Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

janesa1984
16. jan 2013

baby mám otázku. ako velmi kuria v novozámockej pôrodnici?? rodiť budem v apríli ☹

pede
16. jan 2013

Neviem ako kúria teraz ale pred 7 rokmi mi tam bolo dosť teplo, až horúco, dokonca som tam mala zvlhčovač vzduchu.

adrioska
16. jan 2013

@janesa1984 Je tam dobre teplucko... 🙂

janesa1984
16. jan 2013

@adrioska ja len že či košelu na krátky alebo na dlhý rukáv ??

adrioska
16. jan 2013

😀 Hehe, no to zavisi od toho, ci si zimomrava alebo nie. Je to na Tebe. Oni co tam maju erarne su s kratkym rukavom. Stacilo mi to. Ked som isla von k navsteve, tak som si dala zupan. 🙂

darinka.b
16. jan 2013

@janesa1984 myslim ze kratky rukav ti postaci a ak by si rodila cisarskym tak ti budu tiect infuzky a tam moze rukav zavadzat 🙂 ak ti bude chladno das si zupan 🙂 v oktobri 2012 tam bolo teplo 🙂

kostri
16. jan 2013

@janesa1984 je tam priserne teplo.ja som druhu dcerku rodila v decembri,vonku kalamita a stale sme vetrali,lebo tam bolo nedychatelne 😉inak, ja som si ani pri jednom porode koselu nebrala,ani teraz si nebudem.mne staci nemocnicna,nechcem si znicit svoju,tu si necham na doma 😅 😉

janesa1984
16. jan 2013

@kostri ja si chcem zobrať iba možno jednu takú peknú. ked by mi dali dajakú škaredú tak ked prídu návštevy 😀 Prípadne akože do rezervy. ved už jedna košela v taške ma nezabije

kostri
16. jan 2013

@janesa1984 sak to mas pravdu,ze ta jedna kosela ti vela miesta nezabere 🙂 ja som si davala vzdy zupan,ked prisla navsteva...a kazdy sa pozeral aj tak len na deti 😀

katarinatibi
16. jan 2013

@adrioska dakujem za odpoved. Mne manzel prehovoril nech tam zavolam tam mi praveze povedala nejaka sestricka ci kto ze tu pripravu absolbovat musi. No cenu som si nepytala ze kolko sa plati. Teraz zas neviem, dam 15 e za pripravu a 20 za jeho ucast? Ty si tam kedy rodila? A ta Halmesova ona robi aj na porodnici?

moon1979
16. jan 2013

@jajus18 pochybujem, lebo sekcie robia väčšinou cez deň a rozpis robí primár ...

jajus18
16. jan 2013

@moon1979 A ona cez den nerobi?viem ze ma svoju ambulanciu,ale nema tam nejaky den kedy je len v nemocnici?

moon1979
16. jan 2013

@jajus18 čo viem, tak zvykne mať služby vo štvrtok ... ale robí len na pol úvazok, takže zrejme nočné ...

jajus18
16. jan 2013

@moon1979 no ved uvidim co mi navrhne moj dr.alebo lepsie povedane koho...este tu baby pisali,ze aj dr.smolarik je fajn...mylis,ze by bol ochotny?

moon1979
16. jan 2013

@jajus18 netuším 🙂

jajus18
16. jan 2013

@moon1979 no skusim sa popytat mojho dr.aky ma nazor 😉 a ak nie tak vazne netusim ☹

adrioska
16. jan 2013

@katarinatibi Niet za co. Ja som rodila v r.2008, moj muz pripravu mal, druhykrat som rodila v r.2012, na pripravu sa nepytali. Neviem, mozno zavisi, kto ma sluzbu, ale niektorych pustili aj bez pripravy. Aj teraz v dec. rodila kamoska a jej muza pustili aj bez pripravy. Ano Halmesova robi aj v porodnici.

katarinatibi
16. jan 2013

@adrioska tak dakujem, uz som z toho fakt jelen :(( asi tam pojdem osobne sa spytat

lienka1983
17. jan 2013

Ahojte.Píšem sem prvý krát.občas sem nakuknem pre nejake info o NZ porodnici 😀 ...Termín mám 1.5. a je to moje druhé dieťatko..🙂)))..Mám 2 a pol ročneho syna...Jeho som porodila v ČR takže tu v NZ bude pre mňa premiera..🙂))) Mám trochu obavy aký je tam personál a hlavne či bude moc byť moj manžel celý čas pri mne.Ako bol aj pri synovi.Neviete dá sa tam isť pozrieť a dohodnuť sa tam snimi?Myslím či nám ukažu sálu atď.???ďakujem 😀

mariamihalikova
17. jan 2013

@lienka1983 Manžel určite nebude môcť byť pri tebe :D len keď už pôjde von hlavička ho zavolajú ako viem a personál?? pevné nervy želám :D ja som rodila minulý rok 07.05., moje prvé dieťa ale odniesla som si odtiaľ otrasné zážitky ... zo všetkých sestier len 3 boli ozaj milé, lekári fajn, ale stále sú ticho, o ničom neinformujú ale nie sú odmeraní. A tie spuchnuté ropuchy na pôrodných sálach, konec ... bola som ďalšia kotná, na ktorú to prišlo .... :D tak som sa tam cítila :D nechcem ťa nijako demotivovať ale toto sú moje zážitky. Držím palce a verím, že u teba to bude úplne o niečom inom 🙂 veľa zdravíčka želám

gabika783
17. jan 2013

@mariamihalikova mám podobné zážitky, NZ ostáva pre mňa mäsiareň, odporúčam si všetkým pozrieť koľko sekcií majú... najviac v kraji ak nie v v celej SR. To je ich vizitka. Keď sa kotná nechce oteliť tak to z nej šup šup vyrežeme, veď nemáme na to celý deň. Mne sa dostalo poníženia na príjme od sestier a tak isté aj počas kontrakcií na sále. Keby som mala nervy tak sa tam vrátim a jednej napľujem do očí. Ale to by nič neriešilo. ☹ ☹ ☹ Z tohto otrasného zážitku sa budem musieť vylízať sama. 😀 😀 😀

tomika
17. jan 2013

@lienka1983 ja mám dobré skusenosťi s NZ porodnicou.Všetky 3 detičky som rodila tam.Pri druhom bol somnou aj manžel-a aj pri bolestich-kontrakciách tam mohol byť somnou.
Treba si uvedomiť že ked su tie kontrakcie-tam nám nikto nemože pomocť-to musi mamička sama zvládať,ten bolesť nikto za nás nemože odtrpieť.A niektoré mamičky su zufalé,nadávaju na sesričky..atd.

lienka1983
17. jan 2013

ďakujem za odpovede ...ja som počula tiež viac negativa na NZ porodnicu...O iných porodniciach tu naokolo nič neviem a hlavne su všetky cca cez 40km čo mi pride ďaleko...Malého som porodila za 5hodin od odtečení plodovej vody tak dufam že druhé pojde ešte rýchlejšie 😀 Najradšej by sme išly rodiť spať do CR ale to je až moc ďaleko... 😒 tam to bolo uplne o niečom inom..ako personál tak aj prístup k mamičkam ...manžel bol celý čas pri mne...bol premna oporou a hlavne si pamatal veci čo ja zase nie a aj preto by som chcela aby tam bol...aby videl čo sa deje a tým by si nedovoli určite byť nepríjemne sestričky ako keď je tam mamička sama...si myslím ja...určite sa tam pojdeme s manželom popytať nech vieme ako to tam naozaj funguje ...

gabika783
17. jan 2013

@lienka1983 čo sa týka toho manžela... ak máš silné nervy a veľké ústa.. všetko sa dá! Len si musíš stáť za svojim a hlavne manžel! (lebo keď to na teba príjde tak sa nebudeš môcť týmto rozčulovať)
Mne sa niečo marí, že legislatívne môže byť s tebou počas pôrodu celý čas blízka osoba a dokonca zadarmo. 😠 😠 Treba si to bližšie zistiť. Podľa mňa jednajú s človekom ako si kto nechá. Napr. môj manžel by asi stiahol chvost a nehádal by sa s nimi, že nemôže byť so mnou. Ale poznám chlapov čo by len škaredo pozreli na sestričky a hneď by lietali ako špinavé prádlo 😀 😀 😀

gabika783
17. jan 2013

@lienka1983 určite... choď tam osobne, poriadne sa popýtaj a poobzeraj... ak by si tam aj náhodou išla rodiť.. aby si tam nešla prvýkrát do neznámeho prostredia. A s tým manželom súhlasím, žena potrebuje pri pôrode podporu a niekoho kto bude zabezpečovať, že bude v bezpečí a budú sa k nej správať dôstojne aby sa ona mohla plne sústrediť len na pôrod a nemuselo ju nič negatívne rozptylovať. 😎

lienka1983
17. jan 2013

milá gabika783 moj manžel bude presne stých čo sa nedá odradiť 😀 už teraz mi hovori že nech to ani neskušaju že nebude moc byt pri mne 🙂))) asi ma chce aj upokojiť 😀 ...nechapem ich aký dovod by nato mali nepustiť ho tam...veď by mali nenej starosti s mamičkou a presne ide o tú podporu že tam niesi sama a hneď v cudzom prostredí...pride mi vtomto NZ porodnica predpotopná...aj to že babo len za zrkadlom a manžel si ho nebude mocť ani poriadne popestovať...až doma...ano keď si zaplatiš nadštandard nehoráznych 33eur za noc tak tam možeš....ja som bola velmi spokojná v ČR ..rodila som tam v Mladej Boleslave je to pri Prahe....tam bol manžel somnou a keď sa maličky narodil tak nás nechali ešte dve hodinky na sále samich si vychutnávať zážitok z narodenia a hlavne malého...a potom každý deň mohol byť manžel a ktokoľvek iný snami na izbe od pobedia do večera...tam som si zaplatila nadštandard ale za tých po prepočte 30eur za celých 5dní...takže to je rozdiel co sa týka CR a SR....tak preto mý už čakáme len horšie a preto mám stoho trochu obavy ako to vlastne dopadne.....

adrioska
17. jan 2013

@lienka1983 Nakontaktuj sa na p. Kalmanovu (ak chces, poslem ti kontakt do IP), ona robi tu v NZ predporodnu pripravu, robi v porodnici,je to velmi mila osoba, mozno sa dohodnete, ze ked bude mat sluzbu, tak pojdete za nou do nemocnice a ukaze vam vsetko, vysvetli, poradi...Ja by som to asi riesila takto. Ja som rodila 2x, prvykrat nas bolo vela, takze nervozita medzi personalom bola, ale nemozem sa stazovat, nikto ku mne nebol zly a druhykrat som tam rodila sama, takze bol klud a personal bol ako med, som sa tam citila ako nejaka celebrita, ako sa o mna starali a manzel mohol byt so mnou aj pocas kontrakcii, prvykrat ho pustili cca 4 hodiny pred porodom, druhykrat cca 2 hodiny pred porodom, doktori strasne zlati, ja nemozem jedno krive slovo povedat. Drzim Ti palce,aby si mala skvely zazitok aj tu v NZ.

gabika783
17. jan 2013

@lienka1983 ale veď samozrejme... tak by to malo byť, dieťatko sa narodí a hneď si ho chytať, mojkať, láskať... a nie zaplatiť si za niečo na čo máš právo. Inak len pre info. Tu na SR máme úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou... a ten má také stanovy z EÚ, že bonding (to je hneď bezprostredný a neodlúčiteľný kontakt od bábätka aj zvyšku rodiny) musí podporovať každé zdravotnícke zariadenie. A keď niee... tak ich môžete za to napadnúť na súde!!!! Toto mi hovorila jedna česká klinická psychologička na jednej prednáške... a veľmi apelovala a vyzývala ženy aby toto právo využili lebo v ČR takýto orgán nemajú.
http://www.facebook.com/michaela.mrowetz toto je stránka ten prednášajúcej.

adrioska
17. jan 2013

@lienka1983 Nemaj obavy, lebo si to len stazis. Usmievaj sa, kolko sa len da, uvidis, ze to zaberie a budu k Tebe mili, ochotni. Ano su tu hororove pribehy,ale ja co mam v okoli ludi, tak ani jeden sa nestazuje na porodnicu. Dobre, niektore sestricky su premudrele, ale jednym uchom dnu druhym von, no a co. Tych 5 dni sa tam da vydrzat. Co sa tyka nadstandardu, ano je to drahe, kto chce, nech si ho zaplati. Ja som bola v obycajnej izbe, ale poviem Ti, nepacilo by sa mi, kebyze tam mozu chodit navstevy za mamickami. To neviem, kde by som potom chodila kojit. Asi na WC... 😀 😀 Takze to je aj dobre, ze navstevy nemozu dnu. 😉

lienka1983
17. jan 2013

@adrioska na pani Kalmanovú mi možeš poslať číslo..už som o nej počula...chýba mi tu v Nz aj cvičenie na fit lopte ...viem že pani Kalmanova tiež cviči ale nie na lopte...ale nič zato nedám keď to cvičenie vyskúšam a pojdem sa tam pozrieť 😀 ...ja som skor počula negativa ale asi záleži od okolnosti presne ako pišeš...keď majú toho veľa tak sú nervoznejši ale na druhú stranu by mali byť profesionálny a neznepríjemňovať to tam mamičkám svojou náladou....ďakujem zážitok to bude a tiež dufam že skvelý 😀...tam sme boli na izbe dve neviem ako to je tu ale vobec nám nevadilo keď tam niekto bol...samozrejme tam boli prevažne len manželia takže keď bolo treba kojiť tak sme sa len otočili na druhu stranu a nikto nas nerušil....ja som bola velmi spokojná..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre