Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

devita
8. júl 2009

no veru julenka..ja som tam vela naplakala..my sme boli s malou este potom na druhej strane na nedonoseneckom a tam to este viac vrelo..kazda vravela inak..uz sme mali vsetko OK,ked mi jedna sestricka povedala,ze darmo dojcim,ak mala nebude priberat domov nepojdeme..tak vsetka snaha a optimizmus bol v tom momente fuc.

perla200
8. júl 2009

no to som počula, že každá iný názor a rady...a že prvorodičky súpotom zmätené....no ani sa nečudujem 😢

alicia28
8. júl 2009

ja som sa bola do nemocnice pozrieť, ako prvorodička neviem čo ma čaká..... porodná asistentka bola velmi milá a ukazala mi cele odd. aj na novorodeneckom som bola mrknuť, je to tam maličke oproti nemocnici v BA som bola milo prekvapena, teraz aspon viem že ked pridem rodiť kde budem... a ako to tam vyzera lebo ked to na mna pride myslim že už nebude čas riešiť a pozerať okolo seba.....sama som zvedava ako porod zvladnem...vlašť ked v NZ nedavaju epidural tak budem tlačiť ako mi budu radiť,,,nejak to už musi vyjsť von ked to išlo dnu 🙂

perla200
8. júl 2009

a ktorá to bola asistentka alicia?

no budeme musieť vsetky tlačiť, aj ked mam pocit, že vsetky ktoré rodili v NZ isli cisarskym rezom....fakt

julenka
8. júl 2009

perla,presne nad tymto som v nemocnici rozmyslala,ze ako tam tie CS šúpu...ked som ja rodila,tak boli 4 porody a 2 CS

alicia28
8. júl 2009

jaj....... baby........... čo by zato dali bratislavske mlade ženy ked by im doktor povedal že cisarsky,,,tak by boli radi,,,v BA treba na cisarsky zohnať 3 podpisy lekarov aj tak je problem to spraviť na želanie preto sa chodi rodiť do Viedne - - - tam to na želanie spravia,,,,,ked si predstavite že vas dole nastrihnu a potom sa to dlho hoji lebo zašitie nie je bohvie čo,,,,,,,, tak cisarsky je pre štihlu babu nič,,,ako slepe črevo,,za tyžden sa zahoji a pohodka...moja kamoška si dala cisarsky na želanie vo Viedni pre obidve deti a ona hovorila že by nešla rodiť normalne ani za svet,,,,aby jej niekto natrhol riť a potom cely život bohvie ako bude sexovať tak to jej zato nestoji,.....ja neviem každy ma na to iny názor,,ale ked vela žien porodilo normalne a prežili to tak ja sa spolieham len na to že to nejak zo mna dostanu von,,či už cisarskym alebo to vytlačim v tej chvili mi to bude uplne jedno...v každom pripade ked už som sem z BA prišla do NZ už sa prispôsobim ako to tu chodi,,,,neviem kolko tu budem u svokrov byvať,,,,BA mi strašne chyba tu nikoho nepoznam....uvidime, Zámky su ale pekné mesto 🙂

perla200
8. júl 2009

a alicia to si neprišla len kvôli pôrodu sem že?

no ja som počula, že sekcia - spamätávas sa mesiac, po spontánnom pôrode - po týždni si v pohode.... ja neviem ako chcem ist, lebo neviem to porovnať....ako pôjdem tak bude

nika251
8. júl 2009

Hm, no neviem co mate proti vysivke- ja som o nej nevedela akonahle sa zahojila. Jasne- dovtedy bolelo, stipalo, ale potom- absolutne o nej uz neviem. Sil ma Stanko- a to vam poviem- ten vie ale stopkat. Nebolelo ma ani sitie - dal mi dobre injekciu- tym je on znamy a aj sa to krasne zahojilo - a ani muz sa nestazuje 😀 . Osobne- radsej pojdem rodit normalne, ved nemam absolutne ziadne problemy tak preco by som sa mala tahat na CR? Mne nikto veru nenahovori ze 12 cm jazva boli menneej ako vysivka 😝

julenka
8. júl 2009

nika,ja zas neviem ako to boli po SP,ale ti poviem,ze mna to po CS bolelo jak svina,ale len vtedy,ked som si chcela sadnut,alebo vstat.A zasmiat sa tiez neexistuje...ale zhruba za 4dni som uz fungovala na90%.
Ale dost ma stve,ze mi este trocha brucho previsa a cvicit sa este velmi neda a stahovacie nohavicky nic nezmozu na ochabnute svaly.Mohli by to po porode rovno odrezat 😀

perla200
8. júl 2009

že po cisarskom je najhoršie zobudenie a prvé vstávanie....

že julenka....odrezať vsetky faldy.... a mali by sme pokoj🙂)))
)))

julenka
8. júl 2009

no,to prve vstavanie a este ked ta pri stonani napomene sestricka,ze sak to bude este dlho bolet...ale aspom je na co spominat
ale mam taku odpozeranu radu-treba si pytat schodiky k posteli,alebo aspom stolicku,lebo ono su tie postele vysoke a to ja mam 174cm.

jarus1
8. júl 2009

so sestričkami v NZ mám dosť zlú skúsenosť, mám160 cm a viete si predstaviť po CR ako zísť z postele 😠 Ked som už na niekoľký krát nevládala, poprosila som sestričku, aby mi pomohla. Neurobila to. Veľmi veľmi sa ma to dotklo, bola som v tej chvíli dosť z toho na dne. Inak lekáro oK

perla200
8. júl 2009

no fajn, tak sa mame na čo tesiť.....

lenullla
8. júl 2009

ahojte 🙂

hmm, ako tu tak citam, so sestrickami tu snad nikto nema dobru skusenost 😠 tiez som nepocula vela dobreho na ne...

perla200
8. júl 2009

no ale treba veriť svojej intuícii asi nie? ja sa budem snažiť robiť veci tak ako si budem myslieť že sú najlepšie 😖

devita
9. júl 2009

dievcata ja sa priznam,ze ja som,ze ja uz ani neviem ze som po cisarskom,teraz uz poctivo cvicim po veceroch aby sa fakt tie faldicky upratali,no ono ten rez sposobuje to,ze to tak rychlo nejde.ale uz aspon trochu vidno,ze daco pre to robim,neni uz brusko tak moooc vonku.

deina
9. júl 2009

No tak ja mam s vacsinou sestriciek dobru skusenost - pri Miskovi som presla cez porodnicu (cisarsky) na sestonedelie, JISku, nedonosenecke... Najlepsie su asi na JISke, uplne uzasne sestricky, ktore ocividne robia pracu, ktora ich bavi - ale tak toto oddelenie je zname Dr Bauerom, on si ich vraj starostlivo vybera. Chodili ma aj na izbu povbudzovat a informovat, ako sa malemu dari. Ale aj na sestonedeli, ked som prvykrat vstavala po cisarskom, bola pri mne zlata sestricka - velmi mi pomahala, ziadne frflanie, hovorila mi, ze pomaly, pomaly - bola pri mne, aj ked som sa prvykrat prebrala, hned mi povedala, ze vsetko dobre prebehlo, maly vazi a meria tolko a tolko... Ale nepamatam si jej meno, taka svetlovlasa, vlasy vlnite, po plecia.

Stretla som tam ale aj jednu neprijemnu, prisla za mnou s tym, ze mam odsavat a sla mi to ukazat - no skoro som ju nakopla, aka bola necitliva. 🙄

Na nedonoseneckom boli rozne sestry - nemala som s nimi problem, vacsina bola fajn, aj ked tam to uz nebolo take, zeby mali casu sa nam vela venovat. Jedna z nich bola obzvlast zlata, tiez si nepamatam meno, dlhe tmave vlasy, viem, ze ma syna Miska - ta sa detom vzdy pekne prihovarala, rozpravala sa s nimi, chvalila ich - a este jedna starsia, tu to ocividne bavilo. Ostatne ok.

No a po cisarskom som mala riadne bolesti, to zliezanie z postele bol des - lenze ja som vtedy schytala zapal pluc, tak asi aj preto to tak bolelo.

perla200
9. júl 2009

no jasné ved cisarsky je operácia normalne.... no ni ej e slepé črevo, to ti rozrežú maternicu.... vyberú dieťa a zašijú.... takže žiadna sranda.....

julenka
9. júl 2009

devita,ked sa mozem spytat,tak klasicke lah-sedy cvicis,alebo nieco speci?
a k tomu porodu,je to fakt,ze ked je babo pri mamke,tak je vsetko prebolene 🙂

lenullla
9. júl 2009

ked sa robi cisarsky, tak tusim rezu cez 3 vrstvy.. najprv koza, potom brusna stena a maternica... neviem ci to tak je 😕

devita
9. júl 2009

julenka,neni su to lah sedy..je to cvicenie nohami,potom z jogy.

deina
13. júl 2009

K 4d vam mozem napisat, ze som bola u Renckovej (robi 4d pre Stanka), tuto sobotu a bolo to super, spokojni sme. 🙂 Trvalo to hodinu, platili sme 53 eur, maly nebol v dobrej polohe, tak sme sa ho snazili aj nejako otacat, velmi sa nedalo, napriek tomu to stalo za to.

perla200
13. júl 2009

Tá renčková je v pohode celkom že deina????

lenulla....nerodíte?

deina
13. júl 2009

Bola zlata. 🙂 Taka mlada doktorka. Aj v nemocnici bola fajn, pri starom mi robila ultrazvuk v 30tt a potom mi vyberala stehy po cs.

janalel
13. júl 2009

Ahojte dievcata,
viete mi poradit ohladom porodu a manzela pri porode? chcela by som vediet ci moze byt manzel pri mne uz od zaciatku uz od prvej doby porodnej alebo az v druhej

vopred vam dakujem

perla200
13. júl 2009

janalel...a kedy máš termín?

no viem len to, že môže byť s tebou až na sále.... pri kontrakciách na vzdychárni určite nie.... teda aspon svagor tak hovoril....

deina
13. júl 2009

Na vzdycharni asi nie, kedze tam nie je sama, ale su tam aj ine zeny... ale ten porodny box co tam je, tam nemoze byt aj skor?

janalel
13. júl 2009

termin mam az 24oktobra ale uz teraz si trochu prezistujem co a ako. v Galante su tri izby a tak uz na vzdychacke moze byt manzel, skoda, ze to nieje tak aj v zamkoch. myslim si, ze by mi viacej pomohol ako pri tom samotnom porode.

julenka
13. júl 2009

janajel,v julovej maminke je teraz nz porodnica.A ci ti pustia manzela zavisi aj od toho,aku sestricku "chytis".Oni sice tvrdia,ze ano,ale ja mam inu skusenost...
Aj v Topolcanoch moze byt manzel s tebou od zaciatku.

perla200
13. júl 2009

ano v maminke je vykreslená ako ideálna nemocnica.... ale ktovie? uvidíme🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre