Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

adrioska
22. feb 2012

Ahojte mamicky,
prosim podajte info, ak viete, najma tie, ktore ste teraz nedavno rodili v NZ...v pondelok som sa rozpravala s jednou tehotnou mamickou u gynek. a tvrdila, ze v NZ porodnici maju nedostatok nocnych kosiel, nedavaju a tak sa teda treba zasobit vlastnymi, ked idete rodit...je to pravda? 😒

janka7177
22. feb 2012

@adrioska Neviem ako teraz, ale pred 2,5 rokom, ked som rodila ja, zobrala som si podla zoznamu 2 nocne kosele, ale napokon som si ich dala az neskor, lebo vzdy tam mali nachystanu kopu cistych nemocnicnych kosiel.

gabika783
22. feb 2012

No teda.. ja sa nestačím čudovať. Tak neviem ako Vy.... ale ja sa na druhý pôrod chystám ako na najkrajší zážitok v mojom živote, a chcem si ho maximálne užiť a porodiť dieťatko Dôstojne a bezpečne, vytvoriť z toho krásnu intímnu chvíľu pre drobčeka a hneď pri narodení mu ukázať.. , že tento svet je krásny a iba nežný a láskavý. No a samozrejme pod pojmom láskavý, nežný, dôstojný a bezpečný si nepredstavujem.. 30 lekárov, gestapácke sestry, rôzne injekcie, lieky a spol., rady čo mám robiť..(keď sama viem najlepšie čo je pre mňa dobré), odlúčenie dieťatka odo mňa.. aaaaa... ešte všetko to ostatné ponižujúce čo sa mi v NZ pôrodnici dostalo. 😉

katuskaaa29
22. feb 2012

@adrioska Ahojko, moja sestra tam rodila pred necelymi 2 tyzdnami, ked dosla tak jej dali nocnu koselu, a potom ked sme boli u nej tak aj vtedy mala nocnu koselu z nemocnice, ale potom tie posledne 2 dni nosila svoju co tam zobrala, takze asi az taky velky problem s tym nie je, aj na kurze porodna asistentka povedala, ze maju len si to treba vypytat

mandreaa
22. feb 2012

@adrioska Ahoj Adri, ja som rodila minuly rok v oktobri, a s nocnymi koselami nebol ziadny problem. Ja som mala tu ich aj pocas porodu a potom este aj 1-2 dni po porode, a ked som potrebovala tak mi hocikedy doniesli cistu 🙂

moon1979
22. feb 2012

@gabika783 ... suhlasim, ale to si musis dobre zvazit vyber porodnice ... 🙂

gabika783
22. feb 2012

@moon1979 Máš pravdu... NZ to rozhodne nebude ale viem o pár, kde sú "inak mysliace Pôrodné asistentky" a prirodzené veci nie sú pre ne nadštandart 😉 Dá sa dohodnúť na podmienkach pre Bezpečný a dôstojný pôrod.

1katkas
22. feb 2012

@adrioska ahoj, ja som rodila minuly rok v auguste..problemy s koselami tam nebol, vzdy tam bola nachystana kopa cistych vyzehlenych ulozenych kosiel 🙂

adrioska
22. feb 2012

@janka7177
@katuskaaa29
@mandreaa
@1katkas dakujem vam za odpovede... 🙂 Pri mojom prvom pobyte s nimi tiez nebol problem, kazdy den boli nachystane ciste, tak ma tato info trochu zarazila, lebo uprimne poviem, nechcem si spinit vlastne...vraj nemocnica nema na nove a stare sa im uz znicili, tak mi ta mamicka hovorila, tak ale snad to nie je celkom pravda...Zoberiem si pre istotu aj vlastne, ale nosit budem asi najma tie ich...

marashy
23. feb 2012

@adrioska Ahoj rodila som v januári a majú nočné košele , ráno to rozdávajú alebo aj nechávajú na chodbe 🙂 alebo si vieš aj vypýtať...

marashy
23. feb 2012

@mariamihalikova tiež odporúčam Dr. Stanka , budeš v dobrých rukách jazva je tenká ani ju nevidno 🙂

alzbet124
23. feb 2012

@adrioska ahoj...ja som síce rodila v septembri,ale s košelami nebol problém.Mávali ich vyložené na chodbe a keď neboli tam,tak sme si vypýtali 🙂 jedine v nedelu bol nedostatok košieľ,lebo vraj v sobotu a nedelu neperú...a ešte ma napadlo,že keď som išla na sálu z rizikového,tak som mala na sebe svoju,ale sestrička hneď išla a doniesla mi tú ich košelu,aby som sa prezliekla 🙂

ibakatka
23. feb 2012

ahojte, ja som rodila pred mesiacom a vobec nebol ziadny problem si vymenit koseliu aj kazdy den. su sice starsieho typu, ale podla mna ovela lepsia volba ako znicit vlastne.

katuskaaa29
23. feb 2012

@adrioska no to co mala sestra na seba nezdalo sa mi byt velmi stare, ona nosila tusim prve dva tri dni to nemocnicne a potom vlastne, aj ja beriem vlastne, inak mi mame tak podobny termin, mozno, ze sa v nemocke aj stretneme🙂

1katkas
23. feb 2012

@adrioska nie je zaco 🙂 ja som bola s nemocnicnymi spokojna nezdali sa mi stare vyzerali celkom zachovalo

moon1979
23. feb 2012

@gabika783 mozes byt konkretnejsia? 🙂

gabika783
23. feb 2012

@moon1979 v čom konkrétnejšia? 🙂

moon1979
23. feb 2012

@gabika783 ... citujem :"viem o pár, kde sú "inak mysliace Pôrodné asistentky a prirodzené veci nie sú pre ne nadštandart"

... toto som myslela 🙂 teda poraď, lebo na svk to začína byť viac ako rarita, okrem Banskej štiavnice ...

h0blinka
24. feb 2012

@moon1979 no to si presne vystihla

gabika783
25. feb 2012

@moon1979 čakáš bábatočko? 🙂

moon1979
25. feb 2012

@gabika783 nie, nie, zatial nie, ale nic nie je nemozne ... 🙂

gabika783
25. feb 2012

@moon1979 napíšem ti do IP.. keď budem mať trochu viac času. 😉

beuska88
27. feb 2012

ahojte maminky 😀
prosim poradte ako to chody v porodnici v NZ? čo všetko si mam zobrat pre seba a čo pre babetko? každy vravi niečo uplne ine a už som stoho taka domotana..... a už by som sa mala pomaly pobalit... 😀

zuzukaa
27. feb 2012

@beuska88 aj ja sa k tebe pripajam, mam sice zoznam od lekara, ale všeobecný, nie konkretne na NZ 🙂

beuska88
27. feb 2012

@zuzukaa a na kedy maš termin, budeš rodit v NZ?

zuzukaa
27. feb 2012

3.4. mam termin, ano v NZ, som z NZ. a ty?

zuzukaa
27. feb 2012

@beuska88 3.4. mam termin, ano v NZ, som z NZ. a ty?

mandreaa
27. feb 2012

@beuska @zuzukaa Baby, do porodnice by ste si mali zobrat:
Pre seba: nocnu koselu(najlepsie na zapinanie kvoli dojceniu), hygienicke potreby, pri spontannom porode odporucam specialne nohavicky po porode - su super vzdusne, takze ak nahodou budete site, tak sa vam rana pekne susi, vlozky (v prvych hodinach po porode su dobre vlozky po porode-kupite v lekarni), papuce, zupan, voda, mne dost pomohol po porode hroznovy cukor-dodava energiu 🙂
Pre babatko: plienky, vlhcene obrusky, oblecenie pre babo, textilne plienky, uterak, tenke rukavicky, ja som mala aj cumel. 🙂
Snad som na nic nezabudla, a ak vas este nieco zaujima, kludne sa pytajte. 🙂 Ja som rodila minuly rok v oktobri, tak si to este celkom dobre pamatam 🙂

zuzukaa
27. feb 2012

@mandreaa DIKY, JA SOM ROZMYSLALA O OBYCAJNYCH BAVLNENYCH NOHAVICKACH, TEDA SU LEPšIE TIE JEDNORAZOVE?

mandreaa
27. feb 2012

@zuzukaa ja som nemala tie jednorazove, ale take sietkovane, ktore sa dali aj prat. Ale je to fakt super vec 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre