Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

szjanka
29. okt 2012

@mata211 staci prefoteny sobasny list?

mata211
29. okt 2012

predpokladam ze original k nahliadnutiu treba ......

zuzanasala
29. okt 2012

@mata211 dakujem za info.ja mám termín 13.12

szjanka
29. okt 2012

@mata211
@zuzanasala ako sme pekne tyzden za sebou 🙂 Ja musim pockat na vas, alebo vy sa musite poponahlat 🙂

zsuzsula
29. okt 2012

@mata211 Dakujem pekne za zoznam 🙂

mata211
29. okt 2012

@szjanka @zuzanasala nooo tak ja si myslim ze pojdem skor .....🙂 ku ktorym lekarom chodite ??? tu v nz ???? ....platite za prietoky a taketo veci u gynekologa ?

zuzanasala
29. okt 2012

@mata211 ja mám dr v šali,a do nz mám isť začiatkom decembra,tak mi povedal primár

lucinka3001
29. okt 2012

Ja som v Nových Zámkoch porodila obe moje detičky - jedno pred šiestimi rokmi, druhé bude teraz v novembri rok. Som spokojná na viac ako 100%, aj keď oba pôrody boli cisárskym rezom - podotýkam,nevybaveným! Je to jedna z mála nemocníc, ktorá funguje na úrovni a čo sa týka predčasniatok, je na 100% vybavená. Dokážu tam vypiplať aj pólkilové bábenko... Je to na tebe

zuzanasala
29. okt 2012

@lucinka3001 ja som tam ležala v septembri na gynekologickom odd a som bola spokojná.Ja neviem ako budem rodiť,asi podla toho aká bude situácia,ale cisársky nechcem to sa bojím 🙂 keď ma uspia 🙂 Ale čo veď nebudem prvá ani posledná koho to čaká

lucinka3001
29. okt 2012

Netreba sa báť. mne sa malý narodil na 36.týždeň, mala som placenta praevia, malá sa narodila síce na termín, ale zakliesnená do lonovej kosti+silná tehotenská diabetes. Tiež som mala strach, či sa zobudím, ale potom sa to akosi zvrtlo a prestala som myslieť na seba - jediné, čo ma napadlo, že nech sa môjmu dieťaťu nič nestane, nech to má mať pre mňa akékoľvek následky. Len maličké nech je v poriadku. Na novorodeneckom sú veľmi milé sestričky a hlavne, treba sa na všetko pýtať. Oni tiež nejedli všehochlieb, aby vedeli, čo každá mamina potrebuje. Ja som mala pri druhom problémy s kojením. prišla laktačná poradkyňa, vysvetlila, ukázala, odskúšali sme to a ...išlo 🙂 Preto hovorím, že jednoznačne Nové Zámky. Viem, že tam nosia predčasniatka až z ďalekého okolia, pretože mám známu na oddelení patologických novorodencov a aj za seba môžem povedať, že klobúk dolu...

janinka84
4. nov 2012

@ivoninka Ahoj, Ja som u Halmesovej, momentalne som v 28. tyzdni. A som s nou nadmieru spokojna. Je velmi mila, vzdy mi vysvetli co treba. Jednoducho k nej mam doveru, co je asi najdolezitejsie.

ivanaivana
4. nov 2012

Ahojte, vie mi niektora z vas povedat, ci v nz porodnici podavaju epiduralku?

zankaj
4. nov 2012

@ivanaivana Ano davaju 🙂 Teda spon co kacky mne napisali.

jana_jana
4. nov 2012

@ivanaivana no ja som rodila pred 20 mesiacmi a epiduralku nedavali, ked som sa tu na to pred par tyzdnami pytala, tak mi baby pisali, ze stale nic. v januari ma caka dalsi porod a epiduralku by som teda dost uvitala, nech to stoji co to stoji 😢

zankaj
4. nov 2012

@jana_jana fuha no mne jedna pisala ze jej dali tak neviem. Ale je to zmutne ze niekde davaju a niekde nie ved to by mala mat kazda nemocka.

timety13
5. nov 2012

Rodila som pred dvomi tyzdnami a epiduralku este stale nedávaju.... :(

katuskaaa29
5. nov 2012

@zankaj
@ivanaivana baby mate zle informacie pri klasickom porode nedostanete epiduralku ☹ ja som rodila v maji a nedali, mne to ani nechybalo, asi mam vysoky prah bolesti, lebo pre mna porod bol ako ked pri menstruacii som mala krce a bolesti

zankaj
5. nov 2012

@katuskaaa29 No ja som sa pitala koi tomu ze to mam odporucene koli zdrav.stavu. Hladam nemocnicu kde to davaju

adrioska
5. nov 2012

@zankaj Ahoj, neviem, ci som ta spravne pochopila, ale zrejme mas kvoli zdravot. stavu doporuceny cisarsky rez a asi si chcela vediet, ci ti daju celkovu anestezu alebo spinal. Lebo v NZ robia oboje, ale myslim, ze ked mas planovany CS, tak preferuju celkovu anestezu. Ak sa mylim, tak ma mamicky prosim opravte.

zankaj
5. nov 2012

@adrioska No praveze mi odporucili EPI lenze v NZ EPI nedavaju a ani v NR takze netusim vazne ako porodim. Mam tachykardiu a tak ze radsej EPI ako ma uspat. Tak ja fakt uz neviem. Jedine utekat do BA najst lekara zaplatit si alebo ja uz neviem :(

adrioska
5. nov 2012

@zankaj A spinal mat nemozes?
Tak potom jedine do Blavy ist... ☹

zankaj
5. nov 2012

@adrioska No praveze neviem ci mozem. V EPI je nejaka latka co srdce ukludni a ze to by bolo najvhodnejsie. A spinal neviem ani ako funguje ani nic. Kocka jedna mi pisala ze mala spinal ale mala ukrutne bolesti hlavy tak neviem.

adrioska
5. nov 2012

@zankaj Nie som odbornik, tak nechcem trepat sprostosti 😀 , ale ak dobre viem, tak aj z EPI mozes mat bolesti hlavy...ale mozno nie, neviem, ake latky obsahuju...ja by som sa poradila s lekarom, ten ti najlepsie povie...ale v NZ nedavaju EPI, lebo na to nemaju anesteziologov (tak som pocula)...

zankaj
5. nov 2012

@adrioska No to hej pocula som aj ja. Ale cudujem sa ze najlepsia nemocka a nema anesteziologa :( Neviem jedine sa opitat v BA.

zsuzsula
5. nov 2012

Ahojte.Ja som rodila s spinalom pred 5 rokmy.To ti pichnu do chrbtice látku a tak ti umrtvia telo.Len ruky si budes cítit.

katuskaaa29
5. nov 2012

@zankaj ak dobre viem tak EPI nedavaju ani v Banskej Stiavnici, a ze vraj tam je najlepsia porodnica v SR

jana_jana
5. nov 2012

@zankaj tak ja som zase pocula ze v stiavnici davaju, no ale bohvie. automatika je to asi len v blave, v banskej bystrici kamoska chcela, a povedali, ze si musi za 200e zazmluvnit doktora, ktory bol ochodňtny dat epi, a potom este za tu epi dalsich 150 eur, tak akoze to je sila. moja sesterka rodila v anglicku, a hoci je podla mna tam zaujem lekarov pocas tehotenstva horsi ako u nas, porod bol jedna basen, prisla do nemocky, hned jej dali oxytocin, aby to urychlili a epi, ktoru si sama davkovala, ked zacala mat vacsie bolesti, vsetko zadara, a porodila v uplnej pohode a bez stresu, ani sit ju nemuseli.... u nas take nehrozi, ale inak tusim v topolcanoch som pocula ze davaju epi, ale to si nie som ista.

zankaj
5. nov 2012

@jana_jana No ja si pripadam ako niekde za opicami. Ako nie v zlom ale ked niekde sa to da preco sa to zase inde neda? Ide tu hlavne aj o ochotu lekarov a sestriciek. EPI je samozrejmost len v BA tak kocka rodila a ze chodili tam mamicky automaticky dostavali epi ktore si to zaplatili. No uvidime

mamiedi
5. nov 2012

Epiduralku davaju v Komarne.

jana_jana
5. nov 2012

@zankaj no ja som prvy porod epi ani nejak nechcela, ale kedze to trvalo 16 hodin a teda nebola to sranda, tak by som to teraz na druhykrat brala vsetkymi desiatimi. ibaze chcem rodit v NZ, mam z tej nemocnice dobry pocit, vcelku aj dobru skusenost aj s lekarmi a asestrickami, urcite mi to pripada lepsia moznost ako NR a zase trepat sa niekam cez pol slovenska a o par dni naspat este ledva sediac a s malym cerstvym babom, to mi pripada strasna blbost. preto chcem NZ, jedine, co ma stve, je prave to ze nedavaju epi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre