Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

babula108
5. jan 2012

ahojte, tak mna caka onedlho pôrod v NZ nakolko som odtialto rozhodla som sa rodit tam. Najskôr som rozmyslala nad zazmluvnenim lekara. Svojho gynekologa mam doktora Havlasa ale ten uz k pôrodom nechodi, tak sme rozmyslali nad dr. Stankom. No nakoniec sme sa rozhodli nechat to na nahodu. Ja mam skôr problem sama so sebou lebo mam taku diagnozu, ze syndrom bieleho plasta. Jednoducho ked vôjdem do nemocky hned mi je zle a ked ma este napoja na vsetky tie pristroje a meraju tlak hned mi vysokci poriadne hore, cudujem sa, ze este som neporodila a to uz pomaly koncim 39tt. Pocula som, ze o babätka je poriadne postarane tak to mi vyhovuje. Ja sa len bojim, aky pristup budu mat ku mne ked uvidia, ze panikarim ale ja za to nemôzem ja sa proste nedokazem ukludnit mne sa strasne rozbucha srdce aj naposledy na ctg ma tam nechala sesticka samu a asi hodinu nikde nikoho co sa mi este nestalo a malemu tak hlasno a rychlo bilo srdiecko ze som sa naplasila a hned mi prislo zle ale vraj bolo vsetko ok. Co myslite maju tam take skusenosti so zenami ako som ja. Ja by som sa s radostou ukludnila ale ked u mna to fakt nejde. Doma mam tlak v pohode ale u lekara a v nemocke katastrofa horzne sa bojim. A to uz mam ozaj za par.

ibakatka
5. jan 2012

Ok, tak som sa uz trosku ukludnila, ja mam len stres z toho cisarskeho, co bude ako...pretoze po prvom porode som sa vedela sama postarat o babo hned po par hodinach. s tou nemocnicou, to chapem, ze ked je tam niekto niekolko tyzdnov, tak je to zle, ba priam deprimujuce. dufam, ze to vsetko dobre dopadne. drzim palce vsetky🙂

ibakatka
5. jan 2012

babula108, podla mna nie si sama, co takto stresuje, su ny to v nemocniciach zvyknuti🙂 drz sa

babula108
6. jan 2012

@ibakatka dakujem snad to nejak zvladneme

gabuci
6. jan 2012

@babula108 nie si sama,ja som pôrody zvládla v pohode,ale ked treba na kontrolu ked mi treba tlak merať,ked mi treba EKG srdce mi ide koľkokrát vyskočiť.Nie stále ale aj tak.Lekár to berie fakt,že je to ten syndrom,to tak ľahko nezmeníš,čím viacej sa snažíš,tým sa to zhorší.Takže mysli len na to,že budeš mať dieťatko v náručí,lekári sa s tebou poradia neboj.

babula108
6. jan 2012

@gabuci takze mali by byt na mna pripraveni lebo mam to napisane aj v knizke takze urcite budu vediet o co sa jedna teraz ma vsak trapi viac to, ze som ochorela a neviem co si mam dat horucku zatial nemam ale zvysenu teplotu uz hej mam si dat paralen alebo mam radsej este pockat citim sa ako skapaty pes, nos upchaty bolia ma svaly, klby vsetko. Uz pijem cajik ale tak bez liekov mi to zase bude trvat kym sa z toho dostanem.

alicia28
6. jan 2012

@alzbet124 , ja som mala pri porode Dr,Žifčáka a poviem vám v tej chvili mi to bolo už asi jedno kto to je...

alicia28
6. jan 2012

@babula108 , drzim ti palce, neboj sa bude to dobre, ja idem rodit az koncom maja ale uz som tam raz rodila, a dalo sa to, musime vydrzat,
povedz im ze si v strese a nevies to ovplyvnit a pomozu ti. hlavne dychat 🙂

babula108
6. jan 2012

@alicia28 no to dychanie som zvedava ako zvladnem teda ak nepôjdem cisarskym kvôli tomu tlaku lebo ja ked sa zlaknem hned ho mam poriadne hore a teraz som aj chora takze dychat moc neviem preto by som este rodit nechcela tak dufam, ze do pôrodu vyzdraviem aj ked viem, ze môzem ist uz hocikedy rodit.

muriel293
6. jan 2012

@alicia28 ako si bola s ním spokojná? ja keď som chodila prietoky a stretla som ho tam tak som si pomyslela pane bože len nech ma tento nerodí však vyzeral tak nepríjemno ako mäsiar dáky brr a potom sa mi on medzi nohami zjavil skoro som odpadla ale nakoniec som bola spokojná odviedol všetko tak ako mal a ešte aj vtipkoval 😀 😀 😀 Ale ktovie tak bol somnou aj muž no...ale ja som sa preto bála lebo som pred pôrodom na neho nič dobré nepočula...

muriel293
6. jan 2012

baby a čo hovoríte na primára v nz? ja si nemôžem pomôcť ale mne príde taký nesympatický a ten spôsob akým vyšetruje je taký...drsný 😖

gabuci
7. jan 2012

@babula108 no ked sa budeš snažiť sústrediť sa na to,čo ti povedia,ako to treba,neboj,budeš schopná spolupracovať.Dopredu je to ťažké,si predstaviť ako to funguje,ale ked treba tak to pôjde.Ja si myslím vtedy nebudeš mať na to čas rozmýšľať čo a ako,len počúvať pôrodníka.Aspon u mna to fungovalo,prestal existovať svet,pamätám len som počúvala čo mi hovoria čo mám a čo nie robiť.Pôrod mi ostal v pamäti ako ozajstná spolupráca a krásny výsledok,neopisatelný pocit,ked som uvidela svoju maličkú.Ked mebudeš mať upchatý nos,ked sa vyliečiš,budeš dýchať ako máš...

gabuci
7. jan 2012

@muriel293 no nie je zlý človek,vyšetrenia nie sú najjemnejšie z jeho strany,ja ked som rodila nadránom bol v službe ale som sa tešila,že som nemala komplikácie a odrodil ma druhý doktor,že nemusel ku mne vôbec prísť. 🙂Po dvoch hodinách ked ma vzali hore,došiel na vizitu,ja som sa tak pekne usmievala nanho,no som sa tešila,že som sa zaobišla aj bez neho.Tých 11 týždnov pred pôrodom mi stačil,že som ho videla na vizitách a raz počas veľkej vizity ma vyšetroval.V podstate som nič proti nemu nemala,ale kedže ma vyšetrili aj iní doktori a jemnejšie,bez bolesti,bez výtoku či krvácania,tak mi vôbec nechýbal.Pritom poznám dosť mamičiek,ktoré si ho vybrali k pôrodu,či k normálnemu či k cisárskemu a nesťažovali sa.

cooltype
7. jan 2012

dobry den chcem sa opitat co vsetko treba do porodnice v novych zamkoch pre babo a mna aj zavinovacku

alzbet124
7. jan 2012

@cooltype ahoj...pošlem ti do ip v prílohe,čo som brala ja.

alicia28
7. jan 2012

@babula108 , ja som dychat nakoniec ani nevladala, dali mi do nosa kyslik a bolo,,je to strasne namahave a este k tomu bolesti, nedalo sa mi to, drzim palce nech si zdrava 🙂

alicia28
7. jan 2012

@muriel293 , ja som bola sama, nebol pri mne - pri porode nikto z rodiny, tyzden som lezala na gyn,. kym mi vyvolali porod, lebo som prenasala....kazdy nadaval.... ale tak o nicom .....lebo sa ho bali, neviem preco, mne to bolo v celku jedno kto ma bude rodit ,,,,,len nech to mam uz za sebou. uz ma tak vsetko bolelo ze mi bolo jedno kto somnou........ co bude robit 😀 , ale dalo sa to zvladnut, hadam druhy porod koncom maja budem mat lahsi 🙂

ibakatka
7. jan 2012

@alzbet124 nechcem byt dotierava, ale mohla by si ten zoznam poslat aj mne???? velmi pekne dakujem🙂

ibakatka
7. jan 2012

@garnelia sa dost toho cisarskeho bojim, mam zatial to dohodnute tak, ze by to mal robit Dr. Stanko, ale ktovie, ako to vsetko bude... prvy dovod som zvladla bez akychkolvek bojazlivosti...a teraz, neviem co sa deje. strach jak svet!!!

ibakatka
7. jan 2012

prvy porod...🙂

alzbet124
7. jan 2012

@ibakatka jasné...posielam 🙂

zuzukaa
7. jan 2012

@alzbet124 prosim,možeš j mne poslat čo si brala? 😉

alzbet124
7. jan 2012

jasné posielam 🙂

muriel293
7. jan 2012

oblečenie si nenoste ak sa vám ho tam nechce prať dajú vám svoje tam to prežijete a doma si pekne oblečiete...hlavne si zoberte dudlík ten pýtali odomňa a potom ako som videla ho požičali aj niekomu inému!

garnelia
7. jan 2012

@ibakatka mozem sa opytat preco budes mat teraz cisarsky?Inac co sa sekcie tyka,ja som bola v celkovej anesteze(nemohla som si vybrat lebo bolo malo anesteziologov)a ked som sa zobudila mala som dost velke bolesti(boli aj zavinovanie maternice),no treba to predychat,u mna to trvalo tak 4 hodiny a potom to uz bolo stale lepsie a lepsie 😉 a mala som strasnu zimnicu ale daju ti deku a mozno tebe ani nebude zima,ale aj to prejde za kratky cas...drzim palce,neboj sa 🙂 ja by som do toho isla kludne aj druhykrat 😉

gabuci
7. jan 2012

@garnelia zimnicu môžeš mať ked rodíš prirodzeným pôrodom tiež.pri prvom som nemala,aj som sa divila,prečo hned ako skončili so mnou sa pýtali,či chcem deku,pri druhom veru som mala,ale dali hned deku a za krátky čas to prešlo.Takže takéto veci sa dá zvládnuť. 🙂

ibakatka
8. jan 2012

@garnelia Pred rokom a pol mi operovali prasknutu platnicku L5 S1, tak su obavy aby sa to nestalo znova pri porode.
Mozno aj preto mam strach ako ma co bude boliet po tej sekcii...spredu, zozadu... ja totiz nevladzem lezat na chrbate, tak sa obavam ako to po tej operacii vylezim🙂))

ibakatka
8. jan 2012

@alzbet124 dakujem

janka7177
8. jan 2012

@ibakatka,neboj sa cisarskeho, hlavne ked mas dohodnuteho Dr. Stanka.Ja k nemu chodim, mala som cisarsky a vsetko bolo super.Myslim, ze zotavenie po cisarskom je u kazdeho individualne.Mna postavili na nohy na druhy den, isla som sa osprchovat a potom som uz mala synceka pri sebe.Myslim, ze porodnica v NZ je na urovni.Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne! 🙂
@babula108, nemas nahodou goldena?

babula108
8. jan 2012

@janka7177 ale mam preco presnejsie goldenku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre