Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

nivalis
12. apr 2010

Ahoj no ja som tu zas! toto vam musim napisat... prisla ku mne sestra a hovori mi ze jej buduca svagrina praxovala v NZ na salach a na sestonedeli... hovorila jej- zo smiechom- jak to tam chodi: ze britva sa po holeni neumyva- ze sak naco, hadicka na klistir ako kedy... a smiala sa na mamickach jake su to fajnovky a ze furt len knucia.... ze robia velku vedu z toho ked maju zliest zo stola a ze ktovie ci by aj chceli... 😠 😠 😠 co na to poviete??? juuuj ja som taka nasra.a!!!! tak voliaka standa co v zivote nerodila bude pindat na mamicky co si tym museli prejst....
Baby co ste rodili aj inde- poradte- je to vobec niekde lepsie????

anna_252
12. apr 2010

Ahojte ja som rodila v Nových Zámkoch .Všetko bolo v poriadku odrodit ma mal dr stanko no nakoniec to nechal na nejaku novu doktorku renčkovú nepáčilo sa mi to kedze bola neskusena ešte a on ju vlastne namne učil .takže snou som nebola spokojna ale počula som že najlepsia je dr Bezáková

tinusi
12. apr 2010

Anna a kedy si rodila, lebo ja som rodila pred dvoma rokmi a Renckova tam uz vtedy pracovala, takze az taka neskusena asi nebude. Mozno ti to len tak prislo, ked jej skuseny lekar daval rady.
Inak, nivalis, mozno som mala stastie na ludi, ale ja som sa tam citila v pohode. Aj na sestonedeli boli vsetci o.k. Pravdou je, ze co sestricka, to ina rada, ale ja som isla do porodnice pripravena - aspon teoreticky - chodila som na predporodnu pripravu a veru mi to velmi pomohlo, vedela som, co ma caka a bola som si mnohymi vecami, co nas tam naucili ista, takze vsetky odveci rady som brala jednym uchom dnu, druhym von.
Nivalis, to s tou praktikantkou ti celkom verim, viem si predstavit nejaku zabu, ako sa na to asi diva, ale vsak nech sa smeje, kym sa jej to netyka, ale jedneho dna bude aj ona tuzit po babatku a ak bude mat to stastie vynosit a porodit vlastne, zisti, aka bola hlupa.

susannz
12. apr 2010

ahoj, som tu nová ani ma nikdy vo sne nenapadlo že na niečo takéto zavítam🙂) s partnerom máme v pláne bábo, teda uvidí sa kedy sa podarí, a ja už teraz mám strach z porodnice v NZ. počula som o nej veľa nedobreho aj ke´d to bolo pred 7 rokmi, keď som čakala svojho syna. ja som rodila v želiezovciach a tam bol prístup lekárov vynikajúci. ako to teraz vyzerá v NZ na porodnici? alebo sa budem musieť odsťahovať niekde inde🙂))

lenuska311
12. apr 2010

ja by som viac v nz nerodila.....ani za svet....ked som prisla cakala som 2 hodiny na to aby ma vobec niekto vysetril a to som bola prvorodicka...cakala som viac ochoty ved kazdy sa tboji co ho caka...akurat prisla sestricka a okomentovala ,ze kam si nesiem tolko batoziny....ako dnes by som jej povedala ,ze nech sa preberie ved tam musim brat aj zachodovy papier...ale nechajme to tak na dvojke su prerobene sprchy aj zachody...ale na trojke nic...vsetko po starom proste hroza...a ten pristup bol desny...este jeden den a ja sa zrutim ..stale niekto nieco vycital oponovali si ,ze som nechapala ci dobre pocujem stale nas tam niekto rusil...dokonca mi surovo zobrali malu kym som bola na wc na nejake vysetrenie...ako to som uz skoro zomrela...iste by ta sesttricka nemala cas na mna 1 minutu pockat a laskavo ma informovat....rano tam clovek caka ako vol rozkroceny ,ze kedy pride cele komando a budu tam na teba zazerat...no a vrchol bol ked zadreli ,ze iukazze mi prsia ...ci uz teda mam mlieko....a pani dokonola mi tak stlacila prsnik ,ze som si myslelal ,ze mi ho odtrhne....ako keby som bola nejaka krava ...ako ja som sa tam citila hrozne....ale mozno niekto to vidi inak... a apropo...to sme tam mali akoze protekciu......takze pozor na vec neviem si predstavit co sa tam deje bez nej

nivalis
13. apr 2010

Tinusi- ved aj ja som si myslela ze som pripravena... na priprave som bola, studovala som vsetku moznu dostupnu literaturu a navyse svokra je byvala detska a laktacna sestra(na dedinach to robila jedna osoba)... fakt som verila ze som nachystana na vsetko... ale proste ten odmerany pristup sestriciek, hormony, ... a vrchol bol: mne mlieko prislo az na stvrty den, mam ploche bradavky, mala klobuciky na kojenie rezolutne odmietla... a sestricka na mna vybehla ze som neschopna a ci si neviem ani vlastne dieta nakojit... 😠 ale potesi pocut ze niekto to tam mal aj prijemne!!! trochu mi to dodalo odvahu-dakujem!!! 😉
Lenuska- mam podobne zazitky- ked ma prijimali ma nechali vyse hodiny cakat- lebo jednej sestricke prisla mala vnucka a vsetky ju isli kuknut.... potom mi napichli zilu- ze pre pripad cisarskeho- cisarsky som nemala, ale ihlu v ruke som mala 28hodin- 2x ma s tou ihlou poslali osprchovat...ked som uz lezala na sale videla som ze zriadenec odnasa jednu moju tasku- taku prirucnu(nohavicky, toaletny, vlozky, nic moc ale...) som to povedala sestricke a ona ze to urcite nebola vasa...-ale bola!!!Este ze mi hned nasi doniesli nove, lebo sestricky...juuuj a aby som nezabudla- sestricka predo mnou utrusila, ze toto zas bude otrasny porod s neschopnou rodickou- lebo som nechodila na pripravu k nej ale k nejakej konkurencnej...no a dalej to ani nejdem rozoberat- lebo by to aj tak nikto necital 😉 ale nieslo sa to cely cas v podobnom duchu...ked som isla domov som mala pocit ze odchadzam z pekla!!! Lenuske- este to wc- ja som bola na nadstandarte- kde je wc priamo na izbe- sestricka prisla-srukla ze kde som ja ze na wc- ona ze co tam preboha furt robim- zobrala malu a odisla... 😠
Leni a tie dvojky izby- maju vlastne wc??? a da sa dopredu objednat aby som bola na dvojke alebo je to o stasti??? dik!

lenuska311
13. apr 2010

nivalis...na dvojke to som myslela druhe psochodie cize porrodne saly...tam je to akoze prerobene...ale so mnou spolu rodila jedna romska spoluobcanka takze som sa nadsene netvarila ked som tam musela liezt po nej....na tretom poschodi nie je nic na klasickych izbach wc je na chodbe...proste ak by bol nadstatndart volny hned ho beriem ale nebol...inac velky obdiv z mojej strany ,ze ste sa tak skoro dali na druhe...asi je ninuska dobre babo lebo nasa sašena to je perpetum mobile cez den spi tak max dve hodky a to ma len tri mesiace a ideme spat vecer po 22...no ale za tie jej usmevy to stoji ale na druhe babo by som si zatial netrufla...proste nz nemocninca nikdy viac nemam chut to ani opisovat ostatne svinstva co tam robili..

nivalis
13. apr 2010

lenuska no to si ma nepotesila... k tej spoluobcianke- ja som dopadla rovnako 😒 ved aj vdaka nej som chcela nadstandart- isla som po nej na wc- na zemi pouzita vlozka- no fuuuj a zostalo to tam az kym som isla rodit, cize asi 26hodin... 😝
no a to druhe babenko sme az tak silno neplanovali 😎 ale prislo 😀 😀 😀 tak sa tesime!!! Nasa Ninuska prespi celu noc- od deviatej do cca osmej 😀 aj ked cez den tiez spi malo, uz sa vie sama zahrat 🙂 tak to hadam zvladneme 😉 neboj aj so Sasenkou sa to zlepsi 😀

andrea2603
13. apr 2010

nivalis, prajem ti aby druhý pobyt v pôrodnici bol krajší.
Ja som rodila vo februári, na príjem som prišla ráno o 4.00, lekárka neviem ako sa volala, ale bola tak normálna a sestričky boli fajn, na to že práve odprevadili dve už mamičky na 3.posch. a zároveň so mnou prijímali ešte jednu rodičku. Potom sa sestričky ráno menili, tiež mali celkom dobrú náladu, vo vzdychárni trošku so mnou pokecali, potom o 8.00 vizita s MUDr. Žifčákom, pri ktorom som o 9.10 porodila. Na 3.posch. sú asi najlepšie detské lekárky, keď aj prišli na vizitu a ja som kojila, nikdy nás nevyrušovali, to skôr sestričky na to neberú ohľad, ale inak sa dalo s každou komunikovať. Len raz ma jedna nasrala /prepáčte za výraz/, konečne som sa uložila večer o 21.15 do postele, malá tiež spinkala a prišla, že ešte dnes musí okúpať. 😠 To by mi ani tak nevadilo, že tak neskoro / chápem, že nás tam vtedy bolo veľmi veľa, na jeden deň tam museli ešte jednu posteľ priniesť, lebo nemali kde tú mamičku dať/, len som nechápala, prečo keď sa stokrát motá po chodbe nemohla okolo tej 19.00 mi prísť povedať,že bude kúpať. Ale videla, že som max. nasratá, tak bola milá, ešte keď videla, že som celá ubolená, tak sa ponúkla, že zavolá ženskú sestru a tá mi potom dala aj niečo od bolesti. 🙂 Ženská vizita bola vždy v rovnaký čas, tak k tomu som sa vedela prispôsobiť.

nivalis
13. apr 2010

Andrea🙂 gratulujem k babenku 🙂 ja som ani raz nepovedala nic zle proti doktorom (az na tie peniazky ktore im tak vonaju 😀 ) ja som tiez rodila pri zifcakovi a nedam na neho dopustit!!! Vdaka nemu som rodila prirodzenie a nie cisarom, a kazdy den ma pekne prisiel pozriet hore na izbu, aj na malu sa pytal 🙂 a mas pravdu- detske doktorky na tretom su mile, super, len tie sestricky im to kazia 😒

lenuska311
13. apr 2010

nivalis....uz aj nase bejby prespinka celkom slusne....ked uz raz zaspi je dobre len to odkladanie na sto krat...neda sa odolat tomu usmevu ked tam dojdem ,ze co nespi....len cez den je to este troska namahavejsie cize ona je na mne uz pomaly zavisla...ked si ju niekto zoberie stale place...neviem dufam ,ze sa to zmeni...po jednej stranke ma to tesi...ze moje male zlatko ma miluje ale ked si spomeniem na to ,ze mozno to bude stale horsie a horsie a nebudem sa moct pohnut od nej ani na krok...no uvidime....tak gratulujem k dalsiemu babatku....dufam ,ze uz budes mat lepsie skusenosti ...inak kedy chodis kocikovat....???ja s kamoskami poobede okolo 15.

hanulienka
13. apr 2010

hoci ja som ešte nerodila ale ženy z môjho okolia, moje kamarátky, rodinné známe i rodinné príslušničky nemali moc dobré skúsenosti z NZ pôrodnicou. Dokonca jedna tam prišla vinou doktora o vytúžené a dlhoočakávané bábätko. Preto len doslova čumím na tieto pozitívne ohlasy 😲 😲 😲

lenuska311
14. apr 2010

hanulienka...ja pozitivny ohlas teda nemam...ale nechcem to u vsetkom pisat aby sa buduce mamicky prilis nenervacili

nivalis
14. apr 2010

lenuska- dakujem 🙂 to odkladanie na sto krat funguje aj u nas 😀 a s tym placom ked je u niekoho ineho... no nechcem plasit ale u nas to este trva 😀 spokojna je okrem mna a manzela len u mojich rodicov a mojej sestry, inak nikto neprichadza v uvahu 😀 ja nie som priamo z NZ, takze ak si myslela na spolocne kocikanie to bohuzial neprichadza do uvahy ☹ aj ked by to bolo urcite super, lebo ja moc mamiciek v okoli nemam, takze zvycajne chodim sama 😒 neviem ci si to tu spominala, ale u koho si rodila???

lenuska311
14. apr 2010

ja som rodila u Jutky Koprdovej je to nasa znama ona bola velmi velmi zlata nebol s nou ziadny problem..je to mladsia doktorka ale ja som jej plne doverovala

tinusi
14. apr 2010

Neviem baby, tie zachody alebo sprchy mi zasa nejak nevadili. Je to tam vsetko take stare, ale aspon to bolo vzdy ciste (pravda zavisi aj od samotnych zien ako sa chovaju a ci si po sebe veci upracu). Ale je to vec pohladu a toho, kto co ocakava. Ja som byvala 5 rokov na intraku a po takychto skusenostiach su pre mna zachody v nemocnici, co aj dva na celu chodbu uplne v pohode. Tie, ktore sa stazuju, priala by som vam zazit, ogrcane hajzle, rano, ked niektori jedinci zurovali, ocurana podlaha, lebo zachody boli spolocne s chalanmi a ti sa nie vzdy trafili, kam mali, rozotrete (prepacte vyraz) srakoty kade tade... a vam jednoducho na tu malu potrebu treba, casto to bolo rovnake na niekolkych poschodiach a tak som niekedy musela ist na wc z prveho poschodia na stvrte - nie preto, ze tie by boli ciste, take tam ani neboli, len boli o nieco cistejsie. A sprchy? Tiez na celu chodbu asi 6 sprchovych kutov - vsetky bez zavesov, otocene k dveram, takze cely cas ste sa mohli modlit, aby vam tam niekto nevrazil, najma teda panska navsteva. Niekedy byvali sprchy vytopene, lebo napr. jedna neodtekala, alebo niekto slohol klucku, tak ste zasa snorili po celej budove, kde sa da aspon zatvorit - o zamykani sme mohli len snivat. Casto sa ani v zime nedali zatvorit okna - takze super otuzovanie. Nehovorim o tych radoch na sprchovanie, co tam zvykli byvat, normalne poradovnik.
Takze mile holky, tie socialne zariadenia, ktore nemocnica ponuka su pre mna uuuuplne v pohode. 😉

tinusi
14. apr 2010

Ako nechcem tu zasa pisat chvaly, ono je to podla mna vzdy individualne, mozno po tomto porode budem aj na nahnevana na kopec veci, ale napr. ja ked som nieco chcela, alebo nechcela, tak som si bud urobila po svojom, bez ohladu na to, co mi kto vravel (a pravdu povediac ani som sa s nikym nehadala - vlastne som ani nikomu nevesala na nos, ze neposlucham ich "rady"), alebo som poziadala o pomoc a vyslovila som svoju predstavu. Ked som chcela, aby mi dali umele mlieko pre maleho na noc, lebo ani druhu noc nevedel spinkat, bol hladny a ja som este mlieko nemala, tak sa ma sestricka opytala, ci mam povolenie od lekara. Ja, ze nemam. Zostala zaskocena, a ako mi davala mlieko, hovorila, ze to by mi nemala davat. Ja na to, ze aj minulu noc mi ho sestricky dokrmili (bola to pravda), tak uz nic nehovorila. Potom som ju este poprosila, aby mi ukazala, ako ho nakrmim lyzickou. Nepacilo sa jej to, tak frflala, ze je zvedava, ako ho budem krmit lyzickou, ked bude papat 200ml. Ja som na to nic nehovorila, koniec koncov, dosiahla som svoje, nalyzickovala mi ho a o to mi islo. Nezazlievam jej to, podla mna reagovala ako kazdy iny v jej situacii...

nivalis
14. apr 2010

tinusi ja ti beriem ze na intraku je to ... no povedzme obcas hnus na tych wc... ale toto je nemocnica!!! pouzita vlozka na zemi, cely cas co tam si a ani jedna upratovacka si ju ani nevsimne... no ja neviem 😒 a tie "srakoty" kade tade...- bola si uz niekedy na wc na prizemi?- ja som raz chcela 😝
a co sa toho umeleho mlieka tyka- mna sa nikto nepytal ci chcem malej dat ci nie, ci som ju prave kojila (resp. sa pokusila kojit, kedze mlieko este len prichadzalo) alebo sa chystam... jednoduchu prisla sestricka, striekackou to strekla malej do pusinky- lebo ju potrebovali kludnu na nejake vysetrenie- a vratili mi ju celu dogrckanu 😠
no neviem, mozno mas pravdu ty a ja som od toho ocakavala trochu vela (aj ked kamosky co rodili inde maju povedzme hygienickejsie a priatelskejsie skusenosti) ... drzim ti palce pri druhom porode, nech vsetko klapne a nech si znovu spokojna 🙂 😉

tinusi
14. apr 2010

Nivalis, ja som isla do porodnice s tymi najhorsimi predstavami, podla toho, co mi vraveli ini som si predstavovala uplnu hruuuuzu. V podstate ide o nesukromne zariadenie, takze som bola pripravena na vsetko. Jasne, ze nemocnice ci zdravotnicke zariadenia by mali byt ine, ale na Slovensku je to zial stale tak ako je. No a co sa personalu tyka tak to som len snorila, kto ma ako obmedzi alebo ponizi, ale nastastie sa nic take nestalo. Cakala som hromadne vizity a pristup ako ku kusu nabytku a patricne som sa dopredu nabrusila, aby som si vydobyla svoje. Ale vizity boli vzdy sekundovka kuk na sitie a dovi - aj to len sestricka a lekar, takze nic zle, co som cakala sa nekonalo - nastastie. Maleho mi prvu noc tiez dokrmili bez mojho vedomia, ale z uz spominanych dovodov som sa tomu potesila. Inak by sme nespali ani minutu. Pravdou je, ze teraz tam idem s pozitivnejsim pristupom ako vtedy, dufam, ze pre zmenu nebudem sklamana. Vsetko je totiz o ludoch a ked ti okolo mna nebudu mat prave svoj den, moze vsetko vypalit uplne inak ako predtym..

radka1188
14. apr 2010

Ahojte som tu nova.Clovek nikdy nevie co ho caka.Ved uvidime.Nivalis budeme v tom spolu v novembri 😵 .Samozrejme ked sa rozhodnes ze budes rodit v NZ. 😉

datkova
15. apr 2010

lenuska311, ja som tiež rodila v NZ za presne, ale totalne presne identických podmienok... protekcia, stláčajuci cicík 😀 (au, au, au) malu som sem-tam nenašla na izbe, kupánie o jedenastej večer!!!!! olaská cigánka spievajuca celý den madarsko-cigánske uspavanky 😝 😝 akože sranda (to nebola), vizity v pohode, možno kvoli mojmu cisárskemu (brucho je znesitelnejšie ukazovat celemu ansablu, ako vagínu), zachody dovi-dopo, ale zase závisí od uhla pohladu... nie som žiadna asocialka z pralesu, ale ani fajnovka.. proste baby, tých hrozných 5 dní sa vždy dá vydržat a nebudem sa rozpisovat, že ten pohlad nasho bábätka za to stoji, aj za tu bolest, aj za to nepohodlie, lebo v tej chvili má asi každá z nas pocit, že je na nejakej cudzej planete a mna osobne o tento pocit nepohodlia nepripravilo ani 1000 pohladov na Saške, proste jediné moje zbožné neustale sa opakujuce želanie bolo: PODME UZ KONECNE DOMOV!!! nič netrvá večne a pobyt preboh ako voda, síce strašne mutna a špinavá, ale plávala v nej zlatá rybka a tu máme dnes doma, takže 😀 😀 😢 záver: NZ v poho, ale nabuduce radšej Topolčany 😝 jáj

datkova
15. apr 2010

jáj a ešte jedna vec, ktorá ma dost vytáčala: som nitrančanka, predpokladám, že NZ su na uzemí SR, tak vážne netuším prečo každá jedna sestrička vstupila na moju izbu a rozmoňďokovala sa na mna... lekári v pohode, sestričky.. no trochu slovenčiny by nezaškodilo.. ja som tak totiž nikomu nerozumela ani slovoooo!!! ale šak, hadam aj tak dobre... 😝

datkova
15. apr 2010

a k nadštandardnej izbe asi tolko... ja osobne by som sa bála ju zaplatit, lebo personál v NZ ešte nie je vyspelý natolko, aby pochopil, že ked si nejaká mamičky zapletí, lebo chce svoj porod a chvile po nom prežit trošku ludskejšie, tak sa na nu nemaju dívat ez prsty a na chodbe ju ohovarat, ale dat jej, za čo zaplatila nemale peniaze... ony si asi myslia, že všetky na tej izbe su užasne zbohatlíčky a takým treba ukázat, kto tam maká a za aku almužnu... radšej zapadnut do davu v takýchto pre ženu naročných dnoch a modlit sa nech to rýchlo prejde... moj postreh 😎

lenuska311
15. apr 2010

tinusi...toto nie je sutaz kto zazil najrhosie podmienky...to si zase nieco nespravne pochopila proste ja si myslim ,ze na mieste kde su male deti by mali byt ine podmienky...tak nasa rodina deticky nemoze ani uzriet uikazujeme im ich ako opice cez sklo...ale co sa tyka podmienok hygieny na oddeleni o tom radsej pomlcim....a jedna sukromna izba???ja by som si ju nevahala zaplatit ak by bola volna...tam by uz za mnou rodina mohla prist lebo to by sa babatku uz nic nestalo...zaujimave....proste otvorenee...s.eru si tam do ust svojimi nezmyselnymi pravidlami...nam piatok rano povedali mze ideme domov potom o hodnu uz zrazu nie...to ste mali vidiet co som tma uz urobila....stacilo...bola som ochotna podpisat revers uz by som tam nevydrzala ani minutu.....datkova...aj moj pokladik sa vola inak sašula xi...

tinusi
15. apr 2010

Lenuska311, je mi jasne, ze vam nejde o to, ubiehat sa, kto zazil najhorsie veci v nemocnici... ale na zaklade vlastnych skusenosti a skusenosti mnohych inych mamin, ktore tam rodili mam pocit, ze existuju dve skupiny zien: tie, ktore vidia pohar poloprazdny a tie, ktore ho vidia poloplny. Zazila som zeny v porodnici, ktore sa ani nedotkli jedla, ktore bolo podla mna aj podla mojej spolubyvajucej chutne (chude masko na prirodno s tarhonou) a tvrdili, ze ten hnus jest nebudu. Pravdou je, ze na mnohe veci som mala stastie a mnohe z vas nie, napr. na izbe sme boli sice tri, ale boli to normalne holky, moje dieta sa vedelo hned prisat a moje teoreticke znalosti sa mi v praxi naozaj osvedcili, takze aj kojenie som si riesila sama, nepotrebovala som pomoc. Ano, to ukazovanie babatiek cez sklo je naozaj trapas a suhlasim aj s tym, ze ked moze prist rodina na nadstandard, tak preco nie aj inde na oddelenie. Minimalne otec dietata by mal mat kontakt s babatkom. Manzel mohol byt so svojim dietatom hned po porode, mohol ho pestovat a mojkat si ho, ale nasledujuce 4 dni ho mohol vidiet len cez sklo. Ja sa vsak na vsetko okolo porodu pozeram pozitivne hlavne koli tomu, ze moje dieta sa narodilo zdrave, aj ked malo pupocnik okolo krku, nebolo pridusene - vdaka lekarke. Mohla som ho mat hned pri sebe a to nonstop. Ano, aj mne ho vzali, ked ho isli na chodbu odvazit, alebo raz mi ho vzali na sono obliciek, ale to bola pohodicka. Predstavte si, ze by ste rodili pred 5, 10timi rokmi ako napr. moja svagrina, odrodila, kuk na babo a hned jej ho vzali na novorodenecke, ze ma 24 hodin oddychovat. Alebo si predstavte, ze by ste mali rodit a neexistuje rooming in. Alebo si predstavte, ze vase babo sa narodi so srdcovou vadou a bez toho, ze by ste ho videli vam ho odvezu vrtulnikom do BA na operaciu! To sa stalo u nas v rodine. Ked si pomyslim na vsetky tieto a este ine veci, tak moj porod a pobyt v nemocnici bol pohodicka.

nivalis
15. apr 2010

Datkova- no s tou nadstandartkou si to trafila na 100%!!! ja si kludne lezim na izbe, vedla izba sestier a zrazu len pocujem: uz mame vsetky??? druha sestra: nie este nadstandartka... znovu ta prva: a to aj take decka sa vazia?! - no normalne som sa rozplakala ☹ ja som sa vydavala pocas vysky, babo sa zadarilo az o tri roky- tesne po vysokej som teda isla na matersku a teda cely cas zijeme len z manzelovho platu+platime hypoteku... ved to poznate 😉 povodne som si myslela ze budem na normalnej izbe, ale ked som na vzdycharni bola s romskou spoluobciankou (a sestricka mi povedala ze to vyzera ze s nou budem aj na izbe) a videla som hygienicke podmienky na druhom poschodi (napr. umyvanie britvi na holenie len pod studenou vodou...) tak som si povedala ze chcem nadstandart, ked aj za posledne!!! a ked som navyse zistila ze ma tam rodina moze prist pozriet a ze manzel moze ostat so mnou aj v noci uz som ani sekundu nevahala 😀 moja mamka drzala nasu ninusku na rukach uz dve hodky po porode a dalsiu hodinku aj moj ocino- to bolo asi prvy krat v zivote co som ho videla plakat... 😉
Radka- tesim sa- hadam sa naozaj stretneme 🙂 ak budes mat nejake otazky, kludne sa ozvi- budem sa snazit ta moc nevyplasit 😀
Tinusi- aj my sme mali v rodine podobny pripad, ale tomasko sa narodil uz vo vrtulniku a od mamicky ho odlucili na vyse dva mesiace, ale toto nie je o tom co zle sa komu stalo, a za co mozeme byt vdacni ze my mame, ale skor o tom, ze sme s niecim nespokojne a chceme aby sa to zmenilo....

radka1188
15. apr 2010

Aj ja som sa rozhodla pre nadstandart.A vobec ma nebudu zaujimat nejake blbe nazory sestriciek 😎 .Mne ako prvorodicke nadstandart bude vyhovovat.A hlavne to ze tam za mnou budu moct chodit blizky 🙂 .A nechcem riskovat ze budem s romkou 4dni na izbe. 😖 to neprajem nikomu.Kamoska mala na izbe 2romky 😝 a nakoniec skoncila bez telefonu 😢 .

nivalis
15. apr 2010

Tinusi-aby som nezabudla- s tym jedlom mas pravdu!!! ja neviem ci to boli dozvuky z tehu alebo vydaj energie pri porode ale mne tak neskutocne chutilo 😀 doma moc hovadzie nejem, ale tam vzdy vsetko 🙂 a puding kazdy den- aj ked bez cukru, lebo som mala gestacny diabetes 😒 ale bol mnam!!! sice mi potom sestricka povedala ze to dostavaju tie co boli moc site, ale hlavne ze som sa napapala 😀
Radka-tak radsej dufam ze sa nestretneme, aby sme si kazda mohla "uzit" nadstandart 😀 😀 😀

radka1188
16. apr 2010

No to dufam aj ja 😵 .Skoda 😒 .Ale ved sa este dozvieme presnejsi datum porodu a potom sa uvidi.

tinusi
16. apr 2010

Inak, ked teraz prerabaju tu nemocku, mohli by vymysliet aspon jednu nadstandard izbu navyse... koli tym navstevam je to naozaj super vec. Alebo by mohli vymysliet navstevy aj na ostatne izby... ale kto by to vsetko takto perfektne povymyslal, ze ano 😀 😀 😝
Ach baby, uz to tak mat za sebou a byt s babikou doma, hmmmm....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre