Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

christy699
22. aug 2009

juja ty mas aspon "falosne stahy"ja este nic take tak som zvedava kedy to pride ale bojim sa cim dalej tym viac..ale tak hadam to nejak zvladneme 😉

juja2
22. aug 2009

Christy, neboj sa a hlavne si nepredstavuj zle veci. vsetko bude ok. Ja zatial nepocitujem strach aj ked ma to caka prvy krat a este si teda neviem ani predstavit co a ako. Verim si, ze to dokazem tak ako aj tie zeny, ktore pred mnohymi rokmi nemali take moznosti ako my a rodili za ovela horsich podmienok. Tak klidek, my sme silne a zvladneme to! Cvicis jogu, je vraj velmi dobra? Ja som sice cvicila aerobic do 1 trimestra, potom nic, zlenivela som. Este som si aj knihu jogy kupila ale nedokopem sa k nej, no sice sem tam s fitloptou, ale aj to ma niekedy chyti smiech - "lopta na lopte" 😀

christy699
22. aug 2009

no juja snazim sa nemysliet na nic zle a tiez si hovorim ze ked to prezili ine prezijeme aj my,,,ja som nic necvicila a teraz to lutujem lebo ma strasne bolia krize ale po porode hned zacinam lebo chcem zhodit prebytocne kila,,som pribrala nejakych 10kg tak dufam ze sa mi to podari aj zhodit ale pri malom sa urcite nezastavim tak mozno ani cvicit nebudem musiet🙂

perla200
22. aug 2009

nebojte sa baby pôrodu.....to čo príde potom to je iné kafe🙂))) uvidíte...

smolárik je fantastický lekár...raz z neho bude velký lekár ked naberie skúsenosti🙂

juja2
22. aug 2009

S krizami si neporadim ani ja. Baby, ktore maju uz babo tvrdia aby som vyuzila kazdu volnu chvilku na oddych. No uvidim ako to budem zvladat. Nepatrila som medzi najstihlejsie pred tehotenstvom, no zaroven som vdaka aerobicu pred teho. tolko schudla kolko som teraz pribrala. No bola by som aj ja rada, keby to cim skor zo mna "zmizlo" 😀

juja2
23. aug 2009

Perlus, dlho som predtym nebola, inak gratulujem k malej. Chcela som sa Ta opytat ci maju v nemocke monitor dychania pre babo, a ci teda pozicaju alebo radsej treba doniest. Dik.

ematea1
24. aug 2009

Ahojte baby, počula som, že v nemocnici majú monitory dychu povinne, ked berieš bábo, treba to vypnúť, aby to nepípalo. Dajú sa niekde v NZ tieto monitory požičať, koľko to stojí a kde? Dík.

juja2
24. aug 2009

Ema neviem ci sa daju pozicat ale ako tvrdia odbornici k SIDS-u moze dojst do 1 roka veku dietatka, tak neviem ci som Ta dobre pochopila ci si ho chces az na takuto dobu pozicat. Ja si ho idem kupit zo zdravotnej vydajne v nasom meste. Odporucili mi NANNY, inak na nete ho najdes na http://e-shop.nanny.sk/ - za 2.700,- SK. 🙂

Baby, prosim, ktore ste uz rodili v NZ, chcem sa opytat na povinne ockovanie dietatka - ktore by malo byt na 4 den od jeho narodenia - proti TBC. Rada by som vedela ake su sestricky, ci Vas informuju, ked Vam idu zaockovat babo? Diky.

kyslicka
24. aug 2009

ahojte čo sa týka monitoru dychu tak ten je v každej postielke, prinesú ho spolu s bábom a k tomu očkovaniu myslím že očkujú iba v utorok, takže ak vám to vyjde tak, že tam presne v utorok nebudete tak sa budete musieť dať prísť zaočkovať a o informovani sestričiek asi tolko, že ja som sa dozvedela ,že je zaočkovaní až z prepúšťacej správy 😅 ,ale inak so sestričkami som bola spokojná

patuskaaaaaa
24. aug 2009

ahojte baby,som tu prvýkrát,ja mám termín až 28.februára..takže mám ešte trošku času,ale aj tak sa už zaujímam čo a ako,rodiť budem pravdepodobne v NZ,ale vždy ked si na to spomeniem,tak mám strach...ale pomáhajú mi aj vaše príspevky a pocity... 🙂

juja2
25. aug 2009

Kyslicka nepotesila si ma ale inak diky za info. Tej sestricke by som ruky dolamala. To dnes ani na wc nemozes ist lebo ako pocujem, citam, babo Ti zoberu a ani nevies co s nim robia mimo Tvojej nepritomnosti! Parada 😠

katica5
25. aug 2009

Ahojte ockuju len v pondelok a v piatok, ale nie je iste ze vam ho zaockuju ked tam budete, mna úprepustali v pondelok a v piatok sme museli ist spat na ockovanie

nika251
25. aug 2009

Ahojte. Juja- v prvom rade nepanikar. Sestricky ockuju dieta na izbe- je to raz dva- moj syn si to prespal. Pred prepustenim ti ho vezmu na UZV mozgu, obliciek- beru ich okolo desiatej takze to ak budes na izbe budes presne vediet kedy ho vezmu. Alebo sa popytaj kedy co robia v ten den ich popros nech ta informuju. Ruky nelam- vacsina sestriciek ich ma zlate 😀 . Ja som bola velmi spokojna, ani s jednou som problem nemala. Nie je nutne pristupovat k tom takto agresivne, uvedom si, ze oni tam maju deti jak maku a nemaju cas s kazdou maminou preberat co a ako a kedy. AK chces vediet, vecer ked je pokoj popytaj sa a ako som pisala popros nech ta informuju ak ti budu brat dieta a ty tam nebudes. Nememu dietatu ani vlastna mater nerozumie a ak sa neozves, nepovedia ti. 😉

nika251
25. aug 2009

Katica- my sme boli tiez v pondelok na ockovani. Prepustili nas v sobotu a pondelok sme tam mali ist. Asi sme sa my dve aj stretli v porodnici, nie?

juja2
25. aug 2009

Nika - Tak ako vyssie spomenuli baby, ze o urcitych vykonoch sa podozvedali az z prepustacky - absolutne sa mi nepaci takyto pristup personalu. Chapem, ze toho maju vela a nikoho neodsudzujem, ale prepac mi, informovanost je povinnostou personalu a nie aby sa vysilena rodicka este prosikala aby jej nieco povedali. Dik za nazor.

kika86
25. aug 2009

Tak co sa tyka informovanosti, tak 0 bodov, aj ked sa pytate. Mna najviac nahnevalo, ked som sa opytala, ze aku krvnu skupinu ma dcera, odpoved bola, ze to ma nemusi zaujimat 😠 Pritom ja som Rh negativ a po porode som Regu nedostala... V prepustacej sprave nieje ziadna zmienka o jej krvi. Ked som bola po 6-tich tyzdnoch u lekarky, tak som jej o tomto povedala a hned volala do nemocnice. Ich odpoved: V zaznamoch nemaju aku krv.skup. ma dcera, ale ze ked mi nedali injekciu, tak to asi sedelo 😖 No super, ale ja si myslim, ze ako matka mam plne pravo dostat taketo informacie. Jediny lekar, ktory mi vsetko na co som sa pytala, vysvetlil bol doktor Bauer, bol velmi mily a ochotny!!!
Baby, ktore ste rodili v NZ ani vy nemate krvnu skupinu v prepustacej sprave? Svagrina, ktora sice rodila v Ba to tam ma uvedene... Dakujem za odpovede.

deina
26. aug 2009

Kika, ja mam. 😨 Este mi sestricka aj hovorila, ze teraz mi ide pichnut tu injekciu a mam si zapamatat, ze som ju dostala. Aj mi vysvetlila, ze ja som RH negativ a maly je A Rh + a preto mi ju musi do 48 hodin, ak sa dobre pamatam, pichnut.

Mozno som mala stastie, ale mna sestricky vzdy o vsetkom informovali, ani som sa nemusela pytat. Hned ako som sa zobudila po cisarskom, mi povedala sestricka, kde je maly, ako sa ma, kolko vazi a pod a potom zakazdym, ked sli nieco robit povedali, o co vlastne ide.

kika86
26. aug 2009

Deina, dakujem. Ja tam nemam absolutne nic 😠 A ozaj netusim preco 😕

juja2
26. aug 2009

Baby ja len preto neviem tu neinformovanost prekusnut (no ale cest vynimkam, vsak uvidime ako to dopadne), lebo by som urcite svoju malu nedavala na 4 den zaockovat proti tbc. A mne ako matke nie je jedno co sa dostane do toho maleho bezbranneho dietatka.

deina
26. aug 2009

Kika, dodatocne to zistit nevies? Mozno ma mala RH negativ a preto ti nic nedali, ale teda informovat ta mali tak ci tak...

Juja, som zvedava, ako to bude s tym ockovanim, ja by som tiez radsej to tbc dala neskor, nie hned na 4.den.

adrioska
26. aug 2009

Baby a preco nie je dobre na ten 4. den dat zaockovat proti TBC a radsej az neskor? Aky je v tom rozdiel? Inak mojmu malemu nevysla reakcia na ockovanie, tak ho asi budu ockovat este raz...ma z toho rachne... ☹ 😖

juja2
26. aug 2009

Kika skus to riesit cez labak v nemocnici. Povedz, ze si stratila vysledky (alebo si vymisli nieco ine), mozno Ti ich vytlacia dodatocne, pretoze vsetko ostava v pocitacoch. inak je to dost dolezite info.

Deina, Ty si so mnou aj v inej teme, ktoru tu nebudem rozvijat, aby nam tuto nezamkli... stretneme sa tam. Ja to asi budem mat skor za sebou, tak dam vediet ako to funguje v NZ s tym ockovanim.

Adrioska, prestuduj si (aj na tomto webe) viac o ockovani a mozno aj Ty zavahas, alebo uplne odmietnes...

katica5
26. aug 2009

Ahojte
Nika to je mozne, my sme boli na oddelini od stvrtka vecera a pustili nas v pondelok

fodorka33
26. aug 2009

mi sme isli s malym z porodnice v pondelok a utorok som s nim musela prist na ockovanie 😠

deina
27. aug 2009

Adrioska, mne to pride strasne skoro, este sa len narodil a uz donho nieco pichaju, predsalen tie latky vselico obsahuju. Zatial neodmietam uplne, len by som bola radsej, kebyze ho ockuju, ked je uz vacsi, silnejsi - ved sa to kludne moze az do 6.tyzdna, tak preco hned takto skoro?

Kika, ale to je divne, ze to nemas ani v zaznamoch. A vasa detska lekarka jej krvnu skupinu nemoze zistit? Hoci uz je to asi jedno, na tu rhegu je neskoro... snad to nie je vazny problem, mozno fakt je mala Rh negativna, ked to tam nemaju.

kika86
27. aug 2009

Deina, aj ja som sa cudovala, ze preco to tam nieje. U tejto detskej lekarky si to uz nepojdem dat zistovat, pretoze o par dni sa stahujeme do nz, tak asi uz u tej novej si to dam zistit. Mna len zarazil ten ich pristup akoby som nemala pravo vediet aku skupinu ma Laura... A pretoze som sa ja Rh negativ, tak by som nerada mala nejake problemy pri dalsom tehu.

julenka
27. aug 2009

ahojte,ani ja nemam v prepustacej sprave krvnu skupinu,aj som sa cudovala,ale som si myslela,ze to tak ma byt.

ericica
27. aug 2009

ahoj 😉 kika aj ja mam rh negativ a manzel rh pozitiv a hned po porode som rhegu dostala a mala ma krv po otcovi cize rh pozitiv a povedala mi to setstricka sama od seba....aj sa dost cudujem preco si tu rhegu nedostala 😕

deina
28. aug 2009

Myslim, ze by to nezanedbali tak, zeby mala mala RH pozitiv a nic ti nepichli, asi naozaj bude RH negativ - lenze tak ci tak to v tej sprave malo byt a mali ta informovat o tom, preco ti rhegu nepichli a aku ma mala krvnu skupinu. 😖

kika86
28. aug 2009

Ericica, aj my sme taky pripad ja Rh neg., manzel Rh poz. Ja som myslela, ze takuto informaciu mam pravo vediet, ale neviem co sa stalo, ked mi to nechceli povedat...
Deinus, mozno ma mala Rh negativ, ale to neviem na 100%, dam si to zistit uz u novej doktorky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre