Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

a2303
26. sep 2011

Ahojte Baby, tak sa pripájam 🙂 Ja som rodila v NZ vo Február 2009, rodila som u primára a bol fakt super! Je odborník a bola som fakt spokojná. Teraz mám termín 19. okt a sice som už raz rodila, straaašne sa bojím.. :( ale to je asi normálne. Zas by som chcela rodiť u primára, tak dúfam, že to bude ok.
Chystá sa ešte niekto v okt?

garnelia
26. sep 2011

@katy1986 plne zdielam tvoj nazor a hlavne s odchodom s babatkom mam podobnu skusenost ☹

dianap
27. sep 2011

@a2303 Aj ja sa chystam v oktobri. Termin mame 24. Tak myslim ze sa tam stretneme ak to nepride ovele skor.A zatial sa nebojim(este neviem co ma caka) ale ten strach asi este pride...

dianap
27. sep 2011

Tak tie odchody tam nemaju moc vyriesené. Cakat na chodbe s novorodencom par hodin musí byt velmi nepríjemné. Dufam ze moj muz to stihne skor...

me
27. sep 2011

@katy1986 presne takúto skúsenosť s odchodom mám aj ja, tak ako pred 7 rokmi tak i pred rokom 😀 😀 😀 , jednoducho začnu prezliekať návlečky, naposledy mi tam i novú mamičku hned dotrepali lebo bolo málo miesta a ja som nemala ani kde malého nakojiť pred cestou, ale inak sa nesťažujem, dá sa to tam

zuzana141
27. sep 2011

@erzulik ani sama neviem takeho starsieho doktora..mala som CR.A ty sa kedy chystas uz do porodky? 🙂 🙂 🙂

me
27. sep 2011

@zuzana141 - júj cisársky a prečo? v poslednej dobe sú v NZ samé cisárske

pointka
28. sep 2011

Baby, co ste nedavno rodili a ak savam chce a mate cas teraz pri povinnostiach sem napisat, napiste mi prosim, co si vziat do porodnice v NZ.
V Ruzinove, kde som rodila davali kazdej aj odsavacku, aj monitor dychu, 5 ks plienok pre babo, oblecenie, zavinovacku, zakladnu kozmetiku vo forme vzoriek. Plati toto aj v NZ, ci si vsetko musim pobalit? Hlavne ta odsavacka ma zaujima a monitor dychu. Diky.

moon1979
28. sep 2011

@pointka
pre babo len oblecenie, jednorazove plienky, vlhcene utierky a bavlnene plienky, ostatne dostanes ... monitor dychu davaju, odsavacku maju, ale je lepsie mat vlastnu ...

zuzana141
28. sep 2011

@me no ja som rodila v pondelok v noci a boli tam 5 CR a 3 normalne porody ..veru samee CR

me
28. sep 2011

@zuzana141 ja ked som bola min rok tak bolo plné oddelenie, tie čo boli po CR boli aj 4 na izbe, doslova to tam bolo preplnené a veru bolo nás len pár čo sme porodili normálne, skoro všetky mali CR, som nechápala

zuzana141
28. sep 2011

@pointka maju tam monitor dychu pre kazde dieta do postielky a odsavacku maju tiez ale neviem kolko ci davaju kazdej mamicke - ja som ju nepotrebovala 🙂 , oblecenie pre babo som mala svoje ( ale oni daju aj ich tak ani netreba ) a nocnu koselu som mala ich - menili ich kazdy den .Vzorky dostanes (lieh +krem na zadok + vatu na pupok), plienky svoje a hygienu pre seba tiez svoju, deti kupu oni kazdy 2 den....prajem rychly porod 🙂 🙂 🙂

aurorag
28. sep 2011

ahojte, ja som v NZ rodila minuly tyzden, cisarsky rez. Oproti roku 2007 maju akurat tak nove sprchy a WC, monitor dychu daju kazdemu, strava otrasna ako v kazdej nemocnici, no a na personal bud mas stastie alebo nie, kazda zmena je ina. Detske sestry boli celkom fajn, horsie boli zenske, doktorov sme skoro nevideli. Najviac mi vadil sustavny ruch - upratovacky furt s niecim plieskali po chodbe, fakt prijemne, ked prave uspavas novorodenca. Nebolo to zrovna preplnene, ale sestry hovorili, ze pred tyzdnom mali po 4 na izbe, taky bol naval.
Prajem kazdemu co najkratsi pobyt.

alzbet124
2. okt 2011

ahojte,keď môžem prispejem aj ja 🙂)) V nemocnici som bola hosp.od 5.9. na gynekológii a rodila som 8.9.,dokopy som pobudla v nemocnici 12 dní:(( s oddelením na gyn.som bola velmi spokojná:sestričky aj doktori boli velmi milí,aj na pôrodnej sále som bola spokojná,mala som super pôrodnú asistentku,aj ošetrovatela a pri pôrode som mala dr.Smolárika a som rada,že jeho,lebo pôrod sa skomplikoval a bol ťažký,ale dobre to dopadlo hlavne vďaka dr.a sestričkám🙂))na šestonedelí,boli tiež milé sestričky,ale mali vela roboty,bo oddelenie bolo preplnené...mňa preložili na štvrtý deň po pôrode k malej na odd patologických novorodencov,kôli nedostatku miesta...jediné voči čomu mám výhrady,je strava,ale nemôže byť všetko ok...ale celkovo som bola spokojná

gregina
2. okt 2011

Ahojte vsetky maminy a maminy cakatelky 🙂
Termin porodu mam na silverstra , takze nejaky ten cas nam este ostava, ale uz teraz sa rozhodujem ci si dohodnut doktora alebo to nechat na personal ktory tam bude. Poradte mi, ktory doktor je v Zamkoch ten najlepsi. A este by ma zaujimalo ale mate skusenosti s odberom pupocnikovej krvi.
Dakujem Katka

gabuci
3. okt 2011

@katy1986 vidím,že veľa vecí v pôrodnici sa nezmenilo počas dlhých rokov.Ked povedali.Ja som tam bola pred 13 aj 11-imi rokmi a to aj vtedy bolo,že ked ti povedali,ide sa domov,tak šup šup do tašky veci a už aj von na chodbu.Tak potom som tam sedela kde sa stravuju ženy,na stoličke bábo na rukách a tašky na zemi.Ako ked aj z iného oddelenia ťa puštaju domov.Lenže v tom je problém,ked máš veľa tam vysedávať...našťastie pre mna raz -dva prišli.Zas ked ma prijali k pôrodu,tak to bolo v noci,raz-dva mi našli posteľ,len som tam nevedela ležať,bolo mi lepšie sa poprechádzať po chodbe až dovtedy pokým ma nedali už rovno rodiť.Ked som si ľahla,behom 15-ich minut bolo malé na svete.Druhýkrát ma prijali poobede,na posteľ ma ani nedali,tak takú hodinu som vysedávala na chodbe,aj sa poprechádzala,potom ma dali na oxytocín a tiež som rýchlo porodila./vtedy som mala svoju gynekologičku/.Len mi to tiež pripadalo také zvláštne,veľkou taškou čakať na chodbe,pokiaľ som nemohla na pôrodnu sálu.Ako ked do radu čakáš u lekára,normálne som sa potešila,ked konečne sa niečo udialo.Podotýkam,že v tom čase tam nás bolo viac,ktoré sa chystali porodiť/4-5?/no 🙂 všetkých som predbehla nechtiac ale tak to vyšlo.No strava bola ako teraz,myslím ako v nemocniciach býva.Mne to nevadilo,tešila som sa,že mám zdravé dieťatko a ostatné som sa snažila nevšimnúť čo mi nesedelo.Sestričky aj lekári-no také aj také.Aj usmievavé,aj nepríjemné.Tých pár dní sa dalo vydržať.Asi by som nemenila ani teraz,však všade sú aj dobrí aj zlí.Doktorka Halmešová už vtedy bola príjemná sympatická doktorka...Pri pôrodoch som mala štastie aj na asistentky aj na lekárov.Aj v tom máš pravdu,že su aj dôležitejšie veci v živote.Prvé dieťa som mala aj ja pod svetlom aj v inkubátore,ale potom aj na izbe každý den samozrejme iný lekár iný názor....čo jednému sedelo,druhému fakt nie.Druhýkrát som už z toho nerobila nič,akurát som ich vypočula a hotovo.

tomika
3. okt 2011

Ja ked som rodila pred 3 rokmi,tak nás nebolo vela na izbách šestonedelí.Bolo mi smutno,lebo som bola sama na izbe so synšekom,aj viacerich izbáh bola len jedna mamička s bábätkom.

katuskaaa29
3. okt 2011

@katy1986 mam pocit, ze na vsetkych oddeleniach je to tak s tym odchodom, ja som tak bola vlani, bola som hospitalizovana 2 tyzdne, rano na vizite som sa sptyala primarky, ze ci ma pustia domov ona povedala, ze nie, tak som volala domov, ze kezdy moze ist kludne do prace, este ma nepustia, no a o dve hodiny dosla sestricka s papiermi, toto zoberte sem, toto tam, tu vam daju lieky, a pobalte sa ale rychlo lebo idete domov, tak si to vies predstavit, asi to iste ako u teba, len s tym rozdielom, ze ja som dieta nemala, priatel nevedel prist po mna, tak som musela volat otcovi, ale aj to trvalo nejake dve hodiny kym tam prisiel, a ja pobalena, vsetko prichystane a dve hodiny som sesdela na stolicke, a cakala, a este k tomu v pyzame, lebo som tam nemala saty, dosiel otec isla som sa prezliect na zachod a potom sme isli domov, takze takto je to na vsetkych oddeleniach, ale to ze s dietatkom tam treba cakat, no dakujem pekne

katy1986
3. okt 2011

@gregina ahoj, my sme si nedali odber do súkromného sektora (pre nás), chceli sme darovať, ale ked som ja rodila boli darovania pozastavené 🙄 nechápem prečo, ani nepovedali prečo, alebo odkedy dokedy......bolo veľa mamičiek kt. chceli darovať......ale ked pôjdes rodiť, 100x sa ťa opýtajú, či si chceš dať odobrať krvičku, aspon mna sa furt pýtali 😅 kamoška si dala odber pre svoje babatko, bolo to v pohode....
Ja som bola v styku s Dr. Halmešovou - veľmi dobrá je, milá....aj ostatné mamičky boli s nou veľmi spokojné (myslím druhorodičky, kt. rodili u nej svoje prvé detičky) a Dr. Koprdová je tiež veľmi milá,robila mi cisársky, aj som ju mala viackrát na vizite....a ešte jedna mladá dr. tam bola, dlhé čierne vlasy mala, aj tá bola veľmi dobrá, len žial jej meno som zabudla 😅

katy1986
3. okt 2011

@pointka ahoj, už ti odpovedali ale aj ja sa pridám 😅 😉
ako písala zuzana141 monitor dychu majú, oblečko si môžeš zobrať pre bábatko, ale aj oni dajú, odsávačku som ja mala svoju (a čo som sa ja rozprávala s mamičkami každá mala svoju odsávačku, nestretla som sa s tým, že by boli požičali v prípade potreby), takže si radšej zober.....popôrodné vložky tie tescové ružové boli veľmi dobré, ja som mala aj jednorázové nohavičky - veľmi dobre som urobila, že som si kúpila, lebo boli pohodlné, netlačili na ranu (mala som cisársky)...ja som si zobrala aj podložky pod seba, kúpila som ich v zdrav. potrebách, čo som tiež využila, lebo sestričky nevedeli nájsť čisté 😖 😠 tak som použila svoje.....ja som tiež nosila ich nočné košele, načo špiniť svoje....žabky do sprchy, papuče, župan, hygienické potreby atd.....

alzbet124
3. okt 2011

@katy1986 ahoj,ja som rodila teraz 8.9. a keď myslíš čiernovlasú,takú nizučkú a chudučkú,tak tá sa volá Michaela Sírková,ona ma prijímala a jediná mala menovku...je velmi príjemná🙂))

katy1986
4. okt 2011

@alzbet124 áno áno 🙂 🙂

1katka1
4. okt 2011

@alzbet124 ahoj ja som rodila tiež 8.9 ale minulý rok :D a tiež ma prijímala Michaela a rodila som u Renčkovej

alzbet124
4. okt 2011

@1katka1 ahoj 🙂 ja som rodila u dr.Smolárika,bol super a nakoniec som mala aj pána primára pri porode ....

sonelka
4. okt 2011

@alzbet124 ahoj, nedá mi nereagovať, na tvoj príspevok. nič v zlom, ale primár ti asi prišiel k porôdu preto, aby sa ku koncu nič zlé nestalo. myslím to tak, že Smolárik, čo viem osobne, už viac krát pochybil, čo sa týka placenty. v jednom prípade ju vytrhol a v druhom kúsok nechal a tá žena podom doma začala krvácať, odpadla a museli ju znovu čistiť. a tiež bol pri oboch pôrodoch super, neviem, čím to je, či on chybil alebo ....

alzbet124
4. okt 2011

@sonelka ahoj,ano pri pôrode boli komplikácie :( ,ale nie kôli tomu,žeby doktor pochybil,ale kôli tomu,že sa mi malá zasekla v pôrodných cestách,nakoľko bola veľmi velká a vtedy privolali primára,ale odrodil ma dr.Smolárik.A o tom,že pochybil,som nepočula,ale myslím si,že keby sa niečo stalo,boli by vyvodené dôsledky...aspoň tolko môj názor 🙂

me
4. okt 2011

@alzbet124 - wau wau wau, teraz pozerám že pôrodná váha 4,90 ????? ty kokso, normálne či cisársky ? lebo ja som mala normálny a bábo 4,20 kg a mala som čo robiť 🙂

alzbet124
4. okt 2011

@me ahoj 🙂 normálne som rodila 🙂 celkovo pôrod bol ok,len tá posledná fáza pôrodu bola uf :( ale stálo to zato :D

35slavka
4. okt 2011

ahojte aj ja som rodila v NZ v maji a da sa povedat ze pristup dobry sestonedelie tiez dobre babatko mi priniesli na treti den lebo som mala cisarsky dovtedy mi ho len ukazovali presne tak dve ste na izbe ale ked som rodila ja bol uuuuuplne plny stav strasne vela rodiciek tak sme boli tri sprchy dobre ale spolocne aj wc ciste ....

me
4. okt 2011

@alzbet124 volakedy boli deti nad 4 kg rarita a teraz bežne 🙂 , predomnou rodila kamoška a jej bábo malo 4,30, som si povedala ufff, aj studený pot ma oblial, a ked som konečne vytlačila malého ja a povedali mi 4,20 tak mi tiež oči vybehli 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre