Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

alicia28
6. mar 2012

@moon1979 , tak to si mala stastie ze sa babetku nic nestalo, kazdy porodnik ti povie ze hore schodmi nie... len dole, to ze niektore mamicky chodia tak bezne ,,,,to uz je na ich rozhodnuti
v kazdom pripade to nie je dobre,
v nemocnici sme tak chodili pred porodom, niektore si nedali povedat a isli aj hore schodmi a ked sa to lekari dozvedeli ich zvozili pod ciernu zem ci su normalne a ked sa dietatu nieco stane ci potom budu aj nadalej take macherky , ja som to nejak specialne neriesila,,chodila som len dole schodmi tak ako mi povedali v nemocnici

alicia28
6. mar 2012

@moon1979 , na druhe poschodie to je mozno ok,,,ale to bolo myslene ze na 11. poschodie s prizemia hore a potom dole a zase hore,,,aby sa vyvolal porod,,nie to ze ides domov na dvojku,,to je asi ok 🙂

moon1979
6. mar 2012

@alicia28 no tak chcela by som vidiet taku, co by vyslapala 11 poschodi s "kotlikom" ako pol sveta 🙂 ... kamosku poslali v porodnici si pobehat po schodoch hore - dole a neriesili ... asi co lekar to iny nazor ... 🙂

alicia28
6. mar 2012

@moon1979 , no tak ja som videla,,,baby behali az na 11.poschodie s tymi bruchami,,preco by sa to nedalo ? ked to robili? ved som tam bola s nimi....ale lekari to veru riesili,,,lebo si chodzou hore zastavujes krvny obeh pre dieta a nedostava sa do placenty to co ma,,,moze sa odlucit a svojmu dietatu mozes sposobit vela zla,,,,ale kazdy ma na to svoj nazor,,v nemocnici vsetci lekari hovorili ....ze je to risk zo zivotom, chodit po schodoch hore,,,mali nazor rovnaky

moon1979
6. mar 2012

@alicia28 no tak to ich obdivujem, ja nie som tehotna, ale teda fucim jak lokomotiva ak nahodou nejde vytah, nieto este par dni pred porodom robit taketo tury ... 😀 ...

katuskaaa29
6. mar 2012

@stvura zatial len saticky pre babo, a ostatne asi buduci tyzden, teraz akurat kukam na nete monitory dychu

katuskaaa29
6. mar 2012

@zuzukaa Ano a este dole pri semaforoch kde je Volksbank, oproti tej banky je kvetinarstvo, vedla je tusim obchod s bizuteriou Dora, a ked na tejto strane ides smerom hore do mesta, tak tam je taky obchod, treb tam ist hore su tam tusim 3 schodiky, predavaju sa tam saty pre deti, od novoorodencov az po velkost 156 ak sa dobre pamatam, takisto sa tam predavaju aj kociky a autosedacky.

zuzukaa
6. mar 2012

@katuskaaa29 už viem kde myslis, ani som netusila, ze aj je nieco take..

katuskaaa29
7. mar 2012

@zuzukaa Ano je, a ma pekne vecicky, podla mna az take dahe to tam ani nie je, zhuba su ceny take ako na nete. Ja som kupovala kosielky tie stali od 5 do 7 eur, zavisi od toho ci tam mas nejaku vysivku alebo nie, dupacky boli od 7 do 9 zase ci je alebo nie je tam vysivka atd.

katuskaaa29
10. mar 2012

Ahojte baby, viem, ze su tu take co chodia na prepripavku k pani Kalmanovej, chcem sa vas spytat, ze priblizne pred dvomi tyzdnami ked sme sa tam rozpravali o problemoch so stolicou tak pani Kalmanova spominala octovu vodu ci co, ma s tym niektora z vas skusenosti, ak ano tak ako sa to pripravuje. dakujem

giapetko
10. mar 2012

@katuskaaa29 ahoj...ja s tym skusenost namam..ja si davam glycerinove cipky, ale to len vtedy, ked to uz fakt nejde.....skus susene slivky...

baby, tie co ste rodili v NZ, neviete nahodou, ci sa moze namiesto klistyru pouzit YAL cipok ?ja by som si ho aj sama priniesla do porodnice.....
dakujem za odpoved. 🙂

katuskaaa29
10. mar 2012

@giapetko ahojko, dakujem, teraz v pondelok neviem ci si tam bola, jedna sa pytala od Kalmenovej, lebo ona mala v zozname YAL ale nie cipook, ale nejaky roztok, ze vraj ked to chceme mozeme doniest, predpise to gynekolog, ale Kkalmanova povedala, ze to je zbytocne, lebo aj ten klystir co davaju v nemocnici je taky roztok ako ten YAL, len silnejsi a rychlejsie ucinkuje.

giapetko
11. mar 2012

@katuskaaa29 aha...tak sa mi to ani neoplati kpovat...dakujem ti moc za radu....ja som bola v pondelok doobeda, len som to asi nejak nezacula..... 🙂

katuskaaa29
11. mar 2012

@giapetko to uz tusim az potom hovorila, ked ste odisli, ostali sme tan len dve tusim, a vtedy sa ta baba na to opytala

giapetko
11. mar 2012

@katuskaaa29 ahaaa...a ja, ze som bola nahluchla... 😀 ..

alicia28
11. mar 2012

@jaja32
@lion13
ja som prestupila v 37. tyzdni, lebo som sa stahovala z BA do NZ tak som nemala na vyber 🙂

giapetko
12. mar 2012

@katuskaaa29 ahoj...tak ja uz na tie cvicenia nebudem chodit...musim doma lezat, krcok zmakol, maly ke uz velmi nizko a boli ma v slabinach...ak to neprejde do stvrtka, musim ist do nemocnice... ☹ ..ale uz som teoriu absolvovala celu. 🙂
ty si dnes bola ?
preberali ste mimo temy nieco nove ?

katuskaaa29
12. mar 2012

@giapetko Ahojko, tak pekne doma lezkaj a oddychuj, aby vsetko bolo v poiadku🙂 Ano ja som dneska bola mali sme temu choroby v tehotenstve a potom prisla ta pani z Ceptry a robila nam prednasku ohladom pupocnikovej krvi. Uz aj ja mam absolvovane vsetky prednasky uz len na cvicenia budem chodit aj ja.

giapetko
12. mar 2012

@katuskaaa29 no, aj ja som mala v plane uz len chodit potom na cvicenia, ale krpec sa rozhodol inak.....aj ja tebe drzim palce.
v ktorom si vlastne tyzdni ?

katuskaaa29
12. mar 2012

@giapetko V 32 tt som, zatial sa citim super, na stastie nemam a doteraz som ani nemala problemy dufam takto to bude az do konca. Takisto verim aj tomu, ze aj porod bude lahky.

alicia28
14. mar 2012

prave som sa docitala ze dieta v 37.tyzdni sa povazuje za donosene a moze sa narodit,
uz chapem preco si celebrity v USA davaju vyvolat porod v tomto case, 😀 aby uz nemuseli znasat to najhorsie ....posledne tyzdne 🙂 . my zeny na SK to musime ale zvladnut aspon do 40. tyzdna, budeme ako lienky
😀 ale co sa da robit ...zvladneme to 🙂

gabuci
14. mar 2012

@alicia28 nemysli si,že v 37,tt porodiť dieťa je nejaká sláva,to dieťa sa môže už narodiť,ale lepšie je,ked sa ešte nenarodí.Aspon do toho 38-ho týždna,ba aj viac.Je to lepšie,ked už má svoju váhu,miery,dýchanie,všetko ako to má byť.Ja som bola predčasne narodená,s váhou 2,40.Ked som bola tehotná,vždy som hovorila,že no a čo,ked sa mi narodí bábo trocha skôr a malinká,však narastie na tomto svete.Ked sa mi dcérka narodila /3,95/a dali ju do inkubátoru kvôli silnej žltačke,vtedy som uvidela tie maličké detičky na neonatologii/1,45-2,50/.Nebolo mi to jedno.Prvé tehu som si užívala od 28-ho týždna v nemocnici 11 týždnov,druhé som zostala doma ale tiež som musela veľa ležať kvôli krčku maternice,vždy som sa tešila,že vydržali sme ešte jeden den a potom další...tak sme napredovali k pôrodu.Celebrity to je iná vec.Podľa mna tie posledné týždne nie su najhoršie,ja som bola rada,že sme vydržali a nevadilo mi veľké brucho,že som bola nemotorná,že som nevedela ako spať,však dlhé noci som spala tak,že som mala nohy vyložené hore..dalo sa to zvládnuť.Samozrejme že my ženy na Slovensku zvládneme to.Ešte jedna vec.U nás ked niekto čaká dvojíčky,vyvolávajú pôrod skôr.U susedov normálne sa rodia detičky dvojíčky,moja známa tak rodila,ako bežne sa rodia deti,ani nebola predtým v nemocnici.Chytilo ju to,tak ju vzali do nemocnice a porodila.Prajem každej krásne tehulkovanie.

alicia28
15. mar 2012

@gabuci , moja kamoska rodila v BA dvojicky normalne na konci 9 mesiaca, tak neviem ze vyvolavaju porod skor ....asi ako si kto zela.
celebrity to robia kvoli velkemu bruchu, mam tu anglicke casopisy , bola som v Londyne a doniesla som si na citanie drbniky... 😀 a tam o tom pisu ze tie posledne mesiace su na natahovanie kože na bruchu aj vsade najhorsie a preto uz nechcu tak dlho cakat a daju si to v 37,tyzdni vybrat von lebo uz je dieta zrele.
...ja to neriesim,,ja mam brucho krasne hladke aj po prvom porode aj teraz to vyzera ze ziadne strie nebudu,,,natieram si to a pomaha,,,mam na to super kremy tak som spokojna,,,, uvidim kedy sa to narodi mne. prve som prenasala a tiez sme mali zltacku a boli sme dlho v nemocnici tak je to asi jedno ci sa narodi na termin,,skor,,alebo neskor zltacku moze dostat kedykolvek.
hlavne nech sme vsetci zdravi a bude nam fajn 🙂

gabuci
15. mar 2012

u nás to bol problém pri prvom,že žltačku dostala prvých 24 hodín čo bola na svete moja dcérka,aj veľmi silnu,tak 1a pol dna pribudla v inkubátore a na 7.den sme isli domov.Druhá mala len miernu a nie hned,s tou som bola v nemocnici 4 dni na piaty sme išli domov.No ked som ležala v nemocke pre horziaci pôrod tak všetky čo tam mali dvojičky porodili v 38-om týždni viac ich nenechali.S prvou som mala také brucho od ležkania ako bomba,niektoré si mysleli,že čakám aj ja dvojičky 🙂 Raz ma išla jedna ohlásiť že ma hladaju,a išla ku mne,prosím vy čakáte dvojíčky tak máte návštevu ☹ Druhá dcérka vážila 3,40 mala som len špicaté brucho,nič viac,pribrala som len 6 kíl.No vždy na poradni povedali,že bábo pekne rastie..)O 0,55 kg mala menej ako prvá,a ja som pri prvom vyzerala ako nejaký slon,pri druhom všetko len do brucha.Narodili sa mi presne v rovnaký čas ked sa to berie podľa menzesu.Pritom som nevypadala rovnako 😉 Takže je to individuálne.Ozaj podstatné je len to,aby sme boli zdraví.

katuskaaa29
15. mar 2012

@gabuci
@alicia28 Ahojte baby, ano tak nam hovorili aj na kuze ze dieta do 37 tt je predcasne poodene, a od 37 tt je porodene v iadnom termine, ale ja by som si nedala vyvolavat porod aj kekby sa dalo len kvoli tomu aby som tie posledne tyzdne nemusela pretrpiet, ja si myslim, ze babatko vie kedy sa ma porodit, a ked sa na to citi uz v tom 37 tt tak sa ono prihlasi na svet same, ale ja nie som za tieto umele zasahy, jedine vtedy ked je to ozaj potrebne ci z hladiska zdravia matky alebo dietatka, ale inak nie.

alicia28
15. mar 2012

@katuskaaa29 no ved to, babetko vie kedy ma prist na svet, mne vyvolali lebo som prenasala a asi by som mala dieta v bruchu doteraz...same by nevyslo,,,,druhe uvidim ako bude, hadam to bude lepsie a pojde von same a skor ako je termin 🙂

katuskaaa29
15. mar 2012

@alicia28 to je ine ked kvoli tomu vyvolali, to viem pochopit

lubica773
20. mar 2012

ahojte, chcem sa opýtat, či niektorá z vás bola na 4d v NZ a u koho?

lion13
21. mar 2012

@lubica773 ja som bola u dr. Halmesovej a bola som spokojna. platilo sa 45e, dostali sme 4fotky + dvd celeho ultrz. v trvani cca 45min

janett84
21. mar 2012

@lubica773 ahoj,ja som bola tiez u dr.Halmesovej a bola som velmi spokojna,je velmi zlata...a ak mam spravne info,za 4D berie v NZ najmenej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre