Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

tomika
21. jún 2012

@janqa24 máš právo odmietnuť aj klystyr aj holenie,a nič ti nato nepovedia,ved aj to sa stáva že niektorim ženám to ani nestihnu urobiť.

katuskaaa29
21. jún 2012

@janqa24 ked to mas planovane tak to je ine, porad sa s lekarom

marianna7
22. jún 2012

@pitbullka vola sa Muransky ja som s nim max. spokojna akurat ze neni porodnik tak chcem prejst k doktorke Halmesovej nakolko ona je aj porodnicka. preco sa pytas?

bambulka248
23. jún 2012

baby co ste rodili v nz, klystir sa podava ako? Hadickou? A este jedna otazka... Niekde som tu citala ze v nz neumrtvuju pri siti. Je to pravda? Ach ja sa bojim ☹

alzbet124
23. jún 2012

@bambulka248 ahoj, mne podali klystír hadičkou a mne dr.pichol injekciu na umrtvenie a aj počkal kým bude účinkovať 🙂 a neboj, zvládneš to 🙂

katuskaaa29
23. jún 2012

@bambulka248 podava sa to hadickou a pred sitim ti daju umrtvujucu injekciu, a pockaju kym to zacne ucinkovat

bambulka248
23. jún 2012

@alzbet124
@katuskaaa29 dakujem 🙂 jaj uz nech je to tu 🙂

katuskaaa29
24. jún 2012

@bambulka248 drzim palce a neboj sa bude to OK

pitbullka
24. jún 2012

babenky, keby si chcem dat vyvolat porod na 40tyzden tak zato sa plati???ci ako to vlastne je???

gabuci
24. jún 2012

@bambulka248 kde si to vzala,že neumrtvujú pred šitím?Ja si myslím,že sa nevrátili do staroveku.Ja ked som prvýkrát rodila pred 14-mi rokmi tiež mi dali injekciu a vôbec som to necítila.Takže sa neboj!

bambulka248
24. jún 2012

@gabuci tu som to citala v nejakej inej teme 🙂 tak som sa zlakla, lebo dost sa bojim samotneho porodu, nie este poporodneho sitia zaziva 🙂 ale som rada ze umrtvuju aspon nejaka upokojujuca info. a davaju aj nieco proti bolesti pri kontrakciach? Viem ze epi sa neda dat, ale je aj nieco ine? sa mi to uz blizi a nejaky strach ma prepadol 🙂

katuskaaa29
24. jún 2012

@bambulka248 moja neviem ci davaju nieco proti bolesti, pri kontrakciach ale mne sa to zda, ze nie, sice dostala som aj infuzku aj injekcie, ale neviem ci tam bolo nieco proti bolesti. Treba na to mysliet pozitivne, pripustit, ze tam je bolest, ale nepripravovat sa tak, ze jaj to ma velmi bude boliet. Ja ti poviem takto, ze mala som bolesti, ale so spravnym dychanim da sa to zvladnut bez problemov, ak si chodila na predpripravny kurz tak vies ako, ked nie tak nasledovne, nadych nosom a dlhy vydych ustami. Poviem ti tak, ze ja som pred tehotenstvom mala dost bolestivu menstruaciu, a tie kontrakcie orpoti tym bolestiam nic neboli, aspon v mojom pripade to bolo takto, ale taka ako som pisala, hlavne aby si nemyselela uz teraz na to, ze to bude hrozne a ze to bude velmi boliet, mysli pozitivne a vsetko bude OK!!!!

bambulka248
24. jún 2012

@katuskaaa29 naozaj? lebo niektore to tu opisuju ze omdleli od bolesti alebo veta typu ,, ked som myslela ze uz umriem,, ach vtedy sa mi tak stiahne zaludok 😖 . Ja stale verim ze budem jedna z tych stastnejsich a bude to znesitelne ..... 🙂 len tieto dni to uz na mna tak dolieha ze potrebujem trochu upokojovania 🙂 Dufam ze si potom dokazem zachovat chladnu hlavu a nestresovat, lebo ako sa poznam ked spanikarim tak ma bude boliet vsetko 😀

katuskaaa29
25. jún 2012

@bambulka248 ja viem co tu pisu niektore, aj ja som to citala, ani ja som nevedela co ma caka, kedze som rodila prve dietatko aj ja, ale netreba brat vsetko na srdce co sa tu pise, treba mysliet pozitivne tak ako pises, ze ano budes jedna z tych stastnejsich, lebo ked dopredu si nahovoris, ze to bude velmi hrozne, ze skoro tam umries od bolesti tak to aj tak bude, ja nehvorim, ze to vobec neboli, boli to, ale stoji to za to, hlavne klud, a pocuvaj lekara a poorodnu asistentku a vsetko bude OK!!!kedy mas termin?

bambulka248
25. jún 2012

@katuskaaa29 termin mam 28.06 - teraz vo stvrtok, takze uz fantazia a vsetko pracuju na plne obratky 🙂

rheia27
25. jún 2012

pripravte sa ze vacsina sestriciek je tam protivnych a neuveritelne drzych

adrioska
25. jún 2012

@bambulka248 Ked som mala rodit 1x, tak moja znama mi takto opisala porod: Predstav si, ze v tehotenstve sa maternica zvacsi 10nasobne, takze tak, ako Ta boli brucho pri menzese, tak pri porode je to 10x vacsia bolest... 😖 😅 😀 Ale vidis, o 3 roky som isla do toho znovu a aj ked ma to velmi bolelo aj 2x, tak na cely porod spominam iba v dobrom a to aj vdaka atmosfere, ktoru mi tam vytvorili, bol tam so mnou moj manzel, bola tam velmi mila doktorka, mile sestricky a cele to dopadlo dobre a stastne a to uzasne male stvorenie, ktore som na konci uvidela a drzala v naruci... 🙂
Ale na tretie by som sa uz nedala nahovorit... 😀 😀 😀

adrioska
25. jún 2012

@rheia27 to nie je pravda, ale zalezi aj od uhla pohladu...
ked su mamicky drze, tak su aj sestricky, ale na tie aj treba tak... 🙄

rheia27
25. jún 2012

@adrioska to nie je pravda, ak slusne poprosis ci ti donesie babetko pretoze prisla rodina, podotykam pocas navstevnych hodin a zaplateny nadstandard a ta osoba zacne vrieskat, ze co si myslis ze si tam sama a ona nema nic ine na praci tak to nie je normalne
a mimochodom stalo sa to minuly tyzden, babetko napriek tomu nedoniesla, sa cudujem ze sa kamaratka ani jej rodina sa na nu nestazovali, lebo ja by som....
a to si hovoria baby friendly......uprimne, toto ma presvedcilo aby som isla radsej do KN

adrioska
25. jún 2012

@rheia27 Lenze Ty si napisala, ze VACSINA sestriciek a tu pises o jednej a kedze som tam 2x lezala, tak ako-tak viem, ake su tam sestricky... 😉 A vies co by som spravila ja?Ak by mi to babo nechcela priniest, tak by som vletela na novorodenecke a zobrala by som si ho sama . A keby niekto nieco pindal, tak vtedy by som povedala, preco som to spravila.
A ak si sa len na zaklade tohto rozhodla, ze pojdes do KN, tak si to este premysli, lebo na KN som este dobre nepocula. Aby si nedopadla horsie ako v NZ. Ja som na izbe lezala s jednou od Sale a vkuse sa na NZ stazovala (pricom nemala na co, len sestricky jej liezli na nervy), ze radsej mala ist do GA a ze druhykrat do NZ urcite nepojde...som si vravela v duchu, vsak chod do GA, len aby si nebola este viac sklamana, lebo takisto ako na KN, tak ani na GA som nepocula dobre...ale nebudem sudit, nezazila som, kolko ludi, tolko chuti a kazdy nech sa rozhodne, ako chce...Ale jedno je iste: o vybere nemocnice, kde budem rodit, by som sa nerozhodovala len na zaklade toho,ake su tam sestricky...

adrioska
25. jún 2012

@rheia27 a na tu sestricku sa mohla kludne stazovat, na konci pobytu ti daju dotaznik a tam sa mas vyjadrit...zistila by som si jej meno a pekne sa v dotazniku na jej adresu vyjadrila...neviem, ci to pomoze, ale za pokus to stoji...ak uz nechces ist priamo za nadriadenym a tomu sa stazovat...

bambulka248
25. jún 2012

@adrioska tak dufam ze to nejako zvladnem aj ja ...... asi je fakt ze hlavne nestresovat 🙂 jaj nech to uz je za nami

crystalskye
25. jún 2012

@bambulka248 nemusíš sa ozaj báť, ja som rodila tu v NZ nemocnici 28.apríla a nemôžem povedať na nič a nikoho ani jedno zlé slovo. pôrod bol perfektný, ale hlavne rýchly, mala som dr. Halmešovú, ktorá je najnajnaj lekárkou pod slnkom. a potom aj sestričky boli strašne milé. netreba sa báť, len myslieť na to, že Ťa čaká niečo, čo si ešte predtým nezažila, ja som sa na pôrod vyslovene tešila a dopadlo to najlepšie ako len mohlo, takže hore hlavu a mať iba pozitívne myšlienky ;)))

alzbet124
25. jún 2012

@bambulka248 neboj sa...zvládneš to, lekári aj sestričky sú v pohode 🙂 ja som mala pri pôrode dr.Smolárika a bola som veľmi spokojná, švagriná mala dr.Sírkovú a tiež super 🙂 už to máš na spadnutie, mysli pozitívne a uvidíš, že všetko dobre dopadne 🙂

katuskaaa29
25. jún 2012

@bambulka248 podobne som bola na tom aj ja, ale neboj sa bude to OK

katuskaaa29
25. jún 2012

@rheia27 vobec s tebouo nemozem suhlasit, ziaden problem nebol so sestrickami

katuskaaa29
25. jún 2012

@rheia27 vies ta izba je nadstandard lebo si tam sama, ale neznamena, ze mas nadstandardne sluzby, ze sestricky ti budu skakat tak ako to chces ty, tipujem, ze tam bola po cisarskom, a ked mohla prijat navstevu tak uz na tom bola dobre, a suhlasim s @adrioska, kebyze ja som tak, a nedonesu mi dieta tak sa poberiem a pojdem pon sama, ale ked som tam lezala a nebolo to davno bolo to pred mesiacom a pol tak vsetko bolo OK, a neverim, ze az tak by sa zmenili, tak sa spravaju sestricky k tebe ako ty sa spravas voci nim, no a na KN a GA ani ja som nepocula nic dobreho, a ak nahodou (co dufam nestane) babatku je nieco vaznejsie tak babo beru do NZ a mamina ostane v KN alebo v GA

adrioska
25. jún 2012

@alzbet124 ktora je to Dr. Sirkova? 🙂

alzbet124
25. jún 2012

@adrioska taká maličká čiernovlasá, chudunká a má obrovské mihalnice...vyzerá ako dievčatko 🙂

katuskaaa29
25. jún 2012

@alzbet124 ta sa nevola Tarbajova??? take cierne slhe vlasy ma a je chudunka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre