Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

lienka1983
17. jan 2013

@gabika783 mrknem nato len teraz už musím isť ..musím isť pustiť malému rozpravku 🙂)))) ďakujem za info a pozitivne odpovede 😀 ...neskor ešte napíšem...pekný deň všetkým...🙂)))

katarinatibi
17. jan 2013

@lienka1983 ahoj, ak uz budes mat info prosim napis, ja neviem kedy sa tam teraz dostanem ale tiez som toto velmi zvedava ako to napokon je, aka je cena ked tam bude manzel, ci musi mat tu pripravu alebo nie... Dakujem

janinka84
17. jan 2013

Caute baby. Takze ja mam kurz za sebou. Chodila som k pani Kalmanovej, stoji to 35 eur a je to 7 sedeni. Ak chces mat muza pri porode, 2 sedenia absolvuje aj on. Ale kto nechce chodit na kurz a chce mat muza pri sebe, tak aj porodnica nieco take robi, ale to sa treba informovat tam alebo telefonicky. To je asi bezplatne. A potom samozrejme jednorazovy poplatok za pritomnost otecka pri porode je 20 eur. Ja mam termin 2.2. a som zvedava, kedy ho pustia dnu. Najradsej by som bola, keby hned od zaciatku. Ale to dost pochybujem, lebo to vraj rusi ostatne zeny na vzdycharni... Bola som aj na exkurzii na porodnych salach a celom oddeleni, nevyzera to zle, nove porodne postele aj sprchy a WC. Len izby maju starucke zariadenie.

tatarida
18. jan 2013

@janinka84 jejjjj my sa mozno stretneme!!! termin 1.2.!!!!! 🙂

janinka84
18. jan 2013

Dufam, ze nebudem natahovat dlhsie ako do terminu. Uz teraz ma vsetko tlaci, picha, taha.. 🙂

moon1979
18. jan 2013

@janinka84
nechápem opodstatnenosti nutnosti absolvovať ten kurz aj pre otecka ak chce byť pri pôrode ... čo tam potrebuje vedieť, keď ho pustia dnu, keď je už polovička hlavičky vonku a len si to odstojí pri tvojej hlave? ... v NZ majú trošku zvláštnu predstavu, čo predstavuje otec pri pôrode ... partnera tam potrebuješ ako morálnu oporu v prvom rade od samého začiatku, zavesiť sa na neho keď ide kontrakcia, alebo aby ti masíroval kríže, alebo len tak bol pri tebe ... na vzdychárni by stačilo, keby každá postel bola za plachtou a potom ti je čum a fuk jedno, čo sa za plachtou u susedky deje, či tam má partnera alebo nie, ty máš svoje "súkromie" za plachtou (ak sa v nemocnici vôbec o nejakom súkromí a intimite dá hovoriť )... ja som za celých 26 hodín čo trval môj prvý pôrod na vzdychárni na svojej posteli strávila možno hodinu, inak som bola vkuse v sprche, alebo prešlapala kilometre po chodbe ... takže mi bolo ukradnuté, čo sa deje na vzdychárni ...

je to len blbá výhovorka personálu, nič viac ... nemajú radi civilné osoby navyše ... vieš, sú na očiach ľudom, ktorí sú "pri zmysloch" ...

janinka84
18. jan 2013

@moon1979 Toto je aj moj nazor. Potrebovala by som partnera pri kontrakciach, predychavani. Ked uz budem rodit, budem asi v takom deliriu, ze mi bude jedno, ci tam so mnou je alebo nie. No ale ved uvidime, mozno sa stane zazrak a pustia troska skor.

moon1979
18. jan 2013

@janinka84
platíš poplatok "otec pri pôrode", pôrod má 3 fázy, tak treba trvať na tom, že za čo si platíš, to aj chceš dostať 🙂 neplatíš za "otec pri druhej dobe pôrodnej" 🙂 v prvom rade rodičky a oteckovia by mali pritlačiť a žiadať o to, načo majú nárok, a čo je garantované aj chartou práv pacienta .... tá sa má aj plniť, nielen vyplňať miesto na stene v obraze pri vchode na jednotlivé oddelenia ....

jajus18
18. jan 2013

Ahojte.mam jednu otazocku,mozno blbu ale skusim...mozem si zobrat do porodnice aj klasicke pizamo nohavicove?myslim,len na poobednajsie hodiny ked nebudu vizity...viem,ze niekde je to dovolene,ale nz netusim.dakujem

adrioska
18. jan 2013

@jajus18 myslim, ze zobrat si mozes, ved je to tvoja vec, v com si oblecena. Len ci ti to bude pohodlne kvoli rane a krvacaniu,hm? Jednu som tam videla, mala dokonca teplaky, nie pyzamo, ale obdivovala som ju...hehe... 😀 😉

jajus18
18. jan 2013

@adrioska ked ja velmi ani doma nenosim nocne kosele,lebo mi je v tom zima 😉 ved skusim,mozno mi nikto nic nepovie...dakujem

adrioska
18. jan 2013

@jajus18 ani ja nenosim doma, ale tam mi boli idealne tie ich kosele, co tam maju...aj z hladiska zaspinenia...Zima mi nebola, jednak tam kuria a skrz hormonov (porod, kojenie)som sa dost potila aj tak a to aj po prepusteni domov...v noci som sa budila cela mokra... 😅

jajus18
18. jan 2013

@adrioska tak mozno naozaj budu stacit tie kosele,ked budu blbnut hormony 😉 dakujem si zlata

adrioska
18. jan 2013

@jajus18 nemas za co... 🙂

moon1979
18. jan 2013

@jajus18 je to čisto tvoja vec čo si na seba dáš, nikto nemá právo diktovať, či máš mať pyžamo alebo košelu ... nie si nesvojprávna 🙂

katarinatibi
18. jan 2013

2O e za otecka a 15 za pripravu a bude tam chvilu? No parada.Uz by som sa nato vykaslala aj ja, ked by tam bol v poslednych minutach ale ked ja chcem aby aj on videl malinku prichadzat na svet.... ☹

jajus18
18. jan 2013

@moon1979 ved jasne,len aby sestricky nemali nejake komentare...

vadimka
18. jan 2013

@katarinatibi

ja som rodila v NZ v roku 2002 a v 2005...manzel bol pri tom..uz si ani nepamatam, ale platili sme mozno 100korun???
tak len ziram ako to zvdihli..dobry biznis....
ale ber to tak, ze mm tam bude moct byt este s tebou 2 hodiny na sale a moze sa vytesovat z babatka 😉

katarinatibi
18. jan 2013

tak to je dobra sprava 🙂

moon1979
18. jan 2013

@jajus18 povedať si môžu 🙂 predsa budem oblečená tak, aby mi to bolo pohodlné ... hospitalizáciou nestrácaš svoje práva 🙂 a či budeš mať pyžamo alebo nočnú košelu tak do toho naozaj nikoho nič nie je 🙂

jajus18
18. jan 2013

@moon1979 oki tak diky 😉

moon1979
18. jan 2013

@jajus18 zapamätaj si jedno - ľudia si k tebe dovolia len toľko, koľko im sama dovolíš 🙂 želám ti, nech ti všetko dobre dopadne 🙂

ja som mala po pôrode aj sťahovací pás aj nohavičky počas celého dňa, nebudem predsa po chodbe šmatlať s vložkou medzi nohami na ostro (sorry za detajly 🙂 a nikoho do toho nič nebolo ... je to moja vec, keď som mala brucho uvolnené tak som mala bolesti ako sviňa (sekcia) ale keď mi pás napevno fixoval brucho tak som sa mohla pohybovať ako človek ... no nech by mi skúsil niekto povedať, aby som to dala dole ... ty sama musíš cítiť čo ti robí zle a čo nie ... môžu ti niečo odporučiť, poprípade ťa poučiť, ale rozhodnúť sa musíš sama ...

jajus18
18. jan 2013

@moon1979 no aj mne hrozí sekcia,ale neviem este co ma caka...ved jasne kazdy nech si oblecie v com sa citi pohodlne 😉 uvidime ako to cele dopadne,každopadne ti velmi dakujem 🙂

gabika783
18. jan 2013

@moon1979 drahá... hnusné ale presne si to trafila: ... vieš, sú na očiach ľudom, ktorí sú "pri zmysloch"

s bezmocnou ženou ktorej začal pôrod sa ľahšie manipuluje. !!!!!!!

gabika783
18. jan 2013

@janinka84 skús si naštudovať legislatívu či máš právo aby bol partner od začiatku s tebou a keď áno.. tak na tom trvajte. Niekto už musí začať revolúciu. V 50 rokoch minulého storočia tvrdili, že röntgen je zdraviu prospešný až priam liečivý, trvalo riadne cez 40 - 50 rokov kým sa to vyvrátilo, dúfam ,že toľko nebude trvať kým zistia, že to ako sa teraz rodí je veľmi zdraviu neprospešné matke, dieťaťu a následne bondingu, dojčeniu atď. Percento koľko žien je traumatizovaných na SR a ČR pôrodným zažitkom hovorí samé za seba. Je to vyše cca. 80% presne číslo nepamätám,... je to na základe 10 ročnej štúdie ktorú zostavila Michaela Mrowetz klinická psychologička a psychoterapeutka .

a teraz sci-fi ktoré je realitou u západných susedov.

vcera sme mailom my duly dostali takuto spravu:
Ahojte,

dnes som bola s mamickou, ktoru mam sprevadzat pri porode, na prehliadke porodnice v Hainburgu.

Isli mi slzy do oci pri slovach p. primara gynekologie, ze nastrih hradze "nevedia", lebo ho takmer nikdy nerobia... ze poloha na chrbte je dobra len pre lekarov, ale nie pre mamicky a oni chcu v prvom rade dobre rodiacej zene a su teda "ochotni" si k nej aj "lahnut" ked je treba...PA predvadzala polohu na porodnej stolicke a v klaku ako priklad... uprednostnuju prirodzene natrhnutie, lebo sa lahsie to hoji.....hebamme hovorila o samozrejmosti dotepania pupocnika a bondingu (dokonca usmernila jednu mamicku, ktora hovorila, ze bude urcite unavena a bude chciet aby jej dieta zobrali, ze bonding je to najkrajsie na porode co moze zazit a urcite to zvladne)...

Nemate niekto konkretnu skusenost z tejto porodnice?
Dakujem
Andrea

prevzaté z tadiaľto:
http://www.facebook.com/michaela.huljakovadula

gabika783
18. jan 2013

@jajus18 prečo ti hrozí sekcia?

jajus18
18. jan 2013

@gabika783 malý je zle otoceny,ale mozno si to este rozmysli..

moon1979
18. jan 2013

@gabika783 ešte veľa vody pretečie, kým sa na SVK začne rodiť tak, aby boli dodržané intimita, ľudský prístup, dôstojnosť atď atď ... ale sme na dobrej ceste, už poväčšine majú pôrodnice aspoň nové pôrodné kreslá, len škoda, že sa nevyužívajú naplno ich funkcie ... ktovie prečo aj na wcku sedíme a neležíme ... že?

gabika783
18. jan 2013

@jajus18 mám čerstvu skúsenosť, kamarátke sa pred vyše mesiacom otočila malá 2 týždne pre pôrodom. Dula jej poradila ľahnúť si na lavičku (na ktorej sa robia brušáky, taký sklon cca. 45stupňov. príp. ak nemáš tak žehliacu dosku dať do takého sklonu a poriadne zafixovať) ľahnúť si tak, že máš nohy vyššie ako hlavu a zotrvať v tejto polohe a opakovať. Ona mala také šťastie, že hneď po prvom raze sa jej malá otočila. 🙂

jajus18
18. jan 2013

@gabika783 tak to mala naozaj stastie 🙂 idem na buduci tyzden do poradni,tak som zvedava ci si to nahodou nerozmyslel,ak nie tak urcite vyskusam 😉 dakujem za radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre