Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

kaja1000
13. júl 2011

Ahojte dievčatá,
bola som pri pôrode sestre, ako dula a sestra zároveň v pôrodnici v Nových Zámkoch. Pôrod prebehol úžasne, mala staršieho pána doktora, len škoda že neviem jeho meno, lebo bol ÚŽASNÝ. Musím pochváliť PA Mgr. Erika Kepelá, ktorá mala veľmi dobrý prístup, ľudský a citlivý. Mali sme súkromie celý čas pri pôrode a aj dve hod. po pôrode na sále s bábätkom. Takže ja pôrodnicu veľmi chválim.

stvura
13. júl 2011

@kaja1000 fiha, super...tak to si zrejme vystihla dobru zostavu...gratulujem. Hlavne sestru pouc o tyzdnovom pobyte v nemocnici, aby neprisla s cumlikom a s flasou namiesto dojcenia 😉

lilu0411
14. júl 2011

@erzulik ahoj, z nemocnice nemusíš mať blbý pocit, ja som bola veľmi spokojná, lekári sú dobrý, sestričky tiež, samozrejme keď toho majú veľa, nemôžu sa ti stále venovať, musíš byť aj samostatná. Ja som rodila u Renčkovej, mladučká a veľmi šikovná doktorka. Jediné čo bolo nepríjemné, boli prijímacie sestričky na II.poschodí, keď som išla robiť, ale to si netreba moc pripúšťať :D Ak si príjemná Ty, nie si hysterická a komunikuješ s nimi normálne, sestričky sú ti oporou... Držím palce, a hlavne sa nestresuj

martina786
18. júl 2011

@lilu0411 juj tak to ma mrzi.dufam ze si uz v poriadku.ja si mliecko ako odsavam mam ho vela a odovzdavam do laktarne v NZ.

martina786
21. júl 2011

pripajam sa k lilu0411,presne s nou suhlasim je to tak ako napisala

melly88
21. júl 2011

Ahojte baby,ja som tiež rodila v NZ,pred 2 a pol rokom,nemám žiadne negatívne skúsenosti. Chcem sa Vas opýtať,ktoré ste rodili prvé dieťa cisárskym,ako ste rodili druhé? Myslím v Novozámockej nemocnici,lebo v kadej je to inak.. Díky 😉

moon1979
21. júl 2011

@melly88
no po tej afere, co sa teraz stalo v trnave by som sa druhe bala rodit prirodzene po prvom CS ...

gabuci
21. júl 2011

@moon1979 a čo sa stalo v Trnave,čo som si nevšimla?

melly88
21. júl 2011

@moon1979 Ved´ aj ja,preto sa pýtam...mám super dokyho,ale niektoré veci si myslím berie moc na ľahkú váhu.Akurát sme začali pracovať na druhom bábu,tiež plánujem rodiť v NZ,len mám obavy..

melly88
21. júl 2011

@gabuci Matka rodila druhé dieťa normálne a zomrela.myslia si že sa jej "pretrhla" maternica,ale sú to len domnienky.

moon1979
21. júl 2011

@melly88
ruptura maternice bola potvrdena pitvou, nie?

melly88
21. júl 2011

@moon1979 Neviem,mlčia ako hroby,ani sa nečudujem..

erzulik
22. júl 2011

@lilu0411 lilu a to je vsetko co si mam zobrat do porodnice NZ. napr. podlozky, odsavacku....atd mozes mi napisat podrovnejsie info

martina786
24. júl 2011

@erzulik podlozky si niektore brali a tie co nemali a potrebovali dostali na oddeleni.Odsavacku si neber zbytocne,ak by ti tvrdli prsia lahko ti ju prinesu ale lepsie je si ich rozmasirovat a povytlacat troska mliecka.Ja masticky nepouzivam ja si mliecko po krmeni roztriem na bradavku a 3x denne si prsia premyvam vodou.

barcabejby
24. júl 2011

@marashy Ahoj, ja chodím na predpôrodnú prípravu k Dipl.pôr.asist. pani Kalmanovej. Cvičenia s prednáškami sú každý pondelok. Jedno sedenie trvá cca 3 hodiny.... 🙂 Ja som bola tiež najprv prekvapená, že čo tam budeme toľko robiť, ale najprv sa hodinku cvičí a potom je prednáška na danú tému. (životospráva, choroby v tehotenstve, oživovanie dojčaťa, dojčenie, pôrod, šestonedelie....atď.) Rýchlo to ubehne, lebo vždy sa je o čom baviť a vždy máme čerstvé info a príhody z nemocnice, ktoré nám pani Kalmanová porozpráva 🙂 Celá príprava stojí 35 euro. Stačí začať chodiť po 20.týždni teh. Mňa to celé chodenie na prednášky akosi upokojilo...takže pre mňa ako pre budúcu prvorodičku je to veľké plus...
Ak máš nejaké otázky, kľudne sa pýtaj... 🙂

lilu0411
25. júl 2011

@erzulik ahoj, podložky si zober pre istotu aj pod bábätko aj pod seba 🙂, odsávačku som nebrala, v nemocnici mamičkám dávali, ja som ju nepotrebovala, lebo malá papala pekne. Veci ako krém na zapareniny, odsávačku hlienov, gázu i lieh tam budeš mať k dispozícii. Ak ťa ešte niečo zaujíma, napíš mi 🙂

erzulik
26. júl 2011

@lilu0411 bola si spokojna s lekarmi kto ti bol pri porode?

erzulik
26. júl 2011

baby bol Vam Mudr. Georeogh pri porode? Je taky mensi a pevnejsi.

erzulik
26. júl 2011

Dnes som bola na poradni moja mala vazi 1750 g, mam placentu nizko okrajovu a povedal ze to bude na cisarsky zatial a o tyzden skor.. Bola ste niektora z vas v NZ na cisarskom. Anestezu davaju celkovu alebo ako to tam funguje?

gabuci
26. júl 2011

@erzulik MUDr.Georeogh je ešte stále tam v NZ nemocnici?On bol taký sympaťák ked ja som tam ležala.Vtedy chodil do gymnázia ked ja.

lucia23611
26. júl 2011

@erzulik - ja som rodila cisárskym v NZ. Mne dávali celkovú anestézu, keďže som mala vysoký TK, a vtedy sa epidurál nedáva, ale pokiaľ viem, tak v NZ ju ani nedávajú. Uspával ma MUDr. Viliam Soboňa - veľmi milý lekár, staral sa o mňa aj na OAIM oddelení, nosil mi správy o malej a tak. Cisársky mi robil MUDr. Žifčák. Inak pokiaľ som nešla na operačku, to bolo hrozné, každý lekár ma skúmal, pozeral, o ošetrovateľoch už ani nehovorím. Ale inak ja som bola veľmi spokojná s lekármi aj samotnou nemocnicou.
A prebiehalo to nejak tak: že ráno ma vyšetril ešte primár, potom mi dali katéter, a išla som o miestnosť ďalej už na sálu. ľahla som si na postel a už to išlo. Na sálu som išla o 8mej a o 8:45 som bola už na OAIM. Ale pokiaľ budeš mať plánovaný tak v tom prípade neviem. Ale jedna kočka ktorá mala ísť predo mnou na cisársky tam ležala už asi dva dni. Tak neviem. Ale určite ti to lekár povie ako to funguje, pokiaľ je plánovaný cisársky. Ale sestričky aj lekári boli veľmi milý, fakt sa nemôžem sťažovať.

martina786
26. júl 2011

@erzulik Ahoj,ja som mala CS,avsak neplanovany.Bandaz na nohy,kateter,infuzny kat.,potom osetrovatel oholil,mne len vodou lebo som bola a potom som presla na salu,tam koselu dolu dal mi plachtu,na stol naha,potom ma prikryli,uspaval ma taky mlady,meno si nepamatam.Este mi umyvali brusko,aj lekari,Bezakova a Smolarik ma robili,ti sa mi prihovarali a uz som zaspala,o 21 zacali a o 22 som bola na sesto.Tam 24 hod lezis a potom ta postavia,pochodis,sprcha,wc a na dalsi den ti prinesu babo uz na stalo,dovtedy ti ho nosia na papanie.

erzulik
26. júl 2011

@gabuci ano je tam satel je to moj gynekolog

marashy
27. júl 2011

@barcabejby ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď, okolo 20tt sa potom prihlásim ak tak by si mohla napísať telefónne číslo.

delilah1
27. júl 2011

@erzulik ahoj ja som mala CR a mňa sa na anestézu pýtali akú chcem - mala som celkovú. viac info IP 😉

lilu0411
28. júl 2011

@erzulik ahoj erzulik, ja som mala pri pôrode MUDr. Renčkovú, veľmi som bola spokojná s prístupom, fakt je veľmi dobrá, rodila som riadne, som prvorodička a naozaj bola skvelá. Bol tam aj MUDr. Stanko, lebo slúžia spolu.

moon1979
28. júl 2011

@delilah1
mohla si si vybrat anestezu? 😲

barcabejby
28. júl 2011

@marashy tel. číslo na p. Kalmanovú je 0903/575 409

delilah1
28. júl 2011

@moon1979 hej 😉

moon1979
29. júl 2011

@delilah1
este jedna mozno blba otazka ale predsa ... bola to vymozenost protekcna, ale je to uz nebodaj standard? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre