Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

zgurka
19. máj 2007

Ahoj. Ja som rodila N.Z. dvakrat. Raz pred 4 rokmi a raz teraz vo februari. Izby su po dvoch, dietatko je stale s Tebou. Boli prerobene asi pred 3 rokmi. Kupelna je spolocna, upozornujem nie je nova. Pristup lekarov a sestriciek v pohode, len sa musis pytat, pytat. Primar je uzasny. Je pravda, ze kolko lekarov, tolko nazorov, ale to je vsade. Ak Ta nieco konkretne zaujima, napis. 😅

adus123
21. máj 2007

Ahojte,
Zgurka, nevies nahodou ako je to s EPI v porodnici v NZ? Pocula som, ze ju momentalne nedavaju.
A u koho si rodila? Ja som tam rodila prvy krat pred 4 rokmi u Dr. Korčoka staršieho.
Dakujem za odpoved.

katika1
21. máj 2007

Ahojte.. aj ja sa chystám rodiť v Nz a počula som zatiaľ len pozitívne ohlasy..
Vraj je tam najlešie novorodenecké oddelenie na Slovensku 🙂
Zgurka, tie izby po dvoch sú nadštandardné, alebo bežné?

zgurkaa
21. máj 2007

Ahojte. Adus s tou epiduralkou neviem ako to je. Ja som chcela prirodzeny porod, tak som sa ani neinformovala. Prvu dcerku som rodila u doktorky Ikrenyiovej a druhu tiez u nejakej doktorky, neviem si spomenut na jej meno.
katika mas pravdu je tam najlepsie novorodenecke oddelenie, hlavne oddelenie pre predcasne narodene babatka. A izby nie su nadstandardne, lebo tam chyba kupelna a ine.... Ale su tam plastove okna, postielky pre babatka, kde mozes dostat aj pristroj, ktory monitoruje dychanie babatka, prebalovaci pult a aj vanicka. Na oddeleni je jedna nadstandardna izba, za tu sa plati. Tam je aj kupelna, wc, chladnicka, tv.

nutka
21. máj 2007

Ahojte,
tak aj ja sa chystam co nevidiet si polezat 😀 do NZ nemocnice a suhlasim s babami. Je to jedna z naj nemocnic,personal je milí a detsky lekar tiez! Do Nitry by som nesla ani za svet a az porodim potom vam napisem ako bolo....alebo Psychoo dojdi hned do NZ,mozno sa stretneme,hm 😉 ????
...nemocnica nma aj svoju www.stranku tak kuk tam.... 😲

deina
21. máj 2007

A aka je adresa tej stranky?

nutka
21. máj 2007

caves deina.....
http://www.nspnz.sk/

adus123
22. máj 2007

Dobre rano,
Zgurkaa, mozes mi prosim napisat, co je potrebne priniest si so sebou do porodnice pre seba a pre miminko? Nieco si pametam spred 4 rokov, ale mozno ze sa nieco zmenilo. Dik.
Mala si pri porode aj manzela?

zgurkaa
22. máj 2007

Ahoj Adus. Manzel pri porode nebol, lebo mal chripku a lezal v posteli, ale mal tam byt. Takze pre babatko nepotrebujes ziadnu kozmetiku, okrem vlhcenych utierok na zadocek (dokonca ani kremik na zadocek, aj ked ja som brala). Plienky bavlnene aspon 6 ks pod hlavicku a jednu velku plienku na kupanie, plienky papierove, vlozky do podprsenky, podprsenku na kojenie, mast na bradavky (ja som pouzivala Bephanten), cumlik.
Pre seba: kozmetiku (toaletny papier, papierove vreckovky), ponozky (pri porode ich preferovali, aj ked je pravda, ze ja som rodila v zime) 😀 ,nocnu koselu, tu som si tiez zobrala, zupan, vlozky-tych budes potrebovat... 😵 ,pohodlne papuce.
Pre babatko: body 3-5 ks, alebo kosielky
ponozky aj na rucicky aby sa nedoskriabalo. Dupacky nemusis, lebo babatka su zabalene v bavlnenej plienke. Mozes mat vlastnu perinku, ale neodporucam to, babinko casto grcka, ciapocku.
Ja som si vzala aj maly vankusik pod hlavu. Vankuse tam su hrozne. ☹ Dufam, ze som na nic nezabudla, ked si spomeniem dopisem. Vela stastia. 😅

adus123
22. máj 2007

Zgurkaa, dakujem za odpoved. Si mila, ze hned reagujes na moje otazky. No este Ta jednou potrapim, dufam, ze poslednou.
Ako si prezivala druhy porod? Bol aspon o trosku lahsi ako prvy?

zgurkaa
22. máj 2007

Adus, no asi ta velmi nepotesim. Cely porod bol rychlejsi, kratsi ale kontrakcie boli bolestivejsie. Ale mohlo to byt aj tym, ze pri prvom porode mi pichli injekciu na urychlenie, babatko este nebolo pripravene a ani kontrakcie neboli take intenzivne. Pri druhom porode to islo vsetko bez liekov, sponntanne. Po odteceni plodovej vody (plodovy vak mi napichli v nemocnici), som porodila do 2 hodin. Dufam, ze u Teba to prebehne rychlo a bezbolestivo. 🙂
Kludne napis ak Ta este nieco zaujima.

adus123
23. máj 2007

Takze prvy porod Ti vyvolavali v nemocnici a druhy zacal uz doma?

zgurkaa
23. máj 2007

S prvou dcerkou som bola v nemocnici o 3 dni skor, lebo som si myslela, ze mi pomaly zacina odtekat plod. voda a tak ma tam uz nechali, vecer pred porodom mi zacali slabe kontrakcie (neviem, ci prave) a na druhy den mi to len urychlili, kedze mala sluzbu lekarka u ktorej som chcela rodit. U druhej sa porod spustil sam doma a lekara som si nevybavovala, nechala som to na toho, kto bude mat sluzbu. 😵

adus123
23. máj 2007

A tie dve hodinky trvali tie silne kontrakcie? Alebo od tych najslabsich po najsilnejsie to trvalo dve hodinky?

zgurkaa
23. máj 2007

tie dve hodinky to bolo uz dost neunosne. 😖

marfusaklimca
23. máj 2007

zgurkaa- ahoj, veď ty si mala presne také pôrody ako ja 🙂 , prvý vovolávali, druhý- doma odtiekla plodová voda, a dve hodiny také kontrakcie- no hrozné niečo, ale bolo to rýchle, spontánne.
tiež som rodila v NZ, prvý-Dr. Hlavatý, pri druhom bola Karakánová..
nemocnica úplne ok- odporúčam

adus123
24. máj 2007

Zgurka,dakujem za odpovede. Stale rozmyslem nad tou EPI. Aj ked v NZ ju asi teraz nedavaju, podla toho, co som sa dopocula. Myslis, ze to nie je pri druhom porode uz zbytocne?
Neviem, rozmyslam ist kvoli tomu do porodnice do Zvolena, len neviem, ci sa mi to oplati. S prvou dcerkou som sa dlho neotvarala, 5 hodin som mala strasne bolesti, az kym mi nepichli urychlovacku. Potom sa to nejako pohlo. Takze sa bojim, ze aj teraz ma caka nieco podobne. Ale ak by ta "hroza" trvala tie dve hodinky, mozno by som to zvladla aj bez EPI. Ty si vobec nad EPI neuvazovala?

zgurkaa
24. máj 2007

Ahoj Adus, pri prvom porode som uvazovala o EPI, lebo som mala panicky strach z porodu. Pri druhom nie. Pri Simonke som sa aj pomaly otvarala a to aj napriek urychlovacke, ktoru mi pichli rano o 6.00 (otvorena na pol prsta)a mala sa narodila okolo 10.30, a este aj tak som bola otvorena len na 8 cm. Pri druhom ked mi pustili plodovu vodu okolo 8.00 som bola otvorena na 2 cm a o 9.45, ked sa mala narodila uz na 9 cm. Az som sa nestihla cudovat. 🙂 Takze neviem, ci by som na tvojom mieste uvazovala o EPI. A uz vonkocom nie o inej nemocnici. Maju tam vobec oddelenie pre nedonosene babatka??? 😲

adus123
29. máj 2007

Ahoj Zgurkaa,
mas pravdu s tymi nedonosenymi babätkami. Prva dcerka sice bola donosena (narodila sa na konci 42. tyzdna), ale po porode mala zvysene horucky, takze na 5. den mi ju zobrali na to oddelenie pre rizikovych novorodencov, dokonca bola aj v inkubatore, takze som bola stastna, ze som v nemocnici, kde je dostupna taka kvalitna starostlivost o taketo miminka. Mozno predsa len ostanem pri tych Zamkoch a nebudem vymyslat.Zdravie babätka je predsa len dolezitejsie ako tych par hodin bolesti (aj ked to tiez u prvej dcerky nebola sranda, teda riadne ma nechali vytrapit). Ved ked som to prezila prvy krat, snad to prezijem aj druhy.

zgurkaa
29. máj 2007

Ahoj Adus. Neboj prezijes to. 😉 Lebo musissssss. 😀 Uz teraz Ti nic ine neostava. 😝 🙂 Drz sa a daj vediet, ked to na Teba pride... 😅

stanka9
8. jún 2007

ahojte baby,som tu nová
čítam,čítam....a neverím vlastným očiam.
Po tomto,čo teraz napíšem medzi vás nezapadnem....nuž ale čo,ako sa hovorí koľko ľudí,toľko chutí....
Medzi mnou a vami je však jeden rozdiel -vy sa na to dívate z jednej strany /mnoho vecí nevidíte,nepoznáte/ ako pacientky - ja však z tej druhej ako lekár.
Prvý pôrod som absolvovala v nemocnici na strednom slovensku a dúfam,že ak budem čakať druhé dieťa bude to takisto.Do našej nemocnice by som nešla,nikdy.Poznám tie pomery,skutočnosti,ktoré mi v tom bránia-ako aj strach o mňa a moje dieťa....
Všetci dobrí lekári,ktorí za niečo stáli sme odtiaľ odišli,a k týmto novým ,ktorí sú tam rok aj s cestou-nezaučení,neskúsení....no neviem,pravdupovediac,mám problém vyriešiť dilemu komu si dám urobiť len sono ,nieto pôrod....

fabienamata
16. jún 2007

ano je to pravda že vela doktorov z NZ nem.odišlo preto sa neposkytuje epidur.lebo je zúfaly počet anesteziologov,ale starostlivosť na novor.odd.na čele s prim.Bauerom je fakt vysoko profesionálna je to fantastický odborník a doslovne tam vypiplaju take dieťatko ktoré je skoro bez šance.

altea
19. jún 2007

čo sa týka primára Bauera- to je fakt jednička aj pôrodnícke oddelenie.Škoda,že sa to nedá povedať o samotnej gynekológii.

abbi
20. jún 2007

altea uplne suhlasim. velmi dobre novorodenecke ale porodnicke ide dolu vodou. skoda.

nutka
28. jún 2007

...tak uz sme domka a podavam info o NZ porodnici.....
Sestricky su velmi velmi mile,ochotne pomoct a poradit,len sa treba pytat a pytat a otravovat....Doktori pri vizitach a starostlivost bola na dobrej urovni,taktiez sa treba pytat az vam nieco hovoria a nerozumiete-vzdy mi vsetko vysvetlili co a ako a kedy....
Strava,no taka nemocnicna, ale dalo sa prezit s detskymi vyzivami od manzela 😀 .
A co sa tyka nemocnicneho oblecenia pre mamicky a drobcov sa tiez dalo...pred porodom som nosila svoju nocnu koselu,ale po porode som si nechala tu bielu nemocnicnu,lebo som sa potila a mliecko tieklo,a kazdy den vlastne kedykolvek sme si mohli menit za ciste,takze to bolo vyhodnejsie nosit ich a nestarat sa o pranie....
Babatka boli v ich perinkach,-uz nie su take klasika biele,ale maju farebne a taktiez vam ich kedykolvek vymenia,az sa vam uspinia.Potom,ked mi Samka dali na izbu,tak som si ho prezliekla do svojich kosielok....

...takze mne bolo v porodnici fajn,a dalsie babatko urcite pojdeme "kupit" do NZ 😀

renika
11. júl 2007

Pozná niektorá z Vás doktorku Bezákovú? Rodila niektorá u nej? Aká je to doktorka?

dragan2
13. júl 2007

zdravim damy no mi ideme tiez rodit za chvilku do novych zamkov a preto by sme boli velmi radi ak tu rozbehneme nejaku riadnu diskusiu o NOVOZAMOCKEJ NEMOCNICI
Sme z Komarna ale tam som pocul ze je to hruza tak ak je tu nejak aco to cita nech napise svoje dojmy vopred dakuje ocko

dddeni
26. júl 2007

Ahojte, Renika chcela by som Ti povedať, že hoci som rodila u iného lekára v NZ, asistovala tam (mala som komplikovanejší pôrod - vákuom...) okrem sestričky aj Dr.Bezáková. Ona ma prišla pozrieť na druhý deň aj na izbu - že ako sa mi darí. Bola veľmi milá. Aj sestričky boli veľmi zlaté. Veľmi zlatá a ochotná bola aj Dr.Renčková. Ja som lekára nemala zaisteného - tiež som to nechala na toho, kto mal práve službu.
Nemocnicu vrelo odporúčam všetkým, ktoré o NZ zvažujú. KeĎže pôrod bol taký, aký bol, malú som mala pár dní na pozorovaní na odd.Dr.Bauera.To oddelenie nemá chybu!!! Len sa treba pýtať, a oni ochotne odpovedajú.
Ak budete mať niekto nejaké konkrétnejšie otázky ohľadne nem.NZ - pôrod, rada Vám odpoviem.Ahojte.

renika
29. júl 2007

ďakujem dddeni za info. Takže v NZ je to v pohode, aj keď si nevybavíš doktora - to je super. Ja by som chcela rodiť s EPI a teraz ju v NZ nepodávajú ☹ Veľmi dúfam, že do novembra sa to zmení....

mirell
19. aug 2007

Ahojte,dufam že sa prida ku mne ešte niekto!!!!Som tu nová a rodiť budem v oktobri. Prosím má niekto čerstvé info o EPI v NZ? už sa podáva?
Okrem dvoch spomínaných doktorov, odporuča ešte niekto inu/iného doktora?ja som počula aj negatíva ale ako vidim tu väčšina z vas je spokojná. Má ešte niekto skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre