Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

pointka
30. aug 2011

hm... dost cudne, na jednej strane same chvaly na NZ nemocnicu a na druhej strane mam pocit ze je v praveku! 😒

stvura
30. aug 2011

@pointka ono vela zavisi od toho ake mas ty ocakavania a co vsetko tolerujes ako normal...mne napr. strava vobec nevadila, lebo ja to beriem tak ze pokial nemusim ja varit mi je jedno co zjem, len nech je to teple. Mne vadil necitlivy pristup niektorych sestriciek a lekarov /nie vsetkych samozrejme/ a troska skresleny pohlad personalu v BFH na to, co vlastne tento nazov zahrna a preco ho nemocnica dostala. To ze nie je epidural a podobne...kedze som ho nemala ani pri jednom dietati, tak to nevnimam ako problem a zastavam nazor, ze zavisi od toho ako chces ty prezit porod a ci pre to aby bol co najlahsi urobis maximum /ako prvorodicka som toto maximum nespravila, no pri druhom som mala ukazkovy porod do pol hodinky aj s prichodom s vynikajucou p. Halmesovou/.

pointka
30. aug 2011

Ja ocakavam to, co som dostala v Ruzinovskej nemocnici, mne je strava jedno, viem ake su podmienky v nemocniciach aj o pristupe sestier a lekarov viem svoje, ale preboha, sme v roku 2011 a PRECO nemozem si zaplatit epidural alebo lekara ktoremu verim?! Po tomto asi vazne uvazujem o planovanom porode opat v Ruzinove, aj ked v januari budem musiet do Blavy, ale toto sa mi vobec ale vobec nepaci.
Ja som mala prvy porod, co trval 16 hodin a nebyt epiduralu, tazko by som taky dlhy cas zvladla v bolestiach, ako sorry nie som masochista a nie som ani slabozienka, ale mam pocit, ze zijeme v civilizovanej krajine s dostupnymi pomockami pre ulahcenie porodu, ale ta civilizacia zastala pred branami NZ nemocnice! Som teraz fakt vytocena.

suzi8
30. aug 2011

@pointka henulienka ma pravdu v tomto...myslim, ze ak chces svojho porodnika da sa to vybavit, ja som nemala, rodila som pri takej mladej lekarke, bola fajn...Jedna nadštandardná izba má vlastné hygienické zariadenie. Za poplatok 33,19 € pre vás a doplatok 16,60 € pre vašu blízku osobu si môžete vychutnať pohodlie, takmer ako doma. Na izbe je klimatizácia, balkón, chladnička, televízor, rýchlovarná kanvica, telefón. Samozrejme nechýba lôžko pre partnera, prebaľovacie lôžko pre dieťatko, skriňa na veci. A pre sprevádzajúcu osobu je možné doobjednať i celodennú stravu za poplatok 5,38 €.

suzi8
30. aug 2011

@pointka aj ja som rodila 16 hodin, mala som fakt boleti...veru v tomto su nz este stale slabe...nechaju vytrapit zeny 😖

pointka
30. aug 2011

mna nezaujima nadstandardna izba ale standardne potreby pre rodicku, co tato nemocnica neposkytuje. Je to velmi smutne!

stvura
30. aug 2011

@pointka no lekara si mozes zazmluvnit, avsak stretla som sa aj s tym, ze kocka mala zazmluvneneho, meskal a tym padom ju ostatni odignorovali a nechali pockat na toho jej lekara...tak neviem ci je to vyhra 😒 , pripadne peniazky odisli a zazmluvneny lekar bol na predlzenom vikende /je tazko urcit presny termin pri prirodzenom porode, no ak mas sekciu, tak je to uplne prada/...myslim ze v GA je moznost epiduralu /kamoska rodila v septembri minuly rok a vraj s nim/. Ja som nemala nejake velke bolesti ani pri jednom /rodila som s tlakmi, bez nejakych velkych kontrakcii/, takze tazko mi je sa k tomu vyjadrovat. Ak mas moznost ist do BA, tak radsej chod, i ked velmi tazko je dopredu povedat co tam bude v januari po avizovanom odchode lekarov ☹ .

pointka
30. aug 2011

Ja tam mam svoju lekarku ktorej maximalne verim, ona tam isto bude, ja som sa teraz prestahovala do NZ a preto riesim tuto porodnicu, ale som dost smutna. Diky za rady a nazory.

maricom
31. aug 2011

@pointka ja som si vybrala po skúsenostiach v nz pôr. v nitre a bolo tam super, nechcela som nič len ľudský prístup a úprimnosť. Možno som práve v nz "nemala šťastie" . Ako bonus boli úplne prerobené oddelenia (drevené skrine, preb. pulty, nové stolíky aj postele o 30cm nižšie než v nz - aspoň som nemala problém po sekcii zliezť aj vyliezť) a detské odd +++

diddika
31. aug 2011

@pointka ahoj, ja som rodila v NZ teraz vo februari, vybrala som si ju hlavne kvoli neonatologickemu oddeleniu, ktore je vychvalene siroko daleko a kedze som cakala dvojicky a hrozil mi predcasny porod, tak nebolo o com. Lezala som aj na gynekologii a aj sestonedeli. Nemozem sa stazovat, ale ani nic vychvalit. Pristup lekarov bol normalny. Sprchy na gynekologii boli v pohode a pekne prerobene, ale na sestonedeli to bol otras. Nakoniec som rodila predcasne a na neonatologicke odd. nemozem povedat nic zle, max. spokojnost. Pristup a starostivost det. lekarov a aj sestier je tam perfektny...

zuzana141
5. sep 2011

@diddika Ako to vsetko prebieha na prijme a porodnej sale? co vsetko treba ? dik 🙂

diddika
5. sep 2011

to ti moc neviem poradit, ja som lezala na gynde uz pred porodom a rodila som cisarskym a dost necakane, tak ti neviem povedat ako tam prebieha klasicky porod. ale co viem s pocutia, tak na prijme potrebujes karticku poistenca a urobia ti potrebne vysetrenia a ides na porodne saly, kde cakas na porod a monitoruju ta. potrebujess take tie klasicke veci do porodky a veci pre babatko.

diddika
5. sep 2011

@zuzana141 to ti moc neviem poradit, ja som lezala na gynde uz pred porodom a rodila som cisarskym a dost necakane, tak ti neviem povedat ako tam prebieha klasicky porod. ale co viem s pocutia, tak na prijme potrebujes karticku poistenca a urobia ti potrebne vysetrenia a ides na porodne saly, kde cakas na porod a monitoruju ta. potrebujess take tie klasicke veci do porodky a veci pre babatko.

zuzana141
6. sep 2011

@diddika aha..ja som tam naposledy rodila pred 10 rokmi - teda sa tam asi ani nic nezmenilo ako tu stale citam ...a dakujem za info. 🙂

me
6. sep 2011

@zuzana141 pôjdeš dole na príjem, pošlú ťa prezliecť sa do košele ak nemáš svoju, potom pôjdeš hore na pôrodné sály, zazvoníš a povieš že ideš rodiť, sestrička sa ťa ujme a bude sa ťa vypytovať všetky možné veci - na choroby, trval. pobyt, meno dieťaťa...... no proste všetko hádam aj číslo topánok 😀 😀 , vyšetrí ťa doktor čo a ako, či sa otváraš , aké sú kontrakcie, spraví ti sono, ctg,.... potom ak naozaj už rodíš tak pôjdeš na vzdycháreň a tam budeš čakať a postupne trpieť , občas ti spravia ctg a doki ťa vyšetrí zo spodu ako sa otváraš / aúúú / ešte si na to spomínam 🙂, no ked to už bude akútne tak pôjdeš na pôrodnú sálu , lahneš si na novú peknú oranžovú posteľ čo majú / aspoň niečo sa tam zmenilo 🙂) / pardon ešte sprchy sú nové - pekné oranžové a a zvyšok už poznáš , asi sa tam toho veľa nezmenilo čo si bola naposledy, len pár lekárov a sestričiek sa vymenilo, no a tá postel a sprchy sú nové, veľa šťastia

zuzana141
6. sep 2011

@me dakujem za super info 🙂 🙂

henulienka
6. sep 2011

@pointka myslím, že si vytočená právom, tiež mi príde divné, že v dnešnej dobe sa v NZ taká bežná vec ako epidurálka nedá spraviť na požiadanie ... a ešte v takej veľkej nemocnici!
Prvú dcérku som tam rodila prirodzene, a povedala som, že nikdy viac, že radšej pôjdem do Komárna. Ale nakoniec sa okolnosti vyvinuli tak, že som druhé dva pôrody musela mať plánované cisárske, ktoré mi robil môj doktor a len preto som tam išla opäť.
Ale môžem povedať, že oproti tomu, aké detské sestry tam boli pred ôsmimi rokmi, teraz je to neporovnateľne lepšie. Asi bolo veľa sťažností na ne.

pointka
6. sep 2011

No uz som sa dozvedela od svojej doki ako je to s epiduralkami. Nie ze to nechcu robit. NEMA IM TO KTO ROBIT! Jedine primar anesteziologie by to mohol robit, ale ten to robit nebude, lebo ma ine starosti.
No uvidim ako dopadnem, mam mat "planovany" CS tak sa budeme snazit to dat na sluzbu mojej doki, aby mi ho spravila ona, nechcem a neprajem si aby mi to robil niekto iny a bude sa dat aj spinalom. Tak som velmi zvedava, ale este som sa na 100% nerozhodla, ci to predsa nespiskam zase v BA.

erzulik
6. sep 2011

@zuzana141 no moja uz to mas za par...drzim palce...potom nasledujem ja....a po mne Lucia....

zuzana141
6. sep 2011

@erzulik no ja to mam uz uz uz ..sak sa uz neviem dockat kedy budem mat potom 🙂 🙂 🙂 , a vy sa potom tiez s Luciou držte.

marianna7
8. sep 2011

ahojte chcela by som sa spytat ci si treba zobrat zo sebou perinku alebo zavinovacku alebo mi tam daju?dakujem za odpoved

zuzana141
8. sep 2011

@marianna7 tam ti zevraj daju, hned ako sa narodi oni babo oblecu a daju aj do ich perinky ..ale ja si beriem svoju potom si ho prezleciem do svojich veci a aj do svojej perinky . 🙂 🙂 🙂 🙂

me
8. sep 2011

@marianna7 - dajú ti, ale kludne môžeš použiť svoju ak chceš

marianna7
8. sep 2011

dakujem

clare.emilee
11. sep 2011

prosim vas dievcata vie mi niekto povedat ako sa vola sestricka od pani doktorky vargovej??
dakujem

tomika
12. sep 2011

@clare.emilee Julia,ale priezvisko neviem 🙂 .Vždy jej DRka volá Juulkaa 🙂

zuzana141
12. sep 2011

@marianna7 ako sa mas?
🙂 🙂

katuskaaa29
13. sep 2011

Ahojte, doktorka mi potvrdila tehotenstvo, som este na zaciatku, ale teraz uz mam hysaky z porodu, ked na to pomyslim zle sa mi dycha. Uz teraz sa toho velmi bojim, a mam toho este pred sebou vela do porodu. Neviete da sa vybavit dopredu cisarak v NZ alebo nie???

stvura
13. sep 2011

@katuskaaa29 preco preboha chces cisarsky rez? Je to pre organizmus velka zataz, budes dva tyzdne "out of order", plus dietatko, niekto ti prve tyzdne bude musiet pomahat a budes sa modlit, abysa ti rana dobre hojila. Jednoduchsi je prirodzeny porod, rychly, pekne sa postavis po porode na nohy, odnesies si svoje dietatko {pri cisarskom ho uvidis prvy krat na druhy den}, bolesti mozno mesiac po siti {bez sitia som mala druhy porod a bola som ako rybicka hned po porode}...radsej ak mas cas sa na porod pekne priprav v predporodnej priprave, urcite ti to vela da...k otazke, pan Zifcak ti velmi rad spravi urcite cisarsky, no ako som pisala vyssie, volila by som vzdy prirodzeny porod.

pointka
14. sep 2011

@katuskaaa29 co ti mozem len potvrdit, kedze budem naisto mat planovany cisarak, neda sa to oficialne dohodnut. Jedine ak sa dohodnes s lekarom, len aj to je v NZ dost otazne, kedze tu sa neda zazmluvnit lekar k porodu, cize nemas zaruku, ze sa bude vediet dostavit v case tvojho porodu. Pokial nemas ziadnu indikaciu na CS musis mat lekara, co ti naozaj vyjde v ustrety vo vsetkom.
Ja by som rada chcela prezit aspon raz ten pocit porodit dieta normalne, ale zial sa mi to isto nesplni. A poviem ti ano je to pohodlny porod, ale len porod, to co je potom tie 2 tyzdne je ozaj velmi neprijemne a bolestive, mne sa dokonca rana zapalila, dostala som 40-tky teploty a namiesto 5 dni som bola v nemocnici 2 tyzdne, stratila som mlieko, z toho stresu, ze tam musim byt som mala poporodne depresie, takze nie je to zrovna prijemne.
Ja som s prvou dcerou lezala v bolestiach a dvojminutovych intervaloch kontrakcii n porodnom stole 16 hodin a prezila som to. Ak sa bojis porodu skus sa dohodnut v inej porodnici niekde v BA, odporucam Ruzinov, tam spravia epidural, v NZ ho nerobia a naozaj s epiduralom sa da porod krasne zvladnut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre