Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

zzuzulinka
15. aug 2013

@seemani Noo tak to mate doma potom poklad. V noci vam vie takto dobre prespat? Ja sa toho bojim ze nebudem vediet kedy ma papat alebo aby sa neprejedol. Viem su to len vymysly a blbosti, ale tiez mame prve. P. Kalmanova ma aj taketo sedenia? no ja pri mojom stasti, budem asi jedna z tych co bude mat taky porod ako ty 🙂 Ja som sa pytala mojej doktorky ci by bola ona pri porode. Ja mam Halmesovu, ale tiez velmi mila a som spokojna. Hovorila, ze nieje problem, ked bude volna rada pride, ze teraz ma viac takych ponuk. A to ked si bola v nemocnici si chodila tak casto do sprchy? Alebo ked chces ist do bufetu alebo von, maleho si mohla nechat sameho? A teraz po 3tyzdnoch ti je uz dobre? Noo to je ten prvy pocit po porode asi ze nikdy viac v tych bolestiach, ale potom je to ine, ked uz vidis toho drobca. Odniekial si mi strasne povedoma, kde byvate? Aj moja je Pitonakova, ja som s nou spokojna, mila je velmi. Cibulkovu som este ani nepocula.Takze riadne kojite, to je dobre. Dufam, ze aj ja budem mat mliecko, uz teraz sa aj toho bojim. V porodnici si mala aj kojenecke podprdy a aj tie vlozky do podprdy? Malemu dudliky a mala si aj flasticku? Alebo ta co nema mlieko potom co tam robia? Blbe otazky viem, ale pre istotu 🙂

seemani
19. aug 2013

@zzuzulinka hej prespí v pohode aj 8 hodín, potom ho už budím :D ale cez deň je viac hore, ale to nám nevadí.Bábo sa nevie prejesť keď ho kojíš, napapá sa koľko potrebuje, a keby aj bolo trochu baculatejšie, to nevadí, lebo keď začne chodiť, vybehá to.
Ja som do sprchy chodila cez deň asi 5-6x, v noci asi 2x. Sestričky ťa same posielajú, lebo to ti veľmi pomôže. Mňa to aj bolesť prestalo na nejakú dobu, ale dávala som si aj ten chlorophyl sprej, aj ten robí zázraky . Inak von som nechodla, lebo som nevládala, ale raz som šla a to som ho normálne nechala na izbe, po papaní keď zaspal, ale baba druhá ostala na izbe a aj sestričkám som povedala, že idem dole.
Po dvoch týždňoch som si prvýkrát sadla, ale ešte to bolelo, a teraz je to už ok, už ani neviem, že som rodila.
CIbulková je nová, namiesto Komáromyovej, tá zomrela. My bývame Pod záhradami, ale bývala som na Vajanského.
Nemala som ani podprdy, ani vložky, len košelu a keď náhodou tieklo, čo bolo väčšinou len pri kojení, že s jedného papal a z druhého tieklo, tak som si priložila kuchynskú utierku.. Inak tie utierky si určite zober, výborná vec po pôrode, keď sa osprchuješ, priložíš si utierku tam dole a ona ti vypije vodu a nemusíš sa uterákom tam utierať. Mne to veľmi pomohlo, ja by som si to inak osušiť asi nezvládla :D
Malý dudel moc nemusí, teraz ho začal trochu viac cmulkať, pomáha mu zaspať. Ale nevyžaduje si ho. Flašku sme nepotrebovali, keďže som mala mlieko, ale oni ti tam dajú aj UM aj flašku, keby si nemala svoje mlieko, Takže to nemusíš riešiť.

zzuzulinka
19. aug 2013

@seemani A tie utierky si mala tie kuchynske aj ndo sprchy? A v nemocnici si mala dudlik? Dnes som bola u doktorky a dala mi zoznam do nemocnice a tam nieje pisane nic pre maleho. Iba plienky a vlhcene utierky. Ale urcite si zoberiem nieco. Flasku mam pobalenu, ale teda asi ju nezoberiem. Teta akurat pred 2tyzdnami porodila ale ona bola v Blave tam im dali uokne vsetko nic si nemusela ani brat keby vedela. Tam aj babatka si mohli brat von aj ked prisla navsteva. Tu maju este cudne metody 🙂. Ale hadam vychytim nejaku dobru spolubyvajucu a dohodneme sa na strazeni keby nahodou hihi. Tu sprchu som rada ze to tam tak funguje som myslela ze raz za den ta poslu alebo ako to tam dovoluju. A kde ordinuje Cibulkova? Este som o nej nepocula

seemani
20. aug 2013

Ano brávala som si ich do sprchy, je tam jedna stolička a na ňu som si vždy položila aj sprej aj utierky.a po osprchovaní som sa s nimi vysušila. Dudlík som mala svoj, aj ho pýtali odo mňa. Inak pre malé si zober nejaké šatočky, aspoň 2 body, 2 dupačky, a 2 košielky, Dobré je mať aj látkové plienky, aspoň 3 kusy, osušku po kúpaní a čiapočky, keby bolo v noci chladnejšie. Jedny rukavičky, keby sa škrabal. A ešte aspoň nejakú malú látkovú utierku veľkosti podbradníčka, ja to mám vždy po ruke, keď budeš kojiť, aby si mala čím utrieť mliečko s úst. Ale nato ti postačí aj tá kuchynská utierka. Bábätko by som von určite nebrala, aj keby sa mohlo, už len s hygienických dôvodov. Tam sa vystrieda toľko ľudí, je tam kopec bacilov, a neustále nosenie von a dnu mu rozhodne neprospeje. Stať sa môže hocičo a predsa je na svete ešte veľmi krátko, aby takto rapídne menil prostredie.
Oni ti stále budú hovoriť, aby si sa sprchovala, aj nás stále posielali, to je antom dobre.
Cibulková je v Medicentre, poliklinika.

zzuzulinka
20. aug 2013

@seemani A ten sprej si kupovala v lekarni? Dudlik mam pobaleny aj nejake body a dupacky. Kosielku mam len jednu, to bude hadam stacit, aj ciapocky mam. Mam take latkove utierky, to su ako aj uteraky. Babo nebudem brat von ani ja, len to som a zarazila ze v BA robia vsetko uplne inak. Ja som tiez za ukazat len cez okienko, predsa male babo je viac asi nachylnejsie na choroby aj bacile. To je dobre ze posielaju sprchovat. Som inak zvedava na ten personal tam. Ake budu sestricky, kazdy hovori nieco ine. A dobra je ta Cibulkova?

seemani
20. aug 2013

ano v lekarni, dermachlorophyl sa to vola, ale je dobre si kupit jednorazove poporodne nohavicky, lebo farbi an zeleno a s nohaviciek to tazsie vyperies. stoji okolo 5e. daj pootom vediet ako si dopadla, uz sa ti to krati :P
a nebojsa, sestricky su zlate, ak k nim nebudes drza tak su zlate velmi

zzuzulinka
20. aug 2013

@seemani Noooo tie jednorazove nohavicky mam to som si zbalila. Noo uz ma len nejake 3tyzdne, ale vcera som bola u doktorky a mam vysoky tlak. Bola som aj u internistky a daju mi v pondelok na 24hod. taky pristroj na sledovanie talku ci mi velmi nestupa lebo je to zevraj uz teraz nebezpecne pre maleho. Moja doktorka by ma hned dala do nemocnice, ale dufam, ze to nebude az take potrebne. Trosku som uz aj nervozna, ale to bola asi kazda, ked sa to blizilo.

seemani
22. aug 2013

nebojsa, nervózna som bola trochu aj ja, ale ja som sa už zároveň nevedela dočkať, chodila som stále po schodoch, aby som si to privolala, ale nič nezaberalo. To čakanie ma zabíjalo, ja som porodila v 41tt. Skôr som bola nervozna z toho, že sa nič nedeje, bála som sa, aby malý nebol vnútri moc dlho.. 🙂

zzuzulinka
22. aug 2013

@seemani Noo to uz ani mi sa nevieme dockat. Teraz to ide strasne pomaly, kazdy den uz hovorime keby tu tak bol uz s nami. Ja som teraz v 37. tak este nieco si pockame. Nervozna som z toho vysokeho tlaku, som zvedava co mi povedia v pondelok. ved uvidime, ale uz nech to je tu hehe 🙂

seemani
22. aug 2013

fuu aj mi sme tak boli, stále sme kukali do prázdnej postieľky, ale tak dočkali sme sa.. a to sme sa už so sestričkami smiali, že nikdy v živote neporodím, že tam budem navždy 😀

zzuzulinka
22. aug 2013

@seemani jaaa len to som zvedava kedy to na mna pride, ci v noci ci cez den alebo ako to bude cele prebiehat. Priatel cez den robi, ale vie hocikedy prist domov, tak uz sa smejeme ake to bude ked mu zavolam, hehe. Som zvedava ci to pride na cas alebo skor. Ale ja mam taky pocit , ze skor neviem preco. Na teba to kedy prislo? A ty si bola sama na porodnej sale ci bola aj nejaka s tebou? Teraz v pondelok zacianju tie sedenia, ale pojdem asi az od stredy lebo v pondelok mi daju ten pristroj na tlak. Ty si koho mala pri porode, nevies? Ja som sa pytala mojej ci by mohla byt ona. Moja zvykne byt vzdy utorky v nemocnici.

seemani
22. aug 2013

No ja som týždeň prenášala, mne vyvolávali, takže tak.. bola tam jedna, nvm kedy prišla, lebo o 9 ráno tam už bola a na novorodenecké ju priniesli až na druhý deň ráno, takže tá dobre dlho rodila. Inak to bola tá, čo som písala o nej, že behala stou malou jak v tescu s nákupným vozíkom :D. ja som mala tohto turka, či araba, nvm jak sa volal, taký mladý fešný. 😉

zzuzulinka
22. aug 2013

@seemani No ja som trochu pozerala na nete nasu nemocnicu a tam som nasla nejakeho Amr Mamoun, tak to moze byt asi on. Tam som nasla lekarov na oddeleni gynekologie a porodnictva. Ale zevraj on je dobry viac zien som pocula co hovorili z mojho okolia ze ich odrodil. A on ti j pri porode hovoril ako mas tlacit a kedy alebo to sestricky hovoria? Aj ti tlacili brusko ked si tlacila? Kolko ich tam bolo s tebou?

seemani
23. aug 2013

so mnou boli dve sestričky, a oni mi celý čas hovorili, aj mi pomáhali ako dýchať, jedna mi tlačila na brucho asi 2x ,. On iba vybral malého a zašil ma. Asi to bol on teda no..

1katkas
23. aug 2013

@zzuzulinka ahoj, pozeram, ze mame podobny termin porodu mozno sa tam v porodnici aj stretneme 😀

bubuka1986
24. aug 2013

Ahoj baby, ja mám termín sept.18.. 🙂

zzuzulinka
24. aug 2013

@1katkas Ahoj, hehe ake dobre. A ako sa citis? Uz sa nam to blizi a cim dalej tym som viac nervozna. Len ako sa spozname 😀

zzuzulinka
24. aug 2013

Aaaale nas tu je, ako sme narovnako. Mozno sa tam vsetky stretneme 🙂

1katkas
24. aug 2013

@bubuka1986 @zzuzulinka baby, dame do albumu fotky aby sme sa spoznali 😀 a nervozna som neni, uz som raz v porodnici bola.. este si ani poriadne neuvedomujem, ze zachvilu idem do porodnice zas

zzuzulinka
25. aug 2013

@1katkas Hehe noo mozme... 🙂 a kedy si bola prvykrat? Bola si spokojna s porodnicou a lekarmi? Ja si uz uvedomujem dost, ved zachvilu je to tu 😀 a my budeme mat prve tak je to ine. Koho mate doktorku?

bubuka1986
26. aug 2013

@zzuzulinka @1katkas jaaj baby, ja som uz dost nervozna.. my sme zo sturova, a stale nad tym rozmyslam ze ked pride cas, ako prezijeme tych 50 km.. 😀 navyse pred troma tyzdnami som prechladla od klímy a odvtedy mi ´´nefunguje´´ polka tváre, ziadna mimika, ziadne emocie .. 🙄 s priatelom sme sa smiali, ze ak mi to nepreide do pôrodu, bude to tam strasne smiesne.. budem jak žolík.. jedna strana utrápená a druhá bez emócií... 😵 no ale vsak daco bude.. dneska som si uz pobalila veci a teraz uz len cakat..

zzuzulinka
27. aug 2013

@bubuka1986 hehe no pekne ze ako zolik. teraz je klima dost blba a ked prechladnes, noooo. Ja uz som tiez pobalena asi 2tyzdne. A vy budete rodit tu v NZ? a preco nie u vas? nooo to bude cesta, ked ta to nahodou chyti a este cestovat ☹ uz aj ja som nervozna dost, ale zvladneme to baby... 🙂

gabuci
27. aug 2013

@zzuzulinka normálne som sa pobavila nad tým ako kráásne napreduje toto oddelenie.pred 13-mi rokmi si mohla byť jedine za stenou,návšteva iba cez telefon,na chodbu sa nesmelo ísť,staršia 2,8ročná dcérka došla na návštevu s ocinom,na veľké prosíkanie otvorili dvere aby mohli tašku dať a malá sa šmykla donutra na ten boštek od maminky. 🙂 O tom sme ani nesnívali,že ísť dole do bufetu.Aspon,že maminka už môže von na chodbu a dieťatko nechať za sklom.A ešte,že vymysleli konečne ttie vozíky,lebo vláčiť bábo prý hodín po narodení nebola sranda.Napriek tomu,že som mala rýchly pôrod a ráno o siedmej ma vzali na izbu a po desiatej už manžel tam bol a volal ma k telefonu a samozrejme chcel vidieť malú.A potom celý den samé návštevy a na rukách nosiť...pomaly ale isto aj v NZ bude modernejšie všetko. 😉 Ináč ti prajem krásny lahučky pôrod.A aby si mala spolubývajucu skvelu,najlepšie je mať skusenu 😉

matula2110
30. aug 2013

@zzuzulinka v Sturove porodnica nie je. Najblizsie v ostrihome, tam ale nemaju novorodenceke odd, keby bol nejaky problem, sups do Pesti...
pre @bubuka1986:aj ja som odtial, ani si nevsimnes a uz tam budes ;) komu chodis do poradne?
Ja idem rodit do Zamkov uz tretie dieta, prve bolo pred 11 rokmi. Teraz som sa uvazovala nad Ostrihomom, ale kedze mam gest. diabetes, ani to neprichadza do uvahy. Len keby bola Koprdova znova. Pred troma rokmi som rodila mladsieho syna, bola som tam dva dni, na treti sa narodil maly. Cez tie 3 dni sme rodili spontanne dve :(.
@pre vsetkych co by chceli mat navstevy na izbe: predstavte si, ze prave kojite, a kolegyne dojde navsteva asi 10 milych rodinnych prislusnikov... ani nemusite kojit, aj bez toho je to zabava, krvacate ostosest, pomaly neznasate ani seba, a to uz nehovorim o tom, ze ake bacily by mohli doniest. Minule vedla na izbe boli dve ciganky, nic proti nim, ale o deti sa vobec nestarali, odisli rano "do bufetu", az vecer sa vratili, medzitym sa o deti starali sestricky. Tak si predstavte ich navstevy ake by boli.

Inac ja som bola spokojna, mala som stastie, prvykrat som rodila u Dr. Ikrenyiovej, druhy krat u Dr. Koprdovej, obidve zeny super. Na druhykrat to bolo hrozne v tom, ze som tam bola uz skoro 3 dni, lebo CTG nic neukazoval, a ten je svaty mudros, a ked ti to neukazuje, tak Ty bolesti nemas, aj keby si uz podlahu skrabala. Potom dosiel satrsi lekar, uz sa nepamatam jeho meno, ale mal prsty ako uhorky. Toho som prosila, aby konecne vysetril, aj som hovorila kolegyne, ked tento povie, ze som na dva prsty otvorena, mozem uz aj rodit. Tak aj bolo, len tolko povedal, ze mam volat muzovi, ak chce stihnut porod. No nestihol, za 50 minut bol maly na svete, ale zaplatil tych 10 ci kolko eur a potom sme boli na sale 2 hodiny spolu, bolo to aj lepsie, lebo som mala otrasne bolesti, som rada, ze ma takto nevidel. Ked mi niekto este raz povie, ze druhe mas lahsie, rada mu pripomeniem tie bolesti. Uvidime ako to pojde do tretice 🙂

Vlani som mala potrat a bola som na oddeleni, no vtedy som zacala mat obavy, dvaja lekari na celu gyn. a porodnicu, ani nevedelli kam skor. Mali ma operovat o 7 rano, nakoniec to bolo o 15:30. Necudujem sa ze robia same cisarske, to maju rychlejsie za sebou ako klasicke porody.

Co sa tyka sestriciek, nic hrozne, jedna tam bola strasne vtierava, ale inac sme sa moc nestarali, tie 4 dni po porode ubehnu rychlo. Pred troma rokmi pre babo ani pre mamicku nic nedali, mna zobrali zo saly, a prve bolo: Mamicka dajte si vase vlozky, ani som nevedela, kde mam tasku. No sorry, jedine co dali bola perinka. Jedna na 4 dni, ak to maly ogrckal, sorry. Ja som mala klasicke plienky aspon 10, tie som dala aj na prsnik, lebo ked z jedneho som kojila, z druheho mi tieklo mlieko vsade, takze to je dobra vec, aj teraz uz mam doma prichystanych aspon 30. Tu nadstandardnu izbu som tiez kukla, bola o vlasok lepsia ako internat, neviem kto urcil tu cenu, ale ja robim v cestovnom ruchu, za 30 eur uz dostanes nieco ine, aleboo teda pravom ocakavas. Kamoska rodila v Dunajskej, tam za tu cenu dostali hotelove sluzby, super ubytko, vyber z jedal, wifi a pod.

mishell23
30. aug 2013

Baby urcite sa tu o tom pisalo ale nechce sa mi citat 161 stran. Dnes som nasla ze v porodnici v nz sa da dopredu zabezpecit porodnik, ale ked som sa na to pytala svojej dr tak mi povedala ze v nz to mozne nieje? Ako to teda je? Najradsej by som bola keby ma odrodila ona, lebo jej verim a prist tam k nejakemu cudziemu pod ruky, asi ma to vystresuje :(

zzuzulinka
30. aug 2013

@mishell23 Da sa aj ja som o tom pocula..ked mas doktora gynekolog-porodnik tak si myslim ze hej. Ja som mojej tiez hovorila, ze by som ju chcela mat. Lenze to nieje take jednoduche. Vsade pocuvam, ze nieco do vacku jej musis dat. Zevraj okolo 300eur. Koho mas doktorku? My o tom este uvazujeme... 🙂

mishell23
30. aug 2013

@zzuzulinka ja mam Halmesovu a som s nou 100% spokojna. Povedala mi k tomu iba tolko ze ona sa snazi vzdy odrodit svoje pacientky ale ona ma sluzbu v nemocnici iba utorky.. :( a pocula som ze ked uz ides do nemocky tak ta odrodi ten dr co tam je :-/ tak fakt neviem. Pokial budem ale v poriadku a mala sa mi otoci, ja urcite nechcem sekciu a neviem ani ci su vhodne vyvolavacky (pre pripad ze by som isla v utorok ked ordinuje) no proste som z toho debil.. :(

zzuzulinka
30. aug 2013

@mishell23 Aj ja ju maaam, som s nou velmi sppkojna. Zato som jej aj ja navrhla, ci by bola pri mojom porode. To iste povedala aj mne, ze ma vela pacientok, ale ked bude vediet pride. Lenze to nieco stoji. Viem, ze ona je tam len utorky. To sme sa aj my s priatelom bavili, ze ked ma to nahodou chyti cez tyzden ona je akurat u seba ci vtedy moze odist, ked tam ma pacientky. Ale pocula som zevraj v nemocnici su dobri lekari co su tam. Ja to asi necham na nahodu a uvidime

mishell23
30. aug 2013

@zzuzulinka fuuuuuuuha, pozeram akurat ze na teba to kludne moze prist uz aj dnes 🙂 juuuuj prajem ti hlavne aby ti to hladko prebehlo a daj potom vediet ako to nakoniec bolo u vas. Ja uz ani necitam fora co sa tyka porodnice lebo nazory sa tam rozlisuju a ja si nechcem robit zbytocne stresy. Prave naopak. Viem ze to nude tazke ale ja sa na porod strasne tesim lebo viem ze ked uvidim malinku tak vsetka bolest opadne.. 🙂

zzuzulinka
30. aug 2013

@mishell23 nooo mi sa uy blizime ku koncu.... 🙂 a cim dalej tym viac som nervozna... ja som zo zacaitku citala, ale necham sa prekvapit. Zatial som pocula len dobre ohlasy...uz viete, ze to bude dievcatko? Ja uz cakam kazdy den ale tak mame este 2tyzdne, tak uvidime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre