Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

me
6. jún 2011

@megi1989 a možno by sme boli prekvapené 😀

monitas84
6. jún 2011

@me Však Ti potom napíšem ako to prebiehalo u mňa. 🙂 Nie že si tam urobím takú hanbu, že tam už nebudem môcť ísť rodiť!!! 😀 Mama mi dnes hovorila,že práve nad tým rozmýšľala, že čo tam budem stvárať, že bude lepšie asi keď ma nadrogujú. 😀

me
6. jún 2011

@monitas84 nad tým ani nerozmýšlaj že hanbu, to ti môže byť úplne jedno čo si budú sestričky myslieť, ved tie tam už toho tolko zažili 🙂 v tej chvíli ti to bude úplne jedno, možno by ti pomohlo keby bol s tebou partner, alebo niekto blízky, by si sa možmo necítila tak zle

monitas84
6. jún 2011

@me Manžel ísť žiaľ nechce, vraj by sa nevedel pozerať ako trpím, takže to budem musieť zvládnuť sama. ☹
Musím to tak brať, že to zvládli iné, musím to zvládnuť aj ja. ☹

me
6. jún 2011

@monitas84 - jasné, môj bol pri prvom, a pri druhom na neho zabudli / bol na chodbe / nezavolali ho a zvládla som to i tak 🙂

monitas84
6. jún 2011

@me Chudák manžel, že zabudli na neho, určite bol veľmi sklamaný, že nemohol byť pritom. Ale zvládla si to, to je hlavné. 🙂

stvura
6. jún 2011

@monitas84 ver mi, urcite budes vediet dojcit aj bez podprdy...dojcim s prestavkou jedneho dna coskoro tri roky a zrejme od konca septembra-oktobra ak vsetko pojde ako ma budem ucit ako dojcit {uz hadam po dvoch rokoch planovania spravim kurz laktacnej poradkyne}. Personal ma toho tam nad hlavu a niektore sestricky zabudli co BFH vlastne znamena, resp. to vobec nerespektuju, preto ta moja nespokojnost {malu mi naliali UM hoci som vyslovene nesuhlasila, pichli jej cumel a pod....velmi mi vadili neustale kontrolne vazenia, nocne kupania a podobne hluposti}. K Havlasovi som chodila medzi rokmi 2005-2007. Pokial som mu rocne zacvakla jeho poplatok na pacientku a nechcela nic, len predpisat antikoncepciu bol super, akonahle sa zacali problemy a ja som ich chcela riesit bol divny - asi preto ze som mu nepomastila vacok a robila si podla svojho {nesla som na amnio tam kde mi to on odporucil, ale inde - chcela som Fish metodu, ziadala som ho opakovat triple testy, co sa mu zdalo asi nejaky nadstandard alebo co}...no proste o nicom...to nehovorim ze som cakala v ordinacii aj 4 hodiny, hoci vedel ze kazdych 5-15 minut som na zachode a co voslo dnu ide von. Aj ked som sa objednala ma nechal cakat 30 minut, takze veskere snahy prist nacas do roboty zlyhali...a plus zafajcena ordinacia...pre mna vrazedne!
Od bolesti...no neviem, ja som rodila prvy v noci v nedelu, takze nikto mi nic nedal a druhe velmi expresne, takze tam nebol cas aby mi dakto daco proti bolesti dal 😀

adrioska
6. jún 2011

@monitas84 Aj ja som citliva aj slaba, ale v tej chvili pozbieras vsetku silu, lebo to budes chciet mat co najskor za sebou. 🙂 Ja som dva dni nejedla, nepila, nespala a dokazala som maleho vytlacit bez pomoci lekarov ci sestriciek (zvyknu na brucho tlacit a tak, aby to islo lepsie)...A noc predtym som nemohla spat, lebo som mala kontrakcie, tak mi doktorka pichla injekciu, ktora ma sice ukludnila, ale spat som aj tak nemohla, lebo som citila kontrakcie. Ak by Ti pichli epidural, tak by si bolest necitila, ale v NZ porodnici ju nepodavaju, ak dobre viem. ☹

monitas84
7. jún 2011

@stvura Ahoj, no nepotešila si ma, nič moc prístup. Poviem Ti sama som si všimla, že na peniazoch mu žiaľ veľmi záleží, ale u mňa na to nemá šťastie, nemôžem si dovoliť mu len tak pre nič dávať peniaze a prečo aj, veď je to jeho práca, je za to predsa platený, tak nech si to robí svedomito. Niektoré zazobané pacientky takto pokazia našich doktorov. 😠 😠 😠 😠
Chcela som si ho zazmluvniť lenže len chodil okolo horúcej kaše, viac krát som sa spýtala na sumu, aká by to mala byť. No nedozvedela som sa, hovoril mi len o tom kedy môže prísť k pôrodu a že mi dá na seba mobilný kontakt. Potom som sa tu na modrom koníku dozvedela, že sa to pohybuje od tých 250 € vraj, tak som sa s tým prestala zaoberať. Už len dúfam, že budem mať šťastie na nejakého normálneho doktora, veď mám aj rizikovú graviditu, nechcem aby niečo zanedbali. Trošku sa bojím akí sú tam odborníci. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

monitas84
7. jún 2011

@adrioska Ahoj ďakujem Ti za milé slová. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Dúfam, že to tiež zvládnem bez väčších problémov. Veľmi sa teším na nášho maličkého, už by som chcela nech je tu s nami. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Bola si šikovná a prečo si predtým nejedla, už si cítila že to príde??? Nemala si chuť do jedla???
Ja som bola dnes v poradni, sťažovala som sa na také pichanie, bolesti čo vychádzajú až von, akoby malý tlačil na krčok veľmi hlavičkou. Doktor mi povedal, že je to normálne a že mi stojí váha, čo znamená, že to môže prísť už hocikedy. Zo spodu ma nevyšetril tak veru neviem. Vo štvrtok idem zase na CTG a prietoky uvidíme ako to vyzerá s nami. Len ma trápi, že neviem koľko môže vážiť náš maličký, naposledy som mala ultrazvuk v 30 t.t. a vtedy vážil 1600 g, odvtedy neviem. Doktor len povedal, aby sme čakali veľké bábätko. Tak to bude asi prekvapenie. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monitas84
7. jún 2011

@stvura Ďakujem za radu, tak si tu podprsenku na kojenie nezakúpim, nechcem zbytočne vyhadzovať peniaze, veď toľko toho treba pre maličkého, on je dôležitý. Dúfam, že budem mať mliečko a že to zvládnem a prídem do toho celého. 🙂

desszi
7. jún 2011

@monitas84 epidural v NZ nemocke nedavaju, takze si to clovek cele naplno prezije 🙂 ale aj keby davali, ja by som si nedala. Co sa tyka lekarov, myslim, ze drviva vacsina je mila, sikovna, jasne najdu sa aj horsie povahy, ale to je vsade. Ja som si nikoho nezazmluvnovala ani nevybavovala, brala som to tak, ze kto bude, ten bude. Pocula som totiz, ze ked si niekoho zaplatis a dotycny doki sa neraci unuvat, tak ta nechaju trapit - to som risknut vobec nechcela a navyse by som ani nevedela koho si zajednat. Myslim vsak, ze som mala stastie na lekarov aj sluzby - prijimal ma Dr. Korcok ml, velmi mily a prijemny ale kym som sla rodit, sluzby sa vystriedali a odrodila ma Dr. Koprdova a bola uplne super. Manzel bol pri mne, comu som bola nesmierne rada. Co sa tyka oddelenia sestonedelia, presne ako pise @stvura (ktoru mimochodom pozdravujem, mozno si ma pamata) 🙂 niektore sestricky boli netrpezlive, pchali detickym cumliky, flasky, glukozu, UM, vazenie, meranie........aj ked s vacsinou personalu som bola spokojna, len mi nesmierne vadil celkovo rezim na oddeleni - neoddychla si ani maminka ani babatko ☹ takze som bola velmi rada, ked som odtial konecne mohla ist domov

evickapooh
7. jún 2011

@monitas84 no vela norm. doktorov ako si to ty nazvala nie je ,vsetci dobry lekari odisli,-podla mna,ale ze vraj bezakoca a stanko su naj....inac ano cena 250 eur je realna ,tolko som dala este v korunach v roku 2005,a ani som nevedela ze tolko treba.len sme s dohodli s rodicmi aj s muzom ze tolko dame,inac preco neides rodit do KN?lebo neomatologia je na vyssej urovni ako tam,alebo preco?

evickapooh
7. jún 2011

@monitas84 inac existuju lieky ktore davaju pri porode proti bolestiam,ja som dostala Dolsin -injekciu od bolesti ,bol celkom ok len som bola trosku mimo,ale to asi nedavaju normalne ,alebo na poziadanie,skor ak mas zaplateneho porodnika,z kruhu mojich priateliek mamiciek nedostala ani jedna

adrioska
7. jún 2011

@monitas84 nemas za co, neboj urcite to zvladnes, inac by si sa na to nedala... 😀 😉 ale nie, naozaj je to v pohode, ja som mala 35 hod. porod a teraz si to uz ani neviem cele vybavit, na bolest zabudnes a ostane len krasna spomienka na babatko, ktore ked prvykrat uvidis, tak od uzasu zabudnes aj na svoje meno... 😵
Ja som nemohla jest, lebo den pred porodom mi odtiekla voda a ked som nastupila do nemocky, tak mi spravili klystir a nemohla som jest ani pit, keby nahodou bol cisarsky. Ale rodila som az na druhy den (pomaly som sa otvarala) aj to mi uz pichli oxytocin, nech sa to rozbehne...Lieky proti bolesti, ak to nie je nutne, tak nepytaj, daju ti oblbovak nejaky a to babatko nepotrebuje..Ja ked som rodila, tak v nemocnici pracovali v tom obdobi tito doktori: Renckova, Koprdova, Smolarik, Havlas, a tito su vsetci odbornici, takze sa neboj, vacsina je tam asi mladych, ale su naozaj velki odbornici, snazia sa, ja som v tomto smere nemala ziadnu obavu. Bol tam aj Stanko (jedna,co rodila so mnou, ho mala zajednaneho), teraz tam je nejaka Halmesova -aj tu chvalia a velmi dobra je aj porodna asistentka Kalmanova - ta je super, robi aj tie predporodne kurzy...Jaj a este je tam Zajacova, ta vtedy zacinala, ked som tam bola, taka trosku chladna, namyslena vyzera byt,ale ked ma vysetrovala, tak bola super jemna 😅 na rozdiel od chlapov doktorov... 😠 No ved uvidis, urcite budes s doktormi spokojna, aspon dufam...Ja som tam nemala ziaden problem s nikym, to len na novorodeneckom mi niektore sestricky liezli na nervy... 😀

monitas84
7. jún 2011

@adrioska Ďakujem Ti veľmi pekne, ukludnila si ma, čo sa týka doktorov. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak už nech to mám za sebou a nech je náš maličký zdravý. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monitas84
7. jún 2011

@desszi Ahoj, epidurál by som ani nechcela, max niečo od bolesti ked mi bude najhoršie. Ďakujem Ti za informácie. Tak už len dúfať,že budem mať šťastie na dobrého doktora. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monitas84
7. jún 2011

@evickapooh Ahoj, nechcem ísť do KN, lebo som o KN nemocnici nič dobré zatiaľ nepočula. Okrem toho mi je nejako NZ bližšie k srdcu, tam chodím dlho aj ku gynekológovi aj do nemocnice. Tu v NZ som mala aj zákroky a doktor Havlas ich robil obidve a bola som veľmi spokojná. Bol milý, staral sa a chodil za mnou ako sa mám. Tak preto NZ pôrodnica, dúfam, že budem mať to šťastie a možno môj doktor Havlas bude aj pri mojom pôrode bez zazmluvňovania. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tomika
7. jún 2011

ja tak viem že v KN ani neni neonatologické odd.Ked sa stane volačo-tak bábetko prenesu do NZ.Aspoň som tak počula.Aj ja som z okr.KN ale radčej chodim do NZ k gyn-a aj do nemocnice.

me
7. jún 2011

@monitas84 - tá váha podľa sona je len orientačná, môj malý mal v 30 tt 1600g a doktor povedal že je to akurát, moja doki povedala že bude veľký, tak som sa bála, známa bola tiež tehu v tom období a jej malá mala 1800g v 30 tt, tak som sa ukludnila, no a nakoniec ona porodila dieťa 3,5 kg a ja 4,20 kg 🙂 , a pri príjme mi povedal doki že bábo má 3,90, takže tá váha to je fakt len cca

evickapooh
7. jún 2011

@monitas84 inac mas pravdu ani ja by som neisla do KN,sice uz tam sluzi moj oblubeny porodnik-gynekolog ,odisiel z NZ,ale ani kvoli nemu by som tam neisla....radsej do NZ ...a asi by som vybavila Dr. Stanka...prajem Ti stastie aby si mala nejakeho normalneho gynekologa pri porode 🙂 a aby si mala lahky porod bez komplikacii.. 🙂 🙂 🙂

monitas84
7. jún 2011

@evickapooh Ďakujem TI, si veľmi zlatá. 🙂 🙂 🙂 Ktorý doktor odišiel z NZ do KN ??? O to som nepočula. 🙂

monitas84
7. jún 2011

@tomika Ahoj, tak v tom sa veru zhodneme!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monitas84
7. jún 2011

@me Ahoj, riadne veľké dieťa si porodila? Bože ako si to zvládla? 🙂
Tak ja sa nechám asi prekvapiť, že aký veľký chlapček zo mňa vylezie. 🙂

evickapooh
7. jún 2011

@monitas84 dr. Korcok ml. ale tam sluzi len v stredu a vikendy niekedy...lebo uz ma privat ambul. v Sturove aj v Nz

martina786
7. jún 2011

@monitas84 Ahoj, čo sa týka RT tak na to ako kedy berú ohľad podľa toho aké máš problémy v tehu. Pán primár je na to háklivý pokiaľ on sám neuváži že tehu je RT tak sa k tomu tak ani neprikláňajú, berú to ako byrokraciu v papieroch. Ale neboj sa sú tam fakt dobrí lekári a vedia čo majú robiť, nech je prístup akýkoľvek, vedia čo robia a vždy sú tam minimálne dvaja takže vždy je "viac hláv" ako sa hovorí.

me
7. jún 2011

@monitas84 - no veru ťažko som ho vytlačila 🙂 😉 a napriek tomu to bol bezproblémovejší pôrod než prvý 🙂

monitas84
7. jún 2011

@martina786 Ahoj, no to si ma teda nepotešila. ☹ Som zvedavá na ten ich prístup.

marashy
8. jún 2011

Ahojte prečítala som si celý fórum a myslím si, že je to úplne normálne, že niektoré z vás neboli spokojné . Nikomu tá istá starostlivosť vyhovuje a je spokojná a niekomu zase je to málo. Ak všetko dobre pôjde tak aj si to môžem prežiť na vlastnej koži onedlho a potom prispejem aj ja s mojimi skúsenosťami. Už som mala možnosť pred dvomi rokmi byť pri pôrode a poviem vám, že práve to ma vedie k tomu, že ja by som veľmi chcela mať pri pôrode super dvojicu Dr. Stanko a Dr. Renčková. Bol to zážitok aj napriek tomu, že pôrod bol komplikovaný čo ja ako laik som si vôbec nevšimla a povedala som si, že keď to bol komplikovaný pôrod tak ako vyzerá bez komplikácií. Tak prajem vám koho to ešte len čaká aby všetko šťastne dopadlo aby personál bol čo najmilší a nápomocný k vám a hladký pôrod bez komplikácií 🙂

gabuci
8. jún 2011

@marashy prepáč len tak zo zvedavosti.Píšeš,že si bola už pri pôrode.To si bola pri pôrode ako laik niekomu z rodiny,alebo pracuješ v zdravotníctve?Ked aj píšeš o tých doktoroch..Ináč prajem Ti krásne tehotenstvo a ľahký pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre