Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

delilah1
30. aug 2010

no dievčatá, pán Dr. Korčok mi poslal mailom papiere na prestup k nemu - k svojej býv. lekárke to ani nemusím ísť nahlásiť... tak to teda risknem.... ešte som nemala muža lekára -dúfam, že to napätie opadne 😅

andrea2603
30. aug 2010

@stvura ja som ho vymákla /MUDr. Žifčák/ teraz pri Livke a úplne bol o.k., taký normálny, hovoril čo sa robí, čo sa bude robiť a tak ... najviac ma potešil, keď ma o 8,00 pozrel, že na 5-6cm otvorená a poznamenal, že veď to je už 3/4 pôrodu za vami a keďže som nemala ešte žiadne bolesti, viac ani nič nemusel hovoriť, hneď som mala lepšiu náladu ... veď tá 1/4 rýchlo ubehne 😵 , o 8,40 mi dali infúziu a Liv bola 9,10 na svete - mm skoro nestihol dobehnúť 😀

MUDr. Korčok rodil Lenku, naozaj veľmi, veľmi milý človek, taký pohoďák 😉 😵

stvura
30. aug 2010

@andrea2603 no pocujem prvy krat ze rodil spontanne, lebo co som pocula tak uprednostnuje cisarske a ja teda cisarsky nechcem ak vyslovene nebude potreba. Kamoska sa druhy rok lieci co ju Zifcak tak super zasil po cisarskom...druhe nebude moct mat bohuzial... 😒

sandra25
30. aug 2010

@delilah1 nerodila som u Korčoka ☹ , ja som vymákla Živčáka a Zajacovú 😒 . Živčák bol ku mne dosť surový keď ma vyšetroval pred pôrodom, ale už som sa s ním potom na šťastie nestretla 🙂 Ja som si nechcela zazmluvňovať lekára, som si povedala, že však niekto ma odrodiť musí a je to ich povinnosť 😉

moon1979
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
30. aug 2010

baby, jedine co vam mozem poradit, trvajte na pritomnosti partnera, potom je to vsetko uplne inak, kedze je pritomna ina osoba, ktora vsetko vidi ... vela mamiciek ma uplne ine skusenosti ak ma pri sebe partnera a aj tie najvacsie bolesti clovek lepsie znasa ak ma pri sebe blizkeho, ktori ho podpori ... pretoze v nemocnici na toto nikto cas nema takze partnera urcite ocenite ...
Ja pevne verim, ze ak budem rodit este raz, tak budem mat len krasne spomienky na porod. Jedinym zadostucinenim pre mna je krasne zdrave dieta a to stoji za to vydrzat vsetko to okolo toho ...
V ziadnej porodnici to nie je ruzove, najdu sa vseliaki ludia, ale nad jednym by sa mal kazdy zamysliet - porod je zrod zivota a su to najkrajsie chvile pre kazdu mamicku a je jedno ci je prvorodicka, druhorodicka, alebo x - rodicka, na kazde dieta sa matka tesi rovnako a chce na tieto chvile spominat s usmevom na tvari ...

preto by bolo fajn, keby sa aj personal podla toho zariadil a snazil sa byt pre matku profesionalnou oporou. Su skveli pani doktori, ktori na toto nezabudli, ale je ich bohuzial velmi malo a v kazdej porodnici sa ich najde len zopar ...
kazdopadne kazdej mamicke zelam aby mala na ten svoj porod len krasne spomienky 🙂

fodorka
30. aug 2010

baby ja len chcem okomentovat ja som rodila v NZ porodnici pred rokom a pol a vtedy tam asi len zajacova nastupila lebo pan doktor Stanko ju ucil na "mne"ako mi ma prasknut plodovu vodu no bola to sranda aj ked osm sa bala kao svina ze co s ama co na mne ucit.....nakoniec to aj tak neurobila!musel to on jej to neslo....
ale ptoom hcodil aako velka zena na oddelenii sestonedelia...pozerat sitie a tak...
a doktor Zivfak ja osm sa tiez bala leob najskor ma vyserteoval dost surovo a na druhy den kedze som tam bola "poterminnova" tak ma milo prekvapil lebo mi dva dni vkladali dovnutra tabletku na vyvolanie a prvy den to bola Bezakova na tu mam tazke srdce lebo ma s kliestami snazila "roztianut"nic mi neroztiahla ale som mala bolesti akrvacala az do druheho dna....a zifcak mi davam na durhy den a ja uz som isla plakat A NI Som to necitila takze som mu bola povdacna ale nakoniec ma odrodili dr stanko a dr. renckova boli uzastny...takze na rok budeme mat druhe baby ale uz byvamev LV takze druhe si odrodim tu🙂drzim pacleky vsetkym...

sandra25
31. aug 2010

no Zajacová bola aj ku mne "kúštik" surová 😒 ...anesteziológ ma pripravoval na operáciu a ona mi stihla tak stlačiť lono, že som si myslela, že vyletím až na to 13. poschodie... ☹ Anesteziológ stál za mojou hlavou a keď to videl, tak ju len "okríkol", že "pani doktorka, ale ona ešte nespí..." Ale potom som už nemala s ňou problém...a keď chodila na vizity na šestonedelie, tak som sa ju snažila nevšímať a prežila som 😉 Ale tak keď mám celkovo zhodnotiť nemocnicu v NZ, prežila som už aj horšie veci 😉 Takže baby, tých pár dní sa to vydržať dá 😉

stvura
31. aug 2010

@moon1979 ja uz jeden poklad doma mam, tak viem...tiez ma vysetroval primar a "zazrakom" som sa roztiahla hned z 3 na 7 prstov.... 😀 . Kedze moj muz pri prvom nestihol prist k porodu, teraz by som ho rada mala, lenze ked to pride necakane, tak asi nic, z Bratislavy to nedobehne ani nahodou, takze znova budem vydana na milost a nemilost nalad lekarov a sestriciek {pri prvom som mala stastie ze bola nedela rano a vsetci boli relativne v klude i ked ma odignorovali asi dve hodiny po porode, lebo sa menili smeny a doslova som zobrala o navlhcenie pier}. Nie som nejaka citlivka, vela znesiem ale fakt dufam ze to bude okej, resp. ja spravim vsetko pre to.

moon1979
31. aug 2010

ano, tych par dni sa fakt vydrzat da, su aj ovela horsie nemocnice ako je tato. Nikde to nie je ruzove, vsade sa najdu aj neprijemni lekari, ale pevne verim, ze sa nase zdravotnictvo raz dostane do urovne, ze pacient bude prvorady a bude o neho postarane ako v sucasnej dobe v sukromnych nemocniciach, kde si za "nadstandard" musite zaplatit. Pritom staci fakt malo - trosku empatie a citliveho pristupu ... Ved sme ludia a aj lekari raz budu pacientami a tiez by sa im nepacilo taketo zaobchadzanie ... Tak len tolko ...

Beriem jedno, ze aj lekar je clovek a tiez moze mat zlu naladu, ale pacient by mal byt ten posledny, na kom si to bude vybijat ... Ale tak snad sa dozijeme aj lepsieho 🙂

Vsetkym nastavajucim mamickam zelam aby mali len prijemne spomienky na porod aj ked sa rozhodnu pre tuto nemocnicu.

Neonatologia je super, primar velky odbornik a prijemny clovek ako aj vsetci detsky lekari, poradia, pomozu a uz zachranili aj take deticky, nad ktorymi v inych nemocniciach zalomili rukami.

Tak vydrzte tych par dni (4-5) a teste sa na svojich drobcov. Je to uzasny pocit byt matkou 🙂

katuskad
31. aug 2010

Ahojte. prosím vás, kde má ordináciu MUDr. Korčok ml?
a nechodila ste náhodou niektorá k MUDr. Sýkorovi? ten ordinoval v nemocnici ale teraz neviem koho dali namiesto neho?
dakujem za odpoved

moon1979
31. aug 2010

@katuskad daj si do vyhladavaca na googli jeho meno a vyhodi ti jeho webovu stranku, ma ju velmi pekne spracovanu a docitas sa tam fakt dost. Dal si na tom zalezat. A Dr. Korcok ml. je navyse velmi prijemny lekar 🙂
Dr. Sykora zomrel chudak, tiez bol fajn, taky pokoj z neho vyzaroval, nikam sa neponahlal a aj trpezlivo odpovedal na otazky. Skoda ho je ☹

katuskad
31. aug 2010

@moon1979 noved, aj mne ho je lúto. teraz neviem, kto bude namiesto neho, tak už špekulujem kam ísť, no ale uvidím.
MUDr. Korčoka som si vyhladala a bolo tam, že ordinuje v Štúrove ale niekde som videla že má ordináciu v NZ na Bitunkovej, tak teraz neviem.

moon1979
31. aug 2010

@katuskad na svojej web stranke ma uvedenu adresu Bitunkova 13. napis mu mail, alebo zavolaj, pocula som, ze odpoveda velmi rychlo 🙂

katuskad
31. aug 2010

@moon1979 dakujem pekne, uvidím kto bude miesto sýkoru a ked nič moc tak asi zvolím MUDr. Korčoka.pekný dnik

moon1979
31. aug 2010

no ved uvidis, kazdopadne je to velmi prijemny pan doktor 🙂 a aj citlivy pri vysetreniach, co je velmi podstatne najma pre mna 🙂

zuz88
31. aug 2010

Ahojte, ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skúsenosť s Hlavičkom... teraz som k nemu prešla a na budúci rok by som chcela aj babo... dakujem

deina
1. sep 2010

Ja som od Hlavicku odisla, najma kvoli vybaveniu ambulancie, vsak tam skoro nic nema len jeden maly ultrazvuk. 😒 Na velke ultrazvuky + prietoky sa potom musi chodit do nemocnice, kde byva strasne vela ludi. Inak som s nim daky velky problem nemala...

zuz88
1. sep 2010

Dakujem, to som vôbec nevedela a ku komu si prešla (si spokojná)? Ja som bola u Vargovej, ale dlho sa tam čaká.

santeen
1. sep 2010

mile mamicky ktore sa chystate rodit do NZ nemocnice co sa tyka porodnice , odd je u nas onicom co znamena ze to asi kompenzuju novorodeneckym odd ktore je dobrre, takze sme niekde v strede , a lepsie ako nic, vsetko zalezi od pristupu lekara a sestier., ako inak aj tu plati asi pravidlo sympatii a konekcii. Kolko ludi tolko chuti ako to uz niekto tu povedal, niekomu sadne ten Dr niekomu iny , co sa tyka Dr.Bezakovej, ja som pocula na nu len to dobre , a este aj dr Stanko je dobry, bola tu este jedna Dr ktora odysla ako plno dalsich myslim ze tu bola spomenuta Dr Ikreniova, ja ako prvorodicka , ktoru to caka v novembri sa snazim tiez o spustu infoo, nakolko som mala ist rodit do Ciech, ale kedze byvame tu , je to asi lepsie premna aj pre male, dufam ze som niekomu tymto pomohla, a ked nie aspon o jeden nazor je viac
prajem pekny den.

sonelka
1. sep 2010

ahojte, ja som rodila v NZ pre týždňom, včera sme prišli domov. som rada, že to všetko dopadlo, ako to dopadlo. porod celkom fajn, len potom som im skoro vykrvácala, museli ma uspať a operovať. dakujem dr. bezákovej, ktorá práve bola našťastie v službe. šestonedelie celkom fajn, dá sa to vydržať, ked vidíte ten poklad vedla seba, na všetko zabúdate.

stvura
15. sep 2010

@sonelka no super, si ma "upokojila", ratam dni a dufam ze vsetko dobre dopadne...hlavne ci vymaknem dobrych lekarov pri porode... 😝

benkovamartina
15. sep 2010

Ja sa tiež chystám každým dnom ale malému sa nejako nechce, potom napíšem skúsenosť.

mamuli
16. sep 2010

Čaute mamulienky, chcem sa s Vami podeliť o moje zhrozenie.
Rodila som v NZ pred siedmimi rokmi - všetko prebehlo úžasne, lekára som si zabezpečila svojho, vybavila som si aj epidurálnu anestéziu tak, že som zašla na anesteziologické oddelenie a tam mi spravili vyšetrenia dohodli sa s mojim lekárom, že ak budem rodiť on ich skontaktuje-prídu a pichnú mi epidurál, aby som necítila bolesť. Tak to i prebehlo, celý pôrod bol krásny zážitok - bolesť žiadna, lekára a anesteziologičku som si zaplatila (nie veľa 1000, - SK každému) a všetko šlo ako po masle.
Teraz som znova tehotná a tu nastalo to zhrozenie. Na anesteziologii mi oznámili, že majú lekárov, čo majú na epidurál certifikát, aj ho robia, ale pri iných operáciách - pri pôrodoch ho majú vyslovene zakázaný - ony by mi ho vraj rada pichli, ale nemôžu - vraj si to pán primár na gyn. oddelení neželá a nepripustia ich k obyčajnému pôrodu, môžem si ho vypýtať len pri cisarskom reze. Tak som dúfala, že si aspom môžem priniesť svojho lekára, ktorému dôverujem a pri ktorom to snáď nejak prežijem, a s hrôzou som sa dozvedela, vraj ho pán primár minule nepustil do pôrodnej sály s odôvodnením, že nemá službu a tak tam nemá čo hľadať. Som v šoku, myslela som že vývoj ide dopredu, ale v Nových Zámoch je to zrejme naopak ☹ . Na prvé bábetko som sa len tešila, teraz sa len bojím 😢 .

maja22
16. sep 2010

@mamuli neboj sa, síce možno nebudeš mať takú istotu, akú si cítila prvý raz, ale zasa netreba myslieť hneď na to najhoršie 😉 Veď tí dr. a sestry sú tam na to, aby rodičkám pomohli priviesť na svet dieťa, tak mysli len na to, ako si poľúbiš svoje bábeno a tých pár dní tam nejako prežiješ, neboj sa už teraz dopredu, nech bábo nemá stresy 😉 .

liana20
5. okt 2010

ahoj ja som o nasej nemocnici pocula velmi zlereci v nedelu nedavaju perinky na ranajky ti davaju suche rohliky s maslom a tie mlade sestricky ti vobec nepomahaju a stou vodou to je pravda aj ja cakam maleho drobca ale bojim sa tam ist lebo pri tychbolestiach by ti mali pomahat a nie kaslat nam na hlavu a este ked beru deti na vysetrenia tak do toho maleho voziku alebo co to je ti naukladaju deti do pyramidy a idu to mi ovorila kamoska

liana20
5. okt 2010

@liana20 ja sa velmi bojim este som nerodila aneviem co ma caka ako to bude prebiehat

liana20
5. okt 2010

@sonelka ajoj a ty si prvorodicka a ake to je ked rodis aby so sa pripravila a co mas maleho alebo malinku ja mam panicky strack pomzes mi dakujem

lubinka26
5. okt 2010

ahojte 🙂 o 20tt to caka aj mna, tak si rada precitam vase najnovsie infosky 🙂
velmi by som chcela partnera pri porode, dufam, ze mi to vyjde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre