Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

me
10. okt 2011

@pointka samozrejme že to nie je do kasy nemocnice 😀 😀 😀 to len v BA je darovacia zmluva 😀 😀 😀 no baby čo som s nimi v kontakte a ktoré rodili takto pred rokom to riešili, tak asi dávalii bokom, to už neviem, ale 7500 korún bolo aj pre 5 rokmi ked rodila kamoška a to odvtedy nezdvihli ceny ??? 🙂 až sa čudujem

pointka
10. okt 2011

@me vidis, nezdvihli. Viem to presne, lebo ako som vravela, v aprili som bola v ruzinove na operacii a za vyber operatera som platila 150 EUR a bolo to hned vedla vyberu porodnika, cize tu cenu som videla.
Ako inak uz aj tych 250 je dost si myslim. EPI zdvihli z 3400 SK na 4000 Sk (to si pamatam v korunach) 🙂

happyna
10. okt 2011

Ahoj. Píšem tu prvý krát. Doteraz som si to všetko len čítala, nechcela som sa zbytočne stresovať. Tu v NZ, aspoň čo ja som zistila, berie každý lekár inak, ak sa s ním dohodneš vopred, vraj sa platí po pôrode. Je to 200 €, aspoň pri mojom lekárovi. Hovorí sa aj, že dávaš toľko, čo máš, oni si vraj nepýtajú konkrétnu sumu. Ja si asi budem vyberať Stanka a Renčkovú, teraz robia pôrody dvaja a vraj sú dobrí. A nechcem riskovať zbytočne. Ležala som niekoľkokrát na rizikovom a nerada by som natrafila na tých zlých. Rodiť mám na Katarínu, ale asi to bude skôr, lebo rizikové rodia aj 3-4t. skôr, aspoň, čo som videla. Tak sa už teším na malú.
Katka

lubinka26
10. okt 2011

mne poradila sestricka, kolko dat do obalky a nebolo to to ani z daleka 200€ 🤐

happyna
11. okt 2011

Ahoj. Oficiálne sa dá zazmluvniť lekára v Nitre, v Ružinove v BA a v súkromných nemocniciach. Tam ak nepríde zazmluvnený lekár ku pôrodu, vrátia ti peniaze. V NZ sa to oficiálne ešte nedá a závisí to od lekára ako sa s ním dohodneš, ako sa to naplánuje. Ja som sa rozprávala s pacientkami v čakárni, ktoré už raz rodili a rodia druhý krát a už to tak urobili. Boli také, čo dali vopred a doktor sa k pôrodu nedostavil, mal dovolenku alebo z iných vážnych príčin, neviem. A boli také, čo dali lekárovi až po pôrode ako dar, alebo ich manželia, a bolo to OK. Všetko závisí od doktora, akého máš a ako je ochotný sa o teba starať.
Poznám jedného, ktorého som vymenila, ktorému aj keby si dala vopred modré z neba, tak by neprišiel k pôrodu. Ale inak je vraj ľudský a zlatý.

stvura
11. okt 2011

@happyna no takeho poznam aj ja a nesla by som k nemu...ja by som mala rodit tretie, no neviem ako to bude buduci rok, ale tych co si si vybrala ty by som brala...plus este mna rodil p. Gorog a p. Halmesova a bola som s nimi velmi spokojna. I ked moj muz sa smeje, ze uz ako tretorodicka pridem a idem... 😀

zuzuli27
11. okt 2011

|Inak v BA konkretne na antolsku som pocula, ze vypyta si dr aj 500 eur ale to uz nieje legalne zazmluvneny ako to tam uz funguje a viem aj to,z e tu v Nz to zatial nieje takto oficialne urobene tak som bola len zvedava ako sa mame zachovat aby som nedavala malo alebo zase vela 😒

happyna
11. okt 2011

hlavne nedávaj vopred. Odpísala som ti aj na mail v koníkovi pred chvíľou.

happyna
11. okt 2011

Prepáč, to nie tebe, ale tiež som počula o takých prehnaných sumách, no myslím že to je len v BA. Možno neskôr aj tu to bude oficiálne ako v Nitre, ale zatiaľ to záleží ako doktor sa chce postarať o teba. Mňa tu v nemocnici poznajú, ja som na rizikovom ležala niekoľkokrát a sú tu lekári od ktorých by som utekala, ale aj veľmi zlatí lekári, čo sa o teba postarajú, aj keď ideš na náhodu. No ja si to náhodu nemôžem dovoliť.

me
11. okt 2011

@stvura jééj tretie ? ty si rodila min. rok predomnou cca v septembri či nie ? ak si to nemýlim 😕 😅

me
11. okt 2011

no neviem, ono je to asi fakt tak že kolko dáš, ale netuším čo by im malo stačiť aby okolo nás behali, ja som nedávala nič, nemám skúsenosť osobnú

stvura
11. okt 2011

@me no hej, nejako sa "zadarilo" pocas uzivania antikoncepcie. Uz sme rozdychali, bude to teda zaberak, este si to neviem presne predstavit, lebo prvy rozdiel 25mesiacov, druhy 20 mesiacov...no prosim, najprv nic tri roky a potom sa nam takto dari s muzom...hej, Zuzku mam 30. septembra, len kvoli zltacke sme boli vyse tyzdna.... 😎

me
11. okt 2011

@stvura tak blahoželám, ono je to krásne mať takto po sebe detičky, je to veľmi chutnučké, ale viem si predstaviť tú náročnosť, tak držím palce, zvládnete to, inak sila že antika takto zlyhá, viem že nič nie je 100 % tak ale ked to človek nezažije ani sa mu veriť nechce 🙂 ozaj a kedže už ideš tretí krát a máme rovnakú skúsenosť tak nezabudni si košelu 😀 😀 😀 pamätáš ?

stvura
11. okt 2011

@me no tu koselu budem brat, lebo ak ma zasa bude prijimat Zifcak, tak mi to urcite pripomenie... 😀 . Ale skutocne premyslam ake to bude buduci rok, ci neoslovim p. Halmesovu a ak polovica lekarov odide, tak asi Komarno sukromne u p. Stanka to isti...i ked ja som prenasala obe deti, takze...ktovie ako expresne budem rodit, ked Zuzinu som porodila do 3 h od prekrocenia nemocky a vyplnania papierov, ci to do toho Komarna stihnem...

me
11. okt 2011

@stvura -no asi by som neriskovala, tretí krát po sebe a po krátkom čase - to mi vychádza na super rýchly priebeh, v ktotom si mesiaci , alebo teda kedy máš rodiť ? máš ešte čas, uvidíš ako to bude, čo bude v NZ pôrodnici, kto tam bude, kto odíde a postupne sa rozhodneš

happyna
12. okt 2011

Ja som z NZ a budem rodiť teraz v októbri alebo v novembri. Tak vám určite napíšem, ako to prebiehalo v nemocnici.

katuskaaa29
12. okt 2011

ja este mam daleko k prordu, a zatial nerozmyslam nad tym, ze co a ako, ale ako som pocula od znamych ozaj Stanko a Renckova su super, a to ze platit ci nie lekarovi, aj na to som pocula aj pozitivne a aj negativne nazory, ked platit tak tak ako tu to happyna pise, ze az po porode, pozitivum je toho to, ze asi ta mamicka je kludnejsia ked vie kto tam bude, ale zase som pocula aj to, ze ked mas lekara dodhodnuteho aj neoficialne, tak ostatni lekari ak sa na teba aj pozeraju, no neviem co budem robit, este mam dost mesiacov aby som si to rozmyslela, poviem a rovinu, ze som rozmyslala aj nad tym, ze ist rodit niekde inde, ale to co ma tu drzi, je to novorodenecke oddelenie hlavne MUDr. Bauer

gabuci
12. okt 2011

@katuskaaa29 novorodenecké oddelenie a najmä MUDr.Bauer je super.Aj ako človek, aj ako ODBORNIK!

katuskaaa29
12. okt 2011

@gabuci Ano, ja ho poznam aj osobne a nie z kruhov lekarov a nie ako lekara, je to super clovek, a hovorim, ze toto ma hlavne taha sem do NZ, porod uz nejako prezijem, ci tam bude prijemny alebo neprijemny lekar 🙂

happyna
12. okt 2011

Len sa modli, aby si nenatrafila na Živčáka, ten vraj zle rodí, robí cisárske a škaredo šije. Najlepší sú Stanko, Renčková, Smolárik, Halmešová a vraj Koprdová. Treba na nich natrafiť. Držím vám palce.

happyna
12. okt 2011

Baby, neviete, či v nemocnici v Nových Zámkoch sa platí za prepichnutie ušiek bábätka? Diky
Viem, že za otecka pri pôrode sa platí 10 €.

klaudialip
13. okt 2011

@happyna plati sa,ale nie je to vela,do 4 eur.takze je to vyhodnejsie o polovicu co pytaju u nas dr.tie pytaju az 8eura len nastreluju

me
13. okt 2011

@happyna asi 5 eur, lebo pred 7 rokmi to bolo 150 korún

dianap
13. okt 2011

@happyna Za otecka sa platí 10 eur, ale musi mat aj papier od psychologicky aby mohol byt pri porode a za ten sa tiez platí. 15 eur u psychologicky.

katuskaaa29
13. okt 2011

@happyna dufam budem mat stastie🙂

happyna
13. okt 2011

diky. Od niektorých oteckov som počula, že nemuseli mať žiadny papier, len o zaplatení na centrálnom príjme 10 €

dianap
13. okt 2011

@happyna Opytaj sa u gynekologa. Mne aj sestricka povedala ze to musime mat. Radsej máme ako keby ho potom nepustili koli tomu k porodu. Ja by som to radsej neriskovala. Vsak za opytanie nic nedas a budes aspon kludnejsia.

stvura
13. okt 2011

@happyna no moj bol pri porode min. rok v septembri a nemal papier...len pekne zaplatil na centralnom prijme penizaky a bezal k porodu aby aspon cast z neho stihol. 😅 (dva roky predtym ale mal potvrdenie od pani Kalmanovej, len nestihol porod 😀 ). Prepichnutie nausniciek som platila 3e 🙂
@gabuci no neviem ci sa "nezlajdacil" v poslednej dobe...poslednej rozumej rok dozadu, lebo bol to bohuzial prave on co ma nutil nalievat svoje babatko UM az vracalo a nariadil mi dotiahnut na izbu inkubator aby som si mohla v noci (23.00h) svoje babatko pekne sama polohovat aby odzltlo...nikto sa ani len neracil stavit do rana, sak nech si poradim ako viem 😠 . Bola to velmi neprijemna zalezitost, takze ohladom dojcenia dietatka so zltackou by som tohoto cloveka a detsku sestru s ktorou prisiel (taka harpia) odbornikmi nenazvala - velky minus v tejto "sfere".

me
13. okt 2011

môjho mm pri prvom pôrode pustil havlas ku mne a bol pri pôrode napriek tomu že nemal potvrdenie len zaplatil 300 korún, samozrejme že kalmanovej sa to nepáčilo, akurát začínala so svojou prípravou, ale havlas to "zariadil" bol zlatý, a to sme sa videli prvý krát v živote, žiadna protekcia, pustili ho ku mne o 11.00 h, boli sme na izbe kde sa rodí s oteckom a bol celý čas pri mne až do 16.15 h kým som neporodila, ale rodila som celý deň len ja a bola nedeľa, klud tak asi aj preto, pri druhom som sa pýtala či musí mať potvrdenie, však je to blbosť aby sme chodili na prípravu ked sme v reáli už pôrod zažili spolu, povedali že nemusí, ale druhý pôrod sa ku koncu tak rozbehol, že mi ho nezavolali, nejaký chaos tam bol, a takrpri druhom nebol 🙂, ale mal hlavu nalepenú na dverách a počul jeho prvý plač 🙂

lololo155
13. okt 2011

ahojte maminy. ja mam termin 11.11.2011 a uz by som sa mohla aj pobalit 🙂 mozem vas poprosit co asi vsetko si mam zobrat? dakujeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre