Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

susannz
10. máj 2010

tak aspoň pozdravím🙂 ale tak ja tu čítam všetko čo sa týka NZ nemocnice.. dalo sa tam?

roza632
10. máj 2010

vies co dalo mne sa nepacil doktor zivcak ten bol neochotny a niektore sestricky aj na porodnej sale ked natrafis na starsie sestry tie su v pohode ale te mlade tie zase nie aspon mne nesadli ked som rodila starsiu dceru to bolo super aj doktor hajdusek bol v pohode skoda ze uz nepracuje v nemocnici

maja22
10. máj 2010

Tinusi, to je super, že máš také dobré zážitky, vidím, že veci sa každým rokom posúvajú k lepšiemu 🙂 Myslím, že stále platí, kto nemá veľké očakávania, bude spokojný 🙂 A s tými izbami - máš pravdu, je to aj o peniazoch... Ale je to aj o tom, akí sme, či dávame najavo svoju spokojnosť resp. nespokojnosť... Napr. mne osobne príde nedôstojné, že sú na izbe tri - štyri postele a žiadne súkromie, aspoň tenký záves by sa hodil pri vizite... Okrem toho, že je všetko počuť, o čom sa doktor s pacientkou rozpráva, tak aj to zbežné vyšetrenie hojenia rán je dosť ponižujúce... Veď nie sme zvieratká... Ale my si proste myslíme, že to tak musí byť a že by to lekárov ohromne zdržovalo, keby pacientky chodili na vizitu za nimi na vyšetrovňu... A to osobne môžem byť rada, že som nezažila hromadnú vizitu za prítomnosti študentov, to už len musí byť pocit na nezaplatenie 😝 Proste, je to chvályhodné, že sa prístup lekárov a sestier zlepšuje, že tá snaha tu je, ale aj tak máme ešte stále čo doháňať.... No ja som až na tú pôrodnú sálu tiež nemala nejaké extra veľké očakávania, tak aj spokojnosť bola celkom dobrá 😀

tinusi
10. máj 2010

Maja, tri - styri postele??? My sme boli na izbe po dvoch. Len ak nebolo miesto, dali niekomu na chvilu na izbu aj tretiu postel, aj to s tym, ze sa ospravedlnuju, ale je to len kym neprepustia tie, co maju ist domov. Ja osobne som bola rada, ze sme boli dve na izbe. Jeden den som bola dokonca sama a to som myslela, ze ma porazi. Clovek je tam potom taky sam a len mysli na to, co je doma... 😒
A vizity na izbu mi tiez vyhovuju, ja si neviem predstavit, ze by som taka ubolena mala ist niekam na vysetrovnu a este tam aj postavat, kym pride na mna rad. Maji, nehnevaj sa, ale to by bolo pre maminy po porode to najhorsie, co si viem predstavit. Mne absolutne neprekazalo, ze moja spolubyvajuca je pritomna, kym ma lekar pozrie. Ved je zena ako aj ja a potom... ziadna z nas predsa na tu druhu aj tak necumi.

maja22
10. máj 2010

Ja keď som porodila MAreka, tak nás v ten víkend porodilo 10, tak bol nátresk 🙂 Teraz sme boli tiež tri na izbe, rozumeli sme si, bolo to ok, tiež by som úplne sama nechcela byť. Ale ja som nehovorila o postávaní pred vyšetrovňou a čakať, kým prídem na rad... To by sme si moc nepomohli... 😝 Zvoliť si, ako chceš prísť - pešo, odviezť sa na vozíku, ale bez čakania... Alebo vyzvať doktora, nech príde pozrieť na izbu. Ono by pokojne stačili aj tie závesy. Vyzerá to tak utopisticky? Veď každý má inú povahu, niekto je introvert, niekto extrovert, niekto sa oblieka tak, že mu vidieť všetko, iný má najradšej rolák a nohavice po zem... Mne ide o to, aby sme neboli braní stádovite... Máme mať úctu k telám vlastným aj cudzím... Samozrejme, že spolubývajúca, ak je slušne vychovaná, tak nečumí, keď susedu vyšetrujú... Ale príjemné to podľa mňa nie je ani pre ňu, ani pre dotyčnú...

daykaaa
11. máj 2010

ja zacinam mat z toho vsetkeho riadne stresy..je to pravda ze aj manzel sa musi na babo pozerat len cez okienko ked pride na navstevu?

roza632
11. máj 2010

ano je nepustia ho nuter na 3 poschodie babo si das do prenosneho vozika a nechas pri okienku potom mozes vyjst na chodbu za manzelom aj to len na chvilu aby si sa neoslabila ja som chodila na 15 minut lebo vzdy tam bolo vela nastev takisto aj vozik som musela uvolnit pre dalsie babetko

moon1979
11. máj 2010

tinusi tak to ti gratulujem nielen k babatku ale aj k tomu, ze si zazila pohodu v NZ porodnici. Ja mam cerstvo porod tiez za sebou necele dva mesiace, ale NZ nemocnica dufam nikdy. Uz som tu pisala niekolko prispevkov, ale je ZAZRAK ze v priebehu dvoch mesiacov si NEBODAJ vstupili do svedomia.

... alebo citali toto forum?

No bodaj by kazda jedna zazila to co ty. Prajem to kazdej mamicke, ja som ledva cakala, kedy odtial vypadneme. A to sa radsej o porode ani zmienovat nebudem, nechcem strasit nastavajuce mamicky. Staci, ked si precitaju to, ako to tam funguje, alebo fungovalo???

roza632
11. máj 2010

moon1979 koho si mala pri porode ktory doktor sa ti nepacil mne zivcak a co mas dievcatko alebo chlapca

susannz
11. máj 2010

daykaa neboj nie si sama... ja mám navyše v karte napísané veľmým červeným že odmietam rodiť v novozámockej nemocnici 🙂 keď som odišla od jedného lekára k stankovi a povedala, lebo chcem rodiť v želiezovciach tak to tam tak napísal, budem musieť kuk, či to stanko vybral🙂

moon1979
11. máj 2010

tak baby, ked uz rodit v NZ, ze nebudete mat inu moznost tak si urcite nejakeho zajednajte. Pri mne sa striedali ako vojaci na brane, kazdu chvilu ma prisiel vysetrit iny lekar a najlepsie bolo ze kazdy mal inu mierku. Jeden povedal na tri prsty, druhy zase na dva ... nehovoriac o tom, kto ako vysetroval, okrem Dr. Korcoka ostatni vyslovene masiari. Nechali ma 27 hodin potrapit a potom som skoncila na cisarskom. Proste otras ... Samozrejme cele tie hodiny bez jedla a vody, jedlo sa vydrzat dalo ale voda nie ...

Ale nastastie mam krasneho zdraveho synceka a NZ nemocnicu nechcem vidiet ani z okna ...

moon1979
11. máj 2010

no a bola tam jedna, co chcela povodne rodit v inej nemocnici aj sa o tom zmienila a tej dali riadne pocitit. takze ak nahodou chcete rodit inde a nieco sa stane, ze nestihnete alebo nieco nepredvidane, tak sa radsej nezmiente o inej porodnici, lebo ...

susannz
11. máj 2010

moon1979 no v tej pôrodnici nezmieniť sa o inej máš pravdu..ja som po pôrode mala problémy musela som íst na pohotovosť..ke´d som hovorila že som rodila v želiezovciach (lebo sa pýtali) bola som ako nejaký vlastizradca.. tak sa ku mne správali.

moon1979
11. máj 2010

dokonca som zazila na vlastne oci na pohotovosti - odmietli babku v bolestiach vysetrit, lebo jej dcera sa pochvalila ze cez den boli na pohotovosti v Komarne a vecer sa jej pohorsilo, tak ju poslali do KN, ze ked uz boli tam cez den nech idu aj vecer. Neskutocne. Fakt je toto nonsens co sa robi

susannz
11. máj 2010

to je novozámocká nemoscnica na mňa pôsobí ako zle fungujúce mesiarstvo..joj

roza632
11. máj 2010

najlepsie je ohlasit si doktora a mas istotu ye pri tebe je ... 😀

susannz
11. máj 2010

tak a potom sa nemôžestať, že sa na teba ostatní lekári vykašlú.. v noci predsa nemôžem volať lekára že som začala rodiť..

majka133
11. máj 2010

Ahojte, moja známa praxovala v NZ, tvrdí, že by tam nikdy nerodila, sú tam vraj a to citujem "mäsiari." Ja tiež nemám veľmi dobrú skúsenosť a tak isto aj mnohé mamičky z môjho okolia.

susannz
11. máj 2010

no potom už len otázka..kam potom ísť rodiť? 🙂

ericica
11. máj 2010

daykaaa mame rovnaky termin 🙂 mozno sa stretneme odkial si????
ja som rodila moju prvu dceru v nz a nemozem sa stazovat....no ale nie sme vsetci rovnaky,,,inac ja som mala zajednaneho dr Stanka a pri druhej som si ho zajednala znovu 😉 uz sa velmi tesim na porod len to ide strasne pomaly ☹

ericica
11. máj 2010

no a k tomu ze manzel sa moze pozerat len cez okienko.....moj bol pri porode uzil si malu od zaciatku on ju drzal prvu a ked za mnou chodil vzdy som ho pustila nech mu aspon pusu da pri dverach.....
to rasej nechcite byt v galantskej porodnici segra tam rodila a jedna baba mala na ize romku a akurat ked dojcila tak sa tam navalila skoro cela osada.....to by sa vam pacilo??????

deina
12. máj 2010

Inac to je trosku divne, ze na tomto oddeleni otec dnu nemoze a hned vedla na druhej strane to nie je problem. Ale zase, na druhej strane su tie deticky dlhsie, tuna len 4 dni, to sa vydrzat da.

daykaaa
12. máj 2010

ericica tak sa teda mozno stretneme..i ked si myslim ze v mojom pripade to bude este o nieco skor . mam strasne zmiesane pocity..niekedy si myslim ze ok..nemoze to byt take strasne a niekedy zase ze to nezvladnem.. 😒 totalny chaos mam v hlave :(

roza632
12. máj 2010

daykaaa neboj sa zvladnes to stanko a renckova su dobry skus sa ich spytat ci by ti nedosli pri porod ja som bola u nich na 4D a pytala som sa ich a chodim inemu gynekologovi a boli pri mne su v pohode

daykaaa
12. máj 2010

budem musiet 🙂 ja som bola na 4D u havlasa..ten bol tiez super

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daykaaa
12. máj 2010

vyslo ma to 62 eur.. z toho 2 eura bolo cd.. my sme tam boli dva krat lebo mala bola mimoriadne aktivna tak ju nebolo az tak kvalitne vidiet..cize sme v podstate videli malu po dvoch tyzdnoch znovu.a poviem vam...riadny rozdiel. 🙂 ale platili sme len raz 🙂

ericica
12. máj 2010

no stanko je o nieco lacnejsi....platila som 53 eur ..... aj ja som si ho zajednala a zabudla si mi napisat odkial pochadzas?

susannz
12. máj 2010

aj stanko robí už 3 - 4D ultrazvuk?

roza632
12. máj 2010

stanko aj renckova mne spravili krasne cedecko a aj fotku tvaricky maju to fakt super vsetko my poukazovali a na vsetko odpovedali su velmi ochotni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre