Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

moon1979
29. jún 2010

@kika86 takto to bude dovtedy, kym si pacienti budu nechavat skakat po hlave... mna vedelo dozrat, ked mamicka kojila a oni vrazili do izby, ze odlozte si dieta, vizita... tak susedka odtrhla malu od prsnika, ani odgrgnut nic, len polozila a musela sa rozcapit na posteli ... a mala revala o dusu ... keby sa to stalo mne tak urcite narobim bordel ... co si myslia? a vraj baby friendly hospital ... to urcite

kika86
29. jún 2010

@moon1979 Nastastie som taketo nezazila, ale ja by som ani malu neodlozila, keby tam takto vtrhli 😠

moon1979
29. jún 2010

baby - poradim Vam jedno - ak Vam to financie dovolia, zazmluvnite si lekara a trvajte na pritomnosti manzela alebo priatela, potom je to cele o niecom inom ... hlavne pritomnost partnera, vtedy aj ten najvacsi drsnak si nedovoli k vam byt neprofesionalny 🙂 za takychto podmienok sa to da prezit v celku "bezbolestne" 🙂

drzim palceky, aby ste na najkrajsie chvile v zivote zeny spominali s laskou a s usmevom na tvari 🙂

tie krasne male stvorenia stoja za to

kika86
29. jún 2010

Urcite je to o inom, ked je tam partner 😉

moon1979
29. jún 2010

1000% - ne 🙂

kika86
29. jún 2010

Podla mna su aj sestricky rady, ze maju troska vasci pokoj, ked je tam partner. Nemusia v kuse behat okolo 🙂

moon1979
29. jún 2010

o to ani nejde, ale je to hlavne psychicka opora pre nastavajucu mamicku. Takze baby, pokial sa nastavajuci otecko tomu nebrani, vrelo odporucam, ocenite to a urcite nebudete lutovat 🙂

kika86
29. jún 2010

@moon1979 samozrejme, ze je to hlavne psych.podpora, pre mna to skor bola masazna podpora 😀

moon1979
29. jún 2010

@kika86 dotatocne daj manzelovi veeeeeeeeelku pusu a silne objatie, zasluzi si 🙂

miska333
29. jún 2010

ahojte ak si chcete zazmluvnit nejakeho doktora na porod tak odporucam primara , ja som ho mala a tak mi aj sestricky skakali okolo zadku, len tie detske boli strasneeee

kika86
29. jún 2010

@moon1979 az zajtra, lebo je v robote 🙂 ALe vdaka, bolo to od teba pekne 😵

moon1979
29. jún 2010

@kika86 ... ja idem hned teraz dat tomu mojmu, mam strasnu potrebu objat ho, je to nas milovany tatik 🙂

roza632
30. jún 2010

ja som tiez mala manzela pri porode je to velka opora aj so mnou co lezala vedla aj ta mala manzela no nakoniec som skoncila porod sekciou aleaj sesticky boli v pohode len ked to neslo tak frflali ze sme fajnove a ze nic nevydrzime ja ako tretorodicka som to mala hned vytlacit hovorili este stastie ze tam bola renckova a stanko ty sa velmi pekne spravali aj po sekcii manzela pozvali do ordinacii a rozpravali sa s nim a porode ze je vsetko v poriadku na druhy den ma prisli pozriet a hovorili ze mala mala omotanu pupocnu snuru okolo hlavicky aj okolo nozicky tak preto som nevedela porodit ak by ste chceli nieco vediet kludne sa pytajte

daykaaa
30. jún 2010

no ked som docitala,hned som sa rozhodla,ze chcem mat manzela pri porode.lenze rodit pojdem kazdu chvilu a na ziadnej priprave sme neboli.je to potrebne?nestaci povedat v porodnici ze ho chcem mat pri sebe?:/

moon1979
30. jún 2010

@daykaaa rychlo chodte na pripravu, pre manzela staci absolvovat je 🙂 dno sedenie a aj pre teba, da ti zaznam do knizky, ze ste absolvovali pripravu a mas po probleme. neviem kedy su v NZ tie pripravy, ale myslim, ze kazdy tyzden aspon raz je sedenie. nenechaj si to ujst, ak sa nechystas rodit zajtra, tak to absolvujte 🙂

sonelka
1. júl 2010

Ahojte, môžem sa pridať?

ja som sa tiež rozhodla pre porodnicu NZ, nakoľko svojho gynekologa mám v nitre. Dúfam. že to pre NZ problém nebude 😅
TP mám na začiatku septembra, a chcem sa spýtať, čo všetko budem do porodnice potrebovať. Počula som, že bábatko obliekam do svojho aj počas pobytu v nemocnici, v nitre je to tak, že ho obliekam do svojho až na odchode domov. Tak mi prosím poradte, čo všetko budem potrebovať.

A ešte jedna otázka. odoberaju v nz aj pupočníkovú krv? máte niektorá s tým skúsenosti?

dajna11
1. júl 2010

@sonelka skúsenosti s pupočníkovou nemám,ale v profile na nete má Nz porodnica aj odber pupočníkovej krvi.

katika1
1. júl 2010

@sonelka Ano odoberajú.

daykaaa
1. júl 2010

prave som sa docitala na stranke nemocnice,ze pre ucast otecka pri porode nieje potrebna ta priprava..takze ak ju nestineme nic sa nedeje.

tinusi
1. júl 2010

@sonelka pupocnikovu krv odoberaju a ohladom veci do porodnice sa tu nedavno pisalo, mrkni sa na starsie prispevky...

sonelka
1. júl 2010

Ďakujem vám kočky 😉

moon1979
1. júl 2010

@sonelka bavlnene plienky, jednorazove plienky, body s dlhym rukavom, deku taku tensiu, ciapocku, rukavicky, ponozky, vlhcene utierky, ostatne veci ako teplomer, mast na zapareniny, vatu, lieh a podobne dostanes v nemocnici. no a pre seba nepotrebujes toho moc - nocne kosele dostanes erarne biele, su lepsie, aspon si neznicis od krvi svoje, vlozky po porode, ja som si zobrala aj stahovacie nohavicky, skoncila som sekciou takze mi dobre robilo ked som mala brucho pevne fixovane, jednorazove nohavicky baby nosili tie su take prievzdusne, hodi sa aj vankus na kojenie, lepsie si uchytis drobca, toaletak, zupan, hygienicke potreby. ine ma teraz nenapada

nivalis
2. júl 2010

Baby, po "krasnej" skusenosti sona v 20tt u dr Riska v NZ, kde bol dotycny totalne hruby, neochotny a cele vysetrenie mu trvalo tak 30sekund... som si vybavila BA- kramare! -Neporovnatelne!!! pani Dr. mi uuuplne vsetko poukazovala, aj niekolko krat... drobec sa strastne mikal a utekal ale ona ho trpezlivo "stopovala", skontrolovala ci je vyvinute vsetko co ma byt... hrajkala sa s nami asi pol hodinku... z kazdeho organu alebo koncatiny si natocila do zaznamu kratke video, kvoli archivacii...na konci mi polozila vreckovku na brucho nech sa utriem, na co som sa jej ja spytala ci mi vie aj pohlavie povedat, bez vahania znovu spustila sono a s milym usmevom mi povedala ze ona to videla uz na zaciatku ale ze nevedela ze to chcem vediet tak ze mi to ukaze z novu 😀 drobec sa maskoval, ale ona trpezlivo cakala a hladala a nakoniec mi to ukazala a hovori "toto, pozrite, bude to chlapcek" 😀 😀 😀

dajna11
2. júl 2010

@nivalis gratulujem,aj ja som bola na sone v BA a tiež nám lekár ukázal že či vidíme to čo je medzi nohami na vyšše 😉 takže hned nám to bolo jasné......zväčšil nám to....aby sa tatinko potešil 😉

nivalis
2. júl 2010

dajna- dakujem a aj ja gratulujem 😀

desszi
2. júl 2010

@sonelka s tym ze mas lekara inde, nie je ziadny problem, ja mam tiez lekara v Sturove a sla som rodit do NZ. Pupocnikovu krv odoberaju, ale len do sukromnych centier. Ja som chcela darovat do verejneho centra, ale povedali mi, ze do verejneho neodoberaju ☹
veci prakticky super popisala moon 🙂

dajna11
2. júl 2010

@nivalis vy ste sa ako pozerám vrhli do druhého baby.....ja som sa akurát včera u dokiho smiala že vlastne ja som ako prvorodička...po 9rokoch som už všetko zabudla aj sa boim chytiť bábo na ruky ☹dúfam že do toho dôjdem.

nivalis
2. júl 2010

dajna - no my budeme mat rozdiel 15mesiacov 😀 a tiez mam pocit ze som vsetko zabudla a trochu sa toho aj bojim 😉 😀

dajna11
2. júl 2010

@nivalis no a ja sa bojim aj porodu,aj ako sa postarám o malého kedže som skoro stále sama doma ☹ ,aj výbavu ked som pozerala teraz čo je všeličo pre bábätká tak mi oči vyskakovali a neodolala som

nivalis
2. júl 2010

Dajna11- ja som do teraz nekupovala nic, kedze som nevedela, co budeme mat... ale teraz sa na to vrhnem!!! 😀
prveho porodu som sa nebala vobec a bol strasne dlhy, bolestivy, no proste hroza... ale zaujimave je ze ani teraz, ked uz viem do coho idem, sa nebojim a ak to bude prirodzeny porod tak sa na to dokonca tesim, lebo po vcerajsom sone sa uz ani neviem dockat kedy toho nasho drobca uvidim aj na zivo 😀 😀 😀 jedine z coho mam trosku obavy su NZ lekari a ich "privetive a vzdy ochotne" sestricky... no dufam ze druhy krat, so skusenostami ktore mam, to uz dokazem brat s nadhladom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre