Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

michala1515
21. máj 2011

@mamuli no tak to potesi, nepocula som este o tom, ale asi aj to sa stava ☹ a to ti od marca len teraz prislo vyrozumenie z ceptry? my sme si tiez dali odobrat krv, rodila som nakoniec miesto NZ v BS, zdalo sa mi ze pani doktorka s tym nema vela skusenosti, tak dufam ze bude v poriadku. ale uz kazdy chvilu cakam vyjadrenie, ved pisali ze do mesiaca sa ozvu.

mamuli
21. máj 2011

@michala1515 &No - aj ja som sa strašne čudovala a čakala som stále od nich dopis, ale kamoška mi hovorila, že aj jej prišlo až po 10 tyždnoch, tak som tam nevolala. Ona mala pupočnikovu krv v pohode, nemala kontaminovanu . Takže do mesiaca to určite nebude...

martina786
23. máj 2011

@moon1979 dakujem ti velmi pekne .

michala1515
26. máj 2011

@mamuli ahoj, tak nam uz dnes prisli vysledky z ceptry, vsetko ok a netrvalo to ani mesiac 🙂

martina786
30. máj 2011

Ahojte. Ma niektora z vas cerstve skusenosti, co treba do nemocnice v NZ pre novorodeniatko a kedy sa pytaju na meno a priezvisko?Dakujem

tomika
30. máj 2011

@martina786 ahoj,pre bábetko treba jednorázovéplienky,vlhčené utierky,košielky,ponožky,svetrik,čiapku-aj ked je teplo-lebo na chodbe je prievan,rukavičky-lebo bábetká si ručičkami poškriabaju tváričku-zvyknu im dať preto rukavičky 🙂 ,zavinovačku,ortopedické gaťky,látkové plienky (zvyknu im dať do zavinivačky-ked grcká aby sa hned nezašpinila tá zavinovačka,a ešte do toho zabalia nožičky-namiesto dupačiek),možeš aj dupačky.Proste všetko,ked sa bábetko kupe,higienické potreby daju oni.Meno pytaju ešte pred porodom pri zapisovani udajov.Pre seba si nezabudni vložky a detskyzásyp-alebo v lekárni sa dá kupiť niečo na tu ranku,ked ta nastrihnu pri porode.Ja som dávala iba ten zásyp na vložky.

me
30. máj 2011

@martina786 - dobrý je i chlorofilový sprej z lekárne na ranu po šití, základ je čo najviac oplachovať, jemne vysušiť a použiť bud ten sprej, no a potom púder na vložku

michala1515
30. máj 2011

ahojte 🙂 viete mi poradit, chcela by som malej dat uz nausnicky, vraj prestrelenie je menej bolestive, v akom veku a kde nam to spravia? dakujem

stvura
30. máj 2011

@michala1515 ked jej budes prestrelovat, tak ti to nespravia skor ako po pol roku...takze dovtedy sa stihnes popozerat v meste kde {kamoska obiehala teraz aby mala jej mala nausnicky na krst - tiez ma mesiac a nikde jej to nechceli spravit
Ja som dala este v porodnici prepichnut. Pri tych vsetkych ukonoch co tam podstupila si to ani nevsimla.

monitas84
30. máj 2011

Ahojte pridávam sa k Vám, mám termín na jún, momentálne som v 36 t.t. Prosím Vás mohla by som dostať nejaké informácie aké to bolo v Nz pôrodnici. Aké máte skúsenosti tie, čo ste rodili? Akí sú tam doktori a ktorím sa radšej vyvarovať. Ďakujem 🙂

michala1515
30. máj 2011

@stvura ved praveze aj ja by som to chcela uz na krstiny. a tie planujeme o mesiac, o dva. takze aj kamoska bude cakat pol roka, nakoniec jej to nespravia nikde? nam v porodnici povedali, ze prepichuju az po prvom ockovani a to sme mali v den odchodu domov, tak som to uz neriesila. pediatricka by nam prepichla uz aj tento tyzden, len ja sa tej ihly bojim 😝 a nechcem malu zbytocne trapit.

stvura
30. máj 2011

@michala1515 no ked ti to pediatricka prepichne, tak si to daj, lebo skutocne ti to nikto neprestreli skor ako bude mat babika pol rocka. Neboj sa, usi velmi krvacaju ale nie je to velmi bolestivejsie. Radsej jej to daj skor ako neskor. 🙂
@monitas84 kusok vyssie ak si precitas mas recenzie na jednotlivych porodnikov

tomika
30. máj 2011

@monitas84 neboj sa podla mna je tam Ok 😉 ,možno niektoré sestričky su drsné,ale su tam aj milé,ochotné.Bude pri porode aj otecko??

monitas84
30. máj 2011

@tomika Nie otecko tam nebude, on nás príde navštíviť. Prečo? Ďakujem za info. 🙂

tomika
31. máj 2011

@monitas84 iba tak sa pitam 🙂 ,človek sa tam citi taky zranitelny-mne dodal silu že pri mne bol manžel.

martina786
31. máj 2011

@tomika ďakujem. toto aj mám nachystané už len som si nebola istá či je to všetko.

martina786
31. máj 2011

@tomika súhlasím s tebou ja som teraz ležala týždeň na gynde a je to tam OK, sestričky sú fajn aj ochotné a lekári sú tiež v pohode, sú síce hlavne mladí, ale sú milí a dá sa s nimi porozprávať

martina786
31. máj 2011

@me ďakujem za typ

tomika
31. máj 2011

@martina786 jaj,ešte tehu knižku,občiansky preukaz,zdrav.preukaz,a sobášny list 🙂

martina786
31. máj 2011

@tomika aj tieto vecičky mám, len namiesto sobášneho my máme vyhlásenie o otcovstve, a ešte máme aj náušničky pripravené lebo by sme jej chceli dať prepichnúť ušká v pôrodnici

pointka
31. máj 2011

Ahojte, chcela by som sa vas spytat, akeho lekara v NZ mi odporucate ako naozaj dobreho, starostliveho, co spravi aj pre pacientku nieco navyse?
Mam velmi dobru lekarku v BA, pomohla mi otehotniet prvykrat, mala som velmi rizikove tehotenstvo, ale vdaka nej mam krasne zdrave babo narodene v termine. Teraz dom sa vsak prestahovala sem naspat do NZ a nadalej k nej chcem chodit, ale uvazujem aj o pripadnej zmene kvoli dochadzke a porodu, kedze by som mala rodit v januari.
Diky za rady.

tomika
1. jún 2011

@martina786 to je dobré 🙂 .Ano ,náušničky radšej hned v nemocnici,bábetko je vtedy ešte malé-pri pichnuti trožka poplače,potom bude spinkať dalaj 🙂 .Mne ked dcérke prepichovali,mala 4tyždne,tak som sa bála 🙂 ,velmi mi ju bolo lutu,a trožka poplakala,a spinkala dalej-tak sa mi ulavilo 🙂 .

gabuci
1. jún 2011

@pointka Skús nejaké informácie pozhánať o doktorke Bezákovej.Ju chvália.Ja ju osobne nepoznám,ale mám susedku z gynekologického oddelenia,tá ju chváli,vraj dosť sestričiek za nou chodí.

pointka
1. jún 2011

Skusim si pozhanat info, diky. Ja poznam tiez sestru z porodnice, tiez suseda nasich 🙂 Diky.

A aky mate nazor na Havlasa? U neho som bola v prvom tehu na 3D ultrazvuku, posobil na mna fajn, len to asi nestaci jeden dojem.

me
1. jún 2011

@pointka - ja som u neho rodila prvý krát, bol fajn, milý a rád sranduje, no tak ale bolo to pred skoro 7 r - dááávno

martina786
1. jún 2011

@pointka Mudr. Havlas je fajn v pohode odborník, ktorý svojím prístupom dokáže až upokojiť pacientku a aj keď je problémový pôrod dá ti istotu že to bude dobré. Ženy si ho chvália, je pedant.

gabuci
2. jún 2011

@pointka MUDr.Havlasa poznám tiež,rodiť u neho som nerodila/pred 13-mi rokmi/som ležala v nemocnici mala som rizikové tehotenstvo/vtedy viackrát ma vyšetroval,vždy mal príjemný prístup,inteligentný,určite odvtedy ešte lepší odborník,on mi povedal v 28-om týždni,že budem mať dievčatko.Podotýkam,že Stanko sa tomu nevyjadril,nevedel povedať,boli sme z oddelenia na ultrazvuku a každá sa pýtala aj na to,no Havlas s úsmevom prečo to chcem vedieť, ked to mám 1.dieťa je to také dôležité,no moc nie,hlavne aby sa narodilo zdravé ,ale nevieme sa dohodnúť na chlapčenské meno,on na to,že nech viac rozmýšľam nad dievčenským menom.A ten druhý lekár len,že bude bud to alebo ono.Havlas aj na vizitách bol príjemný,dalo sa vidieť,že sa zaujíma o pacientku,počúval primára čo hovorí,ten druhý lekár väčšinou sa len pozeral von oknom.Pritom aj jeho chvália ktoré k nemu chodia,no ja neviem.Ináč Havlas nebol mojim izbovým lekárom ani mojim gynekológom,nechválim ho preto,ale v podstate som bola jeho prístupom spokojná.Ja som chodila k Ikrényiovej,no tá už ordinuje v Štúrove.

pointka
2. jún 2011

Diky za informacie, no pokecam s mojou DR v BA a uvidime ako sa bude tehotenstvo vyvijat a podla toho sa rozhodnem. diky.

princeznicka.
2. jún 2011

@lucik77 Je to divne, lenze tak ti poviem, ze ak je pacient pri vedomi a schopny nieco podpisat, tak to je naozaj dolezite, lebo cudovala by si sa, kolki pacienti su tak prespekulovani, ze lekari by im zachranili zivot, a este by im neboli vdacni, ale naopak.. este by chceli z toho vsetkeho vytazit peniaze a zazalovali by nemocnicu, ze lekari konali proti ich voli- v tvojom pripade, ze bola vykonana hysterektomia. A kto uz to dodatocne dokaze ze slo o zivotzachranujuci vykon a nebolo cas podpisovat papiere? Nikto.

princeznicka.
2. jún 2011

Este k tomuto vsetkemu by som dodala len tolko, ze v casoch ked sme sa narodili my, nase mamy vobec nevedeli do coho idu, nebolo take ze vyberat si porodnika, porodnicu a neviem co..proste bola tam dovera voci lekarovi a bolo dobre. A vsetky sme tu..povacsine zdrave, normalne bytosti. Podla mna kazdy lekar robi svoju pracu zodpovedne a najlepsie. Nemyslim si, ze niekto urobi umyselne nejaku chybu. Ale treba si uvedomit ze lekar nie je stroj. Jednoducho robi s ludmi, a to uz samo o sebe je namahave. Kazdy clovek je iny, kazda zena je ina, musi prihliadat na mnozstvo veci. Kazdemu sa moze stat ze urobi chybu, na pocudovanie aj lekarovi. Ale to neznamena ze ho treba uz naveky vekov odpisat ako nesikovneho lekara. A to, ze taka a taka doktorka a taky a taky doktor je zly a nechcem u neho rodit..to co su za vymysly? Ten lekar skoncil studium mediciny, co si tu mnohe ani neviete predstavit co to znamena. Podla mna kazdy jeden lekar v tunajsej porodnici je dobry. A kazdy je clovek..nemozete ocakavat od kazdeho ako sa bude nasilu usmievat a byt privetivy. Kazdy sme iny. Plno negativnych ohlasov je tu na nemenovanu dr. z tunajsej porodnice..v zmysle "horenos", "ma dlhe nechty", "je drza" a neviem co vsetko este. Nechapem ako si to oniekto moze dovolit na jednu lekarku. Preco ste jej to nepovedali osobne v nemocnici ked ste tam boli? Kazdy hovori o ludskom pristupe, ale vy sa tak nespravate. To by bol podla mna ludsky a inteligentny pristup. Kazdy tu len zhadzuje lekarov, a nikto si neuvedomuje ich pravu podstatu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre