Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

marianna7
19. jan 2012

neratam este to ze mam od neho obrovsku jazvu a fakt nepeknu!!!!!

muriel293
19. jan 2012

@marianna7 boooože ...inak ja keď som mala tú cystu tak on furt len rezať a rezať hneď ako pobláznený...asi jeho obľúbená činnosť pritom ostatní ešte zvažovali punkciu ihlou...no ale našťastie dobre že to rezali (ale nie on) lebo mi to krvácalo do brušnej dutiny už...takže tak len som tým chcela povedať že fakt sa do toho hrnul ako divý!!! 😖

marianna7
19. jan 2012

@muriel293 tak to si mala stastie🙂 on zevraj rad reze pretoze pri normalnom pôrode uz viac krat pochybil a pri CRnie aspon tak som pocula

alzbet124
19. jan 2012

@muriel293 ahoj 🙂 mňa rodil Smolárik...ja som bola spokojná,aj napriek tomu,že sa na konci pôrod skomplikoval,ale to nemohol nikto vedieť...zvládol to na jednotku 🙂

muriel293
19. jan 2012

@alzbet124 mne je veľmi sympatický,čo som tam trčala len tak štyri dni a nič somnou nerobili tak keď prišiel on hneď sa ma ujal...som mu veľmi povďačná,škoda že to nakoniec dopadlo tak že je na mňa nahnevaný,ale je to veľké nedorozumenie no mrzí ma to lebo som naozaj bola spokojná.... 😔

alzbet124
19. jan 2012

@muriel293 ja som ležala v nemocnici pred pôrodom 3 dni,nič so mnou nerobili...čakalo sa na primára.Rodila som až na štvrtý deň.A podla mňa ak vzniklo nedorozumenie,tak to sa dá vysvetliť 🙂

muriel293
19. jan 2012

@alzbet124 už sa nedá to bolo minulý rok na silvestra ke´d ma operoval...potom mi povedal že mi vyberie stehy on môj doktor akurát mal voľno aj tak a keď som to spomenula pred primárom tak potom dr. Smolárika zvozil na koberčeku že ako si to predstavuje ja som nevedela že on nemôže vyberať stehy že to má robiť len tvoj gynekolog ale tak on tam aj tak nebol...neviem prečo bolo z toho také halooo jedno je isté že som mu tým posrala náladu bol veľmi nevrlý a mňa to doteraz mrzí :(

alzbet124
19. jan 2012

@muriel293 podla mňa na to aj zabudol a mimochodom,ty si odkiaľ mala vedieť,že ti Smolárik nemôže vybrať stehy?

muriel293
19. jan 2012

@alzbet124 no veď to keď už mi to sľúbil a bol taký ochotný sám od seba tak ma mal aspoň upozorniť že sa to nemá pred primárom hovoriť...bože,také banality nie? 😔 určite na to nezabudol lebo ja som extrémny tip s extrémnymi hláškami a preto sa na mňa nezabúda hehe

katuskaaa29
19. jan 2012

@muriel293 no ja mam info od jednej znamej, ona robi porodnu asistentku v NZ v nemocnici

muriel293
19. jan 2012

@katuskaaa29 no ja neviem dáke divné info,pri mne určite neplatili...neviem ako to je možnéé

katuskaaa29
19. jan 2012

@muriel293 no ja som sa u nej informovala, ako je to s oteckom pri porode, a ona mi to odpisala, bola som zvedava len na to, ci otecko musi mat papier od pani Kalmanovej, alebo od pszchologicky, ze mmoze bzt pri porode, a dostala somm taku informaciu aku som dostala, takze neviem, hadam ona ked tam robi tak vie ako to choodi, ale uvidime to pri porode

megi1989
19. jan 2012

@giapetko Ďakujem 🙂
@alicia28 - hej, nechali ma prirodzene 🙂 Nebolo to ľahké - ale povedzme si úprimne - ktorý pôrod je ľahký ? 😀 Ani jeden 😀 Inak mňa nikdy ani len nenapadlo nejaké zazmluvňovanie doktora. Neviem prečo by som mala platiť niekomu obrovské peniaze za niečo, čo urobiť musí. . . . 😠
@alzbet124 🙂 mne ju pekne priložili, hneď sa pekne prisala, a dali ju do postieľky vedľa mňa. Ale po 2 hodinách, kedy by sme mali ísť už na izbu - tak malú už zobrali hore, a mňa ešte nejakú dobu museli nechať dole - lebo mali plno. Takže mňa zobrali možno po hodinke za ňou 😀

pointka
20. jan 2012

@giapetko Rodila ma Dr. Halmesova, asistovala Dr. Koprdova, mala som CR a som velmi spokojna. Rodila som v spinale, len potom ma museli dat aj do celkovej anestezy, lebo mi museli dat doporiadku jazvu z predchadzajuceho porodu, kedze som ju mala katastrofalnu, ale predtym mi ukazali babo.
Nadstandard nahlasujes pri prijme na porodnici, skor sa neda a je to o stasti, ci bude akurat volny, je tam len jeden. Stoji 33,19 EUR na noc. Je dost drahy, ale ozaj to stoji za to, hlavne po CR, oddychnes si tam, mas tam maximalny klud.

h0blinka
20. jan 2012

@pointka caves je dobra sprava ze ti robili spinale sekciu - ved NZ to nerobia. bolesti po operacii tym padom asi boli ovela mensie. Aku mas jazvu? ja mam len cca 8cm ciarku, a nerada by som nad tym mala v buducnosti 15cm rebrík tak preto vizvedám ako zasiva sekciu Dr. Halmesova. Kto ti robil 1.sekciu ze to tak katastrofalne vizeralo?

pointka
20. jan 2012

@h0blinka 1. sekciu mi robili v Ruzinove v BA, ale bola pekna, len mne sa ta rana zapalila, na tom Dr. nemala ziadnu zasluhu. Dr. Halmesova sije velmi krasne, na to, ako mi musela vyrezavat a carovat s ranou mam ju krasnu, naozaj. Normalne sa ma anesteziologicka spytala, ci chcem spinal alebo celkovu a ja ze, to som nevedela, ze sa to tu da vybrat, ona, ze sa spyta anesteziologa, ci s tym bude suhlasit a suhlasil. Bolesti tazko povedat, nemozem to objektivne porovnat, lebo som to mala vnutri fakt skarede a museli to naozaj dost poobstrihavat a posit. Ale ak mozem odporucit, ak nechces rebrinak, treba si dohodnut lekara, co sije dermal.

h0blinka
20. jan 2012

super sprava do budcna ked budem potrebovat, to je tu asi viacerým novinka ze robia spinal 😉

me
20. jan 2012

@pointka
@h0blinka aj mojej známej robili pred 3 rokmi spinal, tiež jej dala na výber Halmešová, asi len ona je taká ústretová

alicia28
21. jan 2012

@megi1989 aj ja som tak rozmyslala ze ked som isla rodit 1x ze naco si mam zazmluvnit lekara, ked je to jeho povinnost odrodit ma, ved ma vyplatu, ja som prisla z BA do NZ nikoho som tam nepoznala tak mi bolo takzo riesit lekara koho si zazmluvnim ked to bolo pre mna vsetko nove. nechala som to teda na nahodu,,,teraz idem rodit 2x a uz to na nahodu nenecham, lebo nie je porod ako porod, ked ti moze niekto pomoct a ulahcit tie dlhe minuty radsej mu zaplatim,,,uz nebudem testovat, jedno dieta ma caka doma a nechcem aby to zle dopadlo ze sa budem zotavovat dlhe mesiace pri porode. uvidim ako to cele dopadne kam pojdem rodit a koho si zazmluvnim nechavam to na posledny mesiac, casu dost.

alicia28
21. jan 2012

@katuskaaa29 otecko moze mat aj 10 papierov od pani kalmanovej, v NZ je to tak ...ze caka vonku na chodbe a ked sa uz tlaci dieta von v poslednych minutach ho zavolaju dnu,,,niekedy to ani nestihne 🙂 , ale ked ma niekto stastie alebo znamosti tak sa to mozno da vybavit aby tam bol otecko celu dobu, ja som sa s tym zatial nestretla u nikoho koho poznam 😉

sandy80
25. jan 2012

Ahojte, teraz čítam, že vraj už aj v NZ robia špinál? Viete o tom niekto konkrétnejšie??? Je to niečo podobné ako epidurál??? Máte niekto skúsenosť v NZ??????? Díky za info🙂

h0blinka
25. jan 2012

Cau sandy. Cakate druhe! Supis, gratulujem. Podla toho co tu citam spinal bude robit len halmesova. Ale cakam co baby napisu

adrioska
26. jan 2012

Ahoj Sandy 🙂
Aj ja Ti blahozelam! 🙂 Budes rodit asi mesiac po mne... 😉 Podla mojich skromnych vedomosti je spinal nieco podobne ako epidural, ale epidural sa dava pri "normalnom" porode a spinal pri cisarskom, nie si vtedy uspata uplne a "vidis" priebeh porodu. Opravte ma, ak sa mylim. A tiez som tak pochopila, ze ho robi Dr. Halmesova. Vyzera to byt sikovna baba. Mala som ju pri velkom ultrazvuku a bola strasne zlata. Dufam, ze nam takito doktori z nemocnice neodidu. Bola by to skoda.

katy1986
26. jan 2012

Ahojte dievčatá, len som som si to preletela o čom sa bavíte, ja som Mudr. Halmešovú mala pri pôrode, rodila som sekciou, ona mala akurát službu....je to veľmi príjemná,trpezlivá,milá osôbka.....

marianna7
26. jan 2012

@alicia28 veru je to tak! Zbytocne vybavovali papier a platili za to aj tak ho tam nepustili a az nakoniec by ho zavolali aj bez papieru.

sandy80
26. jan 2012

@h0blinka ahoj, čakáme áno 🙂 Takže iba Halmešová, to mi nepomôže, ja by som chcela mať Stanka aj pri tomto pôrode🙂

sandy80
26. jan 2012

@adrioska Adrika moja, gratulujem aj ja tebe!!! 🙂 Tak sa asi v pôrodnici nestretneme, no človek nikdy nevie🙂 A čo budete mať, už viete?

h0blinka
27. jan 2012

No to neviem musia sa vyjadrit tie ci tak rodili, ja len dedukujem, lebo skora kazsa z nas tu bola vtom ze sa to v nz nerobi, pripadne sa spitaj na to stanka, ked pojdes na kontrolu. Urcite ti povie ako to je. A potom daj vediet.
@sandy80
@pointka

an1ta
27. jan 2012

Ahojte, ja som rodila v NZ v 10/2010 cisarskym v spinalnej anesteze, ale to bolo akutne po prevoze z GA po obede tak ma nemohli uspat. 🙂 Ale boli tam aj dalsie baby a tiez mali cs v spin. anesteze.

stvura
27. jan 2012

@alicia28 moj muz bol pri druhom porode - skoro od zaciatku, kym si nevybavil oblecko (tam ho prehanali, takze to trvalo a nestihol prve potlacenie), rodila som u pani Halmesovej a Kalmanovej vo stvrtok 30sep. 2010. Prvy porod (rok 2008) nestihol, ale to kvoli tomu ze porodnik urcil ze budem rodit okolo obeda a rodila som uz nadranom. Znamosti v porodnici nemam....inac rozmyslam nad zazmluvnenim (znova pani Halmesova, prveho som mala p. Goroga, aj tam som bola spokojna, no do tretice uz neviem ci budem riskovat) 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre