Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

jaja32
24. jún 2010

moja malá bola v brušku veľmi pokojná, až som mala strach, či je všetko v poriadku.... ona skôr nekopala, ale sa len mrvila... Dokonca som už bola raz aj pripravená ísť gynekológovi, nech ma pozrie. Cestou sme sa zastavili v detskom obchode, kde sme kúpili čiapočku a malá sa začala hneď vrtieť. No, prešibaná bola 🙂 Deň pred termínom pôrodu sme jej kúpili náušničky a v noci mi odtiekla plodová voda a bez bolestí som išla do nemocky. Porodila v deň termínu, vraj protekčné dieťa 🙂 Užívajte si to kopkanie, ja som si ho moc nevychutnala.... asi sa jej moc nechcelo

klaudika81
24. jún 2010

no ja som prave prisla z prietokoveho vysetrenia a Ctg...a dr mi povedal ze sa uz mala otocila...takze mozem zabudnut na mozny cisarsky ktory som tak chcela 😒
sakra asi mi zacne lepit 😀 😀 😀
takze idem do lekarne a kupim si gel na masirovanie hradze a zacnem sa pripravovat na porod...sice este neviem ako ale uz sa musim rozhybat 😠
@dajna11 tu citronovu stavu vyskusam...ale kupim si aj nejaky olej...asi eucerin...hadam pomoze 🙂
@jaja32 tak ta tvoja bola riadne prefikana 😉 za darcek pohyb...sibalka mala 🙂

jaja32
24. jún 2010

@klaudika81 neboj, zvládneš to 🙂 je to krásny pocit, keď zbadáš ten malý uzlíček

klaudika81
24. jún 2010

@jaja32 ved hej urcite to zvladnem 🙂 kazda to zvladla tak preco nie je 🙂

jaja32
24. jún 2010

@klaudika81 🙂 🙂

nivalis
24. jún 2010

klaudika 81- ja som mala porod tazky! ale ani keby ma byt 10x tazsi tak nechcem sekciu!!! ver tomu ze tak dokonaly pocit, aky zazijes ked ti tvojho anjelika hned po porode polozia na brusko, si doteraz este nezazila!!! 😀 v tej sekunde som uplne prestala citit akukolvek bolest! a to nemyslim nadnesene, ale doslova 🙂 🙂 🙂 aj ked NZ nemocnica je aka je, a bolesti no hroza- ja sa uz na dalsi porod tesim 😀 tes sa aj ty a zvladnes to na jednotku 😉

klaudika81
24. jún 2010

@nivalis si zlata 😵 dakujem

moon1979
24. jún 2010

@klaudika81 uz ked sa ti urobili tak s tym moc nenarobis :( mne cele tehotenstvo sa neurobila ani jedna az ku koncu mi total popraskalo spodne brucho, mam ich asi 12 :( a to som sa kremovala. zalezi velmi aj na tom, ake mas predispozicie, niekedy ked robis aj nemozne, tak sa ti strie urobia

moon1979
24. jún 2010

@klaudika81 fakt mozem potvrdit, ze baby po cisarskom to akosi tazsie rozdychavaju ... nevyskusala som si tlacenie, teda finalnu fazu, ale to vsetko ostatne ano a mozem ti povedat, ze ten cisarsky bol hrozny. bolesti uplne neskutocne, zober si, ze mas jazvu na celom spodku brucha - ja som mala 18 stychov, potom taky isty rez zrejme aj na maternici, prerezane svalstvo na bruchu, proste - nic moc.
takze ak si niekto mysli, ze cisarsky je lepsi tak sa myli. sice teba to boli ked tlacis, ale si schopna existencie a pohybu hned po porode, no baby po cisarskom su minimalne 24 hodin uplne odstavene a najblizsie tri dni su o velkych bolestiach - teda u mna urcite a to mam dost silny prah bolesti. krize a brucho - myslela som si, ze mi ich roztrha.
ak ti mozem poradit, kup si stahovacie pradlo, mne velmi dobre robilo ked mi stahovalo brusne svalstvo a tlacilo nieco na brucho, lebo ked som to nemala, tak som poriadne ani chodit nevedela od bolesti. Samo o sebe uz aj stahovanie maternice boli a este ked mas rez cez cele brucho - ver mi, klasicky porod je lepsi

... tak len tolko k cisarskemu.

perla200
24. jún 2010

@klaudika81 ja som nemala celé tehu strie a to som pribrala vyse 30kg:( a potom ako som schudla 24kg sa mi vytvorili....ale nejak to pomaly ustupuje a kde na brusku?

perla200
24. jún 2010

@klaudika81 nechci cisarsky....to je hrozná bolest....hrozná....ja som mala kontrakcie ale mala som malú panvu a mala sa narodila 4400g a 52cm...tak som musela na cisarsky...ale ked si spomeniem ako som tri dni bola totalne mimo a tie baby čo mali normalny pôrod za pár hodín chodili a boli fit.....neboj zvládnes to....

dajna11
24. jún 2010

@klaudika81 väčšinou píšu na krémy že ako prevencia proti striám,tak neviem. ja si dávam Elasti-Q krém na prevenciu proti striám.........ale na prsiach ich mám aj tak.......a to sa ja krémujem stále,či som tehu alebo nie.

jaja32
24. jún 2010

@nivalis tebe položili bábätko hneď na bruško? hmmm, mne nie ☹

andrea2603
24. jún 2010

ahoj @jaja32 , mne Livku áno a bolo to super 😵 . Ale Lenku nie 😖 . Myslím, že záleží na sestričke detskej, mňa sa opýtala, potom ju na mňa položila a tak prikryla plienkou a popritom ju tak jemne utierala a dosť dlho, tak som si to užila 😵 🙂

jaja32
24. jún 2010

@andrea2603 rodila som nad ránom, ani som ju poriadne nevidela, hneď ju zobrali preč, dokonca ani plačkať som ju nepočula. Až takú čistučkú mi ju priniesli na pôrodnú sálu a nechali asi dve hodky.

andrea2603
24. jún 2010

júúúj cisárskeho som sa aj ja vždy bála, predsa je to operácia a hlavne nechcela som prespať narodenie môjho bábätka 😅 . Ale zase niekedy si žena nenavyberá a inak to nejde - len sekciou.

roza632
24. jún 2010

cawte baby ja som tiez svoje tretie dietatko rodila sekciou prve dve som mala spontanne no a teraz to neslo mala mala omotanu pupocnu snuru okolo hlavicky aj okolo nozicky porod vsom si uzila no neslo toi a teraz som rada ze to dobre dopadlo moj gynekolog povedal ze ho raz dva vytlacim a vidite ako to dopadlo este ze tam bola renckova a stanko ty boli dobry a potom este za mnou prisli kazdy den pozriet no a sestricky niektore neochotne ked som si isla pre mliecko tak len frflali vsak ste tu boli pred dvoma hodinami bola tam jedna sesticka ta mi dala aj cumlik na flasku a mala mi prespala styri hodiny niekedy v noci babetka plakali a niektore mamicky si uz nevedeli rady a detska sestra sedela ani ju nepohlo niekedy mi to slo poriadne na nervy ked nas prepustali domov ani nepomohli odniest tasky tri razy som isla az na koniec chodby na izbu odkial som si vsetko pomaly odnasala

desszi
24. jún 2010

@klaudika81suhlasim s perlou, presne ako pise - pri porode boli len tych par hodin a potom je dobre, ja som bola na izbe s mamickou, ktora mala cisarsky - cele styri dni prestonala a to nehovorim o vedlajsej izbe, kde boli len mamicky po cisarskom - den-noc sme poculi stonanie

nivalis
25. jún 2010

jaja32- hej polozili a bolo to genialne 😀 😀 😀 bola este krvava a najkrajsia na svete 😀 chcela som jej spocitat prsteky, ale v tej euforii som dokazala napozitat len do 3, tak sa na mne vsetci smiali 😀 😀 😀 hoci to trvalo len chvilku, lebo ju isli poutierat, bolo to nieco na co sa nezabuda!!! 😀

klaudika81
25. jún 2010

baby velmi pekne dakujem za odhovorenie od cisarskeho...teraz sa budem modlit aby som porodila klasickym sposobom 🙂
@moon1979
@perla200
@andrea2603
@desszi
a tie strie sa mi spravili na bokoch...na jednej strane malilinko...asi tri ciarky male,na druhej strane je toho viac...nie su hrube...su len tenucke...kupila som si na to toto...snad to pomoze 🙂
http://www.eucerin.sk/sensitive_skin_body_care/...

dajna11
25. jún 2010

@klaudika81 eucerin je dobrá kozmetika.skor asi zvyšuje elasticitu pokožky.....pri prevencii,možno trošku zjemní tie už čo máš ale zázraky nečakaj 😉 ....stri su jazvy,a jazvy už ked vzniknu tak sa daju iba zjemniť ale nezmiznu. ale zasa je možno ked si to budeš dávať,že už viac nových mať nebudeš. 🙂

klaudika81
25. jún 2010

@dajna11 bodaj by si mala pravdu...neverim velmi tymto vyrobkom...nemyslim eucerin, ale vseobecne co sa reklamuju 😒

desszi
25. jún 2010

@klaudika81 aj ja som pouzivala eucerin, nemala som strie, tak neviem, ci to boli geny alebo eucerin 🙂 v kazdom pripade to neuskodi. avsak mam strie na zadku este z cias puberty, ked som tak rychlejsie pribrala, mozem ta ukludnit, ze su takmer neviditelne, takze ked ich mas len tenunke, tak ti casom pekne vyblednu, ale pokozku natieraj, aspon pre pokoj duse. co sa tyka kozmetiky, kakaove maslo je vraj na strie naj 🙂

dajna11
25. jún 2010

@klaudika81 áno,to som čítala že to kakaove maslo je super.teda aj kozmetika ktorá ho obsahuje. ale nezufaj,ja som mala strie aj po prvom na prsiach,časom to nebolo velmi vidno,cez leto sa opáliš,vtedy je to malo badatelné..pokial su tenke.....ja ked somich zbadala na prsiach že už vznikaju tak som krémovala tým kremom na prevenciu stríí...a nové už som nezbadala že by vznikli.treba masírovať a kremovať pokožku aby bola pružná...

klaudika81
25. jún 2010

@desszi
@dajna11
kakaove maslo? ake vyrobky obsahuje to kak. maslo? o takom som este ani nepocula 😕
snad ten eucerin tiez pomoze...uz sa poctivo natieram....priznam sa, ze som to flakala...si myslela, ze ja strie nebudem mat nakolko ich nemala ani moja mama...zle som si myslela 😒

dajna11
25. jún 2010

AA kozmetika,WELEDA,....je vela značiek ktoré ho obsahuju....tá AA nieje ani drahá...tam stoji telové mlieko s kakaovým maslom okolo 150sk--teda 5eu,ked sme už novodobý 🙂 .treba čítať v regáloch ktoré ho obsahuju,ja som často zbadala je ich dosť,alebo v lekárni sa treba popýtať no tam budu drahšie.
ja osobne práve toto nepoužívam......krémujem sa celý život lebo mám suchu pokožku takže väčšinou používam, mastne hydratačne krémy.

tinusi
25. jún 2010

Baby, podla mna, ked strie mate mat, tak ich budete mat aj ked sa budete natierat aj neviem cim. A ked ich nemate mat, tak ich mat nebudete. Ja som sa nejako moc nenatierala ani pri jednom tehu, pribrala som zakazdym cca 20 kg a nemam ani jednu striu...

deina
25. jún 2010

Aj podla mne je to tak. Niekto to ma proste v genetike, ze sa mu tvoria a moze sa natierat kolko chce, bude ich mat aj tak. A niekto sa nenatiera a nema. Ale pre dobry pocit som sa aj ja natierala, hoci trosku strie mam, malinko (na boku).

desszi
25. jún 2010

tak, tak, geny robia vela co sa tyka strii, to je fakt 😲

desszi
25. jún 2010

@klaudika81 a planujes mat manzela pri porode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre