoch, odrodil ju taký mladý lekár, ktorého jej vybavila svokra.....nevedela si ho vynachváliť....ale Stanko mal vtedy službu, a ten povedal, že mamička ak máte doktora vybaveného, tak si čakajte, ja s vami neurobím nič....Tak chúďa 4 hodiny v tých bolestiach chodila po chodbe a čakala na doktora, kým prišiel...ale potom vraj to bolo super...aj sestričky že boli veľmi milé...Takže tiež si myslím, že je to len o šťastí 😒

xenia2734
19. mar 2011

@mamuli Dakujeme za presny opis, som sa musela smiat, lebo som sa normalne vratila v spomienkach o skoro 5 rokov dozadu ked som rodila prvu dceru. Vidim, ze na novorodeneckom je to stale tak isto.
Uz sa tesim na tie hnusoby sestricky 😒

stvura
19. mar 2011

@mamuli no musela som si to precitat, super som sa nasmiala....presne ako pises...ja som tiez bola v siedmom nebi pri druhom ked som pocula ze ma sluzbu Halmesova a po nej Risko...hned som jej povedala ze dokedy jej konci sluzba ja porodim a hotovo...(aj tak bolo, sluzba jej koncila o druhej, ja som prisla o pol jedenastej a mala sa narodila o pol druhej).

delilah1
19. mar 2011

@mamuli ahoj mamina... dakujem za opis pôrodu a vecí s tým spojené - ja a aj iné prvorodičky, ktoré to sem chodia čítať sme ti vďačné 🙂 takto to ani tak hrozne neznie 🙂
ešte by ma potešilo, ako rodili maminy, ktoré mali plánovaný CR - čo bolo pri príjme, pred CR, pri CR a tesne po ňom, kedy vám dali bábo a tak... ja asi budem mať CR kvôli zdrav. komplikáciám...

ericica
20. mar 2011

@katuskad dnes som bola so svojou kmotrou u Stanka a platila 53 euri a dr renckova jej pekne vsetko povysvetlovala.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre