Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

janka7177
8. jan 2012

@babula108,videla som fotku, chcela som si potvrdit, ci si to ty.Spolu sme zvykli vencit, ja mam Andyho,ale uz nebyvam v NZ.Zopar krat som Ta videla z auta s bruskom.Vidim, ze uz to bude,neboj sa bude to v pohode.Drzim Ti palce! 🙂

babula108
8. jan 2012

@janka7177 uz viem a ty chodis k Stankovi ty uz mas velkeho synceka alebo cakas babätko aj ty? No uz to mame len za 10 dni ale vlastne to uz môze byt hocikedy.

janka7177
8. jan 2012

@babula101ano,chodim k Stankovi.Babo necakam, zatial mame len jedneho maleho nezbednika. 🙂 Tasku mas dufam nachystanu,ozaj to moze prist skor,moj sa narodil o 6 dni skor.Myslela som si, ze mam crevne problemy a ja som uz rodila.

janka7177
8. jan 2012

@babula108 zle som napisala cislo tvojho mena,tak ten predchadzajuci prispevok som pisala Tebe. 🙂

babula108
8. jan 2012

@janka7177 ja som si ani nevsimla 😀 inak aj my sme chceli Stanka k pôrodu ale kedze ja k nemu nechodim a berie dost penazi ked si ho chces zazmluvnit tak som to nakoniec nechala tak. Ale viem, ze je ozaj dobry. Trochu sa bojim na koho natrafim, kedze ja som este v nemocke nelezala a ani ma neoperovali a mam fu fobiu no ale nejak len bude. A ty si musela ist cisarskym? Ci si rodila normlane? Ja este totiz stale neviem ako dopadnem lebo ja mavam kvôli tej fobii vysoky tlak ale doma som v pohode.

janka7177
8. jan 2012

@babula108 ja som rodila cisarskym, lebo ultrazvuk ukazoval, ze syncek bude velky .Hlavne bud kludna, psychika vela robi.Predstav si ake to bude, ked ho uvidis.Urcite Ti pomozu, ked bude treba.Citala som o tej fobii,ale povedz si, ze dr. je tam preto aby Ti pomohol. 🙂

ibakatka
8. jan 2012

@janka7177 dakujem, co ine ostava, ako verit, ze sa vsetko zvladne okej🙂

garnelia
8. jan 2012

@gabuci vlastne potom preco je ta zimnica?Mne jedna mamina ktora lezala vedla mna vysvetlovala ze je to preto ze ti anestetikum vyprchava z organizmu a takto reaguje nervova sustava-zimnicou,neviem mozno to nie je pravda.Ale ja som to mala aj po operacii mimomaternicoveho tehu...
@ibakatka hmm ale asi budes musiet lezat na chrbate,hoci ked si bola operovana tak mozno spravia vynimku,len viem ze sa im tam jedna maminka prosikala ze uz nevydrzi na chrbate a oni ze skuste vydrzat a nemozete lezat na boku a tak.Potom nam napis,som zvedava na tvoju skusenost 🙂 😉

gabuci
8. jan 2012

@garnelia sestričky a lekári to vysvetlili tak,že po pôrode si vysilená,unavená,vyčerpaná,nervovo tiež/psychicky/,hormóny robia čo len chcú/je to doslova búrka v organizme/estrogény /po určitom čase sa to dá do poriadku.Ja som to mala len pri druhom pôrode,hoci ani ten pôrod nebol dlhší ani ťažší ako prvý.Nemala som to dlho,ešte počas tých dvoch hodín som to mala,pokiaľ som musela ležať na sále.Nie dlho po pôrode to začalo,hned som povedala sestričke,že môže priniesť deku,tak ma zakryla,netrvalo to dlho,ked som už mohla na izbu dávno bolo po tom.Ani sa mi nevrátila.Niektorá zas hovorila,že jej bývalo potom aj na izbe istý čas všelijak.Raz akože mala zimnicu,potom sa potila,ale akonáhle organizmus sa dá do poriadku,vyrovná sa to ako sa má v tele,skončí to.Ja som chcela tých pár metrov prejsť k vozíku ku dverám,lebo poležiačky mi nič nebolo.nedovolili,potom ked ma zobrali na izbu,išla som sa osprchovať za takých 20 minút,vrátila som sa ešte bolo všetko v poriadku,sestrička mi kupala dieťa,zastavila som sa pri nej,a ona kde som bola.No v sprche.Ježiš Maria dobre že som neodpadla,to som nesmela.Ja že prečo,nič mi nie je.No v tom okamihu sa mi zakrutila hlava,chytila som sa za steny,sadla som na posteľ a prešlo to.Ked som rodila druhýkrát tak som vedela,že musím ju zavolať do sprchy,no aj vtedy som išla dosť skoro potom ako ma vzali na izbu.Nič sa nedialo,všetko bolo v pohode.Takže u každej je to individuálne.Dopredu som o tom nevedela nič,že mi bude zima,tak som nepochopila ked mi ponukli prvýkrát deku,skôr mi bolo teplo na sále,potom ked som bola u kaderníčky a ona sa ma pýtala aký bol pôrod,či mi ostala strašne zima,lebo jej áno,tak som pochopila prečo chceli deku dať.Pri druhom pôrode som bola už prichystaná na všetko možné...Teraz tu na Koniku ako to tu čítam príspevky,len sa dívam,niektorá aký má pôrod. ☹

ibakatka
9. jan 2012

@garnelia Urcite sa ozvem, tiez som sama zvedava, co to bude za cirkus🙂

xmirax
9. jan 2012

Ahojte žienky, neviete mi prosím Vás niektorá poradiť či ste teraz niekedy absolvovali predpôrodnú prípravu v Nových Zámkoch? Ako to prebiehalo, odkedy je dobré tam chodiť, kto to vedie a kde, či v novej nemocnici alebo inde a tak? Ďakujem za každú odpoveď 🙂

janka7177
9. jan 2012

@xmirax ,predporodnu pripravu viedla pred 3-mi rokmi p. Kalmanová,asi to robi aj teraz.Byvalo to v budove oproti kinu Mier,za budovou Soc. poistovne, je tam aj detske ihrisko.Spytaj sa na to sestricky u gynekologa alebo priamo jeho, mali by Ti vediet poradit..Uz si nepamatam, v ktore dni to byvalo.Ja som tam chodila asi od 5.mesiaca.Su tam temy od porodu az po starostlivost o babo.

xmirax
9. jan 2012

@janka7177 Veľmi pekne Ti ďakujem za info 🙂

garnelia
11. jan 2012

@gabuci zaujimave ze sa to stava aj pri prirodzenom porode.Ked sa nam podarí mat druhe dietatko aj ja urobim niektore veci inak.Napr.si nezoberiem tolko siat na seba a viac pre babatko a sa pripravim viac aj na kojenie(odsavacka,atd),lebo ja som mala problemy,nerozbehlo sa mi mliecko po sekcii.

katuskaaa29
13. jan 2012

@xmirax ahojko tak toto by aj mna zaujimalo, ja idem vutorok k lekarke opytam sa a ked sa dozviem nieco tak ti to napisem

katuskaaa29
13. jan 2012

@muriel293 ahojko takze ako som pochopila. bola si spokojna so Zifcakom, trosku sa bojim, ze v maji budem mat na neho stastie, lebo tak ako pises nic dobreho som na neho nepocula, ale teraz co som precitala to co si pisala som sa trosku ukludnila, ze tak potom preds nebude taky zly ako sa to hovori

muriel293
14. jan 2012

@katuskaaa29 podla mňa bol v pohode,mala ho aj kamarátka a tiež bola spokojná aj keď obe sme mali pri pôrode aj manželov,tak neviem... 😕

xmirax
14. jan 2012

@katuskaaa29 ok, ďakujem, ja idem zase vo štvrtok k lekárovi a tiež mám v pláne sa popýtať na tú predpôrodnú prípravu tak potom napíšeme ak sa niečo nového dozvieme 😉

katuskaaa29
14. jan 2012

@muriel293 no tak aj ja tam budem mat, od dnes uz manzela 🙂 Teraz som uz kludnejsia, lebo nic dobreho som zatial o nom nepocula, ale aj ty si tu pisala dobry koment na neho a este jedna. 🙂

fodorka
14. jan 2012

@katuskaaa29 ja osm sice Zifcaka pri porode nemala ale kedze osm lezala na "vzdycharni" 3dni tak som si co to vypocula on mi vkladal aj tabletku a fakt velmi jemne supe rlebo den predtym mi davala Bezakova ci ako sa volala a to bolo hotove peklo maximalne surova aneprijemna aj kamoska ju mala pri porode a kedze nastali komplikacie musel rychlo dobehnut druhy dokotr.ja osm mala nakoniec Stanka a Renckovu velmi zlata ale nechala ma potrhat:-/ s mojimi skusenostami by som si doktora v NZ zaplatila druhe som chvalalbohu rodila v LV a aj tu som si uz radsej zaplatila po prvej skusenosti.drzim vswetkym palceky

katuskaaa29
15. jan 2012

@fodorka Ahojo moja, dakujem za info.

barcabejby
15. jan 2012

@xmirax Ahoj, tu je tel. číslo na pani Kalmanovú Máriu, ktorá vedie predpôrodnú prípravu v škôlke na Bitúnkovej.
T.č. 0903/575409 kľudne jej zavolaj a popýtaj sa jej čo potrebuješ vedieť...Je veľmi milá a ochotná...Inak prípravy sú vždy v pondelok doobeda a aj poobede...Najprv sa hodinku cvičí a potom je daná prednáška, napr. šestonedelie, pôrod, životospráva v tehotenstve atď. Trvá to každý pondelok 3 hodinky..zdá sa to veľa, ale ani nebudeš vedieť ako prejde čas...Spoznáš nové budúce maminy a dozvieš sa nejaké veci o nz nemocnici...Ja som k nej chodila min. rok a bola som veľmi spokojná...mňa to ukľudnilo pred pôrodom....Ak máš otázky, pýtaj sa... 🙂

xmirax
15. jan 2012

@barcabejby ďakujem ti veľmi pekne za info, som počula že tú predpôrodnú prípravu robila voľakedy tá pani Kalmanová len som nevedela či ešte stále to ona robí, tak jej potom skúsim zavolať. A chcem sa ešte spýtať že kedy, v ktorom mesiaci tehotenstva si tam začala chodiť? Ja totiž teraz ešte pracujem a nakoľko to zvykne byť v pondelky doobeda tak neviem či by som tam nezačala chodiť až keď nastúpim na materskú, pravdaže ak to bude možné, ale tak to by mi už ona asi povedala... 🙂

janka7177
15. jan 2012

@xmirax Myslim, ze ten cas popoludni bol taky, aby vedeli chodit aj pracujuce buduce mamicky,ale zial presne Ti to uz neviem povedat.Doobeda asi chodili tie, kt. prave nepracovali.Zrejme sa vsak doobeda aj popoludni prebera to iste.Po nastupe na matersku to uz bude neskoro.Asi by si nestihla vsetky prednasky. 😉

xmirax
15. jan 2012

@janka7177 aha, tak ti ďakujem tiež za info, tak asi radšej čím skôr zavolám tej pani Kalmanovej a popýtam sa jej čo a ako... ešte raz dík 🙂

giapetko
15. jan 2012

@xmirax ahoj...aj ja sa chystam na predpripravku...chcela som uz zacat min.tyzden, ale chytila som nadchu a kasel, tak som to nechcela riskovat...a 2 tyzdne pred tym sa nechodilo, lebo bola skolka zatvorena....tkze dufam, ze sa zajtra uz budem citit lepsie a budem moct ist sa zapisat....ja uz som v 27 tt,tak moc casu mi neostava, ale tiez som pracovala a len od januara som na PN...je to zle sa z prace uvolnit o 15,00, ked mas prac.dobu do 16,30... ☹

xmirax
15. jan 2012

@giapetko veď presne je toto aj môj "problém" že chodím do práce a tiež pracujem do 16.30, inak aj ja som v 27tt 🙂 , na materskú nastupujem v marci takže tiež neviem ako to stihnem do pôrodu... každopádne by som to chcela absolvovať, a nevieš náhodou z koľkých sedení sa skladá celá predpríprava?

giapetko
15. jan 2012

@xmirax no ja som pocula ze z 8 sedeni...a budes mat partnera pri sebe ? ak ano, posledne 3 bude absolvovat s tebou....to je super, ze sme na rovnako..... 😉 ...inak ak tam pojdem zajtra, napisem blizsie info, ak nie tak o tyzden..nerada by som nakazila ine mamicky....

xmirax
15. jan 2012

@giapetko to ti budem veľmi vďačná keby si napísala niečo bližšie o tom, inak rozmýšľam že zavolám tej pani Kalmanovej ale asi teda ešte počkám tento týždeň... čo sa partnera týka tak zatiaľ sme sa rozhodli že by bol pri pôrode ale či to potom vyjde uvidíme 🙂

giapetko
15. jan 2012

@xmirax ja som s nou volala min.tyzden a mozem tiez potvrdit, ze je velmi zlata.....aj moj by mal byt pri porode...ak odtial neujde....ved sa tak uvidime o tyzden.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre