Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

juja2
31. aug 2009

Baby, prave som sa vratila z prehliadky. sestricka mi v ambulancii ukazala nejaky papier s názvom "poucenie", vraj to bude treba podpisat v nemocnici. Ani by mi to mozno nevadilo, lenze ten papier sa tyka len rizikovych mamiciek, kde suhlasite, ze je normalne, ze Vase dietatko moze zomriet do 7 dni aj napriek tomu, ze sa zdrav. personal snazi urobit vsetko pre jeho zdravie a vela dalsich bodov, s ktorymi vlastne suhlasite a ste si vedome, ze k tomu moze dojst. Nechapem preco to davaju aj tehotnym, ktore nie su rizikove. dalej ma zarazilo, ze mam podpisat nejaky papier, na ktorom vobec nefiguruje meno a nazov ambulancie mojej lekarky ale naopak, meno nejakeho lekara a ambulancie rizikoveho tehotenstva.
Ak to dobre chapem, v pripade akychkolvek komplikacii ma nemocnica podpisany z mojej strany suhlas, ze som si bola vedoma takychto skutocnosti a tym padom je vlastne aj kryta, keby malo dojst k nejakym staznostiam.

Mate s tymto niektora skusenost?

deina
31. aug 2009

Juja, ja som take podpisovala pri starsom synovi - ale to bolo priamo tam v tej rizikovej ambulancii u Dr Korcoka, neviem o tom, ze by nieco taketo podpisovali baby, ktore neboli rizikove. To mi je divne... Ked som o tom vtedy s niekym hovorila, tak nikto taky papier nepodpisoval a dali mi ho len tam v rizikovej ambulancii, nikde inde.

juja2
31. aug 2009

Deina aj mne je to divne. Pravda je, ze to urcite nepodpisem, lebo sme s malou v poriadku. A cudujem sa aj tej "mojej" sestricke, ze mi to teda vobec dala, ked vie, ze nie som rizikova. Kto vie, mozno je to novinka od septemba 09 😖

deina
31. aug 2009

Kto ti to vlastne dal? Nejaka sestricka z nemocnice? Naozaj sa mi to nezda, vtedy toto podpisovali iba rizikovky z ambulancie Dr Korcoka, nikto viac.

juja2
31. aug 2009

Na tom papieri je Dr. Korcok a tada jeho rizikova amb. a sestricka mi tento papier dala v mojej gyn. amb u Dr. Bezakovej.

deina
31. aug 2009

Mozno si to sestricka pomylila... urcite nemusis nic podpisovat, nechodis predsa ku Korcokovi a neviem o tom, zeby nieco taketo v porodnici pytali.

juja2
31. aug 2009

Neviem ci sa pomylila, lebo ja som si pytala vlastne zoznam, co si treba doniest do nemocnice a povedala, ze toto (teda to poucenie) ide k tomu. Uvidime, inak diky. Urcite by som to ani nepodpisala, len som chcela vediet, ci uz to podpisovala aj nejaka nerizikova mamina. Dik. 😉

mirusqa
31. aug 2009

ahojte, aj mna caka porod v NZ cisarskym rezom. budem rodit u Dr. Stanka, vybavuje mi ho sefova manzelka kedze som z SA a nepoznam tam nikoho. ake s nim mate skusenosti? moze byt partner pri sekcii?

juja2
1. sep 2009

mirusqa, ja zial v NZ nepoznam tohto lekara, tak Ti neviem poradit. Myslim, ze baby na predchadzajucich strankach spominali, ze pri sekcii nemoze byt partner. pa

princeznicka.
1. sep 2009

Pri sekcii partner nemoze byt, to je normalne ako operacia. Dr.Stanko je dobry 🙂

devita
1. sep 2009

mirusqa ja som rodila v juni u Dr Stanka,som aj jeho pacientka,on je velmi dobry lekar,a zial partner ani manzel nemoze byt pri sekcii..je to operacny zakon v NZ nemocnici pri plnej anesteze,keby to bola spinalna analgeza,tak to ine nemocnice umoznuju..ale tunak to nejde.

mirusqa
1. sep 2009

devita: v NZ ani nerobia sekciu v spinalke?

devita
2. sep 2009

mirusqa pokial ja viem tak v juni nerobili,ale som sa rozpravala v nemocnici s jednou rehabilitacnou sestrickou,vraj ona uz taky porod nikdy viac,tam sa 12 hodin vobec nesmie hybat,ona ho ma za sebou,ale to je vecou chuti...komu co sa paci..ale ja som bola spokojna,pred polnocou som porodila a na dalsi den som poobede stala na nohach,teraz uz ani neviem ze som dakedy rodila,nebyt jazvy a po troch detoch ovisnuteho bruska,a samozrejme mojej malej princeznicky,a ked ti mozem poradit,ak budes rodit cisarskym a chces malinku dojcit,tak pi vela tekutina a casto si ju pytaj prikladat.

desszi
2. sep 2009

kika ja som rovnaky pripad - rh neg a manzel rh poz. ale ja to mam zapisane aj s krv skupinou dietata v prepustacej sprave od detskeho lekara. nastastie nas dado je rh neg tak mi nemuseli davat injekciu.

juja2
2. sep 2009

desszi. ako sa mate s malym? mala si stastie na nadstandardku alebo si bola na klasickej izbe? kolko posteli je na izbach? chcela som sa este opytat, jedlo nosia na izbu alebo sa chodi do jedalne? asi to bude zalezat na poporodnom stave rodicky... pouzila si odsavacku mlieka v nemocnici? chcem len vediet ci dohodia nejaky sterilizator, alebo si treba pomoct vriacou vodou?
- to som ta teda zavalila otazkami...
diky!

desszi
2. sep 2009

jujka ked mozem pomozem 🙂
takze ideme odpovedat:
1. bola som na klasickej izbe, nadstandardka bola obsadena a bol na nu riadne dlhy poradovnik. na izbe sme boli 2 alebo 3, podla poctu pacientok na oddeleni - ja som akurat vystihla obdobie ked bolo uplne plno, takze prve dva dni sme boli tri ale potom uz len dve na izbe

2. ked si chodiaca pacientka, tak ides jest do jedalne, ale ked sa na to necitis, kludne mozes poprosit sestricku a ona ti prinesie jedlo na izbu, len niekedy musis viackrat poziadat, lebo sa stalo, ze ked mali vela prace tak na mna zabudli (ja som totiz prve dva dni nemohla vstavat, ostavalo mi velmi zle)

3. na oddeleni maju elektricku odsavacku, ale zalezi na ochote sestricky, ci ti ju pozicia alebo nie, mojej spolubyvajucej velmi neochotne a po zodpovedani roznych otazok pozicali odsavacku. ja som si ju dala doniest mojim priatelom, lebo uz som nevladala vytlacat prsniky a povedala som to sestrickam (to bola ina sluzba, oni boli velmi zlate) a hned mi povedali, ze kludne mozem pouzivat a nech si poziciam aj tu elektricku. takze zavisi od sluzby aka tam bude, ale to hned zistis ci su fajn alebo nie. su tam len 2-3 sestry, ktore nie su moc ochotne ale ostatok personalu je velmi mili a napomocni. a tu svoju odsavacku som nesterilizovala, len oplachla pod horucou tecucou vodou. to mliecko som aj tak nedavala malemu a ty ked sa sprchujes tak sa nemusis bat ziadnej infekcie.

Inak s malym je to celkom fajn, az na male - velke trapenia typu nechceme spinkat len na maminom ceciku a takto sa trapime niekolko hodin - tak som od dnes zaviedla tvrdy rezim, poradila mi ho kamaratka, ktora mala rovnaky problem, uvidime ci zaberie, musim sa pripravit na 5 az 7 dni placu a zvykania si, ale potom to vraj krasne fungovalo.

devita
2. sep 2009

deszi,ahoj,nechcem ta plasit,ale tvrdy rezim na taketo babatka nie je ono...ak nevie zaspinkat,tak bud nie je dost napapane,alebo ho trapi brusko,alebo si potrebuje odgrgnut..ked je dieta syte a nema trapenie,polozis do postielky a spinka,samozrejme,mu nemusi vyhovovat poloha,treba ich davat aj na bok,aj na brusko,ale to uz pod tvojim dozorom,mne mala dcerka obdobia,ked spala len na brusku...teraz ma 11 tazdnov a zaspava sama,dam jej dudlik a latkovou plienockou jej prikryjem ocka a krasne spinka sama,..vidis skus aj ty tu plienocku.

desszi
3. sep 2009

devitka, ked ja neviem, citim sa taka bezradna, neviem co je lepsie. skusim tu plienocku. co sa toho rezimu tyka, tiez nie som dvakrat nadsena, slzicky mi aj vcera vyhrkli, ale ked on je napapany (on sa skor prejeda, stale by len na ceciku bol a potom je taky plny ze grcka), prebaleny, ani teplucko mu nie je (nechavame ho odokryteho, len decku ma),to brusko neviem niekedy odhadnut, ale zvyknem cvicit s jeho nozickami a potom poprdkava, takze by mal byt v poriadku a spokojny, ale on chce byt na mne, na ceciku zaspi a tam visi, nepapa a ked ho prelozim do postielky, okamzite je hore a place a ked ho zase prilozim, trosku potiahne a spi....
davame ho na chrbatik, na jeden aj na druhy bok. na brusko ho nedavam.

devita
3. sep 2009

desszi,v tomto obdobi ho na brusko davaj len na chvilku,na par minut,kym sa nezacne jedovat,je to dobre na brusko a aj na spevnenie drzania hlavky.a miesto cicika skus dudusku

desszi
3. sep 2009

devi, skusame duduku, ale nechuti mu, ☹ stale ju vypluje, uz musi byt velmi unaveny aby ju dudlal.

deina
3. sep 2009

Ja viem o babach, ktore v NZ rodili spinalkou - ale akurat sa na toto chcem opytat v pondelok Stanka (tiez som jeho pacientka), ci to mozne je. Viem, ze potom tych 12 hodin sa nehybat... no nic moc a tiez si neviem celkom predstavit byt hore, ked sa vo mne sparaju, ale na druhej strane mam za sebou cisarsky v plnej narkoze, problemy s imunitou a pre mna to bola velka zataz. Porod sice dopadol dobre, ale tie komplikacie pre mna potom... myslim, ze spinalka by bola setrnejsia.

juja2
3. sep 2009

joj baby, ked to tu tak pisete o svojich drobcekoch, ja sa uz taaak tesim na nasu malu...
desszi diky a drzkajte sa, aj my budeme mat prve babo, tak uvidime "akí budeme" 🙂

teraz pojdem trochu od temy, pisala som do temy autosedaciek, zatial mi nikto neodpisal, nemam kupenu autosedacku a som z toho jelen. pozerala som verzie 0 - 25kg (nasla som len zn. Optima). zda sa mi celkom ok, no ak by ste mi hodili nejake dobre linky alebo svoje skusenosti, bola by som veeelmi vdacna. neviem co pozerat a ako vyberat ☹

deina
3. sep 2009

Aj take existuje, ze 0-25kg? 😕 My mame 0-18kg, ma to tu vyhodu oproti 9-18kg, ze aj vacsie babo, ktore sa uz napr nezmesti do vajicka, mozes dat do protismeru. Deti aspon do toho jedneho roka by nemali v aute sediet v smere jazdy, protismer je pre ne bezpecnejsi. Okrem toho su tieto viac polohovatelne (pozri napr Concord alebo Britax, my mame Chicco, ale teraz by som vyberala medzi tymito dvoma, kedze chicco az tak polohovatelne nie je).

juja2
3. sep 2009

deinus, nasla som a existuje. pzri napr. link http://maminashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=...
tych kategorii je vela, a este neviem aka baculka bude ta nasa, tak som nechcela kupovat hned vajicko. Vela bab popisalo tu na konikovi, ze im to vajicko vydrzalo na cca3 meciace.

juja2
3. sep 2009

deinus, mame vybrate - britax. diky moc!
...prepacte, ze som tu trochu narusila temu 😕

katica5
3. sep 2009

deszi nas zaspava na mojej hrudi a ked uz tvrdo spi tak ho prelozim do postielky a nezobudi sa, alebo si ho dam do satky a spi tam

mirusqa
4. sep 2009

deina: potom daj prosim vediet ci robia aj tu spinalku. ja asi aj tak radsej uprednostnim celkovu, pretoze sa strasne bojim, tak by som to radsej prespala. a tiez ma desi to, ze sa nemozes po spinalke 12 hod hybat a vraj byvaju dost velke bolesti hlavy

lulia
4. sep 2009

Ahojte.ja som v decembri rodila v NZ predcasne 31 tyzdni .rodi sa spinalkou.mala som ju aj ja,ale nezabrala my museli ma uspat

desszi
4. sep 2009

katica aj ja zacinam uvazovat o satke, lebo ked nespinka, tak chce byt som mnou a nic neviem porobit

deina
5. sep 2009

Mirusqa, opytam sa v pondelok a dam ti vediet. 😉 Urcite sa to da, len sa mi zda, ze lekari uprednostnuju celkovu narkozu, ale aj pred tym priblizne rok a pol tam bola so mnou baba, ktora rodila so spinalkou.

Lulia, to si bola predtym dohodnuta s lekarom na spinalke alebo k tomu prislo necakane, ze si predtym napr jedla a nechceli ti preto davat uplnu narkozu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre