Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

fogpi
30. nov 2009

nikol, ja som dala malej ušká prepichnúť v nemocnici. Ono to tie deťúrence ešte tak nevnímajú ako neskôr. Kamoška dávala ked mala jej dcérka pol roka a poviem ti že mali poriadny problém.Aj ju udržať bez pohybu a predsa to už viac vníma pol ročné bábenko ako úplne malé. Ja nelutujem že sme dali hned. A keby som sa mala ešte raz rozhodnúť tak sa rozhodnem rovnako.

fogpi
30. nov 2009

😉 nikol nemôže byť že sa poznáme osobne? 🙂

janqa24
30. nov 2009

nikol, my tiez dame prepichnut uska hned v porodnici....stoji to 5 eur a je to lepsie, ked prepichnu ako malinkemu babenku, ako potom ked bude starsia, presne ako pisala fogpi 🙂

deina, no ja som tiez rada, ze ten znamy sa iniciativne prihlasil a slubil mi, ze sa o mna postara aj pocas porodu a tak 🙂 do tej rizikovej poradne sa mi ani nechce ist, priznam sa, zda sa mi to uplne zbytocne, ked ma sleduje ten moj doktor.....a najviac super je, ze mu mozem kedykolvek zavolat a na hocico sa ho opytat 🙂 vcera mi robil ctg a prietoky a ked som odchadzala, povedal mi, ze keby sa hocico stalo, mam mu zavolat, hoci aj v noci, ze ked nedvihne na prvykrat, tak mam vyzvanat dalej 😀 uz sa vidim, ako mu na Stedry den volam, ze ideme rodit 😀 😀

nikol85
30. nov 2009

fogpi myslis?No ja neviem mne si na tej fotke neni povedoma.A ja mam len 24 rokov,neviem ako ty?Inak byvam v zamkoch

dida81
3. dec 2009

Caute... 🙂
Tak my sme prisli v pondelok z porodnice. Co sa týka prerábky- da sa to vydržat, podla mna to nebolo až také hrozne. Ved aj tak tam neustale place nejake babo, je tam ruch, v noci sa svieti v izbách, aby maminka videla svoje babo... tu prerábku som si ani neuvedomovala. 😅

Co sa týka pristupu lekarov a sestier- ja osobne nemožem povedat ani jedno zlé slovo! Vsetci boli milí, ustretovi a ochotní.
Rodila som, ked mali službu MUDr. Renckova a MUDr.Stanko- max spokojnost /pricom porod nebol jednoduchý/

..tolko k porodnici u nas v NZ .. 😀

janqa24
3. dec 2009

dida, gratulujem k syncekovi 🙂 a dakujeme za spravy z porodnice, je fajn citat taketo pozitivne reakcie 🙂

serafinka1
4. dec 2009

Dida gratulujeme, Jakubko je krásny. Pekné fotky si hodila do albumu.
A prečo si nemala jednoduchý pôrod? Čo sa dialo? Inak aj ja som si k pôrodu vybrala Stanka a Renčkovú, ale ja budem mať cisarák spinálkou, ak to všetko vyjde. 😀 😀 😀 😀

deina
4. dec 2009

Seraf a to ti Stanko radil spinalku alebo niekto iny? Lebo mne na spinalku povedal, ze neodporuca, lebo u nas ju nevedia dobre robit. 😨

dida81
5. dec 2009

Dakujem baby, Seraf aj ja viem, že spinal nerobia... no na 100% to tvrdit nebudem.
Aj baby , co boli po cisar. so mnou na izbe museli byt komplet uspane... 😒

serafinka1
5. dec 2009

Deina vieš je to o tom, že dr. sa to nepáči, keď sú pacientky pri vedomí, lebo takto keď spíš, sú krytí, že ak spravia nejakú chybu tak Ty o ničom nevieš. Pri spinále vieš o všetkom. Mne spinál bude robiť spolužiačka a už sme dohodnutý a Stanko s Renčkovou nemajú problém. No ale tak treba si to vedieť vybaviť. Aj kamoška rodila teraz v novembri spinálkou.

serafinka1
5. dec 2009

viac tu nechcem rozoberat, to skôr do IP.

avicena
5. dec 2009

Serafinka, nerozumiem, aké chyby myslíš. Tvrdiť, že spinál sa nepodá preto, aby lekár bol krytý a aby sa pacientka nedozvedela o chybe je absurdné. Po prvé, pacientka ani pri spinále nevidí operačnú ranu, takže keby hneď aj spravil chybu, tak to nemá ako vidieť. A keby tú ranu aj videla, myslíš, že laik vie posúdiť, či lekár operuje správne alebo nie? To asi ťažko. Po druhé, ak by spravil chybu, tak sa to asi pacientka dozvie po prebudení,tak, či tak, pretože by sa to asi odrazilo na jej zdravotnom stave. Spinál sa nepodáva pri poruchách zrážania krvi, deformitách chrbtice,niektorých neurologických ochoreniach atď.

serafinka1
5. dec 2009

avicena, nebudem sa k tomu vyjadrovať. toto povedali mne, z vlastnej hlavy to nemam, pretoze ani ja do toho co sa deje v nemoc.nevidim. to vedia len tí, co tam sú.

deina
5. dec 2009

Mne je len trochu divne, ze mne vyslovene povedal, ze u nas ten spinal nikto nevie dobre pichat, ze kedysi nebol problem, casto operovali takto, ale teraz maju malo schopnych anesteziologov... Ale viem, ze ho robievaju, najma vtedy, ked sa surne robi cs a pacientka predtym jedla.

ptka
9. dec 2009

caute, chcem sa spytat je tu niekto, kto chodi k bezakovej aj riadne na ambulaciu? zaujimalo by ma, ako sa to riesi, ked ma niekto akutny problem a teda nemoze cakat do stredy?

lienkadomaca
13. dec 2009

Devita : ahoj ano rodila som tak nejak ako ty pamatam si na teba. 🙂 porod bol 17.6. tu v NZ cisarskym .

devita
14. dec 2009

Lienka a ty si ma pamatas?kde si lezala?ja som bola tiez cisarom,ale 18teho ..ja ti nevidim riadne foto..

j1213
17. dec 2009

Ahojte!
Prosim o radu. Som prvorodička. 😖
Rodiť budem v januári. Co treba zabaliť do nemocnice v NZ pre bábo. Na letáku,čo som dostala od gyn. je napísané že jednorázové plienky a jednorázové vlhčené utierky. Netreba ani bavlnené plienky,ani poštolky ani kojenecké košielky ani kojenecká čiapka?
A stačí body+košielka+dupačky+pletený sveter+perinka+deka+fuksák na cestu domov?

ericica
17. dec 2009

ahoj ja som brala aj bavlnene plienky aj postolky...
no a co na dieta pri odchode asi nieco teple ked bude takto kosa ja som rodila v juli a aj tak som ju mala zababusenu v deke 🙂
ja by som obliekla asi tak ako si napisala v tom poradi no a este mi tam chyba ciapka ale tie by som asi dala dve jednu kojenecku a na to nejaku tepluu...

j1213
17. dec 2009

Dakujem ericica. A tá ciapka je jasnacka 😉

nika251
18. dec 2009

Ahojte. J- zober si aj oblecenie na novorodenca. Po porode ho oblecu do nemocnicneho ale potom ho uz budes obliekat do svojho. ZOber si aj bavlnene plienky- ja som nimi maleho utierala po kupani, po kojeni, dala som mu pod hlavicku... Na prebalovanie bavlnene nebolo treba.
Na cestu domov staci ako si pisala plus ta ciapka. My sme parkovali vzadu pred vchodom a s malymi som nasadla rovno do auta. V zime vam urcite dovolia parkovat pri vzadnom vchode.

j1213
18. dec 2009

nika251 dakujem tiež!

serafinka1
18. dec 2009

ahoj J1213 je to tak ako písali baby, zober si všetko. Máme rovnaký termín asi, ja tiež budem rodiť v januári, možno sa tam stretneme. 😉

juja2
31. dec 2009

ptka - ja chodim k Dr Bezakovej, a ak mas akutny problem mozes ist za nou do NZ. Najlepsie ak jej zavolas na mobil.
j1213 - urcite si zober aj ciapocku a bavlnene plienky, ja som si zobrala 5ks, ked bolo treba, preprala som. Ja som rodila v sept. a malu som nenechala bez ciapocky na izbe. Na odchod by som poradila dat najprv nejaku tensiu ciapocku a na nu hrubsiu, zimnu a zababusit drobceka 🙂

serafinka1
3. jan 2010

Baby neviete náhodou ako je to s vybavením nadštandartnej izby?

ptka
3. jan 2010

dakujem juja2. a inak si spokojna s nou?
serafinka - s nadstandardnou izbou je to tak, ze ked je volna, mozes tam ist. Ja som si to zistovala hned ako som prisla do nemocnice, to uz som mala bolesti a vedela som ze to v ten den pride🙂) ale zial izba volna nebola.dopredu zarezervovat si to moc nevies, kedze nevies presne kedy budes rodit (ak teda nemas planovany cisarsky alebo tak)

julenka
4. jan 2010

serafinka,ja som si ju zajednavala tiez az na "koze",sestricka hned volala hore,ci je volna.

bzzmajka
4. jan 2010

Baby neviete o nejakej práci tu v Zámkoch a okolí? dakujem, najlepšie do IP.

serafinka1
4. jan 2010

jéj ďakujem. No dúfam, že bude voľná. Mám plánovanú sekciu ale tak bohvie, či to bude vteddy

ptka
5. jan 2010

kazdopadne, ta nadstandardna stoji za to..vlastna kupelna a samostatna izba su na nezaplatenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre