Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

drobcek1506
27. jan 2012

ahojte baby a ako to je ked mate prvy cisarsky tak ze automaticky je aj druhy???ja som mal prvy taky ze som tyzden prenaasala rano mi odisla hlienova zatka pan doktoor Riško sa rozculoval ze nechh ma daju n druhu stranu ze naco som tam potom sa uvedomil a cely den nic so mnou nerobili potom na druhy den rano mi dali vyvolavacku a vsetko mozne a nic nakoniec som dostala bolesti ale maly bol stale vysoko otvorena na 3cm a nakoniec ked sa zacal dusit tak ma brali na cisarsky aj to bol ozivovany pustili ma po 5tich dnoch domov a po 6tyzdnoch som isla naspet ja chodim svojmu gynekologovi dr.Banyi som s nim spokojna a velmi som krvacala valila sa so mna krv tak som isla Banymu ze nieco sa deje a on mi povedal ze nechali vo mne z placenty ze do nemocnici dosla som tam mal sluzbu hnusny ZIFčAK A rIšKO A DALI MI INJEKCIU NA VYPLAVENIE A vykopli ma domov

sandy80
29. jan 2012

@drobcek1506 no ja velice dúfam, že tým, že som prvýkrát rodila cisárskym ešte mám šancu druhýkrát porodiť prirodzene, strašne by som chcela, ale som si vedomá toho, že aj tentokrát to bude zrejme cisarák (aspoň tak to hovorí každá, koho sa pýtam) ☹ No ale nádej umiera posledná 🙂

drobcek1506
29. jan 2012

to hej vieš co mna tak vytrapili do poslednej sekundy ked maly uz nedychal a ked som sa prebraala vyjadrenie sestričky bolo pride lekar povie vam

adrioska
30. jan 2012

@sandy80 Diki Sandy! 🙂 Vraj budeme mat dievcatko. 😵 A vy uz viete? 🙂

alicia28
31. jan 2012

@sandy80 , ahoj, ja mam dve kamosky v BA a kazda mala 1x cisarsky a druhy krat rodila prirodzene, vraj sa to da a ked cisarsky netreba tak ho nemusia robit len preto ze to tak bolo 1x ale neviem ako budu postupovat v NZ

sandy80
31. jan 2012

@adrioska Nevieme moja, teraz som bola na ultrazvuku v 20. týždni, ale doktor nevedel povedať, tak asi pôjdeme na 4D🙂

pointka
31. jan 2012

V NZ nenechaju rodit prirodzene po cisarskom. V BA to teoreticky umoznuju pokial to dovoluje stav a pod. Je to na zvazeni daneho lekara.

sandy80
1. feb 2012

@pointka no super. díky za povzbudenie🙂

sandy80
1. feb 2012

A dievčatá, vie niekto niečo presnejšie o tom, či robia všetci doktori špinál alebo len tá Halmešová? A neviete niekto, za koľko robí Stanko 4D?

pointka
1. feb 2012

@sandy80 povzbudenie ako povzbudenie 🙂 iba realita 🙂
a spinal nezalezi az tak od porodnika, aj ked on ma tiez co do toho hovorit, ale v prvom rade to zavisi od anesteziologa, ci s tym on suhlasi. Ja som mala ist tiez celkovou, ale ked prisiel za mnou anesteziolog, ponukol mi aj moznost spinal, tak som to vzala. I ked popravde jedine pozitivum spinalu bolo, ze som pocula a videla svoje dieta hned. Inak mi to bolo neprijemne a aj dost bolestive, nakoniec ma tak ci tak museli uspat este, lebo som mala komplikacie a vyzadovali si dlhsiu operaciu.

giapetko
2. feb 2012

@xmirax ahoj...tak som bola v pondelok na prvej hodine kurzu a musim povedat, ze bolo super....mali sme cvicenie na dychanie a relaxaciu a potom sa preberalo dojcenie a bavili sme sa o pupocnikovej krvi.....medzi tym boli aj dalsie ine temy.....odporucam ist....ak budes mat nejake otazky 😉 , daj mi vediet...

xmirax
2. feb 2012

@giapetko ahoooj, si zlatá že si napísala ako to prebiehalo, ja sa tam chystám 1.krát bud. pondelok na 15.00, tak dúfam že mi to vyjde... takže si spokojná? a koľké ste asi tak boli? díky za info 🙂

giapetko
2. feb 2012

ja chodim od 10,00 hod...cele to trvalo cca 3 hodiny a bolo nas 8...a som velmi spokojna....no, vd uvidim, ze co sa vseko priucim.... 😉

katuskaaa29
2. feb 2012

@giapetko Ahojko, aj ja budem chodit rano od 10.00 ale ja zacinam az 13. februara, sice uz som doma, mam dovolenku, ale tento pondelok mi to nevychadza lebo mam poradnu, a poobede zase nieco ine, takze 13. februara v tej ranajsej skupine bude vas o 1 viac, uz sa na to vlemi tesim 🙂

giapetko
3. feb 2012

@katuskaaa29 tak sa urcite stretneme..... 😉

zzzz128
4. feb 2012

Ahojte baby,chcem sa spýtať ako je to v NZ s plánovanými sekciami? Koľko dní pred termínom sa robia? A kedy sa nastupuje do nemocnice? Myslím koľko dní pred cisárskym...

tinci
4. feb 2012

Ahojte neviem ci sa to tu uz pisalo, ale chodi sa mesiac pred terminom na prietoky do nemocnice?

ibakatka
4. feb 2012

@zzzz128 my sme mali planovanu sekciu, presne pred dvoma tyzdnami to bolo. prisla som do nemocnice v den sekcie po dohode s lekarom. pustili nas na 6. ty den.

ibakatka
4. feb 2012

@tinci ked to nerobi tvoj lekar, tak ano. mesiac dopredu.

zzzz128
4. feb 2012

@ibakatka Ďakujem 🙂 A mohla si si ybrať medzi celkovou a spinálnou anestézou? Tak to ti ju robili skoro 2 týždne pred termínom?

tinci
4. feb 2012

@tinci Dakujem za info takze sa nic nezmenilo...

garnelia
4. feb 2012

@ibakatka Ahooooj,jeeej ty uz mas babatko,gratulujem 😵 😵 😵 ako si bola spokojna?A co chrbtica,mala si velke bolesti? ☹

giapetko
5. feb 2012

ahojte babulky...chcem sa spytat,ak tu teraz niektora rodila a mala potom nadstandartnu izbu zaplatenu...ake to tam je ? je tam velky rozdiel v standarte a v nadstandarte ? ja este stale uvazujem, ze ci si dam po porode zaplatit izbu...mohol do izby chodit v hociktorej hodine partner / manzel ?pravdaze, ak je vsetko v poriadku a priatel nie je chori a malicky tiez....

giapetko
5. feb 2012

este jedna otazocka.....ja mam problemy s moc.mechurom...bola som operovana pred 3 rokmi, mala som tam nezhubny nador.....mate niektora s tymto skusenosti ? nechali vas rodit normalne,alebo cisarskym ?cisarske sa robia skor, ako je TP ?dakujem za nazor 😉

ibakatka
5. feb 2012

@zzzz128 no nemam pocit ze som mala na vyber medzi spin. a normal., kedze bola sobota a je tam malo anestez. , ale nemyslim, ze by som chcela spinal, takto ta uspia a hned si hore a nemusis riesit, co tam vravia a pod. podla mna je celkova lepsia. zotavit asa musis aj po jednej aj po druhej🙂

ibakatka
5. feb 2012

@zzzz128 ano dva tyzdne, lebo ja som mala od augusta problemy, tak sa to bali viac natahovat

ibakatka
5. feb 2012

@garnelia no nebudem tvrdit, ze to nebolo narocne, ale napriek vsetkym mojim obavam to prebehlo v celku dobre. chrbat ma vobec nebolel tam kde som ho mala operovany, ale na celkom inom mieste🙂)) dalo sa to vsetko zvladnut. prve dva dni som mala pocit, ze to uz nikdy nerozchodim, ale na treti sa to zacalo zlepsovat. detske sestry su uplne fantasticke, tie zenske niektore mam pocit, ze uz toho maju plne zuby, ale dlao sa. no mame chlapceka 🙂)))straaaaaaaaaaaaaaaasne sa tesime

zzzz128
5. feb 2012

@ibakatka No ja som pri malej mala celkovú,tak ma odrádza to zobudenie,že človek je oblbnutý 🙂 Ale,na jednej strane to bolo lepšie,anesteziologička mi to dala do infúzky,a že nech počítam do 10,a ja že 1,2,....a zobudila som sa na izbe 😀 Tak sa popýtam ešte svojej doktorky,aj ona robí občas v nemocnici,ale díky za info 🙂

mandreaa
5. feb 2012

@giapetko Ahoj, ja som porodila synceka v oktobri a bola som na nadstandarde. Mal som stastie, ze bol volny, tak sme tam mohli aj s malym byt. je sice pravda, ze je to dost drahe, na to, ze je to taka viac menej klasika (uz im tam chyba aj rychlovarna konvica), ale zase na druhej strane, je to super vec z toho hladiska, ze mas vlastne wc aj so sprchou, postel je normalna a nie ta nemocnicna, sestricky a lekari ta tam "otravuju" co najmenej, takze tam mas maximalny klud a mozes oddychovat a venovat sa babatku 🙂
A co sa tyka navstev, tak tam mozu za tebou chodit a zostat kolko chcu, mne bolo povedane, ze naraz max 2-3 osoby. Takze ti tam cas ovela rychlejsie prejde, ked ta tam niekto pride pozriet a dlhsie sa moze zdrzat 🙂
Ja som porodila svojho prveho synceka v marci 2008 a vtedy som bola na obycajnej izbe, takze to viem porovnat, a keby som sa mala ist znova rodit, tak si urcite vyberiem tento nadstandard 🙂

crystalskye
6. feb 2012

Ahojte babenky 🙂 ja by som sa chcela spýtať, či mala z vás niektorá zazmluvnenú Dr. Halmešovú? Je totiž aj moja gynekologička a bude aj pri pôrode, ale vôbec netuším, či sa platí za pôrod alebo to iba cudzie pacientky? Ak s tým máte skúsenosť, poraďte mi prosím, lebo som bezradná. Ďakujeeem :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre