Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

gabuci
27. jún 2012

@katuskaaa29 No čo som ja písala,pomaly bude 12 rokov že sa to stalo.Večer som porodila,ráno hned mi dali ten obväz na jednu nohu,ja som z domu vtedy nemala,lebo pri prvom pôrode mi nedali,hoci som aj vtedy mala, škaredé žily.Mala som pôrody prirodzené,nie cisársky.

katuskaaa29
27. jún 2012

@moncikg @tomika Zifcak tam nie je, ma zdravotne problemy ako pises, mal by sa vratit 2. maja, ale zavolal, ze este sa nevrati, cca ze vraj este 2 mesiace bude doma, tak poodla toho by sa mal vratit nejako v juli alebo v auguste

sisi1986
28. jún 2012

@katuskaaa29 @moncikg @tomika ... tak mňa Žifčák teda zastihne, ja idem až v septembri :(

katuskaaa29
28. jún 2012

@sisi1986 mozno, ze nie, podla mna zavisi od jeho zdravotneho stavu, ak dobre viem tak mal 2 infarkty

tomika
28. jún 2012

@sisi1986 aj ja v septembri alebo koncom augusta 😖 .A aky je ten Dr že sa všetci od neho boja????

sisi1986
28. jún 2012

@tomika ja až koncom niekedy alebo v strede 🙂, termín mám na 27.9. ale bábo je o týždeň väščšie, že vraj. Podľa 4D to vychádza na 17. 9.

smile82
28. jún 2012

@katuskaaa29 dakujem! tak to pojdem poriadne nabalena....esteze nase zdravotnictvo je v takom vynikajucom stave

adrioska
28. jún 2012

@gabuci dufam, ze sa nenahnevas,ale fakt som sa zasmiala pri Tvojom prispevku... 😀 😀 😀 Aj ked je to smiech cez slzy toto nase zdravotnictvo... ☹ Tak ale obvaz si este vacsina z nas vie priniest, len aby dolezitejsie lieky nechybali, ze ano... 😔 😅
@tomika On myslim chodi najma k cisarskym, co dufam, ze Tebe uz nehrozi... 😉
@sisi1986 aj ja som mala vacsie babo a porodila som presne na termin... 😉

katuskaaa29
28. jún 2012

@smile82 no to mas pravdu, ja sosm mala jeden velky kufor a este jednu tasku taku vacsiu, ale nerob z toho problem su tam na to zvyknute tie sestricky

bambulka248
28. jún 2012

baby rodili ste niektora v nz na vyvolavacku? ja mam dnes termin a v poradni mi doki povedal ze na porod to nevyzera a ze mam prist zajtra a rozhodne sa ci budeme este cez vikend doma, alebo nastup do nemocnice. No tak ci tak to bude asi vyvolavacka. Je pravda ze to tak strasne boli? Ako to prebiehalo? dakujem

adrioska
28. jún 2012

@bambulka248 ja som mala termin 15.5. a este cez obed nic, o stvrtej som dostala bolesti a vecer o deviatej som porodila. Nechcem Ti davat plane nadeje, ale este sa ti to moze zvrtnut. 🙂

bambulka248
28. jún 2012

@adrioska no bodaj by si mala pravdu 🙂 som chcela aby to slo prirodzene a som necakala ze takto skoro po termine sa to bude riesit

janqa24
28. jún 2012

ja teda neviem baby, ja som mala MUDr. Zifcaka pri prvom cisarskom, lebo mal sluzbu a okrem neho tam bol este MUDr. Georeogh, lebo to je moj lekar, a zo Zifcaka som mala celkom v pohode dojem, nebol na mna nejak neprijemny ani nic.....potom som ho zazila este na oddeleni sestonedelia na jednej vizite myslim, ale tiez v pohode.....
k tym obvazom - pred dvomi rokmi, ked som rodila, som dostala obvazy na obe nohy a nemusela som si ich kupit 😀
co sa stravy tyka, je to hroza, uz sa na to "tesim" 😝 tym viac, ze po cisarskom vam naordinuju super dietu, ze prve dva dni som mala len tekutiny a puding 😝

janqa24
28. jún 2012

@bambulka248 neboj sa, vsetko dobre dopadne 🙂 vzdy lepsie, ked sa to riesi takto "skoro" ako neskoro, mam kamosku, ktoru nechali dost dlho prenasat, az mala nakoniec zelenu plodovu vodu a potom ju len plasili, ze s dietatkom nebude vsetko v poriadku 😠 vsetko dobre dopadlo, ma krasnu a sikovnu dcerku, ale tie nervy.... 🙄

adrioska
28. jún 2012

@bambulka248 a nemas ziadne "predzvesti"? ja som mala uz dva dni nepravidelne bolesti...ale to bol moj druhy porod, pri prvom sa to tiez tazsie rozbiehalo, mi odtiekla voda a porodila som az na druhy den...ale podla mna si este ok, este neprenasas a ako som povedala, moze to prist aj dnes. Mna tiez skoro zacala riesit doktorka, uz den pred terminom ma posielala na odber krvi, na interne vysetrenia,...Krv som este stihla, ostatne uz nie... 🙂

bambulka248
28. jún 2012

@adrioska ctg ukazuje velmi slabe kontrakcie a maly sa netlaci dole, takze doktor povedal ze na porod to nevyzera. Co ja citim tak mi obcas tvrdne brusko a aj dole ma zvyknie niekedy rezat, ale tak ked dokor hovori ze to vidi takto ,,

gabuci
28. jún 2012

@adrioska nemám dôvod sa hnevať,aj pre mna to bolo smiešne aj trápne,však ked s tým spočítam,tak som mohla z domu mať ten obväz.Nie že dôjde sestrička,ukážte mi nohu rýchlo,treba na to obväz,aby sa nič zle nestalo...no dobre,a druhá noha,však tá je škaredšia?Viete pani mám len jeden obväz. 🙂 alebo som bola to pri prvom tehu na príjme,vyzlečte sa pani a motajú sa motajú a košeľa nikde.Potom som len čakala a čakala a konečne si požičali z druhého oddelenia.A ked som chcela meniť,tak no pani je to problém,dávajte si pozor,lebo to treba vrátiť na to oddelenie 😉 Ešte skôr:na oddelení ked som ležala pred pôrodom a po istom čase som mohla ísť domov.Dôjdu ráno a povel znelo,pani ide domov ale najprv jej treba odstrániť pesar.Totiž to patrí do nemocnice,majetok oddelenia. 😉 No na poradnu ešte pred pôrodom môžte svojmu gynekologovi.Lenže ja som mala svoju v nemocnici.Hovorím,však ja tu dole mám svoju v tej ordinácii.Na to odpoved:dobre pesar môže zostať,však ste naša 😀 Veru človek prežije aj smiešne situácie,nie je to ináč ani teraz,netreba sa dopredu strachovať.Aj tak my maminy všetko vydržíme,však ani tá bolesť netrvá toľko,že by sa nedalo vydržať,aj ten pobyt sa dá vydržať... 🙂 Časom každá dôjde na to,že bolo zbytočne dopredu sa tak strachovať.

gabuci
28. jún 2012

@bambulka248 doktor môže tvrdiť,že nevyzerá na pôrod,ale samotný pôrod sa môže rozbehnúť raz-dva.Nechaj sa len prekvapiť.Možno do konca týždna budeš po tom.Ja som pri druhom pôrode mala oxytocín,nemala som väčšie bolesti ako pri prvom pôrode.Rozdieľ som cítila len v tom,že pri prvom som sa pohybovala po chodbe vone,pri druhom kvôli oxy som ležala a to bolo trocha nepríjemnejšie.Ja ti držím palce,netráp sa toľko,čo musí aj tak príde...nebude to už dlho trvať a malé budeš mať v náručí. 🙂

adrioska
28. jún 2012

@gabuci 😀 😀 S takymito zazitkami clovek lahsie prezije ten pobyt v nemocnici, ze? Nuz, aby horsie nebolo...Inak ked som bola s prvym syncekom v nemocnici, tak na izbe so mnou bola jedna, strasna papula, zazili sme s nou riadnu srandu, bola tam s nami este jedna mlada asi 22-rocna mamicka (my sme mali vtedy 28) a ta sa pyta, ze "tu sa neda nic robit (asi sa nudila, aj ked mala pri sebe babo, neviem 😀 😀 😀 )?" a ta "papula" jej hovori: "A co by si chcela tancovat?" No ja som dostala taky zachvat smiechu, chuda moj maly, neviem, ci som ho prave nekojila vtedy, no mala som co so sebou robit, aby som zadrzala smiech. 🙂 😀

adrioska
28. jún 2012

@bambulka248 ja som bola takisto ako @gabuci len s tym rozdielom, ze oxytocin som mala pri prvom, musela som cely porod prelezat na stole a pri druhom som sa mohla volne pohybovat vdakabohu, lebo poleziacky predychavat kontrakcie nie je teda sranda...ale asi bolest ako pise Gabuci rovnaka. Dohovor malemu nech uz pride, lebo cez vikend hlasia velke teploty, aby si sa neuparila v tomto teple s tym bruskom... 😀 😉

bklaudia
29. jún 2012

No takže, obväz som si kúpila včera, stálo to cca. 1,60 takže nič hrozného, a keď to nebudem potrebovať, tak sa nám to doma zíde 😀
Ja mám termín na stred augusta, ale podľa mňa to bude trošičku skoršie. Látkové plienky (2-3kusy) mám zobrať pod hlavičku? Ja si zavinovačku neberiem, hoci čo je v nemocnici nie je pekné, ale aspoň si nešpiním svoje 😀 a nebude mi to brať miesto v taške. Pri prvom pôrode som sa zmestila do jedného veľkého kufra s kolieskami, tak si myslím že aj teraz, čo bude potrebné ešte prinesie zamnou manžel. Jaj, no namiesto zavinovačky si beriem malý vankúšik pre seba 😀

katuskaaa29
29. jún 2012

@bklaudia ja som mala 5 latkovych plienok, a pootom mi este museli doniest, lebo to nestacilo.

bklaudia
29. jún 2012

@katuskaaa29 ja si nespomínam, koľko plienok som spotrebovala, ale nachystené budem mať doma viacej a potom uvidíme, koľko treba.

bklaudia
29. jún 2012

@katuskaaa29 načo ti bolo toľko plienok?

katuskaaa29
29. jún 2012

@bklaudia do 2 mala zabalene nozicky, 1 mala pod sebou v perinke, 1 mala pod hlavickou a a1 na odgrgavanie

tomika
29. jún 2012

a ja som ešte mala aj pri prsiach tu plienku,lebo mi tieklo mlieko.A aj potom prvé tyždne doma mi robilo dobre mať plinku pri prsiach v podrsenke ,neviem či to teplo,alebo tá látka,ale bolo pohodlnejšie ako tie prsné tampony 😅 .
Teraz mám nachystané 10 bielych plienok a 5 takych farebnych.

tomika
29. jún 2012

@bklaudia ja som sa pitala,zavinovačku nemusiš brať svoju.Ani ja neberiem.Na cestu domov zase nebudem potrebovať zavinovačku,lebo bábo bude vo vajičku..asi len deku,keby náhodou bolo velmi zlé počasie tak mám taká zavinovačku ako deka do vajička-tak aj to.

bklaudia
29. jún 2012

@katuskaaa29 prečo mala zabelené nožičky v plienke?
tomika aj ja mám prichystané cca. 10 bielých plienočiek, ale nechcem ich všetko zobrať do nemocnice. Chystám sa na cisárky, takže mi určite nebude tiecť mlieko až tak aby som potrebovala do podprsenky plienku.

elisadavinci
29. jún 2012

@bklaudia keď som rodila prvého, bol akurat začiatok jula a hrozne tepla boli. sestričky nám kázali dať na dieťa len kratkorukave bodynko, ponoožtičky a nohy mal v bavlnenej plienke, a tak do perinky - aby sa nezapotili.

baby prosim vas, viete mi sem napisať ako maju lekaari službu - kto má ktorý deň? ešte neviem či to bude cisarsky aleob normal porod, to sa dozviem tesne pred terminom, ked mi pozru jazvu, ale rada by som vedela (pre pokoj duše) kto tam je. budem rodiť až v oktobri, takže sa nemusim bať ani nejakých prevratných zmien ako to býva počas letných dovolenkových mesiacov.

bklaudia
29. jún 2012

@elisadavinci no to som nevedela. Ja som malú rodila vo februári, takže také problémi som nemala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre