Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 zelená voda je už infikovana voda.......A kedže dieťatko tú vodu prehlta,je v nej,sposobí teda može sposobiť zápaly,infekcie.....

nivalis
23. jún 2010

dajna- presne! pohlad na zdrave babo je ta naj super vec proti bolesti 😀

dajna11
23. jún 2010

@nivalis lebo ani som sa tak nebála o seba ako o dcerku.......velmi som sa bála...a ked ju vytiahol a povedal že mám krásnu zdravú dcerku...plakala som ako malá.ten kamen čo mi padol zo srdca.....

klaudika81
23. jún 2010

@dajna11 fiha 😕 tak to by som nechcela 😒

@nivalis akurat som kukala tvoj profil...po takej kratkej dobe po porode zasa tehulka? 🙂 co to bude uz vies?

perla200
23. jún 2010

ja vam este napísem jednu skúsenost....den po sekcii ked som ležala na tej izbe po operácii som zavolala sestričku a mala som tam asi 5 kníh - (lebo som isla ležať kvôli zlým výsledkom krvi) a hovorím jej podajte mi jednu knihu chcem čítat...a ona že túto a ja že nie, ona túto? a ja že nie a ona trpezlivo mi ich vyberala až kým som si nevybrala🙂))) takže sú tam aj super sestričky!

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 no nebolo by to bohviečo......zápaly očiek,ušiek.....možu tam byť bakterie z výkalov bábenka...alebo ked sa dovnutra dostane nejaká infekcia....

klaudika81
23. jún 2010

@dajna11 a to sa nejako neda zistit, ze je uz zelena voda???nemoze sa stat, ze je babetko v takej vode uz povedzme tyzden pred porodom?

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 nedá...iba akby ti odtekala že ju vidíš alebo lekár keby si bola v nemocnici........ale to skor sa stáva ked ženy prenášaju,

klaudika81
23. jún 2010

@perla200 tak ja by som sa bala takto prehanat sestricku 😀

nivalis
23. jún 2010

klaudika- vies ako to je- clovek mieni pan Boh meni 😀 prve babo sme si doslova odmakali a ledva sa podarilo a druhe?! sme si este aj bacha davali a je tu 😉
Perla tak pridam jednu skusenost so sestriickami aj ja- bola som uz na sale, ale vsimla som si, ze mi zriadenec odnasa moju tasku s hyg. potrebami (som si to schvalne dala do zvlast igelitky, nech to nemusim hladat a nech to mam hned po ruke) tak som skrikla na sestricku a poprosila nech za nim zabehne, ze odniesol nespravne, ona na to ze to urcite nebolo moje ale inej mamicky a znova si sadla (rodila so mnou len jedna ciganka) po porode samozrejme zistili ze to moje bolo ale dotycna mi to uz nemienila vratit- vraj uz nic nema!(- boli tam 4baliky vloziek a dva toaletne). keby tam nemam manzela, ktory mi hned utekal kupit nove, tak neviem co by som robila 😠

klaudika81
23. jún 2010

@dajna11 a uz si aj zbalena? 🙂 ja este nie 😕 a este ani nemam vsetko nakupene do porodnice...nejak som leniva...sa mi nic nechce 😠

klaudika81
23. jún 2010

@nivalis a kde planujes rodit? 🙂

klaudika81
23. jún 2010

ozaj baby, da sa zistit ci nema babetko obmotanu pupocnu okolo hlavicky? zajtra idem na prietoky do nemocky prvy krat...a malinka od pondelka hra v brusku asi futbal tak sa mi vlni brucho 😀 ale je to skvely pocit 😵 ja len ze raz mi povedala sestricka ze ked nebudem citit pohyby je zle...ale ze aj ked ich budem citit velmi, moze byt tiez zle 😕
ale nemyslim, ze toto hmyrenie je zle...asi sa snazi otocit sa 🙂

nivalis
23. jún 2010

klaudika neuveris ale asi v NZ ☹ je to pre mna najblizsie! a nerada by som bola tyzden bez mojej malej- takto ju aspon cez sklo uvidim 😒 a hlavne- 600nedelie je sice des!!! ale ak by bol problem s babenkom po porode, tak Dr. Bauer je ten naj odbornik na Slovensku 😀 a to je pre mna podstatnejsie ako moje vlastne pohodlie, a ine "prijemne" veci v NZ nemocnici 😉

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 juj ani ja nie...nejako si stále hovorím že je času ale zasa nemusí to byť na termín nie? tiež mi niečo ešte chýba....niečo mám.....anineviem čo vlastne všetko potrebujem so sebou.

klaudika81
23. jún 2010

@nivalis a vies ze som si to aj myslela? 😉
aj ja som zo zaciatku rozmyslala, ze pojdem rodit do topolcian-do vody...nakoniec som od toho upustila...ved ako by prisla za mnou rodina, to by som ani nevydrzala bez draheho 🙂

lenuska311
23. jún 2010

po dlhsom case som si to tu opat precitala...vratili sa mi tie blbe spomienky zo sestonedelia....aky bol moj porod....prisla som tam cca o 0.30....vsetky porodne saly boli plne....ja chapem ....ale mna prvykrat vysetrili az po 3 a povedali mi ,ze dnes neporodim, ze toto nie su porodne bolesti a aako spatne usudzujuc mne uz nebolo vestko jedno...mala sa inac narodila o 8:45 pristup pocas porodu si ani nepamatam.... bola som dost mimo dali mi nieco tak som musela lezat inak sa mi krutila hlava a vtedy tie kontrakcie boli o dost horsie...na samotnom porode mi vadili ucni pozerajuc na mna zdola....aspon sa mohli do kelu opytat ci s tym suhlasim....a este sa mi nepacilo to,ze som si zaplatila to aby mohol byt muz pri porode a dnu ho vpustili az vtedy ked uz malej trcala von pomaly ruka...rpsote kontrkacie a vsetko som si musela odbit sama....zato sa vemi hnevam...

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 ja som nebola ešte na prietokoch,moj krpec je velmi divý...brucho sa mi často vlní ako keby bolo navode. a tak ma kope do vaječniku až hroza!!!!ale nech len cítim že sa má k svetu,keby nie,bolo by to horšie.

nivalis
23. jún 2010

klaudika ak mozes, zober draheho so sebou a chodte na nadstandart 😉 je to super mat ho tam 🙂 ked si odmyslis sestricky a nemocnicu- skoro ako prva rodinna dovolenka 😀

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 minule niekde dávali ten porod do vody a dosť to kritizovali........

klaudika81
23. jún 2010

@dajna11 je to skvely pocit citit pohyby babetka 🙂 ja ich takto velmi citim od pondelka...ako citila som ich aj pred tym, ale nie takto...moja je otocena donutra, cize ma kope do chrbta 😀 ani pri 4D sa preto nedala dobre vidiet..a k tomu mala pri tvaricke aj pupocnu snuru 🙂
@nivalis ten nadstandar je dost drahy 50 eur za taku izbu ako je tu v NZ sa to ani neoplati...to radsej kupim malinkej nieco pekne 🙂

nivalis
23. jún 2010

drahe to je!!! ale ja som chcela byt s manzelom pocas prvych dni nasej dcery ked aj za posledne... 😀

dajna11
23. jún 2010

@klaudika81 mne takto šantí už dlho. kope ma do žaludka,hore do bránice že ledva dýcham...asi má málo miesta,ale ked vyjde von takú mu šupnem na zadok!!!! 😉

moon1979
23. jún 2010

@dajna11 to je zaujimave, ja som tam lezala s preeklapsiou (vysoky krvny tlak, bielkoviny v moci, opuchy noh) a predsa mi dali vyvolavacku tiez po tyzdni. to do mna pchali cely cas lieky a magneziove inekcie - tych som za cely pobyt vybrala 76 ks - aj na vola vela ... s akymi zilami som prisla domov to netreba komentovat, asi si dokazete predstavit

moon1979
23. jún 2010

@lenuska311 typicke pre NZ nemocnicu ... a vraj BFH - ha ha ha

moon1979
23. jún 2010

@nivalis zelena plodova voda je praveze velmi nebezpecna a je to dovod na okamzite ukoncenie porodu - dieta ma malo kyslika a voda je zelenej farby preto, ze pri kazdej kontrakcii stiahne aj plod a on sa "vykaka" do vody, ktoru potom vdychuje. Ked si date do vyhladavaca na googli "zelena plodova voda" nedocitate sa nic dobre :((

maju jedno z pekla stastie ze je maly v poriadku inak ...

dajna11
23. jún 2010

@moon1979 no každý porod je iný. ja som to našťastie mala takto,na prvorodičku výborné,žiadne 24hod,trápenie.

moon1979
23. jún 2010

@dajna11 ja viem dajna, ono nic nie je jednoduche a ani som s tym rodit nesla, ale po tychto skusenostiach mam velky strach mat druhe dieta a to som vzdy tuzila mat aspon dve deticky a velmi by som si priala surodenca pre mojho drobecka. a zdaleka som nepisala podrobnosti, fakt nechcem vystrasit buduce mamicky. kazdej jednej zelam bezproblemovy porod aby aj mamicka aj babatko boli zdravi ...

klaudika81
24. jún 2010

baby pocas noci mi vznikli strie ☹
pozna niektora nieco ucinne??? ale fakt ucinne, nieco co vam pomohlo ☹

dajna11
24. jún 2010

@klaudika81 teraz na nete som kdesi čítala že citronová šťava je výborná na strie..vlastnú skúsenosť nemám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre