Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

juja2
26. okt 2009

martingyn, my tu piseme svoje skusenosti a o smutnej realite, - ktoru ty ako zamestnanec prehliadas eventuelne potichu preglgnes - a nie "joooj, pocula si? co zase ta nasa suseda..."

deina
27. okt 2009

Kika, dakujem. 🙂

fogpi
28. okt 2009

Ahojte baby. Absolvovala som v NZ dva pôrody ale ako tak čítam , tak dr.Zajacová musí byť extra trieda. Prvý pôrod nebol bohvie čo,ale druhý úplne v pohode. Hanku som rodila u dr. Szunoga a bol naozaj velmi v pohode, aj pri porode aj pri šití a dokonca aj na šestonedelí. Ale z toho tretieho poschodia mám pocit , že najlepšia je tá mamina čo sa na nič nepýta, akoby ich tie maminky otravovali. Ja sa síce nemám na čo sťažovať, ale to čo je pre nich rutina , je pre nás čerstvé maminky,španielska dedina a to by si mohli uvedomiť. Že kde tu potrebujeme poradiť a pomôcť... Držím palce všetkým nastávajúcim maminkám, nech ich pôrody prebehnú čo najrýchlejšie

anabela25
30. okt 2009

Chcela by som pozdraviť všetky novopečené mamičky, ktoré sa prostredníctvom modrého koníka angažujú a vymieňajú si skúsenosti z pôrodu. Veľmi ma prekvapilo aklo mnohé kritizujete lekárov na gynek.- pôr. klinike v Nz . Mám taký pocit ,že aj keby vám dali všetko pod nos tak budete nespokojné. Chcela by som Vás milé mamičky vidieť v takejto hektickej práci ako by ste sa vy postovili k určitým veciam. Ľahko sa kritizuje práca z laického pohľadu. Možno by ste si aj vy mamičky mali vstúpiť da svedomia a zamyslieť sa nad sebou či aj z vašej strany bola určitá ochota spolupracovať s porsonálom a potom nakoniec kritizovať. Z pozdravom Anabel

zuzankaaa1
31. okt 2009

Ja som ešte nerodila v NZ,ale ani nebudem.!!Ja nechcem aby somnou nejaká sestrička rozprávala tak ako sa mu zachce.Ja si myslim že prvorodičky potrebovali pomoc,a nie drzosť od personálu.a keď sestrička alebo dr.nemá na to trpezlivosť(nervi) tak nechápem prečo ešte robi v zdravotnictve???

playboy1305
31. okt 2009

Ahojte baby.Chcela by som aj ja pridat komentar o porode v NZ.Ja som tiez tam rodila a nemala som ziadny problem s tou nemocnicou.Najlepsia gynekologicka a porodnicka je pani dokorka Kovácsová.Moj porod u nej bol bezproblemovy a najlepsou porodnou asistentkou je Harisova Zuzka ktorym dodnes som vdacna za mojho drobca ktory ma uz teraz 3 mesiace.Som im dodnes velmi vdacna.Nekomentujem lekarov ako su Szunyog,Zifcsak neprajem u nich rodit nikomu aspon s kusenosti co som tam bola.Dobry su este Bezáková,Risko,Rencková.Ale na 100 percent doporucujem Kovácsovú.Neolutujete.Drzim vsetkym palce co teraz idete rodit.Je to nadherny pocit.

dida81
31. okt 2009

Playboy- je to nadherny pocit? Daj nejaké rady prosim,, mna to caka co chvila. 😉

martingyn
31. okt 2009

Važené a krehke mamičky . važim si to že ste sa dali na cestu materstva a hlavne to že tu bolesť ktoru preživate pri najkrajšom okamihu svojho života ktorým je porod vašej ratolesti .
Odporučam vam prečitať si riadky čo písala slečna Anabel
dida81 🙂 nemusiš sa ničoho bať len sa treba držať toho čo ti lekari a sestričky povedia oni ti zle nebudu chcieť nikdy.

A čo sa týka toho mojho preglgania ... prepačte nepreglgam nic konstatujem ....
vypis čo je podla mna tvrda realita ...... napisala to anabel a myslim si že ma pravdu///////// jej citat :
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ľahko sa kritizuje práca z laického pohľadu. Možno by ste si aj vy mamičky mali vstúpiť da svedomia a zamyslieť sa nad sebou či aj z vašej strany bola určitá ochota spolupracovať s porsonálom a potom nakoniec kritizovať. Z pozdravom Anabel
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
treba byť k sebe viac ludsky .......

playboy1305
31. okt 2009

Ano je to nadherny pocit rodit aj ked je tam predtym trocha makacky ale samotny porod je uz malickost a hlavna vec pocas porodu,pred nim a vobec cely cas spravne predychavat bolesti lebo bez toho to bude dost tazke znasat.spravne dychat to je moje heslo ja si tak myslim.u mna to zabralo.a naozaj ma pravdu Martingyn treba posluchat porodnu asistentku lebo ak nebudes robit co ti ona vravi bude to o to tazsie.A dobra rada spravanie tych ktore nie su tam mile si naozaj netreba vziat na seba aj ja som to tak robila.dieta je hlavne a nie personal.podla mna

perla200
31. okt 2009

vyjadrujeme tu slobodne svoje názory...vieme, že ich práca je ťažká a miestami nadludská a vážime si to...ale ked niektoré sestričky trpezlivo vysvetlujú a sú strasne milé tak prečo také nemôžu byt ostatné....samozrejme že súhlasím s anabel ale píseme pocity a skúsenosti....

melany_s
31. okt 2009

na MK je povolené mať len jeden nick 😒

devita
31. okt 2009

Milí anabela25 a martingyn,nedami nereagovat na vase slova..mala som moznost porovnat pristup lekarov gynekologov-porodnikov v dvoch nemocniciach,po zlych skusenostiach pri prvom porode,kde nebol pri mojom porode problem, ale pri porode inej maminy u ineho lekara a na oddeleni sestonedelia.kde sa zenske sestry v tych casoch tvarili ako nedotknutelne a detske nadavali matkam ked plakali deti,som sa rozhodla druhe dieta priviest na svet v Zeliezovciach,no tam by som veru niektorych lekarov z NZ gyn-por poslala na exkurziu,keby ta nemocnica a to oddelenie existovali..tam veru boli velmi ludsky lekari a pani primarka vtedy spravila pre pacientov maximum..a moju tretiu ratolest som priviedla na svet nedavno opat v NZ porodnici..zial muselo to byt cisarskym rezom a veru keby nebolo niekolkych zlatuckych zenskych sestier,ktore vsetko vysvetlili,tak by som to zase kritizovala...chyba mi tam jedna vec..ani jeden lekar nevysvetluje pacientkam, ze co a preco dostavaju..co sa tyka infuzii,injekcii...v Zeliezovciach si veru na to vzdy lekar cas nasiel a pekne vsetko vysvetlil...nehovorim o porode..ale o poporodnom zviechani sa.Mozno keby som nenatrafila pri porode na skveleho lekara,tak hundrem aj ja..ludsky pristup je dolezity a niektorí lekari by si tiez mohli vstupit do svedomia a taktiez si uvedomit,ze privadzaju na svet nove krehke bytosti a tie maminy ktore pred tym nerodili su vyplasene a taktiez nehovoriac o tom,ze porodit dieta nie je len tak..sami dobre viete kolko komplikacii moze vzniknut ak sa ten porod zvrtne a lekar to nespravne odhadne...ide o zivot

martul
1. nov 2009

Kto má dobrú skúsnosť chváli, kto má zlú nadáva. Nikomu to neberiem. Rodila som 3 - krát v NZ, no doktorov si neviem vynachváliť. Prvýkrát s MUDR. Karananovou /už tam nie je/. Roky som na ňu počula samé nadávky, ako mamičke aj facku dá .... . Keď som rodila - keď neprišla ku mne 100-krát a neopýtala sa ako sám a držím tak ani raz. Milá, vysvetlovala. Končila jej služba namiesto toho aby šla domov zostala pri mne sedieť a porodila som o ďalšie 3 hodiny - a nikto ju neprosil aby zostala. A pri pôrode som neziapala, ale nejaké stony, vzlyky tam boli a ona ani muk. Druhý pôrod takisto - MUDR. Georeogh-super povzbudzoval, utešoval. Tretí MUDR. Kovácsová - zlaté ručičky - poklad na zemi.
Na oddelení šestonedelia - až na jednu ženskú sestričku - milé pomohli mi osprchovať, prezliecť /prvý pôrod som mala náročný/. Podotýkam že pri všetkých pôrodoch som mala obrovské problémy s kojením kôli ktorým som tam musela byť o 2 dni dlhšie - pomáhali odstriekavať, obklady mi dávali na prsníky. A detské - neviem pri každom dieťaťi sa mi stalo že prvú noc prišla sestrička a zobrala mi malé na 2-3 hodinky a mala ho pri sebe v sestričkovskej izbe vraj nech si oddýchnem. Nechápala som.
Neviem či som mala zrovna len ja toľko šťastia a pri pôrodoch 3x aj potom.
Podotýkam že bez akéhokoľvek úplatku doktorom alebo sestričkám.

juja2
1. nov 2009

martingyn myslim, ze si s anabelkou jedna a ta ista osoba tu na mk.
ja nekritizujem, pisala som svoju skusenost a ak citas pozorne pisala som aj pochvalu. len ako vidim, ty sa nevies zmierit s tou neprijemnejsou strankou. ty by si nas chcel vidiet v tej hektickej situacii? to znamena, ze svoju pracu nazyvas hektickou? tak preco tam pracujes?
pod nos nam strkat urcite nic netreba, staci mile vysvetlenie a pristup, ktoreho sme sa od niektorych (podotykam - nie vsetkych!) zamestnancov nedockali.

ale kritika a hadzanie vsetkych mamiciek do jedneho vreca? ......."........" - najlepsie to samozrejme hodnoti chlap, ktory este nikdy nezazil a ani nezazije co je to thotenstvo a porod!!!

nika251
1. nov 2009

Ahojte. Tiez pridam svoju skusenost. Prveho syna som rodila v r. 2007 a par dni som stravila aj na gynekologickom oddeleni. MOje skusenosti- sestricky boli skvele, trpezlive so mnou- vyplasenou prvorodickou.
Pri porode som mala Dr. Stanka a p. Kalmanovu. Bola som velmi, velmi spokojna. Dr. bol profik, pani Kalmanova mila, trpezliva, chodila sa casto pytat ako sa mam, ci cosi nepotrebujem. Je pravda, ze sme boli u nej na predporodnom kurze ale nemam absolutne ziadne vyhrady.
Na oddeleni sestonedelia boli sestricky ktore boli raznejsie, menej komunikativne ale priznam sa, v noci ked som kojila dieta a pocula som na kolko miest ich volaju, kolko krat sa matky pytaju a pytaju a oni behaju od jednej k druhej ani som sa velmi necudovala. Ked som sa opytala ja, bola taka ktora odpovedala velmi ochotne, bola aj taka z ktorej som odpovede pacila ale bola som spokojna.
Pri druhom som mala pri porode opat Dr. Stanka a porodna asistentka bola druha, taka vysoka, pevnejsia. Hehe- manzel ju vola general 😀 . Bola menej mila, menej povzbudzovala, nechcela mi verit ze rodim lebo CTG bolo o nicom. Po vysetreni ktore urobil Dr. Havlas-bol velmi mily a ustretovy, spravila svoju pracu a nechali ma osprachovat. Ked som sa vratila tvrdili ze porod bude az dakedy rano (bolo 23 hodin) lebo kotrakcie boli slabe. Nechali ma sadnut na stolicku a robili si pracu okolo porodneho stola. Skakat zacali az ked mi z nicoho nic nastali porodne bolesti, rupla voda. To som sa zacala bat ze ma zvozia lebo tlacim aj ked mi nehovoria ci mozem. Ale miesto toho ma podporili, doslova ma vytiahli na stol. Strasne som sa bala ci som dietatku neublizila, ci mi nevynadaju ze si robim co chcem. Ale len mi vravela co mam robit a ako. Bola sice menej mila ale zato profik. V tej chvili by mi lepsie padlo keby bola byvala menej razna ale nestazujem sa. Nekricala, nestresovala ma, len tak trosku ,,velila. Dr. - ten bol skvely, chvalil ma ako len mohol 😀
Na sestonedeli- sestricky zas take aj onake ale vyslovene negativnu skusenost som ja osobne nemala. Detske sestri boli velmi zlate, aj ked menej zhovorcive ako zenske. Tie boli velmi mile, ustretove a usmievave. Na kazdu otazku som dostala aj odpoved.
Viem len tolko ze babula co bola prvorodicka- ta bola menej spokojna, kedze nedostala vela info o tom ako a co okolo maleho, bola velmi vystresovana lebo nevedela ako dieta opatrovat, ci koji spravne atd.

Martin- mali by ste trosku pochopit ze zeny tam idu vystresovane, boja sa, nevedia co ich caka. Casto by ich upokojilo zo strany sestriciek na porodnici mile slovo ci trosku milsi pristup. Nie cosi ako velenie. Potom mame hrozny strach z cosi pokazime, ublizime detom. Keby sestricky trosku viac upokojovali mamicky, tie by boli pokojnesie pri porodoch.

deina
3. nov 2009

Presne o to ide, ze treba byt k sebe viac ludsky - to by som ocakavala od ludi, ktori pracuju na porodnici a na novorodenenckom. Tu nejde o to, zeby sme chceli niekomu skodit a ohovarat, su tu lekari a sestricky, ktorych chvalime a su tu taki, ktorych sa bohuzial pochvalit neda.

fogpi
3. nov 2009

Ahojte, súhlasím s nikou251. Maminy sú vyplašené, boja sa čo a jak . Ja som mala minimálne rovnaký stres pri druhom pôrode ako pri prvom. Prvý mi vyvolavali, druhý prišiel tak rýchlo aj ma zvozili , že kde som bola , že prečo som neprišla skôr , bolesti mi začali o tretej ráno a o štvrtej som išla do nemocnice, dole na CP mi odišla voda a hned som rodila, do nemocnice som išla hned a aj tak som to skoro nestihla. Z mojej strany to nebolo žiadne hrdinkovanie , že ešte doma počkám ,začali bolesti , zavolali sme svokre aby prišla k malému a išli sme do nemocnice. Poviem vám že mi nepadlo dobre že sa na mňa osopili že "kde ste boli do teraz". Ale možno som to všetko prežívala trochu citlivo.Ale inak potom boli milé pri pôrode. Chvalabohu som to mala rýchlo za sebou. A všetko prebehlo v pohode.

Martin ja osobne si myslím že koko ludí tolko chutí , každy si nemôže byť sympaticky , a nemôže každy s každým vychádzať a prave preto je to o ludoch a o ludskom prístupe. Z oboch strán...

anabela25
6. nov 2009

Chcela by som upozorniť,že nehájim len lekárov ,ale najmä sestry, pani devita môj príspevok pochopila. A chcem poprosiť pani Melanie, že nie som Martingyn ani neviem kto to je. Iba som prvým príspevkom chcela naznačiť, že tiež som mala skúsenosť s touto nemocnicou a bola so veľmi spokojná. Taktiež viem čo robia ženy keď nie sú pri zmysloch ale každý máme iný prah bolestí, každá sme tým musela prejsť. Pekne Vás poprosím pani Melanie nehádžte Martinagyn a mňa do jednej osoby. Pokiaľ viem martingyn je muž a ja žena. Alebo máte iný názor,alebo mám vysvetlovať základy prírody.

janqa24
6. nov 2009

ja sa teraz opytam uplne od temy, ktore tu teraz preberate..... prebieha v NZ aj iny kurz predporodnej pripravy, ako ten co vedie p. Kalmanova z porodnice? neviete niekto poradit? pristahovali sme sa sem len nedavno a este som sa nezorientovala, a ten kurz p. Kalmanovej som uz asi presvihla 😒 vopred dakujem

dovenka
6. nov 2009

janga24: Preco presvihla? Vsak mozes zacat hocikedy? Trva 6 sedeni/cviceni, co este stihas v pohode, popripadne sa s nou da dohodnut, ked chces prist menej krat.

melany_s
6. nov 2009

pani Anabela, skôr než mi vysvetlíte tie základy prírody, pripomeňte mi, kedy som napísala, že Vy ste martingyn... 😒 😒 😒

dida81
7. nov 2009

Janqa- možem ti poslat jej tel č. cez IP, ak chceš. Má kurzy každy pondelok, trva to cca 3 hodky,, možes si vybrat dopoludnia alebo popoludni,, plati sa okolo 30 E myslím za 6 stretnutí... no nebudem tvrdit naisto. Ja som sa tam chystala,, no potom som sa nejako neodhodlala..ale volala som jej a toto mi povedala... kurzy prebiehaju v krestanskom centre ../pri Kine Mier/ 😉

andrea2603
7. nov 2009

janqa, ja sa chystám na predpôrodný kurz k psychologičke Veresovej, tam stačí ísť po 30 tt a myslím, že 2krát. Ja som bola u nej aj pred 5 rokmi. Mám aj t.č., keď máš záujem.

dida, čítam že ty to už budeš mať za chvíľku za sebou, tak potom napíš, čo nové v pôrodnici NZ. Díky

dida81
7. nov 2009

andrea-ja som bola u Verešovej asi v 34.tt, straaašne super ženská 😀
Boli sme tam aj s MM- kvoli potvrdeniu, že chce byt pri porode - 15 Eur sme platili... Bolo to také hodinové stretko ,, no ubehlo to.. zaujimavé.

Juuuj, ani nevrav... už cakám každu chvilku 😉 Potom sa ozvem...

zuza.m
10. nov 2009

ahojte aj ja vam prihodim skusenost s porodnicou.

rodila som pred vyše rokom svoje prve dieta.bolesti začali v utorok o1,počkala som do rana aby som si bola ista že to nieje len plany poplach.už v aute sa dost vyrazne stupnovali.vyšetrili ma a bola som otvorena len na jeden prst.ctg neukazovalo žiadne kontrakcie a ja som mala stredne bolesti ako pri menzesy pravidelne po 5 a 3minutach.sestra somnou robila zaznam a bola velmi neprijemna stroha drza.dokonca ma vysmiala že neviem čo su porodne kontrakcie(ja osm myslela že kontrakcie su už vztahy čo vytlačaju babeno von ale za kontrakcie sa rataju už bolesti)znadala my ako poslednej chudere že so si dovolila pribrat a ohrozovala som vlastne dieta.vobec nebrala do uvahy či som mala tehu.cukrovku alebo zväčenu štit.žlazu.strčila ma do zvdycharne a kazala predychavat.mohla som ist na sprchu a prechadzat sa na chodbu a zmizla preč.na obed mi zakazala pit a urobila chlistir.dala injekciu na otvaranie.sem tam urobila ctg a skusila o kolko som sa otvorila.no to šlo strašne pomaly.dala dalšiu injekciu na otvaranie a okolo 3 prepichla plodovu vodu.to už boli bolesti prišerne a ja som mala strašne tlaky na konečnik.bala som sa že každu chvilu porodim a sestra si ma vobec nevšimala.zatvorila dvere aby som ju nevidela že je tam a neotravovala.nakoniec som sa jej už nanutila avyliezla na kozu s tymže už dole nejdem .otvorena som bola stale len na 7prstov.stale malo.po chvili došli vztahy a začala som rodit .rychlo zavolali doktorku .tri krat som zatlačila a maly bol vonku ,krasny zdravy ešte aj cikal ako ho vybrali. 😅
dotrhala som sa od konečniku až k močovej rure a citila som každy jeden pich ako ma šila.to bolo ešte bolestivejšie ako samotne porodne bolesti.2týž.ešte doma som si nevedela sadnut.
dali ma na izbu ešte s jednou mamičkou o 21hod mi okupali maleho a nakazali prikladat a prikladat.žiadne inštrukcie nič..cely den bez jedla a minimalneho prisunu tekutin som odpadla ale ani napriek tomu mi nedali ani večeru a v takom vstave s malym ma nechali až do rana.mlieko sa spustilo až na treti den ale maly sa nechcel prisat.nevedel sa nacucnut na mini bradavku a tak mi nakazali klobučiky.tam sa nacucol ale tak isto s velkym problemmom.ked osm žadala pomoc ,pribehla sestra ako vychor chmatla maleho hlavičku a natlačila mi ho na prsnik.janse že spustil plač a bolo dokrmene .iba skomentovala že takym sposobom to mam robit a zase zmizla preč.a to nehovorim o skuške mlieka,(či tečie alebo nie)chmatla a stlačila mi bradavku tak že som myslela že mi ju celu rozmliaždila.nemate mlieko len prikladajte a zase utekala po svojom.cely personal bol rozbehany a uponahlany,nič mi tie ženy do života nedalia keby mam dnešny rozum tak im tam urobim taky krik že sa do dnešneho dna nespametaju.koly ich ochote osm kojila asi dva tyždne aj napriek mojej velkej snahe .jednoducho to neišlo.maly sa vedel napojit iba cez klobučiky ale cez ne to tečie vždy horšie a tak nemal trpezlivost.kym to dotieklo k jeho pusinke on už nahnevany sa odvratil že neteče a plakal,vrieskal ,mlatil ručičkami.na holo to neišlo vobec .preto vam radim aj s plochymi bradavkami sa nedajte ukecat a klobučiky ani len neskušajte.len malo komu sa podari pomocov nich kojit dlhodobo.
nerodilo sa tam zle ,ak si odmyslim neprijemnu sestru v porodnej sale a nevšimavost po dalšie 4dni.

ericica
10. nov 2009

😖 😖 😖 nooo to je dost smutne az ubohe si myslim,sice ja som mala pozityvnu skusenost s porodom a dalsi porod este hroooooooozne daleko ale uz teraz sa bojim 😅 🙄

deina
11. nov 2009

To mi je luto s tym kojenim a "pomocou", Zuza.m. 😒 Ale zda sa mi, ze sa mozno polepsili, neviem naisto, ja som maleho pri sebe na sestonedeli nemala, ale ked som tak sledovala spolubyvajuce... niektore sestricky len prisli, doniesli babo, prilozili a odisli (ale aspon ukazali, co robit) a niektore sa snazili, asistovali. Ja som bola potom s malym na "druhej strane" (nedonosenecke) a tam sa s kojenim nejako netrapia, hned davaju flasu, ale na sestonedeli sa zato snazia nedavat ju, skusaju striekacku a podobne veci.

To "ohrozovala som vlastne dieta" mi je nejake zname... 😒 Tiez som si vypocula, podla sestricky som si dieta ohrozovala, zaujimave, ze lekar mal iny nazor...

monica271
12. nov 2009

Ahoj baby, ospravedlnujem sa za absenciu, nebol cas. Mala je na svete uz asi miesiac zhruba, je hrozne krasna a zdrava aj so mnou, co sa tyka porodu konal sa 7.oktobra tyzden po termine o 23 00 cca mi odtiekla zátka, potom zacali mierne kontrakcie, celkom sa to dalo vydrzat , ked zacali by zhruba 8 minutove budila som manzela sli sme do nemocky okolo 1:00 tam ctg , udaje , zhruba styri kontrakcie a šup na kozu parkrat som potlacila a mala bola vonku. To šitie bol ale horsi ako cely porod 😒 Dr. bol Dr. Smolarik, je naozaj velmi mily ani jedno skarede slovo, sestry neviem ako sa volali ale boli tiez velmi mile a ustretove, no ale to je moja skusenost. Co sa tyk sestonedelia, hmmm....zenske sestry boli moc moc mile, aj ked som ich moc nepotrebovala ale sa stale ponukali. Detske sestry boli 50 na 50. Aj take aj take. Ostatnych lekarov neviem hodnotit nepoznam. VIem ze o malu som sa iba ja starala ak plakala a mali sme ist papat tak smola bud som nejedla alebo revala kym som dojedla takze som sla domov vyhladovana uplne. Je fajn ze je to za nami a sme zdrave 😀 Baby prajem Vam taky lahky porod ako som ja mala,,,,,to je fakt ze co je po tom je tazsie 🙂 DRZTE SA 😉

janqa24
12. nov 2009

monica, gratulujem k dcerke! 🙂 ako si to popisala, tak to bol naozaj lahky porod, to je super 🙂
ak sa mozem opytat, co sa tyka rekonstrukcie, ako pokrocili? a este neviem najst nejaky aktualny zoznam veci, co si so sebou mam zobrat do tejto porodnice, tak ma potesi nejaky link alebo odporucanie, kde mam hladat 😅 dakujem.

drzte sa aj s malinkou, vela zdravia a radosti prajem 🙂

zuza.m
12. nov 2009

ono ja sa nemožem stažovat že by zanedbali maleho to nie,aj ked som nemala mlieko tak mi flašku ani mlieko jednoducho nedalia ja osm v tedy nadavala, nechapala som prečo mi ho nechcu dat.ale ani jedna mi to nevysvetlila že sa nemusim bat ked je moje dieta tri dni o hlade.
ale s tym kojenim problem jednoducho bol a oni vopbec neporadili a ani laktačnu poradkynu nedali ,
ani o strave keby si nevyčitam alebo neporadim s druhymi mamičkami tak ani neviem čo možem.ved na ranajky nam dali obrovsku rajčinu a potom niekto vravel že s a ani nesmie jest.a to nehovorim o tej užasnej vizite kde som už umyta a otrčena 😅 sedela na postely aj hodinu kym sa im uračilo dojist kuknut na stehy.
ono ja nepotrebujem nejako extra pozornost alebo starostlivost len išlo o to že som bola vyplašena a nevedoma čo mam stym malym uzličkom robit ,kedy prebalit ,nakrmit proste nič.naštastie maly nebol zly ani uplakany ani chory a tak sa nestažujem.
berem to tak že mali vela prace (ved nas nemali kam davat čo bolo tolko porodov,plne izby a ležali už aj na pristelkoch) .ale nie všetky ženy nepotrebuju poradit alebo zaučit v starostlivosti a tak nejaky zaujem aspon prvu noc mohol byt.
a aj ako spominala monica 271 stym jedenim to bolo strašne bola som na samom konci chodby a ranajky na predku .kym som sa tam dotackala ubehlo kopu času a maly často krat plakal už len na pol ceste tam .naštastie sme si varovali s druhou mamičkou aby nam detičky velmi neplakali.

a ozaj najväčšia šokova terapia bola ked som šla na obed a dojdem na izbu a mojho syna nikde.skoro osm skolabovala.ležal na velkej postely obkoleseny paplonom a postielkou.kuknem na postel nikde kuknem dole ani tam nebol.prvy mmoment asi mi spadol odviezli ho preč na prvu pomoc až kym som to predychala a porozmyšlala tak som si spomenula že ho mali brat ešte na ladvinky.teras ked spominam je mi to už smiešne ale tem prvy moment tam bol strašny. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre