Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
10. jún 2012

@zitka11 ja som mala jeden kufor a este jednu tasku, a vsetko som brala naraz

darinka.b
11. jún 2012

@adrioska @alicia28 @stvura dakujem za vsetky rady, hned je clovek kludnejsi ked vas vidi takto pisat zacinam uz zhromazdovat info nech viem co mozem aj nemozem ziadat a tak ze co ma caka, inak vas intenzivne citam, aj ked som tu cez vikend nebola 🙂 inak vam aj zavidim ze uz mate dve tri deticky lebo pri cakani uplne prveho je to strasne sak ani neviem co je dolezita informacia a co nie, co nakupit a tak, visim na internete na casopise mama a ja, mama mi dava rozumy - lepsie ked uz clovek vie ako to chodi 🙂 uz sa tesim k pani kalmanovej ze nebudem ako teliatko ze nadobudnem nejake info. chcem sa este spytat na to planovane spustenie porodu - co sa tyka sily a intenzity kontrakcii je to horsie a co sa tyka lekara to ste mali vybaveneho lekara? 🙂

stvura
11. jún 2012

@katuskaaa29 boze 7h...aj ja chcem take dieta, nevymenis? Moj spal pretym ako malilinky aj 5h (to bol zazrak, lebo starsie dve spali len 2h a budili sa ako hodinky na dojcenie), no teraz nejako polavil, dost zle spava, uspavam aj 10x a byvaju dni ked len uspavam a on nespi a nespi...popri tom moji starsi stale vrieskaju, tak si to vies predstavit, aka je to parada...kludne lezanie v postielke nehrozi. Mna by uz asi nezachranila ani kniha, tak som vycerpana... Skus zavolat tej NZ laktacnej Miske Griecovej, mozno ti pomoze a rozkojis to...ak by si bola blizsie i ja by som ti pomohla, no moc sa z Palarikova nepohnem s mojimi troma zvoncekmi (teraz ich mam vsetkych doma, lebo starsi su chori)
@amulienka no zivfcaka vraj tak skoro nechyti ziadna, lebo je na PN dlhodobej...to je super, takze je to tam kludnejsie
@zitka11 aj ja som mala kufor a potom manzel este doniesol veci pre babo a vodu

alicia28
11. jún 2012

@darinka.b , ja som mala obidva porody planovane spustene a predsa bol kazdy iny,,prvy tazky a teraz tento druhy uplne super takze sa neda jednoznacne povedat ake silne budes mat kontrakcie a ci to s tym ma nieco spolocne alebo nie
a lakara by som si urcite dohodla, z vlasnej skusenosti viem ze nemat lekara dohodnuteho je velka chyba.

adrioska
12. jún 2012

@darinka.b nemala som vybaveneho lekara ani pri jednom porode a bola som aj tak velmi spokojna. Mala som spontanne porody a lekari boli super, 1x Renckova, 2x Koprdova... 😉

tomika
12. jún 2012

ja som rodila u dr ktori už nežije.A bol mili,velmi dobre ma odrodil,aj nástrih+šitie ok.A potom teraz som sa dopočula že on si rád vypil a také 😲 .No,dobre že som o tom vtedy nevedela 😀 .Asi by som kričala 😀

bklaudia
12. jún 2012

Ahojte! Ja idem rodiť v auguste. Malú som rodila pred 4,5 rokmi, spustili mi pôrod, rodila som u starého Korčoka s vákuom. No bolo to hrozné!! Hlavne, čo som zažila po pôrode, že s malou sme mali problémi, strašili ma že môže mať mentálne problémi atď. Teraz som sa rozhodla (moja doktorka ma podporuje), že si nájdem lekára a chcem rodiť cisárskym rezom, aby sme nemali tie problémi potom. Spustený pôrod musím mať tak či tak, lebo mám vrodenú trombofílu, a výsledky nemám bohvie aké. Moja otázka je, či mi viete odporučiť lekára, alebo neodporučiť🙂) ďakujem!!! pri malej som nemala vlastného lekára, preto to dopadlo takto...

marianna7
12. jún 2012

@amulienka suhlasim, ze si treba zajednat doktora lebo ja som mala Zifcaka a bola to katastrofa!!!!!!!!!

amulienka
12. jún 2012

@adrioska gratulujeme k malej, a ku koprdovej duplovane 🙂 ona bola uzasna aj u mna.

amulienka
12. jún 2012

@bklaudia rovno primara on robi dobre cisarske a tusim je tam furt. co viem tak stanko este robi stredy cisarske.

amulienka
12. jún 2012

@marianna7 no pekne a v com? co take on robi? kazdy len hovori ze masiar ale mala si problemovy porod alebo uplne normalny, lebo on vraj k tym problemovym rad ☹
no ale ironiou je, ze sa neda v nz zajednat lekar, ktory ta pride odrodit, akurat na planovany porod sa len da.

bklaudia
13. jún 2012

@amulienka no ja s pánom prímárom nemám dobré skúsenosti ☹ Malú som chcela rodiť uňho, bola som zaním pred pôrodom, no ja som vtedy mu nedala peniaze, ale dohodli sme sa že prídem do nemocnince 20. aj som prišla, 21. ráno mi povedal že sa mám baliť a ísť na pôrodnú sálu, ale vtedy som mu nevedela dať peniaze lebo bol tam aj druhý doktor. a potom už na pôrodnú sálu ani neprišiel, a porodila som dcéru 22. o 12:00, bez toho že by som mohla jesť, či piť skoro dva dni.(už 20. večer mi zakázali jesť a piť)... a ešte toľko je môj vedúci je bratranec prímara a on mi ho zavolal aby dával na mňa pozor... toľko k prímárovi...(teraz už viem, že keď sa stretnem s tým lekárom kto mi bude pri pôrode, dám mu zálohu hneď na prvý krát.)

katuskaaa29
13. jún 2012

Baby ja som ziadneho lekara nevybavovala, a vsetko bolo OK bez poblemov.
@bklaudia k tomu pimarovi len tolko, ze ak dobre viem on nema rad, ked lekar sa vybavuje vopred k porodu, mozno aj preto sa tak spraval nie len kvoli peniazom

amulienka
13. jún 2012

@bklaudia tak vidis, mne sa stalo to iste ale s inym doktorom, este som nepocula ze by brali dopredu co len cent. to ani nema vyznam pretoze je to tak nastavene v nz ze to nemusi vyjst a preto sa dopredu ani nedava.
@katuskaaa29 presne tak, ved on zaviedol zakaz vybavovania porodov

amulienka
13. jún 2012

@bklaudia este upresnim, aby to nevyznelo, ze kocke radim primara a pritom on je proti vybavovaniu.
spontanny porod a cisarsky su dve odlisne veci.

bklaudia
13. jún 2012

@amulienka mňa zase pošlú na pôrod z hematológie, lebo aj vtedy som mala veľmi zlé výsledky. No pán prímar ma zavolal na 20. na pôrod. Sesternica dala mu(prímárovi) dopredu peniaze a išlo to ako po masle... Tak neviem. Ja si myslím, že keď sa dohodnem s lekárom, tak to bude tak, že on (či ona) povie, že slúži v ten deň a vtedy mám prísť a spraví pôrod... Moja doktorka žial nerobí pôrody, ale aj ona mi povedala že by uvítala cisársky rez(hoci malí je pekne dolu hlavou zaťial, ale aby som nemala problémi)

amulienka
13. jún 2012

@bklaudia vidis, je to asi individualne, moj doktor tiez nerodi a bola som za troma doktormi, ci by ma odrodili a odmietli to. ale trafila som fantasticku doktorku koprdovu takze som velmi spokojna 🙂

stvura
13. jún 2012

@amulienka tak neviem...na stanka mala staznost moja spolubyvajuca, dobre ju "doriadil" na cisarskom

bklaudia
13. jún 2012

@amulienka zatiaľ sme sa pani doktorkou dohodli, že ona mi odporučí lekára, ktorým má dobrý vzťah. Tak som zvedavá..

gabuci
13. jún 2012

@amulienka no to nie je žiadná novota,že primár nedovolí inému lekárovi k pôrodu (akože si zajednať lekára).Pritom aj on koľkokrát sa dohodne a nepríde.Aspon ked ja som tam pekne ležala v r.1998 pred pôrodom týždne,žienky utekali za ním,ich mamy išli za primárom sa dohodnúť,tvrdili,že sa dohodli a koľkokrát sa to tak nestalo ako sa dohodli.Už v tom čase sa šírilo na chodbe,že normál pôrod stojí toľko cisar zas toľko.Lenže potom neviem kto klamal,išlo o dosť veľké sumy a pôrod zas odviedol iný...Takže ja som proti ním nič nemala,ale ani som ho nechcela k pôrodu.Pred pôrodom som bola konečne doma z nemocnice týžden tak ked to prišlo v noci ma brali,ale som dieťa porodila u službukonajuceho mladého doktora,ktorého som počas pobytu spoznala...pri tom mal práve v noci aj primár službu,ale našťastie nič zlé sa nekonalo,tak sme ho ani nevideli 😉 Pri druhom pôrode som mala svoju gynekologičku,tak bolo po probléme a nemusela som behať,zajednať,či podplácať nikoho dopredu,vlastne ani potom.Ináč ja neviem prečo primár nedovolí ako inde,aby sa dalo zazmluvniť lekára ked tak veľmi niekto chce..však peniaze by dostal aj lekár aj nemocnica z toho.(No samozrejme takto dostane len ten lekár...komu sa podarí,tá maminka je spokojná určite,kto zas nemá na vyhadzovanie peniažky,tá verí,že sa dostane do dobrých rúk. 😒 Komu praje šťastie,tej zostanú aj prachy,aj sa k dostane dobrému pôrodníkovi.)Je to zložité,ani sa nečudujem,že mamičky nad tým lámu hlavy,ako by to bolo lepšie vyriešiť.Či to len nechať tak,ako to dopadne,alebo skúsiť niekoho poprosiť.

adrioska
13. jún 2012

Inak aj na primara hovoria,ze "masiar"...tak neviem.Ja s nim zle skusenosti nemam, ale radsej nechcem mat ziadne. Ale ked som lezala na gyne alebo na porodnej sale a vysetroval ma, tak bol mily a povedal mi, co a ako, nielen bez slova vysetroval. Aj mi tusim prisiel povedat, ze mi pichnu oxytocin,atd. A teraz, ked som bola na sestonedeli, tak prisiel za jednou pacientkou jej oznamit, ze mala zle vysledky krvi a bude musiet podstupit transfuziu. Sa mi pacilo, ze jej to prisiel oznamit on osobne a nielen poslal odkaz po niektorom z lekarov. Neviem no, mozno zdanie klame...
@amulienka dakujem 🙂 , aj vdaka doktorke mam pekne spomienky na porod 🙂

@bklaudia ked si chces zajednat doktora, tak viem, ze sa da Stanka, Halmesovu a asi aj Renckovu-vsetci traja mi pridu OK. 🙂

bklaudia
13. jún 2012

@gabuci no ja som už tak pochodila že bude ako bude, a spoznala som na pôrodnej sále x doktorov, a nikto nič nerobil... na tento raz už neriskujem!! pri prvom som si myslela, že nemôže byť pôrod nič zlého, keď sa mamičky po prvom, rozhodnú aj pre ďalšie... ale teraz už viem aké môže mať za následky jeden zlý pôrod.Som veľmi zvedavá koho odporučí moja pani doktorka...

marianna7
13. jún 2012

@amulienka mne dva dni vyvolaval pôrod a ked sa mi pekne spustila a za hodinku som bola otvorena na 6 prstov tak povedal, ze mi treba dat infuzku, ze nech to ide rychlejsie a potom ma nechal hodinu v najvacsich bolestiach na koze a aj tak mi potom spravil cisarsky lebo by som ju podla neho nevytlacila (a to uz isla von!) nakolko bude mat vyse 4,5 kg nakoniec mala 3540g o kilo menej! no proste on necha zenu totalne vycerpat a aj ked to neni treba a aj tak spravi cisarsky. co som tam dva dni lezala na vzdycharni vsetky zeny iba rezal!!!!!

adrioska
13. jún 2012

@marianna7 no pekne, chvalabohu, ze ku mne neprisiel, lebo ked som prvykrat rodila, tak tam bol, rozpraval sa s mojim muzom, ked ho mali pustit na porodnu salu...s takouto skusenostou by som si asi lekara zajednala tiez... ☹

marianna7
13. jún 2012

@adrioska ved rozmyslam ci nezmenim gynekologa nakolko môj nie je porodnik ( aj ked som s nim max.spokojna). rozmyslam nad Halmesovou, zevraj je velmi dobra.

amulienka
13. jún 2012

@marianna7 chudatko, inac aj mne hovorili ze mala bude mat o 1kg viac a mala 3.3 a hovorili ze bude mat 4.1

marianna7
13. jún 2012

@amulienka pekne, ale mala si stastie, ze ta nerodil. uz pri druhom si na 100% zajednam!

amulienka
13. jún 2012

akoze a je tu niekto, komu prisli na normalny porod, ze zavolal si doktora, ked nemal sluzbu a odrodil?
@adrioska mne takto ten doktor povedal ze nesluzi, tak nepride, lebo som rodila o tyzden skor ako on predpokladal.

elisadavinci
13. jún 2012

@amulienka moje 2 kolegyne si dohodli doktorku k porodu, ale cele to prebehlo tak, že museli prísť na príjem v ten deň keď mala doktorka službu a porod im vyvolali. keby boli čakali na spontánne spustenie, riskovali by, že akurat nebude mať službu a keď zajednaný lekár nemá službu tak ti nepríde k porodu. ved ako by to vysvetlil, prečo je tam, ked nie je dovolene zajednať si lekara k porodu? ja som prveho nechala na osud, pred porodom som 3 týždne ležala na gynekologickom. bola by som prijala hocikoho len nie starého Korčoka a ako na potvoru som mala akurat jeho. možno aj to bol dovod, prečo som sa prestala otvarať a musela som nakoniec na cisarsky, lebo malý sa mi dusil. teraz mi dr. povedal, že pravdepodobne to bude zas cisarsky, takže ak to bude fakt cisarsky, je mi to v podstate jedno, kto mi ho spravi.

janett84
13. jún 2012

@zitka11
chodia tam aj s velkymi cestovnymi taskami,za mnou kazdy den chodili navstevy,ja som mala zbalene na prve dva dni a dalsiu tasku na dalsie,tu mi doniesli potom a vymenila som 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre