Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
5. máj 2012

@ajka2251 moja octanova mast sa pouziva bezne na opuchy

stvura
5. máj 2012

@katuskaaa29 beries octanovku? mne doteraz nepomohla nejako vyrazne, len troska zmiernila opuch...pouzivala som dost casto, lebo mam vecny problem s vyronmi do clenkov (hrala som v puberte hadzanu)...este si nabal cicadermu na bradavky 😉

ajka2251
5. máj 2012

@katuskaaa29 no ako to viem len v tomto spojeni som to ešte nepočula..

alicia28
6. máj 2012

@katuskaaa29 ,
@ajka2251 , len keby ta octanova mast nesmrdela jak hovado, bolo by to ok 🙂

alicia28
6. máj 2012

@ajka2251 , ani ja, ani si neviem predstavit ze by som sa s tym smradom natierala ked mam pri sebe vonave babetko,,fuj az ma napina 😝 ,
na bradavky som mala avent krem, je super a nemusis ani utierat ked ides kojit a pomaha,,,ja mozem povedat ze 100 % ale pouzivala som aj klobuciky avent na zaciatku kojenia lebo inak si to neviem bez klobucikov predstavit ake by som mala krvave bradavky ako ostatne baby co klobuciky nemali,
ale to je jedno.... to uz nikto potom neriesi hlavne ze dietatko mame pri sebe a sme ok 🙂

katuskaaa29
6. máj 2012

@stvura ano moja beriem octanovku, ak by to bolo opuchnute, mam bepanthen na bradavky

katuskaaa29
6. máj 2012

@alicia28 ked to pomoze tak mi to vobec nevadi ze to smrdi, 🙂 ved sa to da vydrzat 🙂

ajka2251
6. máj 2012

@alicia28 klobučiky mam aj ja kupene a na bradavky mam bepanthen po nom ževraj tiež netreba utierat a že tiež velmi dobre pomaha,a ked nebude dobry tak dole je lekaren 😉

katuskaaa29
6. máj 2012

@ajka2251 aj ja som tak ako ty mam klobuciky pripravene, a ten bepanthen mam aj ja, tak uvidime ci pomoze alebo nie.

sandy80
6. máj 2012

@katuskaaa29 bepanthen krémik, ten čo sa používa ja na zaparený zadoček? ten sa nemusí odstraňovať a môže sa kojiť? to vážne? mám to pripravené na malého riťku - aj väčšiemu som to používala na zadoček, výlučne tento krémik pomáhal, ale som nevedela že sa to aj na bradavky dáva a nemusí sa odstraňovať pred kojením, keď je to tak, idem to tiež dať do tašky - ktorú by som už bud. týždeň naozaj mala pripraviť...chystala som sa celý tento týždeň🙂

alicia28
6. máj 2012

@katuskaaa29 , da sa to vydrzat ale mne to pripomina stare zasmradene babky u lekara,,tak fuj,,,nemozem to pouzit ani keby co bolo,,,je mi zle,
tiez som mala opuchy ale nedavala som si na to nic,
na ranu-šitie... ten sprey z rias a to mi stacilo,,uvidim ako to bude teraz,,,ach jaj,,,uz len predstava je ,,,ze co zas bude a mam strach.

katuskaaa29
6. máj 2012

@sandy80 ano ten, tak nam hovorili aj na predpriprave, takze ja tam mam ten kremik

katuskaaa29
6. máj 2012

@alicia28 no ja to nejako vydrzim, a ja skusim nemysliet na to, ze co bude a ako leby ze uz teraz mam strazh tak potom je to problem u mna ze panika pocas porodu, tak nemyslim na to, cim viacej by som nad tym rozmyslala ze co a ako bude tym horsie by to bolo poznam sa, staci ked budem mat strach tam predtym v nemocnici

alicia28
6. máj 2012

@katuskaaa29 ,. ja som sa bala 1x na porod ale ked to uz zacalo tak nejak som na strach nemala cas, lebo bolesti boli take intenzivne ze strach tam uz nemal miesto.
vies ze teraz ked idem rodit 2x bojim sa viac,,,,uz viem co ma caka,,,je to take ze ked ides prvy krat nevies do coho tak sa len bojis ale nevies coho sa bat a potom ten strach ani nema miesto ked sa rodi mysli sa na to co sestry a lekar hovori a ine nic ta nezaujima
lenze teraz uz viem ako to prebieha a ked si to premiestnem teraz bojim sa veru,,,ked budem na sale rodit ...verim ze strach uz nebude lebo zase budu ine starosti a strach nebude mat miesto,,bude to boj 🙂 teraz mam cas bat sa ,,som doma a porod sa uz blizi.....super je ze vysledok bude babetko

sandy80
6. máj 2012

@alicia28 aj ja sa bojím viac, ako prvýkrát ☹

alicia28
6. máj 2012

@sandy80 , no keby sa to dalo tak spravit ze som akoze prvorodicka nech neviem co ma caka,,,ale druhe dieta nech je doma v poriadku, len nejako vymazat spomienky na porod aby som nevedela do coho idem,,to by bolo fajn 🙂

stvura
6. máj 2012

@ajka2251
@katuskaaa29 no baby, tak tie klobuciky pekne odlozit, ziadne pouzivanie (nepredpokladam ze mate az tak vpacene bradavky, ak ste chodili ku Kalmanovej, tak ona ich urcite kontrolovala a uz by ste pouzivali formovace ako ju poznam)...dieta si na ne zvykne a mate po dojceni (max pol roka) a velmi tazko sa bude vratit k normalu. Ak budete mat menej mlieka tak dojcenie s klobucikmi kde ho treba odstriekat do nich je passe...ak sa stretneme v nemocke tak vam ukazem spravne prilozenie 😎
Mi stale este pokope...xixi...zasa som nabehala s detmi kilometre a nic...ale mam malu uz skoro odplienkovanu, tak dufam ze mi to svokra s muzom nedokazia kym budem v nemocke 🙂

adrioska
6. máj 2012

Priklanam sa k nazoru, ja by som tiez tie klobuciky nepouzivala, neviem, mozno niekomu to tak vyhovuje...ja som si ich kupila, uz ked sme boli doma, lebo ma tiez strasne boleli bradavky, ale maly sal prvych par minut, kym mliecko striekalo a potom ked uz tieklo pomaly, tak sa nevedel cez to napapat, kamoska mi povedala,aby som ich okamzite dala prec, ze kojenie je proste boj a je to horsie ako porod a ze musim vydrzat, ak chcem kojit. Inak na bradavky je vraj dobry aj krem Babylove z DM, teraz som si ho kupila, nemam skusenosti, tak vyskusam a tiez netreba zotierat. Prvykrat som pouzivala kalciovu masticku, pomohla aj ta, ale tu som musela stale zotierat pred kojenim.
@stvura fuuu, ze odplienkovanie, Ty co este stihnes pred porodom, ja by som si netrufla, resp. by som nemala na to nervy teraz... 😅 si sikulka, ale aspon nemyslis tolko na porod, ze? 🙂

adrioska
6. máj 2012

A tiez sa teraz bojim viac ako prvykrat... ☹

alicia28
6. máj 2012

@stvura ,
@katuskaaa29
ja som pred 3 rokmi rokmi pouzivala klobuciky avent 1 tyzden a trochu viac dni potom, s tym ako mam bradavky to nema predsa nic spolocne,,,
vobec to nie je na to ze ci su vonku alebo nie,,na to sa pouziva ine nipple tusim sa to vola...,,,klobucik je ako ochrana pred popraskanymi a krvavymi bradavkami a neviem si predstavit ako by som bez klobucikov 2 tyzdne kojila,,,to by sa ani nedalo,,,dietatu to vobec neprekazalo a malej bolo jedno ci klobucik mam alebo nie,,,papala mlieko tak ci tak ved ten klobucik je milimeter tenky dieta to ani nevie ze tam je,,,apson to moje tak bolo....
a ziadny zvyk nehrozil,,,po tyzdni som ich tusim odlozila mozno aj dlhsie som ich pouzivala neviem presne na dni,,,ked si bradavky zvyknu tak uz klobucik netreba, pani Kalmanovej nechodim ,,dojcit mi ukazali v nemocnici, a nipple na vytiahnutie bradaviek potrebuju vescinou len baby co bradavky nemaju vystupene a tych nie je moc....ja bez klobucikov nemam predstavu ako by som kojila,,,staci ze sa budem zotavovat z porodu a nie este riesit krvave a popraskane bradavky, ja klobuciky len odporucam

alicia28
6. máj 2012

@stvura , blahozelam k odlienkovaniu, ja som to dokazala az ked mala moja dcerka 2,5 roka,,nejak som sa do toho nehrnula,,ale je pravda ze kakala do nocnika od 1 roka,,,ostatne mi bolo jedno
,ale uz plienky nemame a mozeme zacat druhe kolo 🙂

katuskaaa29
6. máj 2012

@stvura ahoj moja no tie klobuciky mam len ako zalhou, ak nahodou ale dufam nebude treba, este aj ja som stale po kope a zda sa mi, ze malej sa zatial nechce von, ze jej je tam dobre, neviem kedy si to rozmysli. No prechadzky v takom teple radsej uz neabsolvujem cez den ale sem tam vece, aj vcera sme boli vonku, ale brusko ma dost tahalo dole a tvrdlo mi aj pocas prechadzky, co doteraz nezvyklo robit stale castejsie citim, ze mi tvrdne, ale okrem toho nic ineho

tomika
6. máj 2012

Ktym klobučikom:Mne sestrička v nemocnici odporočila tie klobučiky medela na kojenie,lebo syn nevedel chytit prsnik,a nevedel piť (z jedného).A stym klobučikom sa hned chytil a pil.Ale tie dni čo som skusla bez klobičika,také ragády som mala (na obidvoch prsnikoch),že 3 tyždne som s plačom kojila.

alicia28
6. máj 2012

@tomika , ja si tiez myslim ze je to super vec a neviem si to ani bez klobucikov predstavit, velmi mi to pomohlo a dufam ze zase pomoze

stvura
6. máj 2012

Kocky, to je zle prilozenie ak vas to boli, nema to preco boliet ak sa dietatko spravne prisaje 😉 . Pri prvom synovi ma boleli prsia, ale mala som ho zle prilozeneho, plus on mal tah ako "pijan", takze som bojovala, nakoniec sa to uprvilo, spravne som prilozila za pomoci laktacnej, vyliecila popraskane bradavky cicadermou a bolo.
@alicia28 ja som starsieho odplienkovala tiez pred porodom dcerky, ale zasa to slo lahsie, on bol velmi sikovny, asi v 20m bol bez plienky na den a o mesiac neskor i pocas noci (ale nepil v noci nic)...pri malej neviem ako poriesim noc, lebo velmi vela pije v noci, stale ma uplne plnu plienku, ani latkovka jej nevydrzala z dvoma bambusovkami, davam pampersku...je prirodzenejsie dojcit bez klobucikov, dieta citi matku, nie umelinu...ja som velmi proti nim, nejako som nad nimi ani neuvazovala, mam dobre formovane bradavky, deti nemali nikto problem...xixi...
@katuskaaa29 ja musim s mojimi von, inac sa neda, to su vyslovene vonkajsie typy deti...

stvura
6. máj 2012

@adrioska chcem to stihnut, aby som to mala lahsie ako pridem domov a kedze mala si plienku strhava, tak mi len vysla v ustrety 🙂 ...este musim poriesit odplienkovanie na noc kedze v noci casto pije

alicia28
6. máj 2012

@stvura , ja som mala tie klobuciky len kvoli tomu aby si bradavky zvykli na vlhko a prisatie,,potom som ich odstranila , prisatie som mala od zaciatku ok, a v nemocke mi povedali ze je to super technika.... ale bradavky si musia zvyknut ze su mokre a stale sa s nimi manipuluje tahanim mlieka,,potom to je ok,,ten zaciatok je najhorsi,,,ja som to bez klobucikov nevedela a boli take tenulinke ze mala ani nevedela rozdiel ked som ich dala dole pila rovnako rychlo a silno..odplienkovanie nemam ani ja hotove na noc,,,stale davam plienku lebo v noci vela pije a pyta sa aj v noci na nocnik ze sa zobudi ale aj tak plienku dam lebo nechcem mat mokry drahy matrac,,,pampersky su super,,,neviem ako naucim nepit,,,ale asi cele leto to nepojde...niekedy je plienka rano sucha a inokedy nie,,,vypyta sa za noc aj 2x ze sa zobidi ze ide cikat,,nejak mi to zatial nevadi ze davam na noc plienku,,,mozno neskor sa to vyriesi samo,,neponahlam sa,,dolezite je ze vie ako sa ma vyprazdnovat a som spokojna

stvura
6. máj 2012

@alicia28 no moja to chape tiez, je sikulka, i ked sa mi zda ze pri malom to slo lahsie (vytiahnut pipik a cikat, uplna parada jednoduchosti, teraz ked ju davam 30-40x v planom poplachu cupnut s velkym bruchom tak fucim ako levica)...u maleho som to poriesila tym ze nepil v noci, on to nejako vydrzal, hoci tiez sme odplienkovavali cez leto (on je augustovi), mala pije, v noci sa neprebudi, nepyta sa na nocnik v noci (inac ani cez den, chodi priamo na wc).
Laktacne poradkyne nedoporucuju klobuciky, ja som ale vzdy chcela mat ten pocit ze citim dietatko na sebe....inac pri druhom kedze ja som stale dojcila som ani nezbadala ze by prisla nejaka zmena...ako vravi moj muz, mam ich uz vyzuzlane a predpripravene pre dalsie dietatko...

adrioska
6. máj 2012

@stvura Moj tiez este ma na spanie plienku, v skolke nie, ale doma ano...ked sa zobudi, tak sa cikat vypyta,ale myslim, ze ked hlboko spi, tak vtedy sa pocika, tak tiez davam plienku. A nechcem ho obmedzovat v piti,lebo on celkovo nepije vela, kym sa kojil, tak to bolo OK, ale odkedy nepije mlieko, tak tej vode vela neda...a v skolke si asi tiez moc nevypyta... ☹

amulienka
6. máj 2012

@adrioska suhlasim, kojenie je horsie ako porod, ale treba to vydrzat, to sa upravi, babo rastie a aj prsia si zvyknu. nam to trvalo prvy mesiac, inac to bolo hrozne, som sa bala uz ked bola zase hodina krmenia 😒 mala furt protestovala, nepacilo sa jej ale uz je to super, uz aj hlavickou otaca takze uz papa dobre a som rada, ze sme za tym 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre