Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

tomika
3. máj 2012

@mariamihalikova no ved koli tomu sa pitam,lebo oficiálne sa nedá.Ale ja to nechám na náhodu 🙂 ,verim že to bude nekomplikovany,rychli porod.Také aké aj druhé som mala.Dufam..

zuzukaa
3. máj 2012

@katuskaaa29 no boli sme dnes v nemocnici a sestry co to robia mali robotu a nechcelo sa nam tam cakat.. tak sme to vyriešili za 8,50 u pediatričky 🙂

mariamihalikova
3. máj 2012

@tomika treba mysliet pozitivne, presne tak 😉

katuskaaa29
3. máj 2012

@zuzukaa hlavne je ze mala uz ma nausnicky

alicia28
3. máj 2012

@tomika , ano ano , oficialne sa to neda, lebo pan primar to nedovoluje, aj ked vsetky nemocnice to maju ,,je na to cennik ,,,len v NZ je vsetko naopak 🙂 ja uz na nahodu nechcem nic nechat, tak som rozmyslala pri prvom porode a dopadlo to na hovno, porod ok ale potom to bolo peklo 6 mesiacov,,,nechcem zazit, aj ked kazdy hovori ze druhy porod je lepsi,,nejak tomu neverim, a chcem sa poistit ,,nechcem riskovat, bojim sa ze to dopadne rovnako ako 1x a to som potom trpela po porode jak svina,
mozno ked budem mat dohodnuty porod aj tak to dopadne podobne... ale pre moj pokoj ze som spravila maximum ,,,,musim si dohodnut porodnika
@mariamihalikova

alicia28
3. máj 2012

@tomika , ja si myslim ze keby si isla za nou osobne tak sa dohodnete, kazdy chce peniaze, preco by ta odmietla?, nema to logiku, lebo dneska ....peniaze ktore same pridu a ponukaju sa,,,neverim ze lekar odmietne ked sa dohodnes medzi styrmi ocami. a to je jedno ci si jej pacientka alebo nie,,,ved oni vedia ako si to zariadit aby sa to primar nedozvedel, robi sa to tam tak ....aj sa to tak robit bude nadalej

moon1979
3. máj 2012

@alicia28 a aké problémy si mala po pôrode?

h0blinka
4. máj 2012

@tomika ked si niekoho "zajednáš" on si ťa zavolá do nemocnice keď má službu a podla aktuálneho, ideálneho stavu ťa odrodí, či už vyvolávačkou alebo bez. V najhoršom prípade sa môže stať že kým to na teba príde tak už nebude mať službu ale myslím že robia vždy všetko pre to aby to stihli 😉
@katuskaaa29 to máš odkiaľ že povolia prenášať len 3 dni? v januári som tam ležala a veru boli tam baby čo boli už aj 42 týždni
neviete či @lenka_21 už porodila?
@adrioska ty hned tiež rodis 😀 už sa kotúlaš? necháš to na službu konajúceho?
plne suhlasim, tiež ma kde kto vyšetroval v nemocke a zeny boli jemnejšie, najhorší bol sám najvyšší 😔

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

katuskaaa29
4. máj 2012

@h0blinka vcera som to tu citala neviem ci je to pravda, ale bolo to tu pisane

adrioska
4. máj 2012

@h0blinka Ahojky, blahozelam Ti k tehu! 🙂 A uz si v poriadku, ked si musela byt aj v nemocke? Dufam, ze hej, drzkajte sa! 🙂 Este asi neviete,co cakate, ze? No, ja uz hned rodim, kotulam sa veru, kotulam... 😀 vcera mi bolo riadne blbo, uz som myslela, ze snad sa to aj rozbehne, ale tuto noc a aj teraz sa citim,akoby som ani rodit nemala najblizsie dni... 🙂 ...alebo je to len ticho pred burkou? 😀 ANo necham to na sluzbukonajuceho, pevne dufajuc, ze tam bude niekto normalny. No ze sam najvyssi bol najhorsi, mi hovor, ale vsak ma take hrube prsty, by ani vysetrovat nemal rodicky... 🤐 😝 Inak to o tom prenasani nie @katuskaaa29 pisala, ale stvura, dufam, ze je to pravda, lebo ja uz teraz mam dost...

alicia28
4. máj 2012

@h0blinka , veru ,,veru, aj ja som rodila az v 42.tyzdni a kazdy den som ich ziadala nech mi porod vyvolaju, nemala som dohodnuteho lekara ,....tak prdeli vsetci na mna....a to som tyzden lezala na gynek, kedy to na mna pride,,,neprislo,,,aj tak mi to nakoniec vyvolat museli,,,v poslednej chvili,,,mohlo sa to zle skoncit,,voda nie ze zelena,,,ale hneda a dieta sa aj napilo,,,no fuj....nie je dohodnuty lekar,,,tak seru vsetci nato....viem z vlasnej skusenosti,........,tyzden som tam lezala pred porodom,,,,,horko tazko porod vyvolali ,,,to som chodila za kazdym lekarom co mal sluzbu ze som 42.tyzden,,,zjavne sa im do toho porod vyvolat nechcelo......a potom vdaka komplikaciam ze sa mala napila tej srackovej vody dalsie dva tyzdne s nou,,,uzasne to cele bolo,,,uz to nechcem opakovat

sandy80
4. máj 2012

@adrioska to je tak Adrika, vieš, ako keď sa chystáš už 3 dni k zubárovi, lebo ťa bolí zub a keď tam prídeš, zrazu ani povedať nevieš ktorý to bol zub a chceš ísť domov, lebo si už ok 😀 😀 😀

moon1979
4. máj 2012

@alicia28 dúfam, že si podala sťažnosť !

h0blinka
4. máj 2012

@adrioska s tymi prstami asi tak 😀 zážitok teda, alebo to ma miesto vyvolávačky. Už sme OK.
@alicia28 presne preto, že si mala zlu skusenosť to nenechas na nahodu. . ked niekto porodi ako sa ma bez problemov tak ok. ale ak je niejaky problem tak sa ti tam vyseru na hlavu, alebo ta riešia keď je už problem

mananenka
4. máj 2012

🙂 Maminky a budúce maminky... 😉 ..Kde tu vás tu čítam,čo nové v NZ...Ja som rodila teraz vo februáry..presne 19-teho...Chcela by som tu zložiť poklonu pani doktorke Halmešovej. Som aj jej pacientka,takže aj celotehulková starostlivosť úžasná....robila všetko preto aby sme odrodili vtedy,keď má ona službu,takže aj to nám vyšlo..Malý si na ňu počkal.. 😵 ...Ráno o 10 ma prijali na oddelenie../deň som prenášala/...pani doktorka mala službu...a postupne sme vyvolávali..najprv vyšetrením-miernym podráždením,potom pustením vody a následne infúzka..drobec vykukol na svet o 21,15 večer za asistencie aj nášho ocinka,ktorého mi pani doktorka dovolila ku mne pustiť už po prepichnutí vody a bol mi stráááááášne veľkou oporou,čo aj so mnou kilometre nachodil po tej chodbe a ako som si o jeho hruď búchala hlavu pri každej kontrakcii.. 😉 😉 😉 ...Ocko odstavil aj sestričku a sám mi držal hlavu pri tlačení drobčeka...a pani doktorka bola proste úžasná aj počas samotného pôrodu..Dokonca sme sa medzi prestávkami kontrakcií aj zasmiali...No veľmi rada a celý život budem spomínať na celý pôrod aj vďaka pani doktorke a aj vďaka môjmu manželovi... 😉 😉 😉

alicia28
4. máj 2012

@moon1979 , stazovat? hahha no to je dobry napad, ale dokazy poviem co .... ze 42,tyzden ??? a hneda voda ? ja nie som doktor, aj tak by povedali ze to bolo vsetko ok a sledovali ma.,,,,, ja som bola rada ze nakoniec sme zdrave a ideme domov,
co sa budem stazovat,
moje slovo proti im slovu ? nemam sancu, aj tak by povedali ze to bolo sledovane a v poriadku, posledny den sa mi dieta ani nehybalo , uz mlelo z posledneho a pokazena voda tomu asi pomahala,
a vypisovat siahlodhe a podrobne staznosti sa mi nechce,,,naco to je dobre ? sme ok ,,,prezili sme a dufam ze v podobnej situacii sa uz nebudem nachadzat, clovek si staznostou ulavy...... ale to je asi vsetko, nic by mi to platne nebolo.

moon1979
4. máj 2012

@alicia28 ale veď dokumentácia nepustí, ked mas raz uvedene, ze predpokladany termin porodu dnes a ty porodis o dva tyzdne, tak snad skutocny den narodenia dietata sa zatajit neda 🙂 ... neva, uz je to teraz jedno, hlavne, ze ste ok ...

fodorka
4. máj 2012

necitala som vsetko ale neda mi nenapisat ja som rodila v NZ uz pred vyse 3rokmi ale veru nezabudnem do porodnice ma poslali tyzden po termine a tam som si este polezala rodila osm v 42tt...tri dni do mna pchali tabletky a nic a potom uz primar sa hneval ze ako dlho ma nechavaju tak zahlasil ze zajtr aju odrodite bud enormalne alebo cisarsky ale musi s ato ukoncit tak mi pichli rano oxytocin a porod trval 8apol hodky no hroz akatastrofa...sestricky mile kao neviem co no aspom jedn adobra dusa sa tam vtedy nasla.vtedy osm si povedala ze ked druhe tak lekar zajednany!a tak aj bolo uz byvame v LV a tu osm zaplatila svojmu lekarovi sice som rodila zasa 5dni po termine ale bolo super dohodnuty sme boli ze ma utorok sluzbu mna pondelok prijali a utorok rano sme isli nato za dve hodky odrodene....a vobec nelutujem tych penazi..ale upln einy pristup je tu v LV ako vtedy v NZ ja som bola teraz jendoznacne spokojna!

mariamihalikova
4. máj 2012

kocky, kolko pred porodom sa nemoze nic jest ani pit? je to rovnake pred cisarskym a prirodzenym porodom? teda ak su planovane....

alicia28
4. máj 2012

@fodorka , presne postup ako u mna,,,to je asi v NZ tak ked nemas zajednaneho lekara,...,,,,bolo to pred 3 rokmi ? to som tam bola vtedy aj ja,,,asi mali taketo metody v tom case, verim ze sa to zlepsilo

ajka2251
4. máj 2012

Ahojte maminky a buduce maminky 🙂 chcem vas opytat ci v novozamockej porodnici davaju nejake čipky proti bolesti. Jedna znama ( nerodila v nz ) mi poradila že si mam kupit a vziat zo sebou len neviem či je to tam povolene alebo ako to tam je. A ešte mi poradila nejaky krem na hojenie a ani to neviem či je povolene.

katuskaaa29
5. máj 2012

@ajka2251 ahojko, ohladom tych cipkokv nic neviem, ale ja na hojenie si beriem chlorofilovy sprej a este aj octanovu mast na opuchy, toto nam odporucala porodna asistentka na predpriprave

gabuci
5. máj 2012

@mariamihalikova Pred cisárskym neviem/asi ako pred inou operáciou/ale pred normálnym pôrodom?Však či je plánovný či nie,tak aspon u mna to tak bolo,že ked som išla,tak mi spravili klystír,potom už sestrička upozornila,že nepiť ani nejesť.Nie všade sa to robí tak,no ona tvrdila,že ked budem piť,tak viacej mi bude na vracanie.Vlastne pri prvom pôrode som ani klystír nemala,večer som sa poriadne najedla a v noci to na mna prišlo,nadránom som porodila.(Nie ja som odmietla klystír,ale vlastne dve sme išli rodiť naraz,ani jednej z nás nedali,záležalo to od doktora)ISú také pôrodnice,kde do istého času dovolia piť...Moja osobná skúsenosť,vyskúšala som sa napiť,ale hned sa mi dvíhal žalúdok ked prišli bolesti.Takže radšej som nešpekulovala,pôrody som mala ľahučké aj krátke...takže dalo sa to vydržať bez vody...pri druhom som sa naobedovala,poobede krátko pred piatou ma vzali do nemocnice a o 7:10 už bola malá na svete.(Tam som mala klystír aj mi pichali oxytocín)

gabuci
5. máj 2012

@moon1979 no predpokladaný termín pôrodu môžeš mať ten dátum 40tt.Lenže pôrod môže nastať medzi 38tt a 42tt.Tým pádom môžeš-prenášať.Jedine vyšetrenia by mohli ukázať,že treba sa ponáhľať s pôrodom,že placenta už nevyživuje tak bábo ako by mala,že plodovka môže byť zelená,kalná....niekto to má oveľa skôr špatnú vodu a niekto aj v 40tt aj potom ešte bez zápachu,číru.Takže nezastanem vôbec všetkých lekárov,to si nemyslite,ale veľmi ťažké je to dokázať,že sa previnili...

ajka2251
5. máj 2012

@katuskaaa29 oki dakujem za info, mozno kupim tie čipky až v nemocnici v lekarni ak nebudu davat nič proti bolesti..o tej octanovej masti som ešte nepočula ale ked to odporuca porodna asistentka tak to asi pomaha..

mariamihalikova
5. máj 2012

@gabuci aha, ja len koli tomu, ze v pondelok idem na hospitalizaciu, prenasam, lekarka pride za mnou 19:30 a od 14tej mi kazala nic nejest ani nepit....som zvedava co to znamena, ze ci je to klasicky sposob pred prirodzenym podorom alebo pojdeme na sekciu... maly ma byt dost velky...

alicia28
5. máj 2012

@mariamihalikova , ja som mala normalny klasicky porod, prenasala som tiez........ a nemocnici som jedla obed, veceru uz nie a rano mi porod vyvolali.tak som nejedla len chvilu,,, a ani mi to nechybalo,,bola som v strese a jedlo bolo to posledne na com mi zalezalo

alicia28
5. máj 2012

@mariamihalikova , ........a povedali mi ze dieta bude mat 4 kg a malo 3,3kg takze tie ich ultrazvukove vypocty su take vselijake,,,radsej odrodit normalne ako cisarskym, ked cisarsky netreba tak radsej nie ,,, dufam ze porodim normalne, drzim ti palce aby to v pondelok bolo bez problemov a nech idete skoro domov.

mariamihalikova
5. máj 2012

@alicia28 dakujem pekne, snad to zvladneme lavou zadnou 🙂

gabuci
5. máj 2012

@mariamihalikova aj ja ti želám všetko to naj...ľavou zadnou,skoro sa dostať domov a len samé krásne spomienky na pôrod.! 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre