Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

jaja32
19. jún 2010

@moon1979 ja som tu už tiež opísala svoje skúsenosti a tiež som sa prechádzala po dlhej chodbe. Celý čas...teda 3 hod. som takmer strávila v sprche a na záchode.... nikomu som nechýbala. Práve si menili služby....

datkova
19. jún 2010

🙂 ženy moje, ani ja som nikomu nechybala 😝 😝

moon1979
19. jún 2010

ja som zazila tri smeny - vsetko bolo prast ako uhod ...

moon1979
19. jún 2010

@datkova --- a kde si bola? je pravda, ze si dlllho nic nenapisala 🙂

ericica
19. jún 2010

@moon1979 tak to ti nezavidim,,,muselo to byt fakt o dusu ☹ ☹ ☹
ja napriklad mam super zazitky,,,porodna asistentka bola pri mne kazdu hodinu ,a dr ma chodil vysetrovat kazde dve hodky a od siedmej vecera sa mala do rana do 4 narodila 😵

nivalis
19. jún 2010

baby co ste sa prechadzali - zavidim vam! ja som vacsinu casu bola na ctg, kvoli zlym srdecnym ozvam babenka, potom mi zas napichli infuzku (mimochodom na moju otazku co mi to pichaju mi sestricka len odvrkla-"taky roztok"), v druhej ruke som mala dalsiu ihlu- ze priprava na moznu sekciu... aj s tou ihlou v ruke ma o pol jedenastej vecer poslali osprchovat, a to uz som tam lezala od jedenastej doobeda, a rano ked sa vymenili smeny, tak ma este furt s tou ihlou v ruke poslali osprchovat druhy krat... a to som sa v medzicase sprchovala aj sama od seba! no a o osmej som si uz isla lahnut na salu aby som bola nonstop na ctg... vtedy by som bola dala cokolvek za to keby ma pustia aspon na pat minut na tu dlhu chodbu 😉 mala sa narodila o jednej poobede a az o piatej poobede som konecne donutila jednu sestricku, nech mi tu ihlu vyberie, lebo ma to uz zacinalo palit... mam pocit ze tam pokial neumierate, tak nikoho nezaujimate... 😒
a este ma dost pobavilo- ked konecne za mnou pustili manzela na salu, tak mu sestricka povedala nech si veci zlozi do umyvadla, lebo tam nemaju ine miesto... 😎

moon1979
19. jún 2010

no typicka NZ nemocnica ... otras ... zle srdecne ozvy a oni neukoncili porod? peeekne, to je minimalne na podanie oznamenia na presetrenie postupov. mna napojili na ctg take prenosne, takze som bola bez kablov, a mohla som chodit po chodbe a maly bol monitorovany. ihlu v ruke som mala aj ja, ale co so mnou robili na sale pri sekcii ked sa konecne pan doktor rozhodol po 26 hodinach byt milosrdny a urobit sekciu fakt neviem, lebo som bola sama modrina a opuchlina. ako keby ma na tej operacke mlatili cely cas ... neskutocne, dufam, ze uz take nieco v zivote nezazijem.

moon1979
19. jún 2010

@nivalis jaj a este najlepsie bolo, ked sme zahlasili v ten den dve ze chceme mat manzela pri porode, povedali, ze to nejde, tak aby to bolo spravodlive, nebude ani pri jednej, no nastastie sme obidve skoncili sekciou

datkova
20. jún 2010

@moon1979 sledovala som z dialky 🙂

datkova
20. jún 2010

a to možeš byt rada moon, že si sa neprechadzala sama po gynde, ale pravdepodobne po prerobenej vzdycharni a k dispozicii si mala krasne prerobenu sprchu a wc a nie tu pokusnu miestnost, špinavu , smradlavu, nat krvavy tamton, tam nastroje na klistír, akože fakt povzbudzujuci pohlad na tie nastroje z roku 1760. a smrad ako bonus pre platiacu pacientku 🙂

moon1979
20. jún 2010

@datkova no ked som videla cim mi ide urobit klistir tak ma naplo. a este tie predpotopne kozy vo vysetrovniach. aspon porodne kresla su uz nove, a sprchy porobene, no na 600nedeli este ubohy socializmus ...

nivalis
21. jún 2010

datkova a neviem ci si citala ked som tu spominala ako sestrina znama praxovala v NZ na porodnych salach a doslova sa chvalila tym ze britvu na holenie vobec neumyvali a klistir iba tak obcas a este sa rozculovala ze jake sme my mamicky fajnovky a ze kto vie co by sme este aj chceli... 😠

klaudika81
21. jún 2010

inak baby dobre povzbudzujuce vecicky tu pisete pre nastavajuce mamicky co idu rodit do NZ...uz som bola ako tak kludna, ale co tu pisete v poslednych dnoch...no katastrofa 😠

moon1979
21. jún 2010

@klaudika81 aspon vies do coho ides. ja by som sa tejto porodnici vyhybala velkym oblukom. nikdy v zivote viac ...

andrea2603
21. jún 2010

mňa ani neholili, ani klistír nedávali 😉 🙂 😵

jaja32
21. jún 2010

...mne nestihli dať klistír a tiež nepoužili holiaci strojček

@klaudika81 máš pravdu, nie je tu napísané nič povzbudzujúce ☹ taká je však realita. Nakoniec sme to tam všetky vydržali... veď je to len 5 dní. Samozrejme, všetky sme teraz múdre, mali sme možnosť sa ozvať priamo v nemocnici... predpokladám, že ani jedna to neurobila. S bábätkom tam dni idú veľmi rýchlo a na to zlé sa tiež veľmi rýchlo zabudne. Tak radšej už žiadne zlé správy....

henulienka
21. jún 2010

No dievčatá, aby som vás troška utešila, tak pridám niečo povzbudzujúce. Rodila som v NZ pred mesiacom a bola som milo prekvapená tým, ako to aspoň zčasti vynovili.
Prvýkrát som rodila prirodzene pred 7 rokmi a povedala som si nikdy viac. Najhoršie zo všetkého bol prístup detských sestier, revala som tam nespočetne krát. Teraz som však mala mať plánovaný cisársky pre komplikácie v tehotenstve, tak som si povedala, že nejak vydržím. A neľutujem, je zjavné, že sa tam sestričky pomenili a nemôžem povedať jedného krivého slova na ne, ani na dni po pôrode, ktoré boli ťažké. Ale starali sa o nás, umyli ma, takisto keď už bola dcérka so mnou, nebol problém s dokrmovaním. To bol totiž najväčší problém pred tými siedmimi rokmi - vraj nechcem kojiť, preto nekojím! Vtedy sa mi mliečko nespustilo vôbec. Teraz, zrejme aj vďaka tomu, že som nebola vystresovaná sa mi spustilo - síce až piaty deň ale predsa!

Takže hlavu hore, je to tam oveľa lepšie ako bolo, síce nie všetko je tam krásne nové, ale ako tu už baby písali tých pár dní sa dá vydržať, hlavne keď máte bábätko pri sebe, je vám všetko ostatné ukradnuté 🙂

klaudika81
21. jún 2010

@jaja32 ja si z tychto riadkou uz nic nerobim...v kazden nemocnici sa najde nieco co nevyhovuje kazdej 🙂 a potom to opisuje v tom najhorsom svetle...podla mna ide aj o to, ako sa mamicka chova k sestricke, lebo podla mna ak je mamicka mila, tak nema byt sestricka preco hnusna, ved sa potom pochvalim mojim porodom ako dopadol 😉
vsetkym vela stastia ktore caka porod 😵

jaja32
21. jún 2010

@klaudika81 to máš pravdu, mne sa dokonca aj samé sestričky posťažovali... dokonca aj na niektoré mamičky čo boli veľmi nespokojné. Ja som bola spokojná so sestričkami, aj keď mi neukázali ako si malú priložiť.... s tým som sa zmierila. Bola tam len jedna taká..... o ktorej som už písala čo mi povedala. Jednoducho sú to tiež bytosti, ktoré tiež nemajú stále náladu usmievať sa a byť milé. Jedna detská sestrička v nočnej je trošku málo na celé oddelenie. ....nezabudni nám napísať ako si dopadla 😉 veľa sťastia

nivalis
21. jún 2010

klaudika- ved mi to tu nepiseme preto aby sme ta plasili...a co sa tej slusnosti tyka, resp. ako ty hovoris- byt mila na sestricky- si nemysli ze my sme mile neboli... teda aby som hovorila za seba, vzdy som poprosila ked som nieco chcela, podakovala som atd.! ale ked za niekym prides na treti den po porode uz asi 100x ze sa ti stale nespusta poriadne mlieko, ze mas ploche bradavky a mala sa nevie prisat a ze ju veeelmi pekne prosis ist sa pozriet na to co robis zle a ako to zlepsit a ona si len odtiahne salku kavy od ust a povie nech to pekne dalej skusas sama a ked to nepojde ze ona pride, a viac ju v ten den neuvidis a mala ti place od hladu, tak je dost tazke byt mily a kludny... ☹ ale prajem ti aby si to ty take nemala 😉

klaudika81
21. jún 2010

@nivalis urcite mas pravdu aj ty...ja som to este nezazila, ale myslim, ze sa vsade najdu taketo sestricky, v kazdej porodnici sa najde jedna dve 🙂
ja len, ze buduce mamicky co idu rodit su dost z porodu vystresovane, a tieto riadky im podla mna nepridavaju 😒
jasne treba opisat ake to tam je...ale mam pocit, ze to tu uz niektore prehanaju 😝
tak ale ja som tam este nerodila...neviem to posudit 🙂

jaja32
21. jún 2010

.... s tým kojením som sa tam sama potrápila, vraj, keď nechytí bradavku ani klobúčik je to zbytočné. Smutné... doma sa to rozbehlo,ale dlho som nekojila.

nivalis
21. jún 2010

no mne sestricky jednoducho uplne odmietli pomoct s kojenim! tiez mi povedali ze s mojimi bradavkami budem kojit horko tazko s klobucikmi a bez nich vraj vobec!!! 😠 my sme to s drobcom nevzdali, skusali sme a nakoniec sme sa kojili vyse 9mesiacov a bez klobucikov 😀 😀 😀 a ak by som nebola tehu, myslim ze by som este kojila 😉

moon1979
21. jún 2010

kazdopadne kazdej jednej mamicke zelam, aby mala len pekne spomienky na porod. ja to povedat bohuzial nemozem a to ze sa nikto nestazuje je chyba - ja podavam podnet na presetrenie na urad nad dohladom nad zdravotnou starostlivostou. takze asi tak ...
klaudika zelam ti, aby si odisla z nemocnice len s tymi najlepsimi skusenostami a spomienkami, aj ked nenosim ruzove okuliare hlavne co sa tyka nasej nemocnice. Nie je to len o gynekologii ale aj o inych oddeleniach - bohuzial ...
vedela by som velmi vela zleho porozpravat a detajlne ale naco zbytocne strasit...

takze ukoncim to jednoducho - v dobrom zavidim kazdej jednej mamicke, ktora s laskou a rada spomina na chvile, kedy priviedli na svet svoj najvacsi poklad na celom svete ... ja to o sebe bohuzial povedat nemozem. vzdy som chcela mat aspon dve deti, no po porode v tejto nemocnici sa dalsie bojim mat ... tak len tolko

dajna11
21. jún 2010

@klaudika81 no aj ja čakám v auguste,ešte neviem či pojdem do Nz či do NR,chcela som isť do NZ,ale toto čo píšu....je mi jasne že všade su ludia a ludia sú aj taký aj onaký....tak ako lekári aj sestričky.....dobrí aj zlí....aj podl nálady.ja som rodila v NZ pred 9rokmi,no nech boli aký boli,dcerka bola ok,ja tiež v poriadku a to je hlavné a potom na to zlé sa zabudne. sestričky boli aj milé,aj mrzuté....čo zasa stresovalo mna......ale prežili sme hlavne že neboli komplikácie...

moon1979
21. jún 2010

@dajna11 ak sa rozhodujes medzi NR a NZ tak ti poviem len jedno a to hovori za vsetko - prast jak uhod 🙂

dajna11
21. jún 2010

ved viem že je to jedno,ako hovorím všade sú iba ludia ktorí su naladový,unavený,nahnevaný že nie su adekvátne ohodnotený...normálka. ale koli tomu si nebudem platiť banskú štiavnicu.....že za príplatok sa budu na mna usmievať 24hod.denne. je to daleko,akby som niečo potrebvala,ani pes tam za mnou nepáchne. bývam na pol ceste aj do Nz aj do nr,takže uvudím čo vyberiem.

moon1979
21. jún 2010

neviem o tom ze by sa v BS nieco platilo, jedine ak chces zazmluvnit konkretneho lekara, ale inak ti vsetko hradi poistovna. a to mam z prvej ruky informacie

dajna11
22. jún 2010

no ja viem že sa tam platí.....tak ako za izby V.I.P. tu v nemocniciach tak aj tam za nejaký nadšandart.

klaudika81
22. jún 2010

@moon1979 dakujem 🙂
je mi vsak luto ze si to nemala ruzove pri porode...hadam mne sa postasti a bude to bez komplikacii a hlavne bez max bolesti co asi pochybujem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre