Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 no aj mne kd povie lekar ze nieco ni je v poriadku tak ani ja nebudemprotestovat a bude to potom cisarak, lebo aj ja sa viem nalaknut a potom sa objavia u mna problemy s dychanim, a to do takej miery, ze potrebujem potom sprej na uvolnenie priedusiek a kyslik, takze asi takto, sice som to uz rok a pol nemala, ale u mna psychika vyvolava toto tak ako u teba ten vysoky krvny tlak. Ja lekara vybavovat nebudem, lebo tam nepoznam nikoho, takze neviem, teraz koho by som mala vybrat, a prichadza mi to dost blbo, ist za niekym pred porodom a povedat, ze chcem vas mat pri porode lebo.... takze necham to na toho, kto tam bude mat akurat sluzbu.

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 aj ja som to tak chcela nechat ale priatel mi spominal, ze jeho stryko pozna dobreho gynekologa no podla mena ho poznam aj ja a viem, ze je dobry ak ho bude vediet vybavit v poriadku ak nie, nic sa nedeje nejak uz predsa odrodime no inak s tym dychanim ja uz ked velmi panikarim a vyjde mi hore tlak tiez sa mi stalo, ze som mala problem sa nadychnut raz sa mi to stalo dokonca v sprche je to hrozne neprijemne ale to sa mi ozaj malokedy stalo to je hadam horsie ako ten tlak lebo tlak ti vedia znizit ale sice aj dychanie ti vedia upravit daju ti kyslik a budes v pohode ale ty ho podla mna ani nebudesa potrebovat mozno obidve skoncime cisarskym a ked sa zobudime bude po vsetkom. 😀

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 No s tym dychanim mi nemusis hovorit, pred rokom a pol som to mala prvykrat, a bolo to strasne 30 sekund som si myslela, ze je koniec ale potom sa mi podarilo nadychnut sa, ked sa to stalo uz tretikrat, a bola som s tym problemom uz zase na pohotovosti tak som ziadala nemocnicu, aj ma hospitalizovali, ale predstav si vsetky vysledky ze vraj boli v norme, 2 tyzdne som lezala v nemocnici a prepustili ma s tym, ze to je od prepracovanosti a ze to vyvolava psychika, tak som vtedy z tempa ubrala, dusit som sa dusila este parkrat aj v nemocnici, ale naucila som sa ako tak to predychat, a ovladat, pomohli mi potom relaxacne cvicenia, kupila som knizku stres mat pod kontrolou, a tam boli celkom dobre cvicenia a to mi pomohlo, uvidim ako to zvladnem pri porode dufam nebude to problem, a ked hej tak uz lekari budu vediet co maju robit.

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 no ved aj mne uz napisal gynekolog do knizky diagnozu, ze syndrom bieleho plasta ja som ani nevedela, ze nieco take existuje to je fobia z nemocnicneho prostredie, lekarov a vsetko co s tym suvisi a vyvolava to taketo stavy.

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 ja tam svoju diagnozu nemam, ale pri pijme to poviem lekarovi, ze som mala tie problemy a ze odvtedy nosim sprej pri sebe hoci kam idem ze to chcem mat pri sebe aj pri porode ebo mi to dava taku psychicku istotu ze ked nieco tak mam po com siahnut a asi potom aj oni to tak budu brat, ze to len bude dobre

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 urcite ale nepochopim preco sa taketo neico môze stat alebo z coho ja som bola predtym uplne v pohode ako dieta mi nevadilo chodit po lekaroch no bala som sa ale tlak som mala v pohode a zrazu prislo nieco take, co to uplne zmenilo zvlastne

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 ano je to cudne predtym ani ja som nemala take problemy a ani neviem pocopit preco sa mi objavili, ale tesim sa ze uz rok a pol to mam za sebou a dufam, ze sa mi to ani nevrati, vtedy som sa bala byt doma sama, tak som radsej isla do nemocnice aj ked tam nebolo dvakrat prijemne, ale mam uz aj skusenost z toho prostredia, no uvidime co bude v porodnici 🙂

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 no ved to, ze ty si aspon nieco zazila uz v tej nemocnici ja som tam lezala raz ako 13-rocna jednu noc a aj to ma nakoniec neoperovali to bola len taka banalita s prstom mali vela pacientov a vraj to bola len chybicka krasy tak ma na druhy den poslali domov ale v tu noc tam doniesli jedneho blazna, ktory vraj behal po izbach a kukal pacientom do tvare ja som zaspala ale vraj bol aj pri mne ja som totiz nelezala na destkom ale normalne na traumatologii a same stare babky tam boli a rano som videla toho blazna s putami na rukach priputaneho o postel lebo vraj v noci vystrjal a porozbijal nejake taniere lebo to som pocula. Zeby som mala z toho traumu no neviem lebo odvtedy som uz v nemocnici nebola.

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 mozno ze to mas v sebe od vtedy, takze to moze byt pricina, niekedy si ani neuvedomujeme, ze co vsetko nas vyvolavaju taketo skusenosti. No mam skusenosti, aj so sestrickami a aj s lekarmi, takze prave preto som to pisala, ze ak ty sa nebudes spravat hnusne a povysenecky a nebudes sa hrat, ze vsetko vies najepsie ty tak aj tie sestricky budu at iny pristup, aspon to je moj nazor.

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 no ved ja to necham vsetko na nich len potrebujem ziskat ich dôveru ja totiz dnesnym lekarom nejak nedôverujem ale zalezi vsetko od ich pristupu lenze u nas je to tak ked nic nedas tak sa k tebe aj tak spravaju a ja teda ozaj nemam co dat a za co vlastne?

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 aj ja som tak bola, ze som im vobec nedoverovala, a potom som dosla na to, ze okrem nich nik iny mi pomoct nevie. Poviem ti na rovinu, ze ked som bola v nemocnici lekarovi som nic nedala, jedine sestrickam som davala nejaku cokoladku alebo bonbonieru a to zabralo, ale ziadne peniaze som neadalava, jednak nemam z coho a ani to neuznavam. No a ked pocujem aj tie sumy co si vraj vypytaju ked vybavujes konkretneho lekara, tak radsje tie peniaze investujem do vybyvicky pre babatka.

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 tak toho nazoru som aj ja moja a to ze mi mozno priatel vybavi toho lekara to bude asi len tiez tak, ze cez znamosti lebo peniaze urcite ani mi nedame on by mozno aj dal a mozno mi o tom nepovie a nieco da ale urcite nie tolko, co v skutocnosti berie lebo tie sumy co som aj ja pocula to bola moja jedna vyplata teraz uz ani tolko nemam kedze som bola doteraz na PN. Teraz mam este dovolenku takze to bude o nieco lepsie a potom uz matersku ale ta bude len o nieco vyssia ako PN-ka takze tiez nic moc. Ozaj ty robíš?

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 Ano robim este, asi dovtedy kym budem vladat, no moja vyplata by na to ani nestacila, ak som pocula tak ta suma sa pohybuje okolo 500 eur, a ja tolko nemam. Neviem ci ta suma je pravdiva, ale zda sa mi byt dost vysoka, ale kto vie. Radsej to necham na nahodu, a bude tam kto bude mat sluzbu.

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 No u nas berie ten dotycny lekar a to uz je ozaj, ze dost okolo 300 eur ale aj to je hrozne vela. Ved len teraz im budu zvysovat platy o 300 eur tak im nic netreba davat. A este im je vraj malo. Ja viem, ze zachranuju zivoty teda podaktori ale preco su potom take svine, ze este aj zoberu to sa mi na nich nepaci.

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 Suhlasim s tebou 🙂 Inak som sa informovala ohladom toho, ze ako je to v NZ nemocnici, ze vraj v porodnici nikto nepodal vypoved.

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 tak to je super a na detskom myslim novorodeneckom lebo som pocula zevraj mame velmi dobre novorodencke oddelnie ze o deticky je ozaj dobre postarane no neviem co je na tom pravdy.

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 ohladom porodnikov mam info z porodnice, co sa tyka detskeho tak som citala ze vraj 6 lekarov, pocula som aj ja, ze nase novorodenecke, je najlepsie, a kvoli tomu chcem rodit v zamkoch,

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 no ved ja som sa rozhodovala medzi Topolčanmi a Zamkami lebo v Topolčanoch rodila priatelova segra teraz v oktobri a ta si to nevie vynachvalit. Ale potom som zvazila presne toto, ze je tu dobre to novorodencke tak prednejsie mi je male, mna uz dufam nejak dokopy daju. Ja som povedala, ze budem najstastnejsi clovek ked uz budem obliekat maleho domov a budeme konecne doma viem, ze to este nebude ono a budem ubolena ale ma mi kto pomôct takze mi to nevadi. Mne vela pomôze domace prostredie.

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 ano to s tebou suhlasim, ze to bude najlepise ked uz budeme sa odtial poberat domov. Aj pre mna je babatko najdolezitejsie, citala som uz aj take, ze maminka isla rodit nikde inde mimo NZ a potom s babatkom boli problemy, a babatko preniesli sem do NZ na novorodencke, a mamicka ostala v tej porodnici, kde rodila. Tak radsej ja vydrzim toto tu, ale nech malinky alebo malinka je pri mne na blizku.

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 A ty si odtialto zo Zamov? Ako ta viem pridat medzi priatelov vidim, ze mame toho vela spolocneneho a tak dobre sa mi s tebou keca. 🙂

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 Tu byvam v Zamkoch. Hned ta dam medzi priatelov, dostanes spravu a tam ma musis potvrdit ako priatela.

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 no to uz potom viem 😀

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 uz som to raz robila ale zabudla som ako musim na to prist

katuskaaa29
18. nov 2011

@babula108 no uz by si mala tam mat tu spravu, klikla som na tvoje meno, vysiel mi tvoj profil a tam je ze pridat medzi priatelov

babula108
18. nov 2011

@katuskaaa29 uz ta mam napisem ti cez IP

happyna
19. nov 2011

@pointka ušká prepichnú posledný deň, keď ťa budú prepúšťať, ale treba im povedať- detským sestrám už vopred a aj na 4 deň-keď porodíš normálne alebo na 5 deň, keď porodíš cisárskym

happyna
19. nov 2011

@babula108 lieh na pupček s vatou, krém na zadoček ti dajú. Aj perinku ti dajú, ale keď si vezmeš vlastnú, budú len radi, ale keď ti bábo bude vracať alebo cikať, môže to povracať a precikať, tak si, ak chceš tam brať, vezmi 2

babula108
23. nov 2011

Caute zenicky, mamicky viete nejake nove info o nasej nemocnici a teda pôrodnici u nas dufam, nehrozi ziaden kolaps v najblizsej dobe?

katuskaaa29
23. nov 2011

@babula108 ahojko, ja som sa minuly tyzden rozpravala so znamou robi na porodnej sale, pytala som sa od nej ako je to s nasimi lekarmi, ze ani jeden z porodnikov nepodal vypoved, takze co sa tyka porodnice, vsetko by malo fungovat tak ako doteraz

babula108
23. nov 2011

@katuskaaa29 no tak dufam, ze nas to nijak uz ani nepostihne lebo nerada by som cestovala niekam inam teda ak by som vôbec stihla 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre