Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

beatrice28
4. apr 2013

Ja som v tejto nemocnici rodila dvakrát a bola som spokojná, aj s personálom, aj celkovo so všetkým, akurát tú stravu by mohli ešte trochu vylepšiť 🙂

miamoja2012
5. apr 2013

AHojte,
chcem sa spytat, mate niekto skusenost ?
Vsade citam, ze v poslednom mesiaci sa na tie kazdo-tyzdenne poradne chodi uz do porodnice... Mne doki povedal, ze v NZ to tak nefunguje, ze nema kto robit poradnu...
A ja by som aj celkom rada šla do nemocnice sa dat pozret, lebo moj doki nepozera ani vahu, ani ctg ani prietoky... vzdy ze vsetko je OK... Ale zas nechcem ist do nemocnice s tym ze nieco mi je, nieze si ma tam nechaju :((

TAK ROBI SA V NEMOCNICI PORADNA ? Dík za info

jajus18
6. apr 2013

@miamoja2012 ahoj.pokial viem poradna sa robi,ale len raz do tyzdna myslim ze v stredu.aj mna tam chcel dr poslat,ale nakoniec som to nestihla 😉 neviem,skus tam zavolat a popytat sa ze co a ako..lebo je pravda,ze asi to tam ani nema kto spravit.. ☹

miamoja2012
6. apr 2013

Ked budem na nadstandarde, moze tam otecko byt aj v noci, resp. spat ?

jajus18
7. apr 2013

@miamoja2012 ano moze.ked si to priplati 😉

miamoja2012
7. apr 2013

@jajus18 inak tam ako moze byt ? neviem o ziadnom obmedzeni...

adrioska
7. apr 2013

@miamoja2012 Ked Ti doki napise nejaku diagnozu, tak sa robi...inak sa nerobi poradna.

jajus18
7. apr 2013

@miamoja2012 ano,normalne tam moze byt,ale ked chces aby tam spaval tak si musi priplatit...

ivoninka
7. apr 2013

@adrioska to akoze ked tam niekto zaklope/zazvoni ze dr. ma poslal tak aj budu ordinovat? 🙂 ci ako?

adrioska
8. apr 2013

@ivoninka ano jasne, chodi tam za to dost pacientiek...😉

ivoninka
8. apr 2013

@adrioska no tak uvidim,pomaly sa to bude aj mna tykat 🙂

ivoninka
8. apr 2013

A este otazka pre tie, ktore teraz niekedy v tomto obdobi rodili v NZ- co vsetko treba zobrat so sebou do porodnice?Aj pre mna a aj pre babatko?Treba aj teplomer a pre maleho saty?

muriel293
8. apr 2013

@michelle1977 a to si sa s ním rozprávala počas toho ako si mala bolesti? asi áno že? alebo predtým ešte??? 😕 😅 😅 ja tiež nemožem na neho zlé povedať....on len tak hrozne vyzerá 😝 ako mäsiar 😀

muriel293
8. apr 2013

@nany12 aj ja som nemala mlieko práve kvôli tým "milým" sestrám!!! no teraz som už nachystaná že sa nedám zdeptať ani zastrašiť a ešte keď bude treba aj hubu si otvorím! 😠 tento raz chcem dojčiť a čím dlhšie tým lepšie!!!!!! 😠

muriel293
8. apr 2013

ešte by som rada vedela milé maminky ,či ste mali niektorá dohodnutá mudr. Halmešovú idú na ňu samé chvály a vraj je na roztrhanie....ja nad ňou aj rozmýšlam vlastne som jej už aj volala povedala že ak chcem mám sa o dva tt dostaviť ale čo mi nedá pokoja tak ako viem tuším robí iba utorky a soboty a potom neviem to si ma akože zavolá na svoju smenu a dá mi vyvolávačku?? to by som moc nechcela.... 😅

adrioska
9. apr 2013

@muriel293 tak sa porozpravaj s drobcom, nech sa pyta na svet v utorok alebo v sobotu... 🙂 Inak sa to neda, lebo oficialne nemozes mat nikoho zajednaneho...

michelle1977
9. apr 2013

muriel293..rozpravala som sa s nim este pred bolestami, on mi ten porod urychlil tak ze som tomu ja sama neverila, kedze tie pred tym trvali osem az devat hodin a s bolestami..teraz som mala len hodinu bolesti a porod trval 15 min... 🙂 on nie je zly....

miamoja2012
9. apr 2013

@michelle1977 ako urychlili ? a kto ? ak smiem vedet...

michelle1977
9. apr 2013

miamoja 2012-bol tam pan dr.Zifcak, ja som ho poprosila aby mi pomohol, velmi som sa bala od porodu, kedze som to uz zazila tri krat a bolo to hrozne-rodila som osem az devat hodin a mala som obrovske bolesti....on mi povedal, ze sa nemusim bat, urobi to tak aby som to zvladla bez stresu a rychlo...aj to tak bolo, pichol mi dva krat injekciu, presne neviem ze co, ale bola som uplne v pohode, kludna a bolesti som vnimala uplne v pohode...dufam ze sa mi podari este raz sa s nim stretnut a podakovat mu to este raz!!! 🙂

miamoja2012
9. apr 2013

@michelle1977 ja inekciu nechcem :(( este mi nikdy nedavali:(( to radsej vydrzim 🙂)

miamoja2012
9. apr 2013

@michelle1977
ja by som radsej chcela mechanicky vyvolat... bez chemie...

katuskaaa29
9. apr 2013

@miamoja2012 ahojko, ja som rodila pred rokom tieto vysetrenia uz ani vtedy sa nerobili, do nemocnice na kontrolu posielaju len problemove mamicky, cize tie ktore maju zdravotne problemy, prietoky mozes at spravit aj u svojho lekara aj mne to robila doktorka ale bolo treba za to platit 3,30.

katuskaaa29
9. apr 2013

@miamoja2012 ano ale za to sa plati plus 15 ci 16 euro na noc, cize ty platis 33 euro na den a otecko tych 15 ci 16 (tato cena pre otecka je bez stravy!)

miamoja2012
9. apr 2013

@katuskaaa29 aj mne doki povedal ze ctg a prietoky sa robia len problemovym... ale zato kukol 🙂)) mne aj vzdy pozre UZ aj zdola ... vzdy sa na to opytam tak to urobi a zadara.

miamoja2012
9. apr 2013

@katuskaaa29 dík, len pre istotu ci ta moznost je.

michelle1977
9. apr 2013

miamoja2012...ja ti verim, lenze mne vyvolali vsetky porody, kedze mi neprisli bolesti, a teraz posledny krat som aj prenasala a odtiekla mi aj plodova voda, ale aj tak teraz to bolo najlepsie...vyvolavacky nie su dobre ale v tomto pripade su nutne, ale nie je to jedno ze ake ti daju...

miamoja2012
11. apr 2013

@michelle1977
viem ze su infuzie, čípky a hamilton... aky je postup v NZ?

adri33
11. apr 2013

@ivoninka Ked sa ti narodi babetko, tak ho oblecu do nemocnicných až na druhý den si ho preobleces do svojich. a teplomer nie, to ti budu kazdý den rano okolo 5 a kazdý vecer merat,tak ze ti prilozia teplomer k celu. výbavicku to najdes hoci kde na nete..netreba vela, lebo sa krade.. a ked budes mat este nejake otaxky, tak ma kontaktuj. ja som bola v auguste.

ivoninka
11. apr 2013

@adri33 dakujem 🙂 tasku mam uz pobalenu, len som chcela vediet ze ci mi tam nieco nechyba..a vacsinou pisu ze na stranke porodnice je aj zoznam, ale ja som to nevidela nikde..a ten lieh na pupok a krytie na to netreba?to daju v nemocnici?a pribor a vlastny pohar?a ty si mala kolko kusov siat z kazdeho pre maleho?a ani kozmetiku pre male netreba, ze?

katuskaaa29
12. apr 2013

@ivoninka ahojko ja som rodila pred rokom v maji, neviem ako ale vtedy nekradli tam, takze s tym problemy neboli, ja som rodila klasicky, po porode 2 hodiny som este bola na sale, potom nas zobrali hore, tam dosla detska sestra malu okupala a hned ju prezliekla do svojich veci, ja som mala tieto veci:
MAMINKA
- župan
- 2 nočné košele ( vpredu na zapínanie )
- 1 osuška + 1 uterák na tvár , ruky
- 2 dojčenské podprsenky
- 1 bal. Tampónov do podprsenky
- 1 bal. Pôrodníckych vložiek ( ja som ich kúpila v zdr. Potrebách v FNsP NZ, ale majú aj inde )
- 4 ks jednorázových podložiek do postele
- 5 párov ponožiek
- Papuče
- Prezuvky do sprchy
- Ak chceš môžeš si zobrať aj fén na vlasy
- Kozmetické potreby: Zubná pasta
- Zubná kefa
- Sprch. Gél
- Šampón
- Telové mlieko
- Balzam na pery
- Krém na bradavky
- Toal. Papier
- Papierové vreckovky
- Hrebeň alebo Kefa na vlasy + gumička do vlasov
Kozmetické potreby som kupovala v Dm Drogerie lebo tam majú také malé cestovné balenia.
- Mobil + nabíjačka
DOKLADY
Občiansky preukaz
Kartička poistenca
Tehotenská knižka
Sobášny list ( stačí kópia)
Adresa + tel. pediatra
BÁBÄTKO
3 dojčenské košele veľ. 56
2 body veľ 56
2 čiapočky
3 rukavičky
3 ponožky
3 – 4 bavlnené dupačky
1 bal jednorázových plienok pre novorodencov od 3 -5 kg
5 ks bavlnených plienok
1 bal. Utierky na zadok

Krém na zadoček + Lieh na pupok+ Teplomer + Jednorazová odsávačka ( Toto Ti dajú v pôrodnici)

ale ak mozem odporucat najlepsie boli tie pyzamka z tesca keby ze z nova rodim, tak uz len take veci beriem pre babo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre