Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
29. jún 2012

@bklaudia ze vraj aby jej nebola zima

jaja32
30. jún 2012

Ahojte mamicky, riadne tepla idu na nas, no co uz leto je leto. Normalne neviem co pobalit babatku do nemocnice na oblecenie. Prvu som rodila v zime a bolo to jednoduche, teraz rodim zaciatkom augusta. Ako tak citam diskusiu, je dobre mat asi pobalene aj oblecenie s kratkym rukavom? Nemam tusenie ako bude v nemocke. Dufam, do augusta to nejako dotiahnem, uz mam skrateny krcok, ale dr povedal, ze sa stav nemeni, tak snad vydrzime.

tomika
30. jún 2012

ináč aj moje deti boli tak po porode,v perinke,v košielke,a nožičky zabalené do plienok+ponožky.A bolo to pohodlné,lebo 2 hod (u syna každy 1,5 hod) prebalovať+kojiť..nebolo treba vyzliekať iba vybaliť a bolo to.Lebo pri každom prebalovani bola v plienke kaka,najprv zelená,potom už žltá 🙂

katuskaaa29
30. jún 2012

@jaja32 kludne si zober j nieco s kratkym rukavom

jaja32
3. júl 2012

Ahojte, vcera na poradni mi Dr. povedal, ze dr. Žifčák sa uz do nemocnice nevrati.

moon1979
3. júl 2012

@bambulka248
kontrakcie sa dajú zvládnuť v pohode, ak ich správne predýchaš 🙂 v žiadnom prípade nezadržiavať dych ... ja som to robila tak, že som sa rukami oprela o stenu, trošku sa predklonila, pohupovala som sa v panve do strán (to mi robilo dobre) 😀 a hlbokýýýý nááááádych - hlbokýýýýý výdych a takto krásne predýchať každú jednu kontrakciu. Potom ked sa mi pridružili krížové bolesti tak som si pekne vliezla do sprchy a sprchovala si teplu vodu na kríže, to veľmi dobre tiež pomáhalo pri bolestiach 🙂 kludne si vypýtaj aj fit loptu a pri kontrakcii na nej poskakuj, alebo sa pohybuj panvou dopredu a dozadu alebo do stran - to uz sama budes vidiet co ti robi dobre ... ale zaklad je DYCHAT 🙂

adrioska
3. júl 2012

@moon1979 myslim, ze @bambulka248 to uz ma za sebou, ci?... 😉

moon1979
3. júl 2012

@adrioska
možno hej, nebola som tu dávnejšie, tak si čitam komentáre 🙂

tomika
3. júl 2012

@moon1979 na mna ked prišli bolesti,tak som zadržala dych 😖 .Dufam že do tretice už budem vedieť čo a ako mám robiť 😀

moon1979
3. júl 2012

@tomika
nesmie sa zadržiavať dych lebo tym padom ani dieťa nedostáva kyslík pri kontrakcii a len si to celé potom sťažuješ 🙂 tak do tretice všetko dobré ako sa hovorí 🙂

gabuci
3. júl 2012

@tomika no to si mala dobrý nápad zadržiavať dych.Predýchať kontrakcie...nájsť takú polohu,čo ti najviac pomôže.

katuskaaa29
3. júl 2012

@jaja32 no tak to bolo aj v marci vtedy mim doktorka povedala, ze sa nevrati a potom ho primar volal pat lebo ich je tam malo, ale nakoniec nenastupil, dufam budete mat stastie a ozaj tam nebude

lubica773
6. júl 2012

ahojte baby, tak čo je tu nejaká, ktorá má tento mesiac termín? 🙂

bambulka248
7. júl 2012

Ahojte..... takze uz to mam za sebou 🙂 30.06.2012 sa nam narodil maly Lukasko. Co sa tyka porodnice, nemozem povedat nic zle. Pekne ciste kupelne a aj personal bol velmi mily ... Lekari uplne perfekty, sesticky mali obcas svoj den no v pohode. - ako sa spravate k nim, tak aj oni k vam.

tomika
7. júl 2012

@bambulka248 gratulujem !!!! 🙂

bklaudia
7. júl 2012

@bambulka248 gratulujem!!!

Babi, vie niekto aká je tarifla lekárov pri pôrode?(samozrejme odpovede čakám v správe) 😀

katuskaaa29
8. júl 2012

@bambulka248 ahojko, gratulujem, ako vidim pises to iste ako som ti pisala ja, tesim sa, ze ste uz doma a ze ste v poriadku,

gabuci
9. júl 2012

@bambulka248 gratulujem,teší ma ,že ti to vyšlo a nemáš zlé skúsenosti 🙂

1katkas
9. júl 2012

ahojte, citala som tu o dr. zifcakovi, ze ma nejake zdravotne problemy.... a mrzi ma, ze som nanho nadavala kvoli cisarskemu , mam to krasne zahojene a nastastie bez problemov...
dufam, ze sa mu zdravotny stav cim skor zlepsi

sisi1986
15. júl 2012

@bambulka248 gratulujem

sisi1986
2. aug 2012

Čaute baby, som tu znova, mohla by mi prosím niektorá z vás poradiť, čo treba nabaliť pre bábo do pôrodnice? s čím si vystačím? ... treba aj tie trápne košieľky, čo sa dávali voľakedy? alebo stačili body-čká? ... a pls, ešte mi poraďte, či kupovať veľkosť 0-0 alebo si vystačím aj s veľkosťou 0-3 mes.? ... koľko ks z čoho treba zobrať na tých pár dní? Vy mi iste dobre poradíte, čo to už máte za sebou. Vďaka pekne za odpovede. ... Je čas začať pomaly chystať vecičky, keby náhodou... som v 33 TT :D .... ešte raz ´dakujem

tomika
2. aug 2012

@sisi1986 ahoj,možes bodynká,ale ja osobne mám radšej bavlnené košielky s zapinanim v predu,alebo body zapinanim v predu.Kludne velkosť 0-3 mes.,lebo tie new born veci využijes max 2 tyždne..
Ja som si už zabalila tašku 🙂 ,balila som 2 košele,2 polodupky,4 bavlnené plienky,2 čapice,1ponožky,1 ortopedické gaťky,-a na cestu domov košelu,svetrik,dupačky,papučky,čiapku,-ešte mi donesu deku a ked bude chladnejšie tak zavinovačku do vajička),Pre bábo ešte pol balenia jednorázovych plienok new born (ked nestačia,tak donesu),pre istotu dudel,vlhčené obrusky.Zavinovačku netreba,ale možeš tiež.Pre mna kozmetiku (vložky,krém na bradavky-nezabudni),uterák,župan,nočné košele daju tam-ale pre istotu aj to beriem,pribor,papuče,foták,nabijačku na mobil...atd

jaja32
2. aug 2012

Ahojte,rodila som v NZ ale uz si vobec nepamatam ci im postaci kopia sobasneho listu? Rodny list asi netreba?

alzbet124
2. aug 2012

@jaja32 ahoj...mne stačila kópia 🙂 a rodný list nepotrebuješ, máš občiansky...

katuskaaa29
2. aug 2012

@jaja32 ahojko staci kopia

@tomika ortopedicke gatusky sa uz nepouzivaju, netreba ich brat

tomika
2. aug 2012

@katuskaaa29 a ani nebalit na široko?Ty si balila tak?

katuskaaa29
3. aug 2012

@tomika moja ja som vobec nebalila na siroko, mala som zakupene take gatuse ale som ich nepouzivala, po 4 tyzdnoch sme boli na kontrole u ortopedicky a vsetko bolo OK, musime ist este raz a to nejako v oktobri, aj ona mi hovorila, ze sa uz nebali na siroko

tomika
3. aug 2012

@katuskaaa29 ináč ked sa mi narodil syn-v nemocke ho nebalili na široko,ale potom doma k nám prišla sestrička-a tá hned ho tak zabalila-a že máme baliť tak na široko .Dcéra tá sa smiala že čo je to za "buggyos bugyogó" 😀
Uvidime čo kážu teraz.,a do tej prvej kontroli u ortopéda asi budem baliť tak.

katuskaaa29
3. aug 2012

@tomika ako chces je to tvoja vec ja som Lucku vobec nebalila a bolo to OK, inak asi na dedinach este sestriky povedia, ze na siroko ale tuto povedali aj v nemocnici ked som sa pytala a aj detska mi to povedala, ze netreba, no a aj ortopedicka sa smiala ked som jej povedala, ze som si kupila ortopedicke gatuse a jej rekacia bola: v obchode sa asi tesili, lebo uz aj tam vedia ze netreba na siroko balit

adrioska
3. aug 2012

@tomika ani ja som nebalila ani nebalim nasiroko...tiez som kupila tie ortopedicke gatky, no zbytocne vyhodene peniaze... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre