Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

maricom
2. jún 2011

@pointka ja mu vďačím za druhé tehu 🙂 (tak pre správnosť informácie otcom je môj muž 😀 😀 😀 )

zuzin78
2. jún 2011

@pointka ahoj, ja som rodila pri Dr. Rencikovej a dr.Stankovi. su to uzastni lekari, a po porode ked mali sluzbu, ma prisli pozriet na izbu ako sa mam, a aj stichy po cisarskom mi vyberala dr.Rencikova. skoda ze som ju nestretla ,ked som rodila prvu dcerku. mala som zajednanu doktorku....... a ta ani neprisla, vyhovarala sa. skoda reci. 🤐 stastie ze vtedy prisiel k porodu dr. Korcok mladsi . dakujem mu, ze mam zdravu dcerku. 🙂

monitas84
2. jún 2011

@gabuci Pridávam sa a súhlasím ja chodím k Havlasovi a je veľmi príjemný doktor, stará sa o pacientky, bola by som rada keby som rodila práve vo štvrtok, keď má on službu!!! 🙂

pointka
2. jún 2011

@monitas84 A Dr Havlas sa neda zajednat k porodu, ked by si chcela prave pocas jeho sluzby rodit?

me
2. jún 2011

určite sa dá, aj ja ked som rodila teraz druhý krát tak tam bol s jednou pacientkou ktorá ho mala k pôrodu, ale netrúfam si ani tipnúť kolko sa teraz za to platí, pred 7 r to bolo 5000 Sk

pointka
3. jún 2011

No ja som pred 2 rokmi rodila v Ruzinove tam sa plati 7000.

monitas84
3. jún 2011

@pointka Ahoj, dá sa ho zamluvniť samozrejme, lenže, keď som zistila čo to stojí, tak som to nechala tak, začína sa to od 250 €. Toľko peňazí, je to nenormálne. 😠

monitas84
3. jún 2011

@me Ahoj, a ako bola spokojná tá pacientka s Havlasom, keďže bol pri jej pôrode??? 🙂

monitas84
3. jún 2011

Ahojte kočky, prosím Vás viete mi povedať ako to funguje s nahlásením mena pre nášho maličkého pred pôrodom? Dajú nejaký papier, ktorý vyplníme s manželom a podpíšeme, že s tým súhlasíme obaja?
A treba nahlásiť aj pediatra, ktorého sme si vybrali pre malého?

monitas84
3. jún 2011

@tomika Ahoj chcem sa spýtať treba si do Nz pôrodnice vziať aj zavinovačku? Počula som, že tam dajú.
A treba aj tú podprsenku na kojenie, vyzerá ako pre babky. 😀 Alebo akú si zakúpiť? 🙂

tomika
3. jún 2011

@monitas84 daju zavinovačku,ale niektoré mamičky zoberu radčej svoje.Po porode dieťatko obleču do ich oblečenia,ale potom hned na izbe bábetko prezlečia do vlastnych.Krstné meno iba opitaju,oni si to zapišu,ja som vtedy nič nepisala.Ja som mala tu podprsenku-no neni to nič "modne" ale velmi praktické,aj tie tamponiky do podprsenky som použivala.

me
3. jún 2011

@monitas84 - nemôžem ti to objektívne posúdiť, lebo som pochopila že boli dobrý známi / možno i rodina / takže neviem, nemal službu, bol tam len kvôli nej a vkuse sa okolo nej točil, mňa ked rodil pred 7 r, bola som rada že som ho vymákla, bol zlatý, aj mm pustil k pôrodu hoci nemal papier o príprave, a na druhý deň ma bol pozrieť a spýtať sa ako sa mám a to som ho videla prvý krát v živote takže žiadne zazmluvnenie nebolo

Neviem ako to chodí ked si zaplatíš lekára, lebo lekár ťa len vyšetrí raz za čas a potom prichádza len k pôrodu / aj to nie vždy 🙂 / inak ťa má na starosti sestrička 🙂 možno ked si ho zaplatíš tak sa stará viac - netuším

kamoška rodila pred rokom a Stanko musel ísť na operačku lebo tam bol nejaký komplikovaný cisársky tak nakon iec kamošku odrodila sestrička i nástrih jej spravila, Stanko sa vrátil až 30 minút po pôrode a zašil ju, samozrejme že všeličo sa stáva, ale neboj bude to OK, zvládneš to, tak ako my všetky, ťažko ale predsa 🙂 , držím palce

me
3. jún 2011

@monitas84 - zavinovačku ti dajú, oblečenie pre bábo si zober svoje, ak chceš vlastnú nočnú košelu tak na každý deň čistú, preto radšej odporúčam využiť ich, vyzerajú všelijako ale sú praktické / kojenie / a hlavne si môžeš zobrať čistú aj 2x denne ak budeš potrebovať / a to budeš /, meno sa nahlasuje pri príjme ked sestrička vypisuje všetky tie papiere, aj pediatra nahlasuješ už tam, podprdu na začiatku nepoužívaj, ked budeš mať prsia volné lahšie sa nalievajú, potom ked sa to už všetko spustí tak môžeš aj podprdu

monitas84
5. jún 2011

Ahojte, chcem sa spýtať tie čo ste rodili už, dostali ste v NZ pôrodnici clinic box? Museli ste sa aj registrovať, či dali automaticky? Ja som jeden dostala u svojho gynekológa.

monitas84
5. jún 2011

@me Ahoj, pre istotu si zbalím svoju, ale ked ponúknu tak použijem ich, je to praktickejšie. Ďakujem za rady. 🙂

monitas84
5. jún 2011

me Tak v tomto prípade, ked to mal Havlas známu naozaj sa to nedá posúdiť, že ako sa môže správať k inej neznámej pacientke. Tak už len mať šťastie, aby to bolo vo štvrtok alebo mať šťastie na nejakých dobrých pôrodníkov. 🙂

me
5. jún 2011

@monitas84 - dostaneš clinic box i tašku Mama a ja s knižkou a drobnosťami

monitas84
5. jún 2011

@me Ďakujem za informácie. 🙂 A nevieš náhodou taký balíček dáva aj zdravotná poisťovňa? Ja som v Dôvere a manžel zase vo všeobecnej. Ešte sme sa ale nerozhodli kam dáme malého. 🙂 Musíme zistiť, ktorá má lepšie výhody. 🙂

me
5. jún 2011

@monitas84 a nezabudni si župan, viem že bude horúco ale predsa, ked pôjdeš napr. von za príbuznými tak sa zíde 🙂 no a od gynekologa si dostala kufrík pre tehotné/ drobnosti pre teba / v pôrodnici dostaneš kufrík pre bábo + baby bag / od časopisu mama a ja / a ak dáš malého do dôvery tak dostaneš kufrík aj odtiaľ v hodnote 10 eur / je tam flaša lovi, cumel, hryzátko,.../ - aj ja som dostala sme v dôvere, vo všz neviem ako to chodí

stvura
5. jún 2011

@monitas84 xixi..ja som rodila vo stvrtok a nemala som Havlasa...v mojom pripade nastastie, lebo ho nemusim /rodila ma Halmesova a musim povedat ze velmi velmi prijemna lekarka, bolo radost u nej rodit/. Viac sa ti oplati Dovera ako Vseobecna. Mi mame jedno dieta poistene v Unione, druhe v Dovere 🙂 . Zupan si vezmi, vyzaduju ho pri prechode ak by si mala dieta na Neonato, podprdu na dojcenie nepotrebujes...hlavne sa obrn velkou davkou trpezlivosti k personalu a bude vsetko v poriadku.

monitas84
6. jún 2011

@me Ahoj, ďakujem veľmi pekne za informácie. Tak asi dáme aj my nášho maličkého do Dôvery, tam som aj ja. No to poteší, tie balíčky, dúfam, že dostanem aj ja automaticky. A čo obsahovalo to baby bag??? 🙂

me
6. jún 2011

@monitas84 - už si to presne nepamätám, myslím že vinea,persil sensitive / vzorka / silan sensitive vzorka, letáky, časopisy, tá kniha od mama a ja - do 1 r dieťaťa / pozri si stránku mama a ja, a ešte avent - via pohárik, ale obsah sa líši ako aj farba tašky, ja som mala modrú, susedka oranžovú a vedla som videla sivú 🙂

monitas84
6. jún 2011

@stvura Ahoj, ďakujem Ti. Jasné župan si vezmem, ale stále neviem čo s tou podprsenkou na kojenie, počula som už aj také, že bez toho nebudem vedieť kojiť, že ako si to bez toho vlastne predstavujem a podobné reči. To som rada, keď je dobrá Dôvera, som tam už dlhé roky, tak tam bude aj náš maličký. Keď píšeš o trpezlivosti asi to tam niečo extra nebude. ☹ Nejako tých pár dní musím prežiť. ☹
Prečo Havlasa nemusíš ak sa smiem spýtať? Mala si s ním zlé skúsenosti alebo si o ňom niečo negatívne počula? Daj vedieť prosím. Tú Halmešovú vôbec nepoznám, je mladá? Keď je u nej radosť rodiť, tak bodaj by som mala na ňu šťastie. No ale neviem, ja som prvorodička, veľmi sa bojím, som slabá a citlivá, neviem ako to peklo zvládnem! ☹ 😒 😖 Ach jaj. Nevieš či dávajú aj niečo od bolesti, aby som sa nezbláznila? ☹

monitas84
6. jún 2011

@me No výborne, to všetko dobre padne, aspoň niečo. Nevieš či dávajú niečo aj od bolesti pri pôrode? ☹
Včera som mala strašne bolesti, ležala som v kľude a malý strašne vystrajal, vytláčal sa. Akoby sa veľmi tlačil s hlavičkou na krčok, taká bodavá pichlavá bolesť to bola, musela som vstať z postele, normálne slzy v očiach, nevedela som to ovládať, začala som plakať. Tak ani nechcem vedieť čo budem stvárať pri samotnom pôrode. Žiaľ som slabá a citlivá. ☹ Poznáš tú bolesť? Hovorí Ti to niečo? Zajtra idem do poradne, poviem to doktorovi, naposledy mi povedal, že by bolo dobré vydržať ešte dva týždne, skracuje sa mi vaj krčok.

me
6. jún 2011

@monitas84 - pravdepodobne ti malý kopol/zatlačil na niečo a preto tá bolesť, má už málo miesta tak všetky tie jeho pohyby už cítiš, vôbec nemám v pláne strašiť ťa, ale ani tvrdiť neboj nič to neni, žiaľ ten krásny batôžtek si musíme riadne vydrieť a tak sa priprav na to že to bude 100x silnejšie než čo bolo včera

megi1989
6. jún 2011

Ahojte, chcela by som sa opýtať, ale asi je to hlúposť . .. . je v porodnici v NZ wifi internetova sieť ?

monitas84
6. jún 2011

@me Ďakujem aspoň si úprimná. to je najlepšie, nech viem, čo ma čaká. ☹

me
6. jún 2011

@megi1989 - netuším, zároveň o tom pochybujem 🙂

megi1989
6. jún 2011

@me aj som si myslela 😀 😀 😀 ale nevadi, hlavne nech sme zdravé, net počká 🙂

me
6. jún 2011

@monitas84 - aj mne každý hovoril že to nič nie je, a nakoniec som sa z toho " nič " spamätávala skoro 4 r 🙂 , ale nie nestraším ťa, druhé bábo som sa nenormálne báááála pôrodu, a keď som ho konečne vytlačila / 4200g-53 cm / tak som si pomyslela aká som šťastná a zároveň nikdy viac ! a teraz má skoro 8m a ja by som sa dala ešte aj na tretie 🙂 😉 🙂 , takže neboj, bude to ok, je to strašne individuálne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre