Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

marashy
8. jún 2011

@gabuci hej bola som so sesternicou lebo ma poprosila a bola som ako úplný laik, nemala som žiadne skúsenosti ...bola som tam akože otecko 🙂 ďakujem a určite bude ako má byť, hlavne aby sme obaja boli v poriadku...

gabuci
8. jún 2011

@marashy tak ti to aj prispelo,však už nepôjdeš do toho ako do neznámeho.Mala si krásne zážitky určite,no jedno nezabudni,každý doktor aj sestrička sa spáva inteligentnejšie ked tam je tretia osoba.S tým nechcem povedať,že nie sú dobrí,len ked som ležala voľakedy v nemocnici a ked boli návštevy muž došiel za monu,sedeli sme vonku na chodbe,skoro každý z personálu sa usmieval na nás,sa prihovoril...ja som mala už dávnejšie pôrody,bez známej,príbuznej,manžela.V tom čase už tam mohli byť cudzia osoba, vtedy sa to začalo,len môj to moc nechcel,ja som ho nenútila,aj som bola na tej mienke,že nemúsí vidieť ako sa trápim.Druhýkrát som sa ho spýtala,ale povedal,že ked nemusí tak radšej nie.Vtedy by mi už nevadilo,no už som vedela do čoho idem,myslím na pôrod.Ked aj každý pôrod je iný,ale predsa...Vidíš ty už budeš vedieť do čoho ideš,ked príde čas.

marashy
8. jún 2011

@gabuci súhlasím s tým názorom, že keď tam je 3 osoba sa inak chovajú ,napriek tomu že ja som nevedala porovnať aké to je keby tam nie som ale keď som tam ja prišla, tak už sesternica vtedy od rána ležala bola napojená na monitor a akurát začali kontrakcie, tak mi hovorí že to prichádza a sestričky si robili svoju robotu podľa mňa sa tešili, že sa nemusia oni o ňu starať a ja sa pýtam ako je na tom už tlačíme a sestrička sa kukla a že ešte nie len predýchavajte, tak sme veľmi predýchavali spolu so sesternicouasi 3 kontrakcie, nikto tam s nami nebol potom sestra sa zase kukla a zrazu prišla Doktorka aj Doktor a povedali, že ďalšia kontrakcia keď príde tak nádych a tlačíme...tak sme aj robili potom Doktorka sa pýta sesternici čo má s kostrčou a ona že mala ho zlomený tak potom som si všimla, že sa Doktorka pozrela na Dokiho a pri ďalšej kontr. Doktor vyskočil na stôl a sesternica sa nadýchla a tlačila a Doktor tlačil bruško a zrazu som si všimla, že odpadla sesternica ale hneď otvorila oči a videla som že ani nevie kde je tak sme všetci kričali teraz tlačte aj ja tlačíme- tlačíme a malý prišiel na svet dobré je tam mať nikoho kto je na miesto teba pri vedomí a ty mu dôveruješ a robíš to čo ti káže ....jaaaaj no to bol zážitok Doki zliezol dole, malého zobrali, odobrali pupočníkovú krv a Doktorka zašívala mňa pochválili a bol koniec celé to trvalo 30 minút....A aj preto som s ňou išla, lebo som fakt chcela vidieť ako to tam vyzerá ako to celé prebieha aby som neišla do úplnej neistoty a neľutujem bolo to krásne aj som si kula ako to tam dole vyzerá počas aj po pôrode a nie je to moc krásne a inak si myslím, že by tam manžel nemal ísť už len vtedy keď je bábo vonku, aj v dávnych časoch muž vždy čakal pred dverami a aj v kmeňoch to tak bolo to podľa mňa pôsobí na psychiku hlavne to trápenie, už potom je to ok a je to nádherné...ale to je iba môj názor po tejto skúsenosti 🙂

monitas84
8. jún 2011

@marashy Ahoj, krásne si to opísala. Ja budem sa rodiť, nebude pri mne ani manžel a ani nikto z rodiny. ☹
Nikto sa na to nechcel dať. Tak to musím zvládnuť sama. Tiež sa bojím ako sa budú ku mne správať, keďže som počula, že sú milší a pozornejší ak je tam napríklad manžel. Lenže môj manžel sa na to necíti a nútiť ho nebudem. Budem si to musieť pretrpieť sama. ☹ Bojím sa toho celého, bolestí, no všetkého. Ale na nášho maličkého sa už veľmi teším a keď ho tu chcem mať musím tým celým žiaľ prejsť. 🙂
Už sa mi to celé kráti, tak potom napíšem ako to celé prebiehalo u mňa, rada by som bola keby to na mňa príde vo štvrtok, vtedy má službu môj gynekolog-pôrodník. Uvidíme ako mi to celé dopadne.

marashy
8. jún 2011

@monitas84 Neboj sa bude to krásne oni sú tam všetci preto aby ti pomohli priviesť tvoj zázrak na tento svet , ty ich pekne počúvaj čo ti hovoria a ja si myslím, že to predýchavanie a potom ten hlboký nádych a tlačenie vtedy keď už treba je kľúčom toho aby to išlo hladko a určite aj veľkosť bábatka hrá veľkú rolu. Potom už len koncentruj na svoje dieťatko na to čo ti tvoja intuícia šepká a teš sa domov k manželovi 🙂 a neboj sa ak by tam aj nebol ten doktor koho by si veľmi chcela uvedom si že aj ostatní sú tam preto aby ti pomohli priviesť tvoje dieťatko a nie preto aby ťa trápili. Bude to v poriadku a verím, že ak sa k tomu tak postavíš, tak všetko bude super. 😉

monitas84
8. jún 2011

@marashy Ďakujem Ti si veľmi zlatá. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som nechodila do predpôrodnej prípravy. Povedia mi pri samotnom pôrode kedy čo robiť??? Kedy tlačiť ako dýchať atd??? Tak to aj veľmi dúfam, že budú tam dobrí doktori, ktorí si dajú záležať!!! Musím sa k tomu naozaj postaviť pozitívne!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

marashy
8. jún 2011

@monitas84 ja som absolvovala so sesternicou iba jedno sedenie u psychologičky aby som mala to potvrdenie ona to tam pekne porozprávala ako dýchať ako predýchávať a fakt už len vtedy tlačiť keď treba ale vtedy tlačiť jak o život 🙂 ale oni hovoria čo máš robiť a treba pekne spolupracovať

gabuci
8. jún 2011

@monitas84 povedia.Ja som nechodila tiež,som mala ležať nie ešte sa pripravovať..no normálne mi povedali kedy čo mám robiť.Ja mám len pekné zážitky na samotný pôrod vlastne pôrody.aj porovnanie.2.x moja gynekologička,no to je normálka ,že bola milá,ale 1.x jeden mladší doktor,prístup skoro rovnaký,ako tlačiť,kedy nestlačiť...takže nevidím rozdieľ.Či som mala len šťastie po prvé?Pekné zážitky na celý život.Našťastie.

monitas84
8. jún 2011

@marashy Počula som, že ak by chcel manžel alebo niekto iný ísť k pôrodu, muís absolvovať návštevu psychologičky a potom ešte samozrejme zaplatiť poplatok za to v nemocnici, tuším 10 €. No veru budem sa musieť spoliehať na nich, nech mi povedia, kedy čo a ako. 🙂

monitas84
8. jún 2011

@gabuci Ahoj, to som rada, že máš len dobré spomienky, to je pekné. 🙂 Dúfam, že Ti aj ja potom napíšem, že to bolo perfektné bez problémov a komplikácií. 🙂 Budem počúvať, keď budem vedieť od bolestí, že kedy tlačiť a ako dýchať. Ďakujem Ti za informácie. 🙂

monigue333
11. jún 2011

Ahojte, myslíte, že sú tie košieľky pre bábo také nutné - ja som si nasilu zakupila dve, ale inak som balila bodynká, tak dufam, že to bude v poho, lebo mne sa tie košielky strašne nepáčia a ani to nie je velmi dostať, len som počula, že to vyžadujú v nemocnici. Tak dúfam, že to nie je až také zásadné, čo myslíte?

fairynika
11. jún 2011

@monigue333 je uplne jedno ci bude babo v kosielke alebo v body hlavne ked bude v teple. odomna nikto nic nevyzadoval, to je hlupost. popripade ak ti tam bude nieco chybat tak mimcu veciky pozicaju v nemocke kym ti to nedonesu tak si s tym nemusis robit hlavu....

monigue333
11. jún 2011

@fairynika ok, ďakujem, si ma potešila, lebo naozaj nemá záujem kupovať zbytočnosti 🙂

me
11. jún 2011

@monigue333 je to úplne jedno čo budeš používať, určite sú body lepšie, ale košielky majú tú výhodu že sa veľmi jednoducho obliekajú a hlavne nie cez hlavičku čo bola veľká výhoda pre mna ako prvorodičku čo nevedela poriadne ani bábo chytiť 🙂 😉 , ale body sú lepšie

fairynika
12. jún 2011

@me ved body su aj s rozopinanim v predu, 😉

me
12. jún 2011

@fairynika áno máš pravdu na tie som zabudla 😅 , takže jednoznačne body, tie budú lepšie

gabuci
12. jún 2011

@me súhalsím s tebou,body jednoznačne,ja som body kupovala už pred 13-mi rokmi,u nás ešte nebol taký veľký výber,tak som mala z Madarska,ale fakt viac som ich využívala ako košieľky.Pekne držali aj plienočky,či obyčajné biele látkové,či Pampersky.

delilah1
12. jún 2011

ahojte dievčatá, ja som rodila v NZ 25.5. tak ak máte nejaké otázky rada vám odpoviem 🙂

martina786
13. jún 2011

@delilah1 Ahoj, aké máš skúsenosti? Rodila si spontánne alebo cisársky? Na šestonedelí boli sestričky ochotné poradiť alebo si sa musela doprosovať?

delilah1
13. jún 2011

@martina786 ahoj - ja som mala CR. no na šestonedelí - gyekologické boli veľmi ochotné a milé a tie detské sa trebalo pýtať a pýtať, lebo bolo veľa pôrodov a mali veľa detičiek, ale poradili. pohoda - dalo sa 🙂

zuzana141
16. jún 2011

@delilah1 treba si brat veci pre babatko do nemocnice vsetky 🙂 svoje? co tam budem potrebovat

tinusss87
16. jún 2011

@delilah1 ahoj, ja som rodila 27.5. 🙂 kde si lezala?

delilah1
16. jún 2011

@tinusss87 na poslednej izbe 🙂 a ty?

delilah1
16. jún 2011

@zuzana141 netreba si brať šatičky pre bábo, ale je lepšie ak je vo svojom, predsa len tie nemocničné už nie sú také jemné a dobré ako svoje nové.
ja som tam mala body 4ks, látkové plienky nezabudni - aspom 5ks (po kúpaní sme využili namiesto uteráku a aj namiesto podbradníkov), ponožky, rukavičky, čapička, aj deku som mala...
kozmetiku som nepotrebovala žiadnu okrem vlh. obrúskov a plienok...perinku som využívala ich nemocničnú a žiadne nohavice sme nedávali - iba sme balili do takej malej dečky nožičky a potom zabalili do perinky...

zuzana141
17. jún 2011

Dakujem velmi pekne za informácie , ja budem tiez rodit v NZ , dufam ze vsetko dobre dopadne a su tam hadam aj dobre sestricky 🙂 🙂

delilah1
17. jún 2011

@zuzana141 nič sa neboj - teš sa na bábo 🙂 všetko ostatné je vedlajšie 🙂

tinusss87
21. jún 2011

@delilah1 ja na 339 🙂 pustili ma 31.5. ...

delilah1
21. jún 2011

@tinusss87 fiha - no ja som tie čísla na dverách ani nezaregistrovala 😀 ja som šla domov v pondelok 30.5.2011

me
23. jún 2011

@martina786 - no čo bambulka je už na svete ???

monigue333
24. jún 2011

Ahojte, tak sa podelím aj ja so svojou skúsenosťou, ja som rodila 14.6. sekciou, lebo bábo bolo KP, navyše odhadovali vyššiu hmotnosť, čo sa napokon sekli o 600g, ale aj tak malo bábo uložené nožičky vedľa tela, takže by som ho zrejme nevedela vytlačiť. Čo mi bolo ľúto, že sa to strašne preťahovalo (začali mi kontrakcie o pol stvrtej rano), pričom o cisarskom rozhodli uz rano a operovali ma (o pol jednej), ked som uz babo skoro tlacila. Inak personál na moje prekvapenie veľmi milý - mám dojem, že ako sa človek "zapíše" na pôrod.sále, tak ho potom berú aj ďalej na šestonedelí. Musím pochváliť hlavne Dr. Halmešovú, ktorá bola veľmi milá, starostlivá a jemná pri vyšetrení, na rozdiel od mužov 🙂 Aj sestričky na šestonedelí boli milé - ale mení sa tam denne strašne veľa personálu, takže ťažko zovšeobecňovať - ale skôr pozitívne skúsenosti - aj keď tei negatívne si človek dlhšie pamätá. Ohľadom oblečenia, akonáhle dostanete dieťa na izbu, môžete mu dávať svoje oblečenie - ja som dávala skôr len body a ponožky, nožičky prekryla plienkou a používala som od nich len perinku, lebo sa mi po cisarskom s ňou dobre manipulovalo. Zdôraznila by som rukavičky, ktoré som mala ja len jedny a malá mala dlhé nechtíky a jakmile sa dostala k rukam, tak si doskrabala tvar alebo cucala ruky - takze aspon dvoje alebo troje odporucam. Takisto aspon 5 ks latkovych plienok - všemožne využijete. Ja by som zhodnotila svoj pobyt ako pôrod - regeneracia po CR - a peripetie s dojčením - sú tam aj veľmi ochotné sestričky, ktoré Vám pomôžu viackrat, no sú aj také, čo to raz ukážu a potom by uz len umele mlieko pchali do dietata, lebo Vam to nejde a potom sa budú vypytovať, koľko dieťa vypilo, akoby ste mali nejaku odmerku v prsniku (toto bola moja zla skusenost, lebo po CR sa mi dlhsie rozbiehalo mlieko a potom som mala taku nadprodukciu, ze som sa musela chodit nahrievat a vytlacat si mlieko - nezelam nikomu 🙂 Ale napokon sme tieto striedave fázy euforie a zufalstva prekonali a mame doma maly chutny balicek stastia, takze urcite to zvladnete aj Vy - netreba sa obavat - z mojho hladiska to dopadlo lepsie nez som ocakavala (aspon co sa tyka personalu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre