Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
3. máj 2013

@baileyka ani mne nedali, ale som si vypytala a sestricka, ze ozaj to chcete vyplnit???? ja ze ano, no tak dobre dame vam 🙂

adrioska
3. máj 2013

no ked nam dali, tak ze nefunguje schranka ci co, ze po vyplneni mame dat im do ruk... 😀 tak ale dala som...

nany12
3. máj 2013

@baileyka Ahooj no a toho sa velmi bojim ja to tam nezvládnem asi ked sa budu takto ku mne spravat .Presne toto mi hovorila kamoska co tam rodila ze z nej robili debila aj o mlieko dosla koly tomu co tam vyplakavala lebo kazda sestricka jej hovorila nieco ine a robili z nej vyslovene gramblavu maminu.

nany12
3. máj 2013

@nany12 Bojim sa ze budem velmi lutovat ze som nesla rodit inam chcela som do Banskej Štiavnice koly rizikovemu tehotenstvu som sa rozhodla ze odrodim tu ale toto je to ze mam velky strach z porodu a + este k tomu aj toho personalnu. Akoby nestacil ten porod

nany12
3. máj 2013

Bojim sa ze budem velmi lutovat ze som nesla rodit inam chcela som do Banskej Štiavnice koly rizikovemu tehotenstvu som sa rozhodla ze odrodim tu ale toto je to ze mam velky strach z porodu a + este k tomu aj toho personalnu. Akoby nestacil ten porod

stvura
3. máj 2013

@nany12 hlavne mysli na seba a dietatko, povedz si ze tych 5 dni tam vytrpis, prides domov a spravis si po svojom co sa vsetkeho tyka od kupania po krmenie-dojcenie pocnuc. Aj tie co sa tvaria ze su odbornicky nemaju vo vsetkom jasno, ale i tak mozes byt pokojna, odkedy som rodila prvy a teraz pred rokom posledny krat sa to zlepsilo 😉 . Hlavne sa nedaj vytocit, rob si ako budes citit ze je pre teba a tvoje dieta najlepsie.

baileyka
3. máj 2013

@nany12 neboj , počula som že na pôrodníckom sú oveľa lepšie sestričky ako na rizikovom.A doktorky sú super, a to je najdôležitejšie.Keď na tom budeš tak psychicky zle tak sa ti bude zdať drsný každý, ale čo by si kôli bábätku neurobila, nie? hlavne na sebe nedaj poznať že si slabá.Keď budú drzé buď aj ty.Aj moja spolubývajúca bola a vyplatilo sa jej to.Už si nedovolovali 😀 😝

nany12
3. máj 2013

@baileyka Ja som na rizikovom na 2 poschodi lezala 8 dni cez vianoce aj silvestra a ja sa nemozem stazovat boli praveze mile aj som sa pytala zien co tam lezali 2 mesiace ze tam sa tak nenarobia sestricky ako na porodnickom a hore na novorodeneckom tam sa musia sestricky obracat a preto su nervozne maju tam mamicky co su vyplasene neskusene citlive a to im lezie na nervy lebo oni to beru ako tovar co je velka chyba. Nervozne su z toho ze dnesna žena je sčitanejsia vie toho viac ako volakedy. Volakedy ked zeny rodili ani netusili co sa s nimi bude diat dnes je ina doba a my mame stary personal a tuto to tak neberu aby ma mala mamicka pekny zazitok z prichodu dietatka co je velmi zle a aj co sa tyka dojčenia maloktora mamicka tam dostane take inštrukcie aby pekne kojila aspon co som pocula neni tam nejaka normalna poradkyna ako spravne nato skor ti vytahaju bradavky zagania na teba ze si nemotorna a kaslu nato nemaju chut sa nejak venovat tym mamickam. A nechapem preco ked mame take vychyrene oddelenie pre rizikove bábätká

moon1979
3. máj 2013

@nany12 dovolia si len tolko, kolko im sama dovolíš 🙂 si dospelá, svojprávna, tak si nenechaj skákať po hlave ... ak vidia, že sa ich matky boja, tak jasné, že sú na "koni" ... odtial - potial a budeš mať pokoj 🙂 v prvom rade ty rozhoduješ o sebe a svojom dieťati na to nezabúdaj 🙂

katuskaaa29
3. máj 2013

@nany12 tak sa spravaju k tebe ako sa k nim spravas aj ty, je to sice pravda, ze niekedy kazda hovori nieco ine, ale co sa tyka mliecka tak ak dobre viem, tak na nastenke na chodbe je tel cislo na laktacnu poradkynu a ta ti poradi, ja som ich s nicim neotravovala, ozaj len vtedy ked som uz nevedela, ze co a ako, ale to bolo len raz a bolo vsetko OK

katuskaaa29
3. máj 2013

@nany12 co sa tyka porodu aj ja som sa toho bala, ale hlavne je, aby si myslela na to pozitivne a nie negativne, mne to vela pomohlo, ako si nastavis svoju psychiku tak to aj bude, ked vopred budes na to mysliet ze to bude hrozne a neviem co, tak to aj tak dopadne, ja som si to nedopustila a bolo vsetko OK, hlavne aby si bola v pohode, a ked sa niecoho bojis treba to tam povedat, ved su tam preto aby ti pomohli a ver tomu, ze ked pride cas porodu, tak tvoja psychika sa vypne, a ty budes pocuvat len to co sestricky a lekari hovoria, a bude vsetko v poriadku

nany12
3. máj 2013

@katuskaaa29 Ved ja viem ze velmi vela robi psychika. Nie som ten tip co by tam robil sceny a neviem co ako to nie skor nemam rada ked je na mna niekto bezdovodne hnusny . A samozrejme ze tento strach mam z rozpravania druhych a aj znamych ale tak pevne verim ze to nejako zvladneme ďakujem Vám velmi pekne za vase odpovede

katuskaaa29
3. máj 2013

@nany12 ja som tu psychiku nemala tak na mysli, ze by si tam vyvadzala, ale hlavne ten strach a netreba mysliet na nic zle, aj ja som sa strasne bala, pocuvala som aj ja vseliake historky z nemocnice, sestricky, lekari aki su hnusni a pod. no a vobce neboli taki bola som spokojna, ale doma bude doma uvidis, a rob podla seba to je najlepsie drzim palce

nany12
3. máj 2013

@katuskaaa29 Ďakujem no ked to bude za mnou urcite sem napisem ze ako som dopadla a či som spravila dobre že som sa rozhodla rodit tu.

lienka1983
4. máj 2013

@nany12 Ahoj..naozaj nemusíš mať žiadne obavy a lutovať určite nebudeš...ja som v NZ rodila teraz pred dvomi týždňami a všetko a všetci boli uplne super...ako doktori a setričky na porodnici tak aj sestričky na oddelení tak ako detske aj pre nas mamičky...stále sme mali na službu iné a nebol problém ani sjednou...ja som sice rodila už druhý krát tak som nepotrebovala ich pomoc moc ale ked mi malinky prvú noc grckal ešte plodovu vodu (to ma nenapadlo že to je plodová voda,tak som sa zľakla) tak som zanimi išla a hneď prišla a vysvetlila mi o čo ide a hneď sa mi onho postarala...a aj ine mamičky keď potrebovali pomocť s kojením ale dokrmovaním tak išli...aj mňa sa pytali či nám to ide... .a kupali nam ich sestričky každý druhý deň...raz sa spýtala či si ho chcem okupať ja a keď som povedala že nie že doma sa ešte nakúpem 😀 tak bez problémou ho okupala ona...a ženske setričky ti najprv pomožu do sprchy a potom keď budeš vedieť sama fungovať tak ich už nebudeš potrebovať...ja som sa tiež obávala lebo prvého syna som tam nerodila ale bola som spokojná...hlavne treba myslieť pozitívne...a všetko bude ok...😀

ivoninka
6. máj 2013

Trosku mimo porodnice, ale neviete kde v NZ by som vedela kupit monitor dychu Angelcare AC300?

mishell23
8. máj 2013

ahojte... docitala som sa ze v nemocnici v NZ nieje mozne si zazmluvniut porodnika.. je to mozne? ja chodit k Bibiane Halmesovej, ktora ma svoju sukromnu ambulanciu mimo nemocnice ale je porodnicka... a urcite by som nechcela mat pri porode nikoho ineho, iba ju... ako teda postupovat??
vopred dakujem...

mishell23
8. máj 2013

a este jedna otazka... neviete z akeho dovodu v porodnici v NZ neprikladaju dieta k matke bezprostredne po porode? toto je pre mna velmi dolezite ( mozno niektora z vas citala knihu - tvoje dieta ako sanca pre teba ) ... myslim ze ten prvy kontakt zo svetom - a teda s matkou je najdolezitejsi... a nechapem preco meranie a vazenie nemoze par hodin pockat, ved dietatko za ten cas nevyrastie... :( prave koli tomuto zvazujem aj inu porodnicu... ale neviem :(

katuskaaa29
8. máj 2013

@mishell23 dohodni sa s Halmesovou, vacsinou ak dobre viem, tak sa to robi tak, ze ked ma sluzbu tak ty tam prides a asi dostanes vyvolavacku, aspon toto som pocula, ale neviem ci to je takto, mne malu hned prilozili mala som ju par minut potom ju odvazili odmerali prekontrolovali a potom som ju mala znova

mishell23
8. máj 2013

@katuskaaa29 jeeeej dakujem,.. 🙂 dala si mi znovu nadej... Bibiane doverujem, a chcem sa zverit len jej... pokial to bude mozne...

tomika
10. máj 2013

@mishell23 mne syna hned priložili-takého nahučkéhe,mokrého-prikrili nás.Bol to prekrásny pocit.Dcéru (aj prvu,aj druhu) nie,zobrali na cca 3-5 minut,a až potom oblečenu priložili na prsnik.Ale ked povieš aby ti dieťatko hned priložili,určite tak urobia.To je taky silny pocit,hned budeš plakať od šťastia 🙂 (ale to aj tak ked nepriložia hned 😵 ) ,také horuce má vtedy bábatko celé teličko,no nádhera.A na také štastné chvile,aj oni tam radi pozeraju 🙂 ,preživaju to stebou.

tomika
10. máj 2013

ináč nič strašné to neni ked ti bábetko zoberu na pár minut-lebo ty ešte tam musiš trožka popracovať (vytlačiť placentu-ale to už nie je nič,neboj sa)

8154161616
23. máj 2013

Dá sa ísť vopred pred pôrodom do Nz na prehliadku pôrodnice?

lienka1983
27. máj 2013

@8154161616 áno dá sa...ale cez kurz ktorý robí pani Kalmanová...porodná asistentka z NZ porodnice

8154161616
27. máj 2013

Dakujem za odpoveď...Nz je od nás dosť daleko,takže predpôrodný kurz robíme doma 🙂 .Tak pôrodnicu uvidím iba v auguste,keď príde môj čas 🙂

libentina
27. máj 2013

@lienka1983
Ahoj, prosím Ťa, všimla som si, že si písala, že si rodila len nedávno v NZ... Viacerí ľudia v mojom okolí ma plašia, že podmienky v NZ nemocnici sa nedávno veľmi zmenili, odišli lekári... Vraj je lepšie bud sa s niekým dohodnúť (vybaviť si konkrétneho doktora- akože nejakého šikovneho, kt. zostal) alebo ísť niekam inam (do. KN)... Inak mam kamaratky, kt. nedavno rodili NZ, boli spokojne, ale mali dohodnutých lekárov... Ja by som si najradsej nikoho nezajednávala, proste chcela by som pockat na porodne bolesti, ako sa rodilo kedysi, a ist do NZ nemocnice, a jednoducho sa zverit doktorom, vsak hadam vedia, co robia... Mala si aj Ty niekoho zajednaného?

lienka1983
28. máj 2013

@libentina
Ahoj,ano pred 6 týždňami som tam rodila druheho syna po prvý krát...Ja som nemala nikoho zajednaného...moj doktor rodi iba v KN a tam som nechcela ist...počula som na KN viac negativneho než pozitívne a hlavne o babetko sa lepšie postaraju v NZ...aj ja som tak bola doma som si počkala na kontrakcie ktore boli uz 3-5 min. a išla som rovno na sál....a boli uplne super...všetci aj pani doktorka a aj asistentky...tak sa nemusis ničoho bal a nemusiš si nikoho zajednávat...ked ta bude este nieco zaujimat kludne sa spytaj....😀

8154161616
29. máj 2013

Aj ja som mala prvý pôrod inde(v kn) ale ešte raz by som tam nechcela ísť.Aj ja plánujem ísť do Nz a nebudem mať nikoho jednaného.A to je hlavné,že v Nz poskytujú najlepšiu starostlivosť pre bábätko 🙂

jaja32
31. máj 2013

@libentina ja som rodila v NZ minuly rok a nebol ziadny problem. Rodila ma mlada pani doktorka a vobec nemozem spochybnit jej profesionalitu. Som nazoru, ze ked sa ma nieco stat, stane sa. Stale neviem pochopit, preco sa bojime novych lekarov. Je pravda, ze ti starsi odisli hlavne do KN, pretoze sa im nepacili podmienky v NZ. Ja osobne si myslim, ze sa im skor nepacilo financne ohodnotenie a ze nemozu brat peniaze za porod oficialne. Netreba sa bat. Su tam odbornici, keby neboli, urcite by si ich pan primar nenechal na oddeleni.

soni1
1. jún 2013

Ja som rodila v NZ nemocnici teraz v marci u mladučkej pani Dr. Tarbajovej, ktorá tam už ale nie je. Bola som s ňou maximálne spokojná, bola veľmi zlatá a mala ľudský prístup. Ďakujem jej za všetko, lebo na pôrod mám len príjemné spomienky a to vďaka nej. Avšak to nemôžem povedať o sestričkách na šestonedelí, absolútne neochotné pomôcť a k človeku sa správali otrasne, boli podráždené až až. Samozrejme asi na jednu výnimku. Ani s kojením neboli ochotné pomôcť, nech sa hanbia, ale už ich neriešim, mám pri sebe krásneho zdravého syna a to je hlavné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre