Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

me
29. júl 2011

@moon1979 - aj ja sa čudujem, tri kamošky mali cisársky, a veru sa ich nikto nepýtal, že aký si prajú, nuž asi to záleží aj na tom na koho natrafíš

moon1979
29. júl 2011

@me
so mnou tiez nikto nediskutoval, preto ma to prekvapilo, ale celkovu by som uz v zivote nechcela ...

monigue333
29. júl 2011

@erzulik ahoj, ak sa mozem pridat, ja by som si na tvojom mieste odsavacku brala,ak ju mas, pretoze mne tak velmi nabehlo mlieko, ze som sa musela chodit kazde tri hodiny nahrievat na lampu, prsia som mala uplne tvrde, mala este poriadne nepapala a potom uz nevedela take zdurene prsniky ani zobrat, takze to bolo utrpenie a na oddeleni maju asi jednu aventacku odsavacku a potom uz len take stare pumpove tisickrat prevarene so stvrdnutou gumou, ktore ani poriadne nefunguju - ja som so sebou odsavacku mala, ale mala som ju zle poskladanu a domov som isla so strasnou predstavou toho, ako sa budem musiet ist kazde tri hodiny nahrievat teplou vodou a vytlacat si mlieko a ked ju manzel poskladal a zrazu to islo, bola to neskutocna ulava, az mi bolo do placu od radosti, takze ak ju budes mat, tak sa urcite nic nestane a mozno sa ti skutocne zide 🙂 a k tej anestezii - ak budes mat planovany cisarsky - myslim, ze je moznost vybrat si - ja som mala akutny, takze sa ma nikto nic nepytal a automaticky som mala celkovu anesteziu, ale je dore sa spytat- to by bola moja dobra rada na zaver - pýtať sa, pýtať sa, pýtať 🙂

stvura
29. júl 2011

@erzulik ja som rodila u Goroga pred coskoro troma rokmi a bola som velmi spokojna...strasne mily, vesely pan, stale sa so mnou bavil, smiali sme sa pri zasivani...fakt ustretovy...ta odsavacka mlieka co ti pisala nejaka kocka predo mnou...urcite si ju vezmi, aj ked ju nebudes potrebovat, ale radsej mat pri sebe ak by nahodou...ide o to, ze mne sa osobne stalo ze asi tri sestricky nevedeli kto ich ma na starosti a kym som si obehala jednu i druhu stranu uz mi bola zbytocna 😉

erzulik
30. júl 2011

@monigue333 ano mam rucnu canpol a teraz mi svagrina volala ze nasla svoju elektricju aventacku tak sa velmi tesim....dufam ze budem mat dost mlieka tak velmi chcem kojit... 😵

baby6410
4. aug 2011

tak prečítala som si myslím samé pozitívne ohlasy, ale je pravda 100 ľudí 100 chutí a zase závisí aj od okolností, ja tiež uvažujem nad pôrodom v NZ tak dúfam že mi to tam ako tak spríjemnia 🙂

erzulik
9. aug 2011

Viete mi poradit ci nemocnica zapoziciava monitor dychu a na ako dlho, kolko eur!

stvura
9. aug 2011

@erzulik nie, nezapoziciavaju, ale najlacnejsie ti pozicaju v Bratislave, pripadne ak ste s manzelom obaja poisteny v Dovere si mozes kupit za dobru cenu...este ti dam adresku, len neviem ci to ako reklamu nezmazu, ved si to potom vyhladas...http://www.chrapanie.sk/sluzby/poziciavanie-pod....

katy1986
10. aug 2011

Ahojte, môžem sa spýtať - ked chce byť otecko pri pôrode - tak stačí zaplatiť ten poplatok - alebo treba aj papier (pečiatku) od psychologičky? na nete čítam, že stačí zaplatiť poplatok, kamarátka čo rodila pred rokom v nz, tak hovorí treba papier od psychologičky, druhá kamarátka hovorí že len poplatok treba zaplatiť (ona cez tehu bola hospitalizovaná - ešte neporodila).....
ktoré ste rodili prednedávnom - teraz čo? 😖

tomika
10. aug 2011

@katy1986 ahoj ja som rodila-už to budu 3 roky,a vtedy sme potrebovali aj papier od psychologičky.

me
10. aug 2011

@katy1986 - tak ako pred 7 rokmi tak i teraz treba papier od psychologičky alebo potvrdenie o predpôr. príprave, môže sa stať že tam bude klud a vystihneš fajn doktora ktorý pustí manžela aj bez tohto, ako sa to stalo i nám, ale je to riziko, nemusí to tak byť

katy1986
10. aug 2011

@me
@tomika dakujem dievčatá 🙂

nika251
11. aug 2011

@erzulik Ahoj. Ak mas zaujem o monitor dychu, ja mam doma. Ak chces, predam ti ho za povedzme 16Eur. Nemavali sme pri nom falosny poplach a na vybratie dietata reagoval velmi dobre- do 20s ako to vyzaduje.

tunzal
11. aug 2011

Ahojte. chcem sa vás spýtať, či má význam zajednať si lekára na pôrod v NZ ? vie mi niekto poradiť? ak áno tak koho

erzulik
14. aug 2011

@nika251 super mohli by sme sa nejako dohodnut. Aka to je znacka, a kolko rocny?

fairynika
14. aug 2011

@tunzal moj nazor je taky, pokial nemas komplikovane tehu tak naco kazdy jeden lekar ma odrodenych tolko deti.

nika251
14. aug 2011

Nanny kupili sme ho v novembri 2007, funguje bez problemov. Dokopy bol pouzivany asi 6 mesiacov. Mam dve deti, ale pri oboch som ho pouzivala malo- obaja sa dost skoro prestahovali do postele ku mne :D

erzulik
14. aug 2011

@nika251 su tam 2 podlozky lebo ja by som chcela s dvomi. Do kolko kg je mozne pouzivat 1 podlozku?

stvura
14. aug 2011

@katy1986 velmi zalezi podla toho kto tam bude...ja som pri prvom dietati mala predporodnu pripravu, no manzel nestihol porod...pri druhom som na nu nechodila, manzel zaplatil len poplatok, a stihol asi polovicu porodu.
@tunzal no neviem...ja som nezajednavala a mala som velke stastie, obe deti super lekari. Osobne by som Zifcaka ani tu mladu tmavovlasku co tam je {mozno uz nie je, ktovie} ako porodnika nechcela, ostatni su podla mna OK.

katy1986
15. aug 2011

@stvura dakujem 🙂

pointka
16. aug 2011

Ahojte, predcasom som sa tu informovala na lekara v NZ, kedze som sa nedavno prestahovala z BA. Tak uz som si nasla Dr. Halmesovu a musim povedat, ze som z BA od mojej lekarky zvyknuta na vysoky standard starostlivosti, kedze prve tehu som mala dost rizikove a Dr. Halmesova nezaostava v nicom. Som velmi spokojna, nadmieru s jej starostlivostou, ma prijemnu ambulanciu, velmi kvalitny UTZ (aj 4D) a uzasny pristup, co si neviem vynachvalit a hlavne pre mna nezaplatitelna vec, kedze som aj krvacala a pod. dava svoj mobil tehotnym pacientkam. Chcem u nej aj rodit, citala som same pozitivne referencie na nu a okrem toho moja dobra znama je porodna sestra vela rokov v NZ, ona mi ju sama tiez odporucala. Tak som Vam napisala svoje dojmy, aby som pridala sem hodnotenie dalsieho lekara 🙂

gabuci
16. aug 2011

@pointka Dr.Halmešová je veľmi príjemná žena,stretla som ju párkrát v pôrodnici počas môjho pobytu tam,ona ma púšťala aj domov.Sympatická mladá energická doktorka,určite chápe ženy tehuľky,však aj ona má malé detičky.

pointka
17. aug 2011

Este mam na vas otazku, hlavne baby co idete prave rodit alebo ste nedavno rodili.
Ako je to s poplatkami v NZ. Da sa zazmluvnit porodnik? Pri sekcii ak si vyberiem spinal za to sa plati ako pri epidural?

zuzana141
28. aug 2011

@erzulik ževraj v nz nepoziciavaju monitory dychu 🙂 ..inak ako sa mas? pozeraam ze to mas tiez uz za pár 😀

erzulik
29. aug 2011

@zuzana141 ahoj, zatial sa mam OK, ty uz za par dni ides na to? A ty sa ako citis?

erzulik
29. aug 2011

@zuzana141 uz mas monitor dychu?

zuzana141
29. aug 2011

@erzulik monitor zatial este nemam...ako kedy sa citim ale najradsej by som uz isla
🙂

suzi8
30. aug 2011

ahojte kocky, ja som rodila v NZ v marci 2011. S pristupom sestriciek a lekarov na novorodeneckom aj na oddeleni sestonedelia som bola sopokojna. Netreba sa bat, ze to tam je nejake strasne, da sa to zvladnut, ved budete mat pri sebe to najcejnejsie .... vase babatko 🙂 akurat co sa tyka jedla nie je to nic moc 😝 , ale tych 4-5 dni sa to tam da vydrzat . Drzim palceky buducim mamickam 🙂 keby ste chceli nieco viac vediet kludne napiste 🙂

pointka
30. aug 2011

@suzi8 Ja som sa chcela spytat na poplatky ake su a ci sa da zazmluvnit porodnik.

henulienka
30. aug 2011

@pointka podľa mojich informácii v NZ neurobia ani spinál ani epidurál na požiadanie (ani ked si zaplatíš), robia ich len sú potrebné, napr. akútny cisársky, ked žena predtým jedla alebo pila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre