Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

klaudika81
28. máj 2010

tak hadam to nejak prezijem 🙂

ericica
28. máj 2010

veru tinus ma pravdu aj mne dr spravil ten nastrih hradze lebo inac by som sa roztrhala....a mala som len tri vonkajsie a tri vnutorne stehy...kamoska co rodila v Banskej Bystrici ta tej sa narodil chalan a nechcel ist von tak jej ho tahali zvonom a napokon sa roztrhala az po konecnik 😖

nivalis
30. máj 2010

klaudika ja ta strasit nechcem, len viem ze mne by bolo pomohlo keby som to ocakavala... no zevraj nastrih neboli?! ja som rodila u zifcaka, mala uz zostupovala, ja som sa dost neotvorila a museli ma nastrihnut medzi dvoma kontrakciami... takze som citila kazdy milimeter nastrihnutia 😖 ... a napriek tomu som sa poriadne roztrhala- sili ma vyse hodinu a minuli 7balikov tych niti ci co to je... ale neboj sa!!! teraz som znova tehu, a uz sa na porod tesim!!! 🙂 ked uvidis to nadherne babo, ktore je TVOJE, vsetka bolest je prec!!! 🙂 🙂 🙂 drzim palce 😉

tinusi
30. máj 2010

Nivalis, na Zivcaka som naozaj este nic dobre nepocula, hoci sama s nim skusenost nemam... asi si mala proste smolu na lekara... lebo napr. na Stanka, Renckovu, Bezakovu, Kovacovu, Smolarika... pocut len a len chvalu...

roza632
30. máj 2010

ja som rada ze som mala pri porode renckovu a stanka boliu fakt super 🙂

klaudika81
30. máj 2010

ked uz ma ulkudnila ericica, tak napises ty nivalis a zasa som v pochybnostiach 😀
tak ja pevne verim, ze nebude mat prave sluzbu ten zifcak....lebo inak asi skolabujem 😀 😀 😀
ale aj po vsetkych dobrych aj zlych ohlasoch sa tesim na porod...uz chcem vidiet moju slecinku 😵

nivalis
31. máj 2010

klaudika tak som to asi zle napisala!!! 😀 ja som ta chcela povzbudit, vazne!!! len som proste typ cloveka, ktory chce byt informovany o vsetkom co sa moze stat- aj ked je to zle... 😒 porod je nadherna vec a treba sa nam tesit!!!
tinusi- aj ja som na zifcaka pocula len zle veci, a tiez mi az zle prislo ked som zistila ze budem rodit u neho, no napriek tomu ja sa na neho nestazujem! povodne mi chceli urobit sekciu, lebo mala mala zle srdecne ozvy a ja som sa len velmi pomaly otvarala... ale zauradoval zifcak - povedal ze to zvladnem a mal pravdu!!! hoci som sa otvorila len na 8cm a mala vazila az 3850g narodila sa prirodzene (hoci po 26hodinach bolesti...) a ja som mohla byt so svojim anjelikom od jej prvej sekundy, pocula som jej prvy plac, a ked mi ju hned po porode polozili na brucho tak ma ocikala 😉 , asi to bude znit cudne ale pre mna aj to bolo nadherne 😀 😀 😀 ale hadam pri druhom porode budem mat stastie a nastrih citit nebudem!!! 😀
klaudi- este raz- drzim palce!!!

deina
31. máj 2010

Obe deti som mala cisarskym (Smolarik + Bezakova), takze neviem, aky je pri porodoch Zifcak, ale nemala som s nim ziadnu zlu skusenost. Naopak, prekvapil ma svojim ludskym spravanim k jednej pacientke. Prisiel jej povedat, ze bohuzial musi ist na sekciu (v 21tt 😔 ) a bol k nej velmi mily, snazil sa ju povzbudit, pytal sa jej na starsie deti, pohladil ju... V ten den bol z celeho personalu najprijemnejsi prave on.

klaudika81
31. máj 2010

nivalis mas to odpustene 😀 😀 😀
a dakujem tie palceky budem potrebovat...sice az o 10 tyzdnov 🙂
deina super, konecne pozitivum aj na zifcaka 😉

nivalis
31. máj 2010

deina suhlasim!!! on sice vyzera jak masiar, a pri vysetreniach a samotnom porode moc nepozera na to ako to pacientku boli, ale zato robi vsetko pre to aby bola mamicka aj babenko v poriadku- ajked aj za cenu bolestiveho nastrihu ako to bolo u mna! a tiez ma potom prisiel kazdy den pozriet a zistoval ako sa obe mame... 🙂

andrea2603
31. máj 2010

mne keď sestrička povedala, že rodiť budem u Žifčáka, a tým pádom to bude rýchly pôrod, ani som netušila, že od prvej bolesti po narodenie Livky prejde len 1/2 hodinka 😵 /do pôrodnice som išla, lebo mi voda odtiekla, ale bolesti som nemala/. Síce keď som ho zbadala, tak ... no inak som si predstavovala môjho pôrodníka, ale teraz viem, že by som nemenila. Bol fajn 😉

moon1979
31. máj 2010

no ja viem jedno - keby som si mala helikopteru zaplatit, tak NZ nemocnica nikdy viac ...

roza632
1. jún 2010

mne sa novozamocka porodnica pozdavala je tam starostlivost doktorou a sestier teda niektorych sestier ako detska doktorka sa mi pacila pristovicova a zenska doktorka renckova a stanko aj bezakova bola v pohode zivcak ten mi nepasoval taky neochotny a odmerany neviem kazdy ma iny nazor

ericica
1. jún 2010

@roza632 😉 🙂

roza632
1. jún 2010

ked som cakala druhu dcerku tak pristup sestier bol lepsi cest vynimkam aj teraz su tam niektore sestricky fakt ochotne

majka133
3. jún 2010

Tak ma napadlo, V NZ nerobia vystupnu kontrolu sono maternice. Teraz sa stalo, ze kocka mala s tym problem, museli jej neskor dat antibiotika. Totiz, pri porode jej nevyslo vsetko. Mam taky pocit, ze to by sa v Ruzinove stat nemohlo. Tam vas bez kontroly nepustia a po porode vas este skontroluju, ci je vsetko vonku. Ked prepustali v Zamkoch kamosku, dr. jej zahlasil."potom akoze som vas pozrel" Do Zamkov nikdy!!!

moon1979
3. jún 2010

no kamoske udajne vybrali cely vajecnik aj s vajcovodom, tak to uviedli aj do papierov, ale v skutocnosti ked jej doktorka urobila sono po 600 nedeli tak tam mala cast vajecnika ... tak co poviete potom na toto?

moon1979
3. jún 2010

a mne tiez ziadnu vystupnu kontrolu nerobili, len mi strcili do ruk prepustaciu spravu a dovi dopo. Pri predstave ze by ma este raz mal niekto z nich vysetrit sa mi robi husia koza este teraz. Cest vynimkam, su tam dve, ale ostatni hotovi masiari ...

dajna11
4. jún 2010

babenky ktoré ste nedávno rodili v NZ?neviem či mám isť tam či do NR

datkova
4. jún 2010

@dajna11 prašť alebo uhoď 🙂 myslím, že to, čo si uviedla k porovnaniu, je na tej istej urovni... v tvojom pripade by som možno zvažovala už len vzdialenost... pre porovnanie: v NZ som rodila, v Nr som robila 🙂))))

dajna11
4. jún 2010

datkova...to je aj mojproblém...v NZ rodila,v NR robila......takže neviem🙂

moon1979
4. jún 2010

presne ako pise datkova - sprast jak uhod ... z blata do kaluze, otras na n-tu obidve "porodnice"

datkova
4. jún 2010

dajna ked už, trochu by som si zainvestovala a šla do Banskej Štiavnice, alebo do Topolčian. V našom kraji asi TOP 😀

bubina1
5. jún 2010

baby co všetko ste potrebovali do porodnice, hlavne pre babo...myslim presne čo a kolko kusov.... popripade, či mam zobrat 56, alebo aj 62?

dajna11
5. jún 2010

TO? no na tú som počula len to najhoršie.....

tinusi
5. jún 2010

@bubina1 velkost 62 urcite nebudes potrebovat, jedine ze by sa ti narodilo naozaj obrovske babo... 56 v pohode staci. Vezmi si 3-4bavlnene plienky, jednorazove - tak 4-5 na den, 2 rukavicky, 2-3 ponozky, z toho jedny hrubsie, mozno bude babo zimomrave, 3-4 kosielky alebo bodynka, 2 overaliky, jednu plienku - bavlnenu, hrubsiu-ako uteracik pre babo po kupani, vlhcene utierky, ciapka.
Toto zhruba som mala ja, to oblecenie je individualne, kazda mamina ma iny sposob obliekania. Ale ked si pozries starsie prispevky, pisali tu aj ine baby, tak si pozri aj to.

soni76
5. jún 2010

@dajna11 Ahoj ja som rodila v NZ minuly rok pocula som ze tam maju jedno z najlepsich novorodeneckych oddeleni nastastie my sme boli v poriadku nic zvlastne sme nepotrebovali
ja som rodila cisarskym U Zivcaka+Havlasa ten so mnou srandoval ked mi natieral brucho dezinfekcnym roztokom 🙂 inak niektore sestricky sa mi nepozdavali ale dalo sa to prezit

dajna11
5. jún 2010

ja som rodila v &nz pred 10rokmi tak už to neviem....ale to novorodenecké to spom ínali že je tam super...teda pre nedonosené tak. stále sa neviem rozhodnuť,pracujem v nr nemocnici,lekára mám tiež v nr ale bývame pri NZ takneviem kam skor ☹

bubina1
6. jún 2010

tinusi .... dakujem 🙂))) a musim sa ti podakovat aj za pozitívne prispevky ohladne NZ nemocnice, takže idem rodit aspon s mierne dobrým pocitom do NZ nemocnice...dufam, že aj ja budem mat nejaké kladne zažitky z nej.... 🙂)))

ericica
6. jún 2010

@bubina1 ja idem rodit zaciatkom jula ...mozno sa aj stretneme 😉 😉 😉 vidim ze je to tvoje prve babo,urcite sa uz tesis 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre